|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴ | کد خبر : 70645
 • پرینت

  آذرقلم: باید توجه داشت که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد، و این مثل مصداق دقیق تراکتور در وضعیت فعلی است. مطمئنا محمدرضا زنوزی نیز محض رضای خدا این تیم را نخریده است، و به دنبال استفاده از پتانسیل های عظیم هواداری این باشگاه خواهد بود که البته حق طبیعی او است.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: یکی از عادات ناپسند ما ایرانی ها بت سازی از افراد و مجموعه هایی است که در برهه ای از زمان رفتار و گفتارشان باب میل ما بوده و به نوعی ایده آلهای خویش را در آن فرد یا مجموعه یافته ایم. آن فرد یا مجموعه را چنان تا عرش اعلا می بریم که گویی سخنش حجت و عملش الگوی جامعه ما است.

  چنان القابی می دهیم که در تاریخ معاصر نیز آن القاب به کار نرفته است، قهرمان ملی، فرزند وطن، فخر ملت و… القابی هستند که ما برای ارضاء حس قهرمان پروری خود به کار می بریم.
  مدتی که می گذرد و این فرد با تمام خوبی هایش دل افراد جامعه را می زند، یا پس از کسب شهرت و ثروت و اعتبار، تغییر رویه داده و دیگر باب میل توده مردم رفتار نمی کند، نوبت به بت شکنی می رسد. این فرد یا مجموعه را چنان با کله از عرش به فرش می کوبیم که انگار نه انگار تا همین دیروز در تمنای آن بودیم. خودفروش، وابسته، و… می شود نقل محافل ایرانی برای کسی که روزگاری قهرمان ملی بود.
  جای دوری نرویم، همین رحیم شهریاری خودمان را در نظر بگیرید، یک خواننده معمولی با چند آهنگ خاص که تا عرش اعلا برده شد و تبدیل به خواننده ای بین المللی گشت. امروز همان رحیم شهریاری را چنان با کله به زمین کوبیده اند که هم ملت و هم خود این هنرمند، کار و بارشان را ول کرده و چسبیده اند به اینستاگرام بازی و برای همدیگر خط و نشان کشیده و کری می خوانند.

  Image result for ‫فروش تراکتورسازی‬‎
  اخیرا شایعه ای در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه محمدرضا زنوزی با مالکین تراکتور به توافق نهایی رسیده است و سند تراکتور را به نامش زده اند. می گوییم شایعه، چون هیچ خبر رسمی در این باره منتشر نشده است. اعلام همین خبر کافی بود تا جماعت بت ساز و عرش‌بَر  کار خود را شروع کنند و القاب همیشگی یک قهرمان را ردیف کنند که ای قهرمان ملی، ائل اوغلو، وطن اوغلو، و… ناجی تراکتور ما خواهی بود.
  باید توجه داشت که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد، و این مثل مصداق دقیق تراکتور در وضعیت فعلی است. مطمئنا محمدرضا زنوزی نیز محض رضای خدا این تیم را نخریده است، و به دنبال استفاده از پتانسیل های عظیم هواداری این باشگاه خواهد بود که البته حق طبیعی او است.
  روی صحبتمان با آن دسته از افرادی است که بدون توجه به آینده و پیامدهای مثبت و منفی این انتقال، تنور تعریف و تمجید و عرش‌بری را داغ کرده اند. به احتمال زیاد زنوزی مالک تراکتور خواهد بود، ولی قهرمان ملی نبوده و نخواهد بود. محمد رضا زنوزی فوتبال آذربایجان را قبضه خواهد کرد، ولی ائل اوغلو و وطن اوغلو نخواهد بود. قهرمان ملی و تمامی این القاب، تعریف و چارچوب خود را دارد که مدیرانی به مانند زنوزی در آن تعریف جایگاهی ندارند.
  کاری نکنید که یکی دو سال دیگر در همین کانالها و رسانه های مجازی خود، خدای ناکرده بدترین توهین ها را به زنوزی بکنید که چون تیم نتیجه دلخواه شما را نگرفته است پس تقصیر زنوزی خودفروش و فلان و بهمان است. حرفه ای برخورد کنیم تا تیم خسرانی نبیند.
  البته منکر تواناییها و مدیریت محمدرضا زنوزی نیستیم و اعتقاد داریم مجموعه قدرتمندی چون گسترش فولاد، مدیر لایقی چون زنوزی دارد که تا به امروز در امر اشتغال و تولید استان فعال بوده است.

