|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵ | کد خبر : 71123
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  بهانه عجیب سرپرست تراکتور و سناریویی عجیب تر

  آذرقلم: سورپرایز آقای مالک که تا به امروز روی هواست و به چند گمانه زنی خلاصه شده است. مدیرهای فنی بومی و غیر بومی تیم، به دنبال بازیکنان درجه چندم ایرانی هستند. لااقل همین اول کار یک بمبی، ترقه ای چیزی می ترکاندند که هوادار امیدوار به وعده های داده شده باشد.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: انتقال مالکیت تراکتور به میلیاردر تبریزی موجی از احساس رضایت هواداران تیم را از این واگذاری به همراه داشت. اگرچه این انتقال مالکیت به صورت رسمی انجام نگرفته و هیچ معرفی یا نشستی خبری با اصحاب رسانه برگزار نشده، اما هواداران تیم دلخوش به اخبار و شایعات و مصاحبه های رنگارنگ مالک جدید و گماشته هایش در باشگاه هستند که گاها صحبتهایشان با اقداماتی که انجام داده اند همخوانی ندارد.
  محمدرضا زنوزی در همان مصاحبه اول خود، بهره کافی را از وجود عنصر هوادار برده و به نوعی توپ را در زمین هواداران انداخت. هوادار بخواهد ائل میکنیم و هوادار بخواهد بئل می کنیم، نام باشگاه را تغییر می دهیم، و مجموعه ای از این صحبتهای عوام پسند که در این برهه زمانی بخشی از مدیریت جدید باشگاه می باشد.
  اولین اقدام زنوزی انتصاب سرمربی داخلی به عنوان مدیر تیم های تراکتور بود که به تکرار همان مصاحبه های عوام پسند اهتمام ورزیده و وعده های شیکی داد. در ادامه سرمربی بومی سابق تراکتور نیز به مدیر قبلی پیوست و قرار بر این گذاشته اند( طبق مصاحبه مهاجری ) تیم را این دوستان ببندند.
  خبری که دیروز در فضای رسانه ای استان مطرح گردید، جذب دروازه بان سابق پارس جنوبی جم توسط مدیران اداری و فنی باشگاه بود. قراردادی که موجی از اعتراض را نزد هواداران تیم به همراه داشت. محسن فروزان گلری که روزگاری در تراکتور به چنان جایگاهی رسید که حتی به تیم ملی نیز راه یافت، ولی ارزش پیراهن تراکتور را ندانسته و راهی تیم پایتخت شد. در ادامه حضور خود در این تیم تهرانی، بارها در تقابل و تعارض با هواداران و فوتبالدوستان تبریزی و آذربایجانی بود. بازیکنی که برخی حاشیه های ناخواسته نیز به سراغش آمده و موجب محرومیت چند ماهه او شد.

  مهاجری به عنوان مدیر فنی تیم های تراکتور گفته بود که بازیکنانی در خور نام تراکتور جذب خواهیم کرد که ارزش پیراهن تراکتور را بدانند. الیاسی سرپرست تیم نیز پس از جذب محسن فروزان گفته است که ” به خواست هواداران قراردادی ۳ ساله با محسن فروزان بسته ایم”.
  همزمان با بروز موج اعتراضی هواداران تیم نسبت به این انتقال، سناریویی در فضای مجازی طراحی شد مبنی بر اینکه محسن فروزان به عنوان گلر دوم تیم جذب شده است و هواداران منتظر گلر اول مطرحی باشند.
  سوالی که الان مطرح است، این است که با توجه به سبقه بی وفایی و جاه طلبی محسن فروزان، و حاشیه های پیرامون این بازیکن، مهاجری با کدامین منطق به سراغ این بازیکن رفته است؟ یا کدام هوادار از سرپرست تیم خواسته است که مهره ای سوخته در تیم های تهرانی را با قراردادی سه ساله به باشگاه بزرگی چون تراکتور بیاورند؟ اگر قرار به جذب گلری در همین سطح و اندازه است، محمد رضا اخباری هم از لحاظ سنی و هم ارتباط دوجانبه با سکوهای هواداری، بهترین گزینه برای حراست از دروازه تراکتور بود.
  تناقض آشکار در گفته ها و اقدامات انجام گرفته تنها یک علت دارد، تیم را برای بقاء می بندند! نام هایی برای حضور در تیم مطرح شده اند که روزگاری به قول معروف برای بزرگترین باشگاه آذربایجانی شاخ شده بودند تا سرخ های پایتخت را خشنود سازند.
  سورپرایز آقای مالک که تا به امروز روی هواست و به چند گمانه زنی خلاصه شده است. مدیرهای فنی بومی و غیر بومی تیم، به دنبال بازیکنان درجه چندم ایرانی هستند. لااقل همین اول کار یک بمبی، ترقه ای چیزی می ترکاندند که هوادار امیدوار به وعده های داده شده باشد.
  یک نکته دیگر که به نوعی تبدیل به نقطه ضعف هواداران تراکتور در این چند سال اخیر شده است، عامل (ترکیّت) است که نقش مهمی در تحمیل بازیکن، سرمربی و… به تیم دارد. من ترکم، همسرم ترکه، پدر و مادرم ترک بودن و یاشاسین و… بهانه ای برای چپاندن بازیکن و سرمربی به تیم شده است. این عنصر ژنتیکی نقشی در فوتبال بازیکن و یا تاکتیک سرمربی نخواهد داشت. به عبارتی عامل ( ترکیّت) برای ما فوتبال بازی نخواهد کرد، شاید در پوشش ضعف مدیریتی باشگاه و یا ضعف فنی بازیکن و سرمربی نقش به سزائی ایفا کند.
  به راستی تراکتور و هوادارانش تا کی بایستی چوب رفاقت و نگاه های غیر تخصصی را بخورد؟!

