|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷ | کد خبر : 70572
 • پرینت

  آذرقلم: در این چند ماه هواداران از ساغلام همه‌جوره حمایت کردند؛ با نتایجی که حتی از نتایج یحیی گل‌محمدی اخراجی هم ضعیف‌تر بود. این نتایج ضعیف در حالی به دست می‌آمد که اوضاع تراکتور از نظر بازیکن بهتر شده بود و چند بازیکن خارجی و سرباز جذب شده بودند اما تراکتورسازی با ساغلام تا لبه پرتگاه سقوط به لیگ یک هم رفت

   یادداشت ورزشی: حسن زاده

  آذرقلم: «یک سرمربی سالم به تبریز آمده تا این تیم را قهرمان کند. ما هم تمامی خواسته‌هایش را در اختیارش قرار می‌دهیم تا بتواند تیم ما را قهرمان ایران و آسیا کند.»! این صحبت‌های مصطفی آجورلو در ابتدای مراسم معارفه ارطغرول ساغلام بود. مدیرعامل وقت تراکتورسازی به هواداران وعده داد که این تیم با مربی ترک‌تبارش قهرمان ایران و آسیا خواهد شد. ساغلام هم در مراسم معارفه خود حرف‌های دلنشینی زد و گفت: «شاید بپرسید چرا من به تبریز آمدم؟ دوستان من شاهد هستند که از کشورهای قطر، عربستان و حوزه خلیج‌فارس پیشنهادهایی داشتم، ولی ایران مثل کشور ترکیه فوتبال‌خیز است. من در یکی از بازی‌های اخیر تراکتورسازی کودکی را دیدم که در قسمت تماشاگران گریه می‌کرد، قلبم از این اتفاق به‌درد آمد. چون من کودکان را خیلی دوست دارم و اصلاً نمی‌خواهم ناراحتی آنها را بار دیگر ببینم. ان‌شاءالله دیگر این کودکان را گریان نبینیم و خنده را بر لبان آنها بیاوریم.» اما این حرف‌های قشنگ از مدیرعامل و سرمربی هیچ وقت عملی نشد و در فاصله کمتر از ۴ ماه، حالا نه آجورلو در تراکتورسازی مانده تا وعده‌اش به هواداران را عملی کند و نه ساغلام در تبریز حضور دارد تا مانع گریه کردن هواداران کودک و بزرگسال تراکتورسازی شود.

  در این چند ماه هواداران از ساغلام همه‌جوره حمایت کردند؛ با نتایجی که حتی از نتایج یحیی گل‌محمدی اخراجی هم ضعیف‌تر بود. این نتایج ضعیف در حالی به دست می‌آمد که اوضاع تراکتور از نظر بازیکن بهتر شده بود و چند بازیکن خارجی و سرباز جذب شده بودند اما تراکتورسازی با ساغلام تا لبه پرتگاه سقوط به لیگ یک هم رفت و خوش‌شانس بود که نفت و سیاه‌جامگان از مدت‌ها قبل زمینه سقوط خود را فراهم کرده بودند. با این حال هواداران تراکتورسازی کوچکترین فشاری به ساغلام نیاوردند و اگر انتقادی هم بود، این آجورلو بود که باید پاسخگو می‌بود. فصل برای تراکتور با رتبه دهم لیگ برتر و قعرنشینی در گروه A لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید و ساغلام به ترکیه بازگشت و قرار شد به ادامه همکاری با تراکتورسازی فکر کند و به مدیران این تیم پاسخ دهد. اما همین دو شب پیش بود که ناگهان خبر رسید او هدایت تیم کایزری اسپور در سوپرلیگ ترکیه را بر عهده گرفته است. انتشار این خبر باید مثل بمب در تبریز صدا می‌کرد اما فقط سکوت بود که از تبریز شنیده می‌شد! هوادارانی که با تمام وجود از ساغلام حمایت کرده بودند مبهوت شده بودند و هیچ حرفی برای گفتن نداشتند و باشگاه تراکتورسازی هم مدعی شد که از مذاکره و توافق ساغلام با تیم جدیدش بی‌خبر بود.

  به هر حال مردی که بیشترین حمایت را از سوی هواداران تراکتورسازی در چند سال اخیر داشت و شاهد استقبال پرشور آنها در فرودگاه از خود بود، بدون این که به قول خود وفادار بماند و با مدیران این باشگاه درباره فصل آینده حرفی بزند به تیم دیگری رفت. حالا دیگر هیچکس به یاد آن نشست خبری امیدوارکننده نمی‌افتد. حالا دیگر نه آجورلویی هست که از او بپرسیم وعده قهرمانی در ایران و آسیا به کجا رسید و نه ساغلامی مانده که دلش از گریه‌ها و اشک‌‎های هواداران تراکتورسازی به درد بیاید.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "بی وفایی ساغلام، بی تدبیری باشگاه و قلب شکسته هواداران!"
  ۱۸ نظر برای “بی وفایی ساغلام، بی تدبیری باشگاه و قلب شکسته هواداران!”
  1. ياشار گفت:

   ….. یازیبسیز. تیمین یئیه سی یوخدو ساغلام کیمله قرارداد ایمضالایدی؟!!