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "زنوزی؛ قهرمان ملی یا مالک تراکتورسازی!؟"
  ۳۰ نظر برای “زنوزی؛ قهرمان ملی یا مالک تراکتورسازی!؟”
  1. Ali گفت:

   والله چوخ یازیب سان دوزدی آقای احمدیان

  2. کریم گفت:

   یه سری ازاین افراد که عمدا دنبال چنین اغراق ها و بزرگ کردنها هستن نفعی دارن. متاسفانه یه بخشی ناآگاه هم فریب اینا رو میخورن و نتیجه میشه همین حباب های کاذب. الان ایشون پول داره بر خر مراد سوار هست. همین چند سال پیش جناب ب ز هم بر خر مراد سوار بود اما…. تا وقتی پول داره مگسان گرد شیرینی هم خواهند بود. و این یکی دیگه از ایرادات اخلاقی ماهاست. ما که در ارادت به امام حسین و حضرت ابوالفضل ادعاهامون گوش فلک رو کر کرده در واقع بیشتر با یزید همراه هستیم. اینا همش فیلمهای ماست. ظاهرسازی ها و ریاکاری های مردمی هست که میخوان سر همدیگه کلاه بذارن سر خودشون هم کلاه میذارن. این رویه کلی هست. این مصداق همون گردکان مذبی هست. (حزب باد) به روز شده اون نوچه ها که لات ها رو همراهی میکردن و…. بادش میکنیم میترکه بعد میریم سراغ یه بادکنک دیگه. هم به خودمون خیانت میکنیم هم به طرف خیانت میکنیم هم به جامعه. اینا نشانه های عدم توسعه یافتگی انسانی و علوم انسانی در یه جامعه ست. از درون تهی میشه و بعدش فاتحه…

   • علی تراختوری گفت:

    هم نوشتجات آقای احمدیان دربالا وهم نظرشما کاملاقابل قبوله.درکل هوادارا اولا بت نسازن دوما بت های بادکنکی نسازن!

   • مسعود گفت:

    آقای زنوزی یکی از افراد ی هست که دوستدار آذربایجان و تراکتور هست و انشاءالله که نجات بخش تراکتور باشند و هم به نفع خودش باشد و هم به نفع تراکتور و جوانان آذربایجان . و امااینکه برخی هواداران قهرمان سازی می کنند و یا دنبال قهرمان هستند علتش سوء مدیریت و بدبختی هایی است که تاکنون دیده اند و الا اگر تا به حال مدیریت صحیح حاکم بود هیچ وقت چنین تفکری در ذهن مردم جا نمی شد . فکر کنید در تیمی که ضعیف است یک نفر با حرکات انفرادی خود در چند بازی گل می زند و تبدیل به قهرمان آن تیم می شود در حالیکه در تیم قوی و با تاکتیک چندین بازیکن بهتر از اون وجود دارد ولی هیچکدام ادعای قهرمان شدن ندارند .

  3. عشقیم تراختور گفت:

   مسئله مهم اینکه واگذاری باید با ضمانتهای معتبر و محکم باشه
   مثلا یکی از ضمانتها باید این باشه که ۱۰ سال برای تراختور هزینه خواهد کرد حتی اگر خود ایشون هم خدای نکرده در قید حیات نباشند ثروتشان که هست

  4. محمد گفت:

   زیر نظر چه کسی الان داره بازیکن جذب میشه؟
   شایعه مذاکره با اخباری چیه؟ آقا اخباری خیلی افت کرده ها دروازه بان زیاد مطمئنی هم نبود در دوران اوجش
   باید رشید مظاهری و بگیریم و یا از بین سایر دروازه بانان آماده لیگ یکی جذب کنیم
   و یک دروازه بان ذخیره خوب که سهمیه حساب نشه هم از لیگ یک