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "بهانه عجیب سرپرست تراکتور و سناریویی عجیب تر"
  ۴۶ نظر برای “بهانه عجیب سرپرست تراکتور و سناریویی عجیب تر”
  1. جا داره تشکر کنم از شما بابت انتشار مطالب به روز

  2. مرتضی گفت:

   دوست عزیز لطفا حاشیه سازی نکن

  3. ساسان گفت:

   به نظرم به عنوان یک هوادار، اتفاقا تراکتور داره در مسیر بسیار درستی حرکت میکنه. کمتر حاشیه سازی کنید…! تو دنیای حرفه ای فوتبال بسیار طبیعی هستش که بازیکنی از تیم رقیب به تیم مقابل جذب بشه (تقابل رئال مادرید و بارسلونا شاهد این ادعاست- اگرچه چنین انتقالاتی همیشه یه سری حواشی هم بدنبال داشته). جذب فروزان اگر نگویم بسیار مطلوب و عالی، دست کم باید گفت خیلی خوب هستش. فروزان در طول فصل ثابت خواهد کرد که چه مهره ی ارزشمندی هست. او یکی از ارکان اصلی موفقیت پارس جنوبی تازه لیگ برتری شده بود. فروزان بسیار بهتر از اخباری است که در بسیاری موارد نشان داده دروازبان مطمئنی نیست. شاهد این ادعا فارغ از تزلزل او در درون دروازه تراکتور در سالهای حضور در تراکتور، همین امسال در تیم ساپیا بود که به یک نیمکت نشین مطلق تبدیل شد. در ضمن فروزان دروازبان دوم نیست…و با چنین حرف های ناصحیحی به اشاعه ی شایع و ایجاد جو ناسالم علیه مدیریت کمک نکنید، اگرچه ممکن است دروازبان جوانی برای دومی خریداری شود. پرواضح است که در دوران حرفه ای فوتبال و هزینه ای که یک مالک می کند می خواهد بازیکن مورد نظر کارایی و بازدهی لازم را داشته باشد… امری که زنوزی با مدیریت تا الان درستش به دنبال تحقق آن هستش… زنوزی بهتر از منو شما میدونه که باز جذب چه بازیکنی می تواند تراکتور از بازیکنهای با کیفیتی برخوردار باشد و در عین حال ثروت خود را هم از بین نبرد. یک انتقاد اساسی هم به خود شما وارد است! شما همان آدمی هستید که یک مطلب هم راجع به گندکاری ساغلام در خصوص جذب کرپیچ و سمیه مطلب ننوشتید. باید گفت شما هستید که عامل ترکیت را در کار حرفه ای دخالت می دهید و به منافع تراختور کبیر فکر نمی کنید. من منکر این نیستم که ساغلام بازیکن یا دست کم بازیکن با کیفیت نداشت… ولی نمیتونم در مورد عدم تاثیرگذاری مطلق او سکوت کنم، حداقل جذب بازیکن های بنجل دست پخت او و با تأیید او جذب تیم شدن… اخرسرم بدون هیچ پاسخگویی در مقابل این افتضاحات… بدون هیچ تخفیفی پولشو کامل گرفت و فقط غضه و ناراحتی از ناکامی تراکتور برای منو شما باقی گذاشت. پس دعوت می کنم ضمن حمایت از مالکیت جدید، در محضر عدالت صحبت کنیم. قرار نیست تراکتور در طول یک فصل به تیمی در حد گلاتاسرای تبدیل شد… باید زمان داد و با در پیش گرفتن منطق منتظر موفقیت تیم شد. جذب این بازیکن ها بخاطر اینکه وقتی مربی جدیدی اومد و اینکه هیچ شناختی از لیگ و بازیکن های ایرانی نداره لااقل یه سری بازیکن باکیفیت داشته باشه که با چند نفری که بعد از حضور خودش می خواهد جذب کنه… یک تیم کاملی شکل بگیره…همین الان شماها اگه تیم بازیکن نگیره… سریع مطالب میزنی اقا از همه عقب افتادیم چرا بازیکن نمیگیرن… فرایند انتخاب سرمربی و قادر بودن برای انجام تعهدات در طول فصل خرید چیپس و پفک نیست که بری زود از سوپر مارکت سرکوچه بخری… بنابراین به نظرم زنوزی با مدنظرقرار دادن چنین استراتژی در هر دو جبهه جذب بازیکن و مربی بدرستی حرکت میکنه.

   • احمدیان گفت:

    سلام. ممنون از نقدتان
    خودتان هم خوب می دانید که اینجا ایران است و لیگش هم تنها نام حرفه ای دارد. بحثمان در مورد لالیگا نیست! اینجا بازیکن خوش خدمتی میکند که دوباره در تیم های پایتخت و به تبع ان تیم ملی حضور یابد. محسن بنگر را که یادتان هست، اتوبان زده بود در بازی با پرسپولیس! امید عالیشاه چطور؟! سید صالحی ؟!
    چند بار بایستی از یک سوراخ گزیده شویم تا اطمینان پیدا کنیم که بازیکنانی که به هوای شهرت و ثروت راهی تهران شده و ناکام مانده اند، دردی از تیم دوا نخواهند کرد.
    عرضم این نبود که حتما اخباری را بگیریم، مطمئنا دروازه بانان دیگری نیز هستند که فعلا قراردادی ندارند. مقایسه سطح بازیکنان را کردم که هیچ فرقی باهم ندارند. در ثانی فروزان بمب حاشیه است و سه ماه محرومیتش دلیل کافی بر این ادعاست.
    کاش اینها انتخاب خود زنوزی بودند که حرجی نبود، با نام هایی که یکی یکی مطرح می شوند، یاد سیاه جامگان و فوتبال مشهد می افتیم.
    در مورد ساغلام همان اوایل کارش و از ترکیبی که چیده بود نوشتیم اگر حافظه تان یاری کند، و گرنه در همین سایت می توانید بخوانید. ولی بی انصافی است تاکتیک فنی و مالکیت و گردش توپ در تیم ساغلام را نادیده گرفت و به نتیجه ای چشم دوخت که میلیاردی ها اینستاگرام باز برای تیم رقم زده بودند. ساغلام گفته بود دروازه خالی را به آسمان هفتم شلیک کنند؟ یا پنالتی را به تیر، یا بغل دروازبان حریف بکوبند؟
    خوب کسی که خودش را شانس اول مالکیت تیم می داند، بایستی مشاورانی قوی داشته باشد که از هفته ها قبل به دنبال ارزیابی سرمربی و بازیکن و… باشند.
    امیدواریم در ادامه راه، همچنانکه مهاجری گفته است، بازیکنانی در خور نام تراکتور جذب شود نه ته مانده های سفره های سرخابی ها همچون اسامی که در فضای مجازی مطرح می شودف مسلمانف وصادقیان و….
    ممنون

