|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵ | کد خبر : 70983
 • پرینت

  آذرقلم: اثر هنری هنرمند عکاس آذربایجانی ، با عنوان «کشتی فضایی» عنوان نخست جشنواره عکاسی قاب بالکان را از آن خود کرد.

  آذرقلم: اثر هنری هنرمند عکاس آذربایجانی ، با عنوان «کشتی فضایی» عنوان نخست جشنواره عکاسی قاب بالکان را از آن خود کرد.

  به گزارش آذرقلم به نقل از ایرنا، عکاس خوش ذوق ایرانی با عکس «کشتی فضایی» اش موفق به کسب مدال طلا از جشنواره عکاسی بین المللی قاب بالکان شد.

  عکاس ایرانی مدال طلای جشنواره عکاسی بالکان را کسب کرد

  سعید محمدزاده متولد ۱۳۶۶ شهرستان مرند آذربایجان شرقی و دانش آموخته مهندسی نرم افزار است.
  محمد زاده در ژانر عکاسی طبیعت ، چشم انداز (landscape) ، عکاسی نجومی و بناهای تاریخی فعالیت دارد.
  عکاسی را به شکل تجربی و خودآموخته از طریق کتاب و ویدیوهای آموزشی و حین تصویربرداری در سفر فراگرفته و تهیه عکس از بحران آب دریاچه ارومیه نخستین پروژه عکاسی اش بود.

  عکسی که برنده مدال طلای جشنواره بالکان شده کشتی فضایی نام دارد که شهریور ماه ۱۳۹۶ ثبت شده است.
  برای ثبت این عکس یک هفته در داخلی ترین بخش دریاچه ارومیه زندگی کرده است .
  حکایت می کند که در طول شش روز اول که در محل حضور داشت، شب ابرها مانع می شدند تا قلب کهشان راه شیری و ستاره ها واضح ثبت شوند و سرانجام در هفتمین روز توانست ایده و اندیشه اش را عملی کند.
  محمدزاده می گوید: روایت این عکس در مورد خشک شدن مناطقی از کره زمین است که به نحوی دست بشر در آن دخیل است اما بقیه ستاره ها و سیارات در حال طبیعی خود و به دور از خرابی هایی است که بشر در آن دست دارد.
  وی ادامه می دهد: همواره به این موضوع که حفظ منابع زیست محیطی باید در اولویت تفکر هر انسانی باشد تاکید داشتم چرا که قبل از ما انسان ها ، طبیعت و موجوداتش در حال گذراندن زندگی بودند و وجود انسان در مراحل مختلف، باعث آلایندگی ،نابودی و تخریب آن شده است.
  این هنرمند عکاس خاطرنشان می کند :از آنجا که وجود حیات انسان در کره زمین به این طبیعت بستگی دارد ،باید توجه داشته باشیم که خطر نابودی محیط زیست کاملا جدی است و سعی کنیم همه با طبیعت مهربان باشیم تا اندک چیزی که باقی مانده است را حفظ کنیم.

  این هنرمند عکاس بر این باور است که میراث فرهنگی هر کشور ،مانند شناسنامه نشان دهنده هویت آن سرزمین و مردمانش است ،بنابر این توجه به آثار تاریخی را انتقال دهنده فرهنگ و ضروری می داند. محمد زاده متذکر می شود: با مدیریت صحیح و حفاظت گسترده و همگانی می توان در جهت بهره برداری اقتصادی از این مکان ها استفاده بهینه کرد تا جامعه نیز از منافع آن بهره مند شود.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "عکاس آذربایجانی مدال طلای جشنواره عکاسی بالکان را کسب کرد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.