  5. میلاد تی تی گفت:

   اجازه بدین اول دو-سه تا قهرمانی تحت اداره آقای زنوزی برای تراختور بدست بیاد بعد
   خیلی داره وقت هدر میره این مسئولان رفتن رو اعصباب چرا کار واگذاری و تمام نمیکنند؟

  6. تراکتوری گفت:

   اگه تراکتور همه امکانات و زیر ساختهای یه باشگاه حرفه ای رو داشته باشه ،آکادمی ،چند زمین تمرینی ،سونا ،استخر ،ورزشگاه اختصاصی ، هواپیمای اختصاصی ،هتل اختصاصی ،سالن کنفرانس ،سالن تست پزشکی ،اینها امکانات یه باشگاه حرفه ای هستش که اگه تراکتور این امکانات حرفه ای رو داشته باشه حتی قهرمان آسیا هم خواهد شد و همیشه سرمایه داران سرمایه خود رو در جایی سرمایه گذرای می‌کنند که بازدهی داشته باشه و تراکتورم تیمی هستش که سرمایه گذرای در این تیم بازدهی دارد .

  7. مرتضی گفت:

   مگه قرار نبود امروز همه چی تمام شهههههههه
   اعصاب واسه ما نزاشتن این مسئولان بی لیاقت و بی کفایت باشگاه. باید تجمع کنیم جلو باشگاه مثل اینکه اینا حرف حساب حالیشون نیست باید حتما زور بالاسرشون باشه

  8. تراختور افسانه ای گفت:

   بخاطر اینکه تیم در چند سال گذشته اینقدر وضعیت اسف باری داشته که حالا هوادار ذوق کرده که تیم میخواد از این وضعیت خارج بشه
   با اینکه این خوشحالی طبیعی هست ولی در کل اول باید به وعده ها عمل بشه و تیمی در شان آذربایجان و میلیونها هوادار تراختور کبیر ساخته بشه بعد بموقعش تعریف و تمجید هم میشه همیشه باید منتظر عمل بود حرف و شعار تو این کشور تا دلتون بخواد هست

  9. مهدی گفت:

   ایشان رو من خوب می شناسم آدمی که دنبال شهرت میگرده از طریق رانت به این همه ثروت رسیده
   بعد از اغما شدن مطمئن باشین تیم رو در دسته یک خواهیم دید

  10. تراختورجی گفت:

   الیاسی دروغ گو حیا کن
   ساغلام از اول گفته بود که فصل بعد نمیمونه و الیاسی هم میدونست ولی به هوادارا دروغ گفته که مذاکره کردیم!!!!
   کی از دست این دروغ گوها و بی کفایتها خلاص میشیم، کارهای واگذاری قرار بود امروز قطعی بشه. چرا اینقدر دروغ میگن این بی… به مردم؟

  11. رضاولی گفت:

   امیدوارم هرچه زودترمسولان به یک نتیجه خوب برسندوبا یک برنامه ریزی وشرایط خوب تیم رو واگذارنمایندهمه دارن توافق میکنن ماداریم …

  12. حسن گفت:

   سلام به دوستان ..و همچنین آقای احمدیان

   دوستان من فکر میکنم اینا خوب دست ماها رو خوندن ومیدونن چه طوری هواداران را مهار کنند

   مثلا در مورد ساغلام مثل روز روشن بود مقصر اصلی اوضاع اجرل بود

   ولی طوری جلوه دادن مقصر گل محمدی شد و دقیقا میدونستن هواداران فقط با بودن یه مربی ترک آرام خواهد شد که متأسفانه
   همین طور شد

   هواداران تراکتور تا جایی که من یادم میاد به هیچ مربی اینقدر فرست
   نداده بودن که به ساغلام دادند