  4. shahin گفت:

   چرا یکی نیست به این آقای مهاجری بگه تراختور خیلی با تیمهای ایرانی دیگه تفاوت داره؟
   چرا نمیفهمه هر بازیکنی را نباید بیاره تو این تیم؟ اون از فروزان اینم از بازیکن مورد نظرش و پیشنهادیش!! محسن مسلمان که تو هر بازی که برابر تراختور رفته با رفتار بی شرمانش به تراختور و هواداراش توهین کرده. آقای مهاجری کاری نکن همین اول کار بری رو اعصاب و هو بشی.اگه میخوای خودتو اسمت موندگار بشین با اعصاب ما بازی نکن. تراختور هر تیمی نیست که هر بازیکنی بیاد تو این تیم.بفهم اینارو.حتی بازیکنتون بهترین باشه آوردنش به تراختور هزارتا فیلترو فکر لازم داره.ما هوادارا همه بازیکنای لیگ رو بهتر از هر کسی میشناسیم.حواست باشه داری چکار میکنی.والسلام

  5. هاشم از تهران گفت:

   حقیقتش من هم از جدب محسن فروزان با توجه به سبقه وى به عنوان یک استقلالى تیر و تقابل نه چندان مودبانه وى بعد از جدایى از تراختور با هواداران، بسیار متعجب شدم ضمنا وقتى مربى تیم مشخص نیست این مدل انتخاب بازیکن کارى منسوخ و اشتباهى تکرارى هست که در لیگ ایران همیشه بهانه اى مشروع در دست سرمربى آینده تیم بوده تا بگه، من تیم را نبستم! خود انتخاب مهاجرى هم بسیار جاى حرف داره، اینکه ایرانپوریان به راحتى از تیم میره و تلاشى براى نگه داشتنش نمیشه شائبه برانگیز هست، سپاهان از الان بسیار قوى و منسجم داره عمل میکنه ولى تراختور الکى امروز و فردا میکنه ، اقلا ایرانپوریان باید حفظ میشد بازیکنى که ابدا حاشیه نداشت و ارتباطى بسیار مودبانه با همه داشت، من فکر میکنم پشت پرده واگزارى تراختور خیلى شفاف نیست و هنوز خیلى ابهامات و بده و بستانهاى پشت پرده اى وجود داره که بعداً اخبارى شبیه مالکیت شفق از درونش بیرون خواهد زد!

   • احمدیان گفت:

    ما گفتیم بایستی کمیته فنی داشته باشیم، خیلی ها ایراد گرفتند.
    الان انتخاب بازیکن و مربی را سپردند به دو نفر سرمربی سابق لیگ برتری! این دو نفر آیا قرار است فردی بهتر از خودشان را بیاورند؟ یا تیم را برای خودشان می بندند؟!

  6. تراکتوری گفت:

   فروزان رو خطیبی اورده تیمی که خصوصی شده دلال‌ها توش جولان میدن فروزان بعد فروزان یه بازیکن بنجل هم خواهد آمد بعد به بازیکن بنجل دیگری هم خواهد آمد تا تراکتور مثل ماشین و گسترش پر از بازیکن بنجل شود منتها اگه زنوزی بخواد بازیکن خوب بیاره میشه به قهرمانی تراکتور امیدوار بود .

  7. ساسان گفت:

   بخشی از مصاحبه امروز مهاجری با رسانه ها، دقیقا همون حرفی که بالا گفتم! «ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم اشتباهات را به حداقل برسانیم. اگر این کار را انجام دهیم می‌توانیم امیدوار باشیم تا تیم خوبی ببندیم. ما ۶۰ تا ۷۰ درصد تیم را می‌بندیم و بعد سعی می‌کنیم در راستای افکار مربی تیم بازیکن بگیریم تا فردا به مشکل نخوریم. در مورد بازیکنان خارجی هم سعی می‌کنیم پس از انتخاب سرمربی،‌ نسبت به جذب این بازیکنان اقدام کنیم.»

   • احمدیان گفت:

    خوب ایشان یک فرد هستند.
    کاش همین اول کار اقای زنوزی نشستی با کارشناسان فوتبال استان و پیشکسوتان تیم برگزار می کرد و نظر آنان را نیز جویا می شد.
    ۸ روز دیگر سرمربی جدید معرفی می شود به گفته مهاجری مدیر تیم، یک هفته هم طول بکشد منتقل شود و قرارداد ببندد. عملا خرداد را از دست داده ایم. یک ماه تا جذب بازیکنان خارجی توسط سرمربی و هماهنگی تیم وقت داریم.
    حالا ما بنویسم که عقب افتادیم یا نه؟!

  8. shahin گفت:

   این فروزانی که داره میگه هوادار هوادار یادش نیست مگه چه جوری به تیممون وهوادارا با رفتاراش توهین کرد؟ کدوم احمقی گفته هوادارای تراختور خوشحالن از برگشتش؟ همه ما هوادارا از این آدم نفرت داریم.آقای الیاسی بفهم داری چیکار میکنی.محسن مسلمانی که ۲ آتیشه عشق پرسپولیسو داره نخواسته تو این تیم بمونه حالا انتظار دارین بیاد اینجا و …..
   اونم کسی که تو هر تیمی که بازی کرده مقابل تراختور با رفتاراش به ما هوادارا توهین کرده.
   اول بگین ببینم شماها هدفتون چیه از اومدنتون به تراختور!!!!!!؟؟؟
   همین اول کار داره حالمون ازتون بهم میخوره

  9. Toraj Traktorchi گفت:

   اگر فروزان بعنوان گلر دوم جذب شده است ، هواداران حرفی ندارند ولی اگر گلر اول باشد سرمربی طراز اول مورد ادعای مالک به محض دیدن اداهای فروزان ، حتما گلر دیگری جایگزین خواهد کرد.

