|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱ | کد خبر : 71216
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز از حضور آناتولی کارپوف، اسطوره شطرنج جهان در تبریز خبر داد و افزود: با برپایی مسابقه سیمولتانه شطرنج تبریز، ۲۰۱۸ شطرنج باز به صورت همزمان با ۱۰ استاد بزرگ شطرنج دنیا مسابقه خواهند داد.

  Image result for ‫آناتولی کارپف‬‎

  آذرقلم: مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز از حضور آناتولی کارپوف، اسطوره شطرنج جهان در تبریز خبر داد و افزود: با برپایی مسابقه سیمولتانه شطرنج تبریز، ۲۰۱۸ شطرنج باز به صورت همزمان با ۱۰ استاد بزرگ شطرنج دنیا مسابقه خواهند داد.

  به گزارش آذرقلم، دکتر علیرضا رحیمی، در رابطه با برگزاری یکی از بزرگ‌ترین مسابقات شطرنج «سیمولتانه» جهان در تبریز، اظهار داشت: در رابطه با رویداد تبریز ۲۰۱۸ برنامه‌های مختلفی اجراشده است و یکی از اقدامات عملی و میدانی که سازمان ورزش شهرداری تبریز انجام می‌دهد، برگزاری مسابقه سیمولتانه شطرنج است.

  وی افزود: در این مسابقه ۲۰۱۸ نفر از داوطلبین مختلف تبریزی و غیر تبریزی به صورت همزمان با ۱۰ استاد بزرگ شطرنج دنیا مسابقه خواهند داد. در مسابقه سیمولتانه شطرنج که به دور استخر ائل گلی، یکی از نمادهای شناخته‌شده تبریز در ایران و جهان برگزار می شود، به‌طور میانگین هر استاد با ۲۰۰ نفر مسابقه می‌دهد که این کار کمتر در جهان رخ داده است.

  مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از رکوردداران مسابقات سیمولتانه شطرنج احسان قائم‌مقامی است که توانسته به صورت همزمان با ۶۰۴ نفر بازی کند و خوشحال هستیم که یکی از همراهان ما در مدیریت علمی و برگزاری مسابقه، احسان قائم‌مقامی است.

  وی افزود: در کنار قائم‌مقامی ۹ استاد بزرگ از کشورهای مختلف مانند آذربایجان، گرجستان و روسیه در تبریز حضور خواهند داشت. تعدادی از اساتید بانو و نوجوان نیز از ایران در این مسابقه حضور خواهند داشت تا این مسابقه رده‌های مختلف سنی را پوشش دهد.

  دکتر علیرضا رحیمی در مورد زمان برگزاری مسابقه سیمولتانه شطرنج در تبریز اظهار داشت: این مسابقه ۱۱ تیرماه در تبریز برگزار می‌شود. برای اولین بار از آناتولی کارپوف، قهرمان اسطوره‌ای شطرنج دنیا که ۱۷ سال قهرمان بلامنازع جهان بوده دعوت کرده‌ایم تا افتتاح این مسابقات توسط وی انجام شود.

  وی افزود: مسابقه سیمولتانه شطرنج اولین رویداد از ۳ برنامه بزرگ بین‌المللی است که سازمان ورزش شهرداری تبریز طراحی نموده و برگزار خواهد کرد. در این راستا نهادهای مختلفی به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم رویدادی بین‌المللی درشان نام تبریز و مردم این شهر برگزار کنیم.

  دکتر علیرضا رحیمی در مورد نحوه ثبت‌نام در این مسابقه گفت: سامانه‌ای ویژه برای اطلاع‌رسانی و شرکت در این مسابقه راه‌اندازی شده که علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به این سامانه مراجعه کنند. ثبت‌نام در این مسابقه رایگان بوده و در پایان نیز به هر یک از شرکت‌کنندگان صفحه و مهره‌های شطرنج به عنوان یادگاری با امضای استاد بزرگی که با وی مسابقه داده‌اند، اهدا خواهد شد.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "«کارپف»، اسطوره شطرنج جهان به تبریز می‌ آید"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.