   پس در مورد خصوصی سازی هم همین کارو خواهند کرد مطمئن باشید

   چون هواداران الان فقط زنوزی را میخواهند ولی بقول خودمون دارن

   پیاز داغشو زیاد میکنند

   وهر چی دیرتر اعلام کنند به نفع اونا تمام خواهد شد،

   ولی چی که هست امیدوارم همه چیز به نفع تراکتور و آذربایجان تموم شه انشاالله

   تراکتور به یه استادیوم کوچکتر از یادگار هم نیاز داره در موقعیت بهتر

   ودست رسی آسان و مدرن تر امیدوارم لااقل این کارو شهرداری

   به کمک دیگر ارگانها واسه هواداران که لیاقتشون خیلی بیشتر از اینهاست انجام بدن

  13. Toraj Traktorchi گفت:

   هر کی هست ، هر کی باشه با گسترش بی هوادار و بی کس چندین سال است در لیگ دوام آورده است.
   بیشتر تیم های بزرگ اروپایی خصوصی هستند.
   پول ، پول می آورد.
   و چه جایی بهتر از تراکتور که معدن طلای آزربایجان است ، همیشگی و ابدی. مالکانی مثل زنوزی جایی نمی خوابند که آب برسه، مطمئن باشید پول و امکانات و سرمربی و بازیکن درجه یک و ‌… براه باشند ، تیم همیشه مدعی است و هوادار همیشه حامی.
   مثل این جماعت هم مثل بهلول و پسرش با خری است که در هر حال طی طریق هستند و هر کسی حرفی می زند و ایرادی می گیرد و تمامی هم نخواهد داشت.

   • اردا گفت:

    دقیقا دوست عزیز حرفهای شما کاملا درسته .بازیکن سرباز میگیرن گیر میدن فردا اگه یه بازی تیم نتیجه نگیره یه عده بی سواد میان میگن چون نیم را بخش خصوصی واگدار کردن نتیجه نمیگیره اصلا به جلو و پشت این ملت اطمینانی نیس واقعا آقای زنوزی خیلی خیلی انسان خوبیه که این همه در مورد فوتبال و آن هم تیمی بی طرفداری مثل گسترش هزینه گرده شخصا آنهایی که انتقاد میکنن اگه خودشان جای آقای زنوزی بودن و پولدار بودن مطمئن باشیم هیچ کدومشون جلو نمی اوندن

  14. آیحان گفت:

   در مورد واگذاری بنویسید، چرا اینقدر لفتش میدهند؟ چرا زمان و از تیم میگیرن؟
   با تدابیر و تضمینهای لازم باید زودتر از اینها کار واگذاری تمام میشد، به قول همون ششگلانی اگر قرار بود به مهندس زنوزی واگذار بشه دیگه چرا زمان و از تیم میگیرین، بهترین گزینه هم از اول مهندس زنوزی بود پس چرا الکی مزایده برگزار میکنند و وقت تلف میکنند؟

  15. اردا گفت:

   خواهشا حرفهای احساسی و مسخره نزنید به جای انتقاد تکرار گونه یه راه حلی لطف کنین بگین خوب بر فرض جواب سوال من واگذاری بده کانون هوادران خواهد بود آخه با کدوم پول هوادران هوادرانی که حتی پول بلیط رفتن به استادیوم را هم ندارن این حرفهای بچه گانه را نزنین لطفا .نمیدونم قصد جنابعالی از نوشتن این مطالب چیه اگر واقعا دلتان به حال تراختور کبیر میسوزد بیام سالانه یک میلیون بیشتر نه کمک کنین دیگه

  16. علی تراختوری گفت:

   زنوزی باید تنهایه تیم داشته باشه/اونم تراختور ولسلامد

  17. تراختورچیلار گفت:

   یک هفته مزایده تمام شد و سه روز هم از وعده سرپرست باشگاه که گفته بود دوشنبه قطعا همه چیز تمام میشود هم گذشت ولی فعلا خبری نیست؟؟

  18. امید گفت:

   اگر زنوزی فردا در راس کار نباشد یا خدای تاکرده دار فانیرا وداع کند یا مورد غضب واقع شود تکلیف تراختور چه میشود به عنوان یک تیم خصوصی هرکسی حتی زنوزی می تواند تیراختور را به شمال و جنوب کشور بفروشدچقدر در این خصوص تضمین وجود دارد که تیم در تبریز بماند؟ وقتی تراختور در این سالها اینقدر در محدویت ها و مغضوبیتها بود حتی اجازه داه نمیشد که زمین تمرین خود را در ترکیه انتخاب کند چطور به این راحتی اجازه داده شد خصوصی شود؟ رفتار فدراسیون و تیم داوری در خصوص تراختور را شاهد بوده ایم این روند با خصوصی شدن تراختور تشدید میشود چیزی که در خصوص گسترش هم شاهد بوده ایم چه تمهیداتی در این خصوص هست تا این ناداوریها تیراختور را به دسته پایین نفرستد یا در انتهای جدول نگه نداشته که باعث ریزش طرفدار شود یا از کسب قهرمانی در شرایط حساس باز داشته شود ۷

  19. یاشا تراختور گفت:

   کسی که بتونه تراختور کبیر نماد آذربایجان و به موفقیتهای بزرگ برسونه قهرمان هست

  20. کلام مستی گفت:

   ما ترک ها کمی احساساتی هستیم ولی نویسنده متن زیبایی نوشتند جوگیر نشویم با بررسی دقیق به نتیجه برسیم….. هر چند من به مدیریت زنوی ایمان دارم ولی تراکتور سازی هم کم چیزی نیست آن را مفت نفروشیم…

   • حسن گفت:

    کسی تراکتورو مفت نمیفروشه!! خوشحالی مردم بخاطر اینه که مطمئن هستند آقای زنوزی به عنوان یک آذربایجانی و مثل همه اونها عاشق این تیم هستند و با جان و دل برای این تیم خدمت میکنند . حالت دیگه ای نداریم که بخوایم راجبش صحبت کنیم.

  21. هاشم از تهران گفت:

   براى اولین بار با تمام سخنان این مقاله نویس محترم موافقم، لُپ کلام اینکه ما ملتى جوگیر و بیش از حد احساسى هستیم که نه بدرقه مان و نه مشاعیت مان در درونش تعادل یافت نمیشود، بخصوص در مورد خودمان، فوراً از لفظ : کیشیدى دا واللهى ! استفاده میکنیم و سریعاً کلمه ى خان را به همان کیشى دا والله ! نسبت میدهیم، سائلام یقیناً بنا به اینکه ابزار به دست بالاى سر تیم تمرین دهنده بود، پس از گذشت چندین هفته از لیگ به خوبى دریافت که مثلاً محمد ابراهیمى بازى قابل قبولى نمیکند و یا نمیتواند کند، محمدرضا آزادى آن بازیکن مستعدى که ما هواداران فکر میکنیم نیست و یک بازیکن خام و کم سرعت و بسیار جوان هست که حالا حالاها براى کامل شدن کار دارد، فرزاد حاتمى بقول ما ترکها دانگازتر از اینهاست که بشود تمامى تاکتکیهاى مورد نظر را انتظار داشت تا اجرا کند بالاى سرش باید امیر قلعه نوعى نامى با تعدادى نوچه باشد تا بتواند رامَش کند! و … بسیار از این مثالها، تنها این نبود و بخوبى متوجه شد که هیچ ایده ى خاصى از سمت مالکیت و مدیریت تیم جهت فصل بعدى در راستاى ارتقا کیفى تیم وجود ندارد، نه ایده و نه اراده، پس ترجیح داد بدون شلوغ بازى متداول مربیان وطنى، در فضایى آرام دست مزدش را گرفته و برود، حال در این فضا هوادار نیز به نظرم بهترین تصمیم را گرفت و آنهم صبورى و نشکستن حرمت کسى که فرهنگى نزدیک و زبانى مشترک با او داشت، چرا که هر نوع حرمت شکنى مصداق تف سربالا بود که مسلماً به صورت خود برمیگشت! اما یک مطلب اساسى اینکه شاید نویسنده محترم توجه نکرده، این است که کانال رفتارى مدیریت فعلى تراختور در سمت و سویى در سه سال گذشته به این طرف قرار گرفته که یقیناً نهایتاً ول کردن تیم و ضعیفتر کردن تیم به واسطه تزریق مالى همانند قطره چکان بوده است در قضیه ى ممنوعیت نقل و انتقالات بازیکن، مسلماً و یقیناً سال پیش مدیریت و بخش حقوقى باشگاه اطلاع کامل داشت و هیچ شوکه شدنى در کار نبود ، اما تعمداً اقدامى نگردید تا فعلاً هزینه اى نشود و باشگاه با بازیکنان موجودش ادامه دهد، چرا که از قبل آلترناتیوى به نام درآمدزایى از راه تبلیغات و اس ام اس و فلان طراحى شده بود که پس از ممنوعیت فیفا ، ارگان مربوطه از جیبش هزینه نکند و با پرداخت بدهیها از همان روشًى که آجرلو عمل کرد، نهایتاً باشگاه و مردم عادت کنند که دیگر از این پس بودجه و پولى در کار نیست، پس در اینجا فقط متاسفانه میماند اعتماد به زنوزى که مردى رانتى و سرمایه دارى سیاسیست تازه اگر اهلیتش تایید شود!