  10. افشین گفت:

   داداش معده گوجی دانیشما کی اولا اخباری بیر ایل توپ اوینامیپ فروزان اونان یاخجیدی بیده بویون هاردا یاخجی پول اولسا بازیکن گدیر اورا پیروزی تیراختوردان چخ پول وردی سروش گدی اورا قطر لاپ چخ وردی گدی اورا

   • احمدیان گفت:

    سیز کی معده گوجو دانیشمیرسیز، بویورون کی فروزان دا سونرا ایری گلر یوخی دیر؟
    پول بحثی دیر؟ حسینی نین پولون وئرسین لر گلسین تیمه دا! آزاد اویونچو دی.
    بحث فنی و حاشیه دی کی بو اویونچودا واردی.

  11. ناصر گفت:

   هوادارای فهیم تراکتور مگه بازی استقلال با تراکتور در ورزشگاه تختی بی احترامی فروزان به تراکتوریها یادتون رفته ؟ پیراهن استقلالو به تماشاگرای تراکتور نشون میداد بعد می بوسید

  12. تراختور گفت:

   فقط حاشیه یارادین ها آیری ایشیز گوجوز یوخ .او زامانا جان کی تیم سیپاه دایدی بیر مطلب یازیردیز ایندی کی تیم شخصی دی بیر آیری حاشیله لر منیم نظریمه مشکل سیز خبرنگارلار و بعضی حاشیه یارادان رسانه لرسیز اوتو ساز یریزده ایشلر دوزه لر.

  13. فرشید گفت:

   میشه نظر ندی شما عزیزم

  14. علی گفت:

   خیلی انتقاد میکنی دوست عزیز؛انتقادهای شما هیچ سودی برای تراکتور نخواهد داشت

  15. نادر گفت:

   سلام. دوست عزیز اندکی صبر و تامل داشته باشید از شما بعیده هیچ اتفاقی نیفتاده قضاوت کنید. از آخر مطلب میام به اول. اون پاراگراف اخر مطلب رو کاملا باهات موافقم. بنده از همون اول روی این تاکید داشتم که این مباحث خنده دار و خیالی رو بذارید کنار. شما هم به درستی اشاره کردید که فقط مهاجری در انتخاب و عقد قرارداد با بازیکنان نقش نداره. رسول خطیبی هم… در عکس هم سه تایی باهم هستن. اسامی چندبازیکن دیگر هم مطرح هست. قرارداد هم نسبت به قبل بلندمدت تر هست. تراکتور چند تا دروازبان قبل از این قرارداد داشت؟ با علم به اینکه گروسیان سطح فنی مناسبی نداره ما کلا دروازبان نداشتیم. نظر این گروه فنی بومی غیربومی این بوده که فروزان جذب شه. احتمال زیاد گلر دیگری هم شاید خارجی جذب بشه. بازیکنان خارجی باید با نظر مستقیم مربی احتمالی خارجی جذب شه اما از بازیکنان داخلی که شناختی نداره. در مقطع کنونی باید افرادی برای جذب بازیکنان داخلی اقدام کنن. برخلاف برخی افراد معلوم الحال، نقدهای شما دلسوزانه تر هست. این نقد رو سازنده تر بکنید. در عین حمایت نقد کنید نقاط ضعف رو برجسته کنید. این به پیشرفت کمک میکنه. اصولا درجایی که نقد نباشه پیشرفتی نیست منتهی نقد نه تخریب مثل اون فرد معلوم الحال. با تشکر

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    جناب نادر عزیز، قرارداد بلند مدت را با بازیکنان جوان می بندند که هم آینده تیم را تضمین کرده باشند و هم اگر پیشنهادی داشته باشد، درآمدزایی بکنند.
    هیچ جای دنیا با بازیکن ۳۰ ساله قرارداد۳ ساله نمی بندند.
    نقدمان به بحث فنی و حواشی خواسته و ناخواسته ای است که این بازیکن داشته و ممکن است در این تیم نیز داشته باشد. همان ماجرای کلیپی که خانمشان بیرون داده بودند.
    به هر حال امیدوارم که این انتقال سرانجام خوبی برای تیم داشته باشد. در کنار ایشان بایستی گلر مطمئن دیگری نیز جذب شود.

    • نادر گفت:

     جناب احمدیان عزیز با اقای نقی زاده هم قرارداد ۳ ساله منعقد شده. با طیبی دو ساله. فروزان دروازبان هست برادر عزیز. جان لوئیجی بوفون الان در ۴۰ سالگی تازه میخواد قرارداد دو ساله با پاری سن ژرمن ببنده. شما که بهتر میدونید دروازبان تا چه سنی توانایی دارن و میتونن بازی کنن. بازیکن اگر هیچ حاشیه ای هم نداشته باشه حاشیه سازان یه چیزی براش درست میکنن. کلیپ نباشه میگن استقلالی هست اونم نباشه میگن تا قبر عاشق فلان تیمه اونم نباشه یه عکس از پشت نشون میدن دست در دست…. اینا تازگی ندارن. بعدشم حواشی رو چه کسی میسازد؟ بنده در همون مطالب قبلی هم عرض کردم قلم ها برای حاشیه سازی به چرخش دراومدن. سایت … کسانی که الان شدن کاسه داغ تر از آش سنگ اجرلوها رو به سینه میزنن، از شدت عصبانیت ببینید چه چیزهایی نوشتن. به هرطریقی میخوان ارامش رو از تیم بگیرن. وارد کردن عناصر قوم گرایانه و…. من از هواداران واقعی تراختور و اونایی که عاشقانه این تیم رو دوست دارن خواهش میکنم فریب این افراد رو نخورن. دیروز فروزان بازیکن تراکتور نبود. الان بازیکن تراکتور هست. حاشیه برای بازیکن حاشیه برای تیم هست. هواداران باید حواسشون رو جمع کنن و فرصت عرض اندام به این افراد ندن. هدف اینا نابودی تراکتور هست. هدف اینا سرافکندگی تبریز و آذربایجان هست. اینها همون گرگ های در لباس میش…

