|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵ | کد خبر : 71123
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  بهانه عجیب سرپرست تراکتور و سناریویی عجیب تر

  آذرقلم: سورپرایز آقای مالک که تا به امروز روی هواست و به چند گمانه زنی خلاصه شده است. مدیرهای فنی بومی و غیر بومی تیم، به دنبال بازیکنان درجه چندم ایرانی هستند. لااقل همین اول کار یک بمبی، ترقه ای چیزی می ترکاندند که هوادار امیدوار به وعده های داده شده باشد.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: انتقال مالکیت تراکتور به میلیاردر تبریزی موجی از احساس رضایت هواداران تیم را از این واگذاری به همراه داشت. اگرچه این انتقال مالکیت به صورت رسمی انجام نگرفته و هیچ معرفی یا نشستی خبری با اصحاب رسانه برگزار نشده، اما هواداران تیم دلخوش به اخبار و شایعات و مصاحبه های رنگارنگ مالک جدید و گماشته هایش در باشگاه هستند که گاها صحبتهایشان با اقداماتی که انجام داده اند همخوانی ندارد.
  محمدرضا زنوزی در همان مصاحبه اول خود، بهره کافی را از وجود عنصر هوادار برده و به نوعی توپ را در زمین هواداران انداخت. هوادار بخواهد ائل میکنیم و هوادار بخواهد بئل می کنیم، نام باشگاه را تغییر می دهیم، و مجموعه ای از این صحبتهای عوام پسند که در این برهه زمانی بخشی از مدیریت جدید باشگاه می باشد.
  اولین اقدام زنوزی انتصاب سرمربی داخلی به عنوان مدیر تیم های تراکتور بود که به تکرار همان مصاحبه های عوام پسند اهتمام ورزیده و وعده های شیکی داد. در ادامه سرمربی بومی سابق تراکتور نیز به مدیر قبلی پیوست و قرار بر این گذاشته اند( طبق مصاحبه مهاجری ) تیم را این دوستان ببندند.
  خبری که دیروز در فضای رسانه ای استان مطرح گردید، جذب دروازه بان سابق پارس جنوبی جم توسط مدیران اداری و فنی باشگاه بود. قراردادی که موجی از اعتراض را نزد هواداران تیم به همراه داشت. محسن فروزان گلری که روزگاری در تراکتور به چنان جایگاهی رسید که حتی به تیم ملی نیز راه یافت، ولی ارزش پیراهن تراکتور را ندانسته و راهی تیم پایتخت شد. در ادامه حضور خود در این تیم تهرانی، بارها در تقابل و تعارض با هواداران و فوتبالدوستان تبریزی و آذربایجانی بود. بازیکنی که برخی حاشیه های ناخواسته نیز به سراغش آمده و موجب محرومیت چند ماهه او شد.

  مهاجری به عنوان مدیر فنی تیم های تراکتور گفته بود که بازیکنانی در خور نام تراکتور جذب خواهیم کرد که ارزش پیراهن تراکتور را بدانند. الیاسی سرپرست تیم نیز پس از جذب محسن فروزان گفته است که ” به خواست هواداران قراردادی ۳ ساله با محسن فروزان بسته ایم”.
  همزمان با بروز موج اعتراضی هواداران تیم نسبت به این انتقال، سناریویی در فضای مجازی طراحی شد مبنی بر اینکه محسن فروزان به عنوان گلر دوم تیم جذب شده است و هواداران منتظر گلر اول مطرحی باشند.
  سوالی که الان مطرح است، این است که با توجه به سبقه بی وفایی و جاه طلبی محسن فروزان، و حاشیه های پیرامون این بازیکن، مهاجری با کدامین منطق به سراغ این بازیکن رفته است؟ یا کدام هوادار از سرپرست تیم خواسته است که مهره ای سوخته در تیم های تهرانی را با قراردادی سه ساله به باشگاه بزرگی چون تراکتور بیاورند؟ اگر قرار به جذب گلری در همین سطح و اندازه است، محمد رضا اخباری هم از لحاظ سنی و هم ارتباط دوجانبه با سکوهای هواداری، بهترین گزینه برای حراست از دروازه تراکتور بود.
  تناقض آشکار در گفته ها و اقدامات انجام گرفته تنها یک علت دارد، تیم را برای بقاء می بندند! نام هایی برای حضور در تیم مطرح شده اند که روزگاری به قول معروف برای بزرگترین باشگاه آذربایجانی شاخ شده بودند تا سرخ های پایتخت را خشنود سازند.
  سورپرایز آقای مالک که تا به امروز روی هواست و به چند گمانه زنی خلاصه شده است. مدیرهای فنی بومی و غیر بومی تیم، به دنبال بازیکنان درجه چندم ایرانی هستند. لااقل همین اول کار یک بمبی، ترقه ای چیزی می ترکاندند که هوادار امیدوار به وعده های داده شده باشد.
  یک نکته دیگر که به نوعی تبدیل به نقطه ضعف هواداران تراکتور در این چند سال اخیر شده است، عامل (ترکیّت) است که نقش مهمی در تحمیل بازیکن، سرمربی و… به تیم دارد. من ترکم، همسرم ترکه، پدر و مادرم ترک بودن و یاشاسین و… بهانه ای برای چپاندن بازیکن و سرمربی به تیم شده است. این عنصر ژنتیکی نقشی در فوتبال بازیکن و یا تاکتیک سرمربی نخواهد داشت. به عبارتی عامل ( ترکیّت) برای ما فوتبال بازی نخواهد کرد، شاید در پوشش ضعف مدیریتی باشگاه و یا ضعف فنی بازیکن و سرمربی نقش به سزائی ایفا کند.
  به راستی تراکتور و هوادارانش تا کی بایستی چوب رفاقت و نگاه های غیر تخصصی را بخورد؟!

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "بهانه عجیب سرپرست تراکتور و سناریویی عجیب تر"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.