  22. م.ک.ج گفت:

   به نظر من هم قسمتهای عمده ای ازنظرات بالا در مورد احساساتی بودن ما آذربایجانیها صحیح است چرا بایستی القاب را به این مفتی به کسانی ببخشیم که با خیال راحت قراردادهای کلان میبندند و وظیفه ای جز ارتقا دانش وتواناییهای بازیکنان و دستیابی به مقامهای در خور ندارند پس نیازی به القلب نیست ودر صورت عکس حتی بایستی جریمه و توبیخ شوندو در موقع مناسب نیز تشویق گردند پولهای هنگفتی که به بازیکنان و کادر فنی داده میشه بقدری هست که امثال من وشما و کارگر و کارمند بایستی به اندازه سالهای عمر یک انسان تلاش و زحمت و مشقت بکشیم باز نمی تواند به سطح درآمد آنها برسد بیایید طوری رفتار بکنیم تا بدانند که باید در اختیار تیم باشند و هیچگونه نازی خریدار ندارد همانند باشگاه های دیگر کشورهای صاحب فوتبال و مدیریت.

  23. ناشناس گفت:

   احساس میکنم حرفهای نویسنده کمی بوی حسادت میدهد

  24. مهران گفت:

   سلام
   زنوزی یک تاجر است و طبیعی است که تیم را با نظر اقتصادی خریده باشد ولی عشق او به تراکتور هم مثل همه آذربایجانی ها مسلم است.
   ۱- تیم باید صاحب سازمان شود
   ۲- تیم باید یک هیأت مدیره داشته باشد
   ۳-سازمان تراکتور باید هر سال بیلان مالی منتشر کند.
   ۴- در صورت امکان در هیأت مدیره هواداران تیم حضور داشته باشند. با اس ام اس می توان از بین چند نفر دو نفر را به انتخاب فرستاد به جمع هیات مدیره
   ۵- اگر دویست هزار نفر فرض کنند که بازی تراکتور را در استادیوم دیده اند و برای هر بازی ۱۰ هزار تومان به حساب تراکتور واریز کنند، تراکتور صاحب ۳۰ میلیارد در سال می شود. آیا تماشای بازی تراکتور حتی از تلویزیون این ارزش را ندارد؟ حتما دارد. از اسپانسر و کارهای اقتصادی تراکتور هم می شود درآمدی بالای ۱۵ میلیارد بدست آورد.
   ۶- برای بازی های خانگی تراکتور اگر میانگین ۴۰ هزار نفر برای ۱۵ بازی با بلیط چهار هزار تومانی حضور پیدا کنند، دو نیم میلیارد درآمدی می شود…..
   تراکتور معدن طلاست، خدا کند دست اهلش بیافتد تا با تلفیق عشق کاری کارستان شود.
   در آخر نه طرفداری افراطی از افرد بکنیم و نه از هنگام اشتباه به محابا تنبیه کنیم. همیشه اخطار دهیم و ناظر باشیم و لذت ببریم. چون فوتبال برای لذت بردن است.

  25. معصومی گفت:

   من با حرفهای جناب احمدیان تا الان با همه اش موافقم


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.