     • احمدیان گفت:

      جسارتا قیاس مع الفارقی بود. جی جی بوفون یا محسن فروزان؟! حتی در مخیله خود فروزان هم نمی گنجید که روزی با بوفون مقایسه شود.
      بله حق با شماستف دروازه بان اگر توانایی فنی داشته باشد، سن او زیاد مهم نیست!
      ما هم نوشتیم که این داستان جذب بازیکن درجه چندم، ادامه نداشته باشد که متأسفانه ادامه پیدا کرد و چهار سهمیه لیگ برتری ما با بازیکنان متوسط از بین رفت!
      الان بروید تیتر گزارش روزنامه ایران ورزشی را درباره تراکتور بخوانید، اگر آن مطلب و تیتر را ما زده بودیم، سرمان را بریده بودند.
      دست آخر، بارها نوشتیم، برای ما نام ها و تعلقات قومی و قبیله ای و… مهم نیستند و فصل الخطابمان تراکتور است.

  16. behzad گفت:

   به نظرم شما داری زیاد تند میری.من خیلی وقته نوشته های شما رو میخونم.اما اکثر مطالبی که شما نوشتی،معمولا برعکس جواب دادن
   سعی کنیم یک رنگ باشیم.شما همیشه از بین بد و بدتر ،فقط و فقط بدتر رو انتخاب نمودین.حالا دلیلش چیه خدا داند و خودتان.بجای شور دادن الکی و بازی با احساس جوانان متعصب به فوتبال،واقعیت نویس باش نه اینکه مطلبی بنویسی که پرمخاطب باشه و شما پولتو به جیب بزنی و نهایتا رئیست بگه آفرین بابت مطلبت

  17. reza گفت:

   مرسی از تحلیل خوب شما واقعا جای تاسف داره که با محسن فروزان قرارداد بستن سالی که نکوست از بهارش پیداست الکی خودمونو دلخوش نکنیم همه میدونستن که این بازیکن به درد تراکتور نمیخوره الا کادر فنی

  18. siamak sanoobari گفت:

   سلام
   بنده هم با نظر شما موافقم
   بستن تیم بدون سرمربی، حرفهای آقا ی مهاجری مبنی بر تام الاختیار بودن و انتخاب بازیکنان رده چندم و از دستدادن بازیکنان مطرح تراکتور ، همگی دال بر بستین تیمی در حد متوسط دارد

  19. ساسان گفت:

   واقعا متاسف هستم که اجازه انتشار دیدگاه های مخالف را نمی دهید

   • editor گفت:

    سلام
    کم لطفی می کنید دوست عزیز.
    در آذرقلم هر مطلبی اگر منطبق بر اصول اخلاقی و عاری از توهین و ناسزا باشد ولو آنکه علیه رسانه ما باشد منتشر می شود.
    ملاحظه و مشاهده نظرات ذیل مطالب قبلی سایت موید این گفته و مرام ماست.
    موفق باشید
    آذرقلم

  20. س-ا گفت:

   باسلام وعرض خسته نیاشید به آقای احمدیان!

   همدردگرامی!

   تیم تراختور روزهای سختی رامیگذارند.ازجمعه سیاه خیلی ازهواداران ازتیم قطع امیدکرده وحساسیت خودراازدست داده اند.دست برقضا آنعده جزء آگاهان تیم بودندوامروزجایشان بسیارخالیست.هرچندکه آنهانیزدلایلی قانع کننده،حداقل برای خود داشتندوقطع امیدشان ازتراختور بی جهت نبود.تا امروزهم پیش بینی آنهادرست از آب درآمده وحال وروزتیم،بدترمیشودتابهتر.

   بااین حال آنهائیکه ناامیدوتسلیم یاس نشده اندباید همچنان درحمایت ازتیم مضایقه نکنند!

   بایدگفت که هواداران واهل قلمی که درحق تراختورمطلب مینویسند،صرف نظرازاینکه خوب یابدمینویسند،به تعدادانگشتان یک دست نمیشود!!!

   مسلما باید اهل قلم مسائل ورویدادهارا تحلیل کرده وروشنگری کنندوانچه راکه ازآینده تیم ازموفقیتهاوناموفقیتها پیش بینی میکنند،با هواداران درمیان بگذارند،هرچندکه آن پیش بینی هادرمخیله آنهانگنجدوباآن مخالفت کنند!

   متاسفانه چنین بوده وخواهدبودکه عوامل مزدبگیر بعضی صاحبان پست وموقعیت ازسرمربی گرفته تامدیرعامل تیم،درسایتها میلولندونسبت به هرگونه انتقادی ،بنام هواداروبنام آذربایجانی وغیره جوابهای منحرف کننده داده وازاربابان خوددفاع میکنند!

   امروز همانگونه که تعدادهواداران درورزشگاهها از۷۰هزارنفربه ۷۰۰نفرهم رسیده به همان میزان نیزبایستی درسایتها باریزش هواداران مواجه باشیم که درعمل چنین نیست وباکوچکترین انتقادی انواع اسامی رامشاهده میکنیم که خودراتراختوری وترک و….معرفی میکنندوبدوبیراه مینویسند!

   مخلص کلام اینکه بایدنوشت وتسلیم نشد!

   فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه

  21. تراختورچی گفت:

   تراختور هرچه میکشه از دست این …….. بومی چرا کسی نیست بگه اقای خطیبی چرا دست از سر این تیم برنمیداری امسال اگه ارجی هم بیارن باز این خطیبی با دلال بازی ایجاد تفرقه اجازه موفقیت تیم رو نخواهد داد من بشخصه از اقای زنوزی انتطارات بیشتری داشتم الانه که فردا پس فردا سر وکله گردانی وبقیه بازیکنای این اقا به قصد عوام فریبی و جمله معرف بومی بومی سر از تیم در اورند این تیم امسال هم به هیچ جایی نخواهد رسید اقای خطیبی شما با ماشین سازی وسیاه جامگان چیکار کردید تنها افتخار شما صعود به لیگ برتر وقهرمانی نیم فصل ان هم به خاطر درخشش ادینیو بوده

  22. کریم گفت:

   با سلام به همه دوستان، همچنان که پیش بینی میشد اونایی که دستشون از تیم کوتاه شده منافعشون به خطر افتاده کسانی که از بازیکنان پول میگرفتند و اونا رو تبلیغات میکردند با مظلوم نمایی و فیلم بازی کردن در رنگ ها و انواع مختلف سعی در حاشیه سازی برای تیم دارن. این گردکان مذهب هایی که با هر نسیمی به سمت دیگری گردش میکنن دست از حاشیه سازی برنخواهند داشت چون کارشون همین هست. هر زمان که شدت تخریبهای اونا بیشتر بشه بدانید که مسیر تیم در جهت درستی هست که این چنین دارن خودشون رو به در و دیوار میزنن. کافی است به سبک نگارش اینا دقت کنید سرشار از ادب!!!! و تربیت!!!! هست. به قول یکی از دوستان که در کامنت ها نوشته بود باید بیشتر مواظب فرصت طلبان داخلی بود. همیشه بیشترین لطمه رو از داخل خوردیم از خیانت همین نا به کارانی که حاضرند برای ضربه زدن به منافع تیم تن به هر ذلتی بدن. البته تاکید بکنم منظورم این نوشته و اقای احمدیان نیست اون فردی که برای نفهمیدن پول میگیره خودش میدونه منظور چه کسی هست و همینطور همه دوستان و عاشقان واقعی تراکتور میشناسن چه کسی در نقش پرچم ایفای نقش میکنه.

  23. علی گفت:

   اگر امکان براتون مهیا هست خبرهای نقل و انقالات رو سریعتر در دسترس قرار بدید. امروز تا اینجا نقی زاده و طیبی هم قرارداد بستن.

  24. هاشم از تهران گفت:

   نظرات موافق و مخالف را که میبینم هرکسى دلیل خاص خودش را داره و قابل احترام هست، اما مطلب اساسى اینه که موضوع اصلى و مهم ما بحث بر سر بودن و نبودن فروزان و فروزانها نیست(مثلا اگر موضوع کاپیتان کیانى بود یقینا موضوع فرق میکرد) بحث اصلى بیشتر هواداران چه موافق و چه مخالف اینه که چه تیپ و مدل بازیکنانى باید در تراختور باشند و یا نباشند، جمع بندى اکثر نظرات هواداران قدیم و جدید ولى آگاه به شرایط باشگاه این هست که بازیکنى که وارد باشگاه میشود چه سبقه سرخ آبى داشته و چه نداشته، بایستى از لحظه ورود به باشگاه تا انتها ابداً هیچ اظهار نظر و اظهار لطفى به باشگاه هاى رقیب بخصوص سرخ آبى چه عملى و زبانى و چه غیرمستقیم نداشته باشد و همواره عضوى موثر و وفادار به باشگاه باشد که البته این خواسته ى هواداران کاملاً بجا و روتین و مطابق با قواعد هوادارى در همه جاى جهان هست، بنده بارها در نوشته ها و کامنتهاى خودم ذکر کرده و مثالى زده ام که علیرضا منصوریان با آن رفتار غیر حرفه اى خود در زمان مربى گرى در تیم نفت تهران ، مقابل استقلال که نخواست روى نیمکت تیمش بنشیند و بارها با رفتارهایى عجیب علیرغم اینکه از نفت حقوق میگرفت وابستگى(بهتر است بگویم سرسپردگى !) خود را به باشگاه دیگرى نشان داد ، عملا راه آینده مربى گرى خود را در آینده در باشگاههاى بزرگى مانند تراختور و فولاد و سپاهان بست و تقریبا غیرممکن کرد(تنها بخاطر اینکه به استقلال برسد ) و پیشبینى کرده بودم که در صورت رسیدن به تیم استقلال یقیناً وى بزرگتر از حجازى مرحوم و مظلومى و … نیست و بزودى از آنجا خارج خواهد شد و همانند مظلومى نخواهد توانست در هیچ تیم بزرگى مربى گرى کند، دیدیم که همینطور هم شد و هیچگاه تراختور و سپاهان سراغ مربى نظیر منصوریان و مظلومى نخواهند رفت زیرا پلهاى پشت سرشان را تخریب کرده اند، بازیکنانى مثل عالیشاه و فروزان هم شامل این قضیه هستند و اینها در ذهن هواداران فوتبال باقى میماند حال مثلاً اگر پستهاًى اینستاگرام را هم پاک کنند آیا واقعاً هوادار دوآتشه فراموش خواهد کرد؟ من تعجب میکنم بازیکن وفادارى مانند ایرانپوریان چرا باید از طرف مهاجرى و خطیبى مورد مذاکره واقع نشود تا ما ضمن سوزاندن یک سهمیه جذب بازیکن بزرگسال باید دربه در دنبال بازیکنى باکیفیت در سمت راست بگردیم که حالا اگر هم یافتیم چقدر طول بکشه با تیم و شهر ما عجین و تطبیق یابد؟ ما باید با توجه به شرایط خاص تراختور دنبال بازیکنانى از نوع اخبارى، مهدى ترابى، عزت کرامت و … باشیم. منظورم دقیقا همین اسمها نیست که به سلیقه مربى ارتباط دارد بلکه منظورم شخصیت حرفه اى و رفتار و مصاحبه هاى ورزشى این بازیکنان هست

   • یاسر گفت:

    جناب هاشم عزیز اگ فردی بر اساس سلیقه شخصی خودش حرفی زده و بعد هم بهش کار دادن یا ندادن این مسئله شخصی هست خوب یا بد پای خودش هست. در ثانی اینکه چه مدل تیپ و بازیکنانی در تیم باشن برعهده کادر فنی هست. بنده یه هوادار هستم. در یه کاری تخصص دارم. در اون اظهار نظر تخصصی میکنم پول درمیارم زندگیمو میچرخونم و کارشناس اونم. در حوزه ورزش صرفا یه هوادارم. شاید دوست داشته باشم مسی و رونالدو هم بیان تیم محبوبم. اما ایا این منطقی هست؟ واقع بینانه هست؟ اینکه هر هواداری بر اساس سلیقه شخصی خودش بدون تخصص در ورزش و صرفا بابت هواداری برای تیم بازیکن مشخص کنه به نظر شما منطقی هست؟ یه نمونه در جای دیگه نشون بدید هر هواداری برای تیم بازیکن مورد علاقه خودش رو میاره. الان به احتمال زیاد رسول مربی تیم خواهد بود. بازیکنان خارجی هم برمبنای نظر سرمربی خارجی خواهند بود. وقتی اینا کادر فنی خواهند بود منطقا باید اینا بازیکنان مورد نظر خودشون رو انتخاب کنن. بله ایران پوریان بازیکن خوبی بود برای تیم زحمت کشیده کسی منکرش نیست دستش درد نکنه اما پولش رو هم گرفته و در مواقعی هم با از دست دادن ضربات پنالتی حساس ضربات جبران ناپذیری به تیم زده. هرچی خوب یا بد از تیم که بزرگتر نیست. کادر فنی به نظر نیازی بهش نداشتن. بنابراین به قول دوستان اندکی صبر و تامل کنیم ببینیم در روزهای اینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. اگر قرار باشه با هر تصمیمی یه سری بیاد حاشیه سازی کنه میشه هرج و مرج و این همون چیزی هست که حاشیه سازان میخوان که در همین اطراف هم دارن میگردن.

    • هاشم از تهران گفت:

     دوست عزیز فرمایشات شما متین، اما قسمت زیادى از حرفهاى درست شما پاسخ کامنت من نبود و نیز مغایرتى هم با نظر من نداشت، واضحه که در بحث فنى مربیان باید تصمیم بگیرند اما یادمان باشد هیچ مربى به قسمت فنى ایران پوریان ایرادى نگرفت و همیشه فیکس بازى کرد و ما باید بخاطر اینکه یک سهمیه جذب لیگ برترى را نسوزانیم و دوم بخاطر حفظ اسکلت و انسجام تیم که مهمترین رکن یک باشگاه مدعى قهرمانى نیز همین عامل است، وى را حفظ میکردیم، اما در قسمت فرهنگى و ارتباط هواداران با تیمهاى خاصى مثل تراختور بنده مثالى میزنم، در اسپانیا تیم بیلبائو هرگز بازیکنى غیر از منطقه باسک جذب نمیکند مگر بازیکن خارجى، این یک فرهنگ خاص و منحصر به آن باشگاه هست، هواداران تراختور دوست ندارند بازیکنى قلبى و عملى هوادار و دنبال کننده نتایج تیم دیگر بوده و صرفاً جهت سکوى پرتاب به تراختور وارد شود، این هم یک فرهنگى هست که خاص تراختور و خیلى از تیمهاى دیگر هم هست، مثلاً تیموریان، على کریمى و امثالهم وقتى وارد تیم ما شدند حتى باوجود تنش بسیار شدیدى که کریمى قبلاً با هوادار تراختور داشت و تیموریان نیز یک استقلالى شش آتشه بود، هواداران هیچ اعتراضى نداشته و حمایت کردند اما جلوى ورود پرویز مظلومى را گرفتند چرا که میدانستند به محض ارائه پیشنهادى از سمت استقلال در نیم فصل، وى تیم را ترک خواهد کرد(همانند کار غیر حرفه اى که مرحوم حجازى که در سال ٧۵-٧۶ با ماشین کرد!) پس صحبت از مدل رفتارى بازیکنان در قبال تیم محبوبشان حق هواداران هست و در بعد فنى یقینا حق مسلم مربیان(البته سرمربى و نه مثلا جناب خطیبى و یا مهاجرى، بلکه در کنار و حضور سرمربى)

   • احمدیان گفت:

    سلام . احسنت
    بازیکنانی جذب تیم بشوند که کمترین درصد حاشیه را داشته باشند!
    هر بازیکن با مربی را با علم به این که هوادار اعتراض خواهد کرد، جذب می کنند و سریع یک عامل ترکیّت را به او یا افراد نزدیک به او نسبت می دهند که از بار اعتراضات کاسته شود.
    گل محمدی فصل پیش، تا روزی که سرمربی تراکتور شد، خبری از ترک بودن ( پدر و مادرش البته به قول خودش ) در میان نبود.

  25. فرید گفت:

   کاش شما رو بیارن بذارن به عنوان مدیر عامل یا همه کاره ی باشگاه ببینیم چی کار می خوای بکنی؟؟ حرف زدن خیلی ساده هست ,,, خیلی راحت می شه نشت و هر چیزی رو پشت هر کس ی گفت,,, ولی اینکه بتونی در عمل هم کاری انجام بدی این مهمه.
   شما که اینقدر عالم و آدم رو به باد انتقاد می گیرید,,,, شده از خودتون بپرسید که مثلا اگر شما مدیر عامل بودی,,, شما مربی بودی چی کار می کردی؟
   اصلا شما تا بحال شرایط باشگاه رو از نزدیک دیدی؟
   شرایط تیم پایه رو دیدی؟
   می دونی قرار داد سه ساله با یه ساله چقدر فرق داره؟ اونم با گلری مثل فروزان که جز بهترین ها بوده؟
   فرض کن شما مدیر عاملی می خوای گلر بیاری کی رو می تونی بیاری؟؟؟؟
   درسته برای حرف زدن مالیات نذاشتن,,, ولی دلیل نمی شه که چرندیات بیش از حد بگی که

   • احمدیان گفت:

    احسنت. پیشنهاد خوبی است. کاش یک فراخوانی بدهند با این عنوان که : اگر مدیرعامل تراکتور بودید چه راهکارهایی برای مدیریت به کار می گرفتید؟!
    بدین وسیله حجم انبوهی از پیشنهادات وارده را یکی دو کارشناس و پیشکسوت فوتبالی بررسی می کردند. شاید آن چیزی که در ذهن شماست، در مخیله مدیرعامل جایی ندارد و شاید همین افکار شما دریچه تازه ای از مدیریت را پیش روی مدیران تیم بگذارد.
    چه کنیم که نشست هم اندیشی باشگاه هم با چند نفر نورچشمی برگزار می شود ان هم با چه شرایطی!!
    من اگر مدیر عامل بودم، با بازیکن ۳۰ ساله قرارداد سه ساله نمی بستم که وبال گردن تیم شود! الحمدالله مشکل مالی تیم نیز برطرف شده است. گزینه های بهتری وجود داشتند! حتی می توانست این پست متعلق به یک گلر خارجی باشد!
    من اگر مدیرعامل بودم تیم را به قهقرا نمی بردم
    سهمیه جذب بازیکن تعیین نمی کردم که هر مدیر فنی یکی دو بازیکن را به خدمت تیم بیاورد!

  26. بهنام گفت:

   حالا صبر کنین فصل شروع بشه عملکرد فروزانم تو بازی ها رو ببینم بعدش فروزانم اگه منطقی فکر کنه باید قدر تراکتور بدونه چون تو تراکتور احیا شده چشم اومده نباید نمک بخوره نمک دون بشکنه این یک دومیشم اگه تیم استقلالی که واسش ارزش قاعل میشد چرا بیش یه فصل نگهش نداشت انداخت تیم های دیگه باید الان تیر دروازهای تراکتور ببوسه لیاقت تراکتور داشته باشه که تو خوابم نمیدی که بازم تراکتوری بشه

   • احمدیان گفت:

    صبر کنیم سهمیه های بعدی تیم نیز خواهد سوخت.
    همانطور که یکی یکی با بازیکنان متوسط از بین می روند.
    استوری یاشاسین می گذارند و ارزوی قهرمانی با تراکتور را دارند!
    ۳ سهمیه لیگ برتری را فعلا بازیکنان متوسطی اختصاص داده ایم که خدا می داند چه گلی بر سر تیم خواهند زد. چهارمی و پنجمی هم در راه هستند! یکیش مصاحبه کرده و دیگری استوری گذاشته!

  27. سیدعلی- تبریز- تیراختور گفت:

   سلام خسته نباشید. آقای احمدیان همچنانکه از عنوانشان مشخص هست منتقد هستند و بدهم نمینویسند معمولا سعی میکنند کلاههاو خیانتهایی را که سر تیراختور میرود را برملا کنند. رسول خطیبیم مشخص بود حدود دوماه قبل به شدت از آقای زنوزی (به حق) تعریف و تمجید میکردند دقیقا بخاطر همین روزها. من نمیدانم آقای مهاجری چند درصد افکار و عقاید مربی حتی درجه دوم اروپایی را دارند که برای ایشان بازیکن میگیرند. اگر بالعکس بود ایراد نداشت ولی اینکار خیییییلی دیگر خنده آورهست.
   بعنوان یک هوادار ثابت تیراختور بزرگ از خرید محسن فروزان هم شوکه شدم هم ناراحت بخاطر رفتارهای ناپسندچند سال قبلش. از روی عقده و کینه اظهار نظر نمیکنم بلکه از روی تجربه تلخی که از گذشته این فرد و همچنین سروش رفیعی و امثال اینها دارم. اخباری برای تیراختور و هوادارانش بسیار بهتر از فروزان میتوانست باشد. محسن مسلمان هیچوقت نخواهد توانست با هواداران تیراختور رابطه خوبی داشته باشد. چون سبقه و ذات این فرد با ذات و مرام تیراختورجماعت عجین نخواهد بود. و اما دوستان، مدیریت آقای زنوزی در تیراختور قطعا مثل مدیران قبلی همانند عباسی ، آجرلو و… غیره نخواهد بود. ایشان میلیاردی هزینه نمیکنند که افرادی بیایند و در تیم ادابازی راه بیاندازند. ایشان مدیر ۲۹ شرکتی هستند که همه اشان در امورشان موفق هستند.ایشان به تیم در حد بسیار بالایی تجاری و اقتصادی نگاه میکنند تا یک تیم فوتبال . پس نگران نباشیم تیم شخصی شده و «اه نینیم »در این تیم و اداره آن هیچ جایی ندارد. یاشاسین زنوزی یاشاسین تیراختور یاشاسین آذربایجان.

  28. تراختورچی گفت:

   اقا چرا بازیکن های درجه چندم را صرفا به خاطر علاقه شخصی مربی وخود بازیکن می اوریم و در جاهایی که نیاز داریم بازیکن در جه یک نمی گیریم یعنی هرکی از کوچه هم رد بشه بگه یاشاسین تراختور من ترکم وتبریز اوشاقی یم باید بیاریمش تو تیم من مخالف بازیکن بومی نسیتم ولی کدوم یک از بازیکن های بومی ما در سطح تیم ملی هستند کدوم عاقلی نقی زاده رو به سروش رفیعی ترجیح میده سپاهان هم پیشنهاد به این بازیکن رو تکذیب کرد بییایید یکم حرفه ای وبدون تعصب صحبت کنیم الان استقلال محمدی مهر رو گرفت باید بگن چون بچه تهرا نیست نمی خوایمش


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.