   • ناصر گفت:

    ساغلام هاواق تراخترو برنامه وردی؟؟؟؟؟؟؟ اوندیا جان که برنامه وره و جواب آلا تراختورین وضعیتده مشخص اولموشدی. پولون آلدی چیخدی گدی.

  2. حسن گفت:

   سلام خسته نباشید …

   بنده معمولا یه نکته را توی تمام پستهایی که میفرستم میگم

   دوره وفا و قول قرار دیگه تموم شده الان فقط پول حرف اول را
   میزند

   فقط فکر میکنم ما ترک زبان ها از روی احساس مون یا چیزی که

   بزرگتر هامون به ما آموختند به وفا و قول قرار ایمان داریم والا

   الان همه با حرف های قشنگ دنبال سود خود هستن

   در میان مدیریت باشگاه و کسانی که مسؤل بستن قرارداد هستن

   باید حواسشون باشه چطور باید قرارداد بسته بشه نه دل هوادار بشکنه..
   نه تیم متحمل زیان مالی بشه نه مربی ونه بازیکن بتونه با احساسات
   میلیون نفر باز کنه

   به امید آن روز

  3. ایرج گفت:

   تیم از نظر روانی با ساغلام به جایی رسیده بود که دیگر ساغلام نمی توانست تآثیرگذاری و شوک آنچنانی بر تیم داشته باشد واین جدایی به مصلحت هر دوطرف بود

  4. جواد گفت:

   اون رفت ولی ما نباید تیم را تنها بگذاریم

  5. هاشم از تهران گفت:

   بیر اینه اوزوه باتئر سورا بیر جووالدوز اوزگیه ! اول از همه خبرگزاران و خط دهنده ى فکرى هواداران شماهایید که متاسفانه مقالات و نوشته هایتان عمدتاً کپى پیست از روى هم و در اکثر موارد بدون تحقیق کافى روى خبر و به شایعه پراکنى شبیه تر است تا نشر خبر! دوم ما هواداران مقصریم که برخلاف زمانهایى که امکانات کافى و تکنیکى قوى در دسترس نبود اما مردم بیشتر مطالعه و تحقیق میکردند، در زمان حال کمتر مطالعه میکنیم و بیشتر به شایعات وابسته ایم، واقعاً مایه خجالت و شرمندگى براى من هوادار هست که خبر مرگ واسیلى گوجا را پس از دوسال از مرگش تازه میشنوم و یک ننگ بزرگ بر رسانه هاى کل کشورم و بخصوص رسانه هاى هوادر تراختور کبیر و بومى آذربایجان که معلوم است چقدر از تحقیق و مطالعه و به روز بودن فاصله گرفته اند که حتى از مرگ مربى افسانه اى خود نیز خبردار نمیشوند ، مربى که حتى برخلاف مربیان خارجى فعلى ساکن ایران که پس از ١٠ سال اقامت در کشورمان زبان ما را یاد نمیگیرند، بخوبى زبان ترکى و در کنارش فارسى را آموخته بود و با همین مجلات به ترکى مصاحبه میکرد، در این وانفسا آیا ما خبر حدسى شما را باور کنیم که سائلام(ساغلام اشتباهه، آقایان! جواد پاینده ى فارس به زیر و بم زبان ترکى استانبولى مگر چقدر آشنا بود که تلفظ وًى در برنامه نود رفرنس خبرنگاران آذربایجان قرار گیرد؟!) همینطورى و بدون خبر با کایسرى اسپور قرارداد بست؟ آیا یک مربى حرفه اى با سابقه قهرمانى در سوپرلیگ ترکیه پى نبرد که باشگاه تراختور به مزایده گذاشته شده و الیاسى دیگر کاره اى نیست که سراغ او آمده و قرارداد مجدد بندد؟! کمى انصاف لطفاً ، کمى حرکت و مطالعه بیشتر لطفاً، اول به خودمان هوادارن میگویم و بعد به خبرنگاران محترم!

  6. این یک رسانه همه جانبه باید باشد در حالی که مردم کازرون هیچ خبریب ازشون نیست از نان روغنی که خیلیها نمی توانند بخرند و بخورندگرفته تا ورزش و غیره صحبت شده ولی مردمی نیست که درد مردم رو منعکس کنه
   خسته نباشید

  7. تراختورچی گفت:

   مجبور نیستن هر نوشته مخرفی و نشر بدین
   آجورلو قول داده حرف زده بخاطر حفظ میزش باید پاسخگو باشه، به ساغلام هم دروغ گفته بودند چون تیم اصلا شرایط نتیجه گیری و نداشت کمبود مهره و کیفیت پایین بیشتر بازیکنان

  8. حمید گفت:

   به ساغلام گفته بودند ۲۳-۲۴ اردیبهشت تکلیف همه چیز مشخص میشه و جواب قطعی و میدن
   مسئولان بی کفایت باشگاه نمیخواستن قراردادشو تمدید کنند. هیچ دلیل حرفه ای هم نداره که ساغلام منتظر تیمی بمونه اونم تیمی که معلوم نیست میخوادش یا نه و شرایط بلا تکلیفی هم داره
   طبق قرار قبلی ۲۴ اردیبهشت شد و خبری از باشگاه نشد و ساغلام رفت با یه تیم دیگه قرارداد بست
   ساغلام تو اخرین مصاحبه اش گفت که یا پ فصل بعد یا شاید چند سال دیگه دوباره مربی تراختور بشه
   یعنی اگر شرایط فراهم شد فصل بعد نشد چند سال دیگه

  9. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   قلب ما نشکسته چیزی که زیادی مربی هست
   آقای زنوزی یه مربی بزرگ خارجی میارن

  10. علی تراختوری گفت:

   ساغلام اگه منتظرتیمی میموندکه هنوز صاحبش مشخص نیست،دیوانگی بود.کسی نبایدازاودلگیرباشه.تازه خودشم گفته بودکه اولویتش دوتاتیم ترکیه ایست.

  11. احمدیان گفت:

   بشکست اگر دل من، به فدای چرخ تراکتور!
   ساغلام تقصیری ندارد، او یک مربی حرفه ای است، حرفه ای گری هم نقد را ول کرده و نسیه را نمی چسبد!
   در فوتبال حرفه ای، قول و وعده تعصب جایی ندارد!
   در جهان سوم هم نمی شود روی حرف یک مدیری که آینده کاری اش تضمین شده نیست، حساب باز کرد.

  12. یاسر گفت:

   اگر اقای قلعه نویی و یا هر مربی دیگری همچین کاری بکنه برخی دوستان میشن معلم اخلاق اما وقتی یه مربی خارجی اونم مخصوصا از جنس ترک تبارش اینکارو کرده سعی در توجیه و تفسیر و بازی با واژه ها داریم. ۱۰ سال که قرار نبود صبر کنه. ساغلام یا سائلام یا هر اسم دیگه حتی برنامه هم به باشگاه ارائه نداده. این حرفه گری نیست اینکه یه مربی نقد رو بچسبه بیشتر حاکی از طمع هست. و همین طمع هم ایشون رو آورد به تبریز و برعهده گرفتن مسئولیت تیمی که خودش نبسته بود. یک نمونه در فوتبال اروپا نشون بدید که مربی در دوران کاری خودش بره بشینه خونه اش و بگه پول ندید نمیام. تیم های ایرانی و از جمله خود تراکتور هم سابقه نداشت. امکان داره بعد از اتمام قرارداد یا اخراج بره شکایت کنه اما در حین کار بی سابقه بوده. ساغلام رفت به خاطر اینکه خودش هم میدونست با نتایج ضعیفی که گرفته کسی به دنبال تمدید قرار داد نیست. کسی هم که ایشون رو آورد و برد نماز جمعه هم رفته بود. بنابراین تصمیم گرفت بره یه تیم دیگه.

   • احمدیان گفت:

    یعنی مشکل تراکتور فقط ساغلام بود؟!
    چرا ادعاهای سایتهای معلوم الحال تهرانی را تکرار می کنید؟!
    اف ۱۴ موتور سوخته چطور؟
    مهاجمان بی خاصیت ؟
    مدافعان مترسک؟
    تراکتور عین هندونه سربسته ای بود که تحویل ساغلام دادند که تیم بزرگی است با بازیکنانی ائل و بئل!
    آما بازیکنانش ایچی بوش از آب درآمدن!
    اجازه ندهید کاسه و کوسه ها سر ساغلام شکسته شود و بازیکنان بی خاصیت به خوشگذرانی با قراردادهای میلیاردی ادامه دهند!

    • یاسر گفت:

     کسی نگفته مشکل تراکتور فقط ساغلام هست. همینجا به دفعات دوستان نوشتن که مشکل تراکتور ساختاری هست اما یادم میاد شما با اونم مخالفت میکردید. ساغلام هم یک بخشی از این مشکل بود. اصولا اگر تراکتور ساختار و اساس درست و حسابی داشت هیچ وقت نباید میرفت سراغ همچین مربی اونم با قیمت هنگفت. اونم بیشتر از رزومه کاری خودش به فکر پول بود. بعدشم با نتایج ضعیف متوجه شد که تمدیدی در کار نیست. واسه همینم برنامه نداد و رفت.

   • علی تراختوری گفت:

    نمیدونم چرایه قبول ندارن که الیاسی میخاست هوادارارو بازی بده !کسیکه میگه اومدم خیلی زودتیمو بفروشم وتموم کنم،مگه رو حرفش میشه حساب کرد؟

    کسیکه خودش پادرهواست،فقط برا گول زدن هوادارا گفت:اولویت ما ساغلام است!….برپدر دروغگو لعنت!

    تازه خودساغلام هم درهمه حرفاش معلوم بودکه رفتنییه

  13. نادر گفت:

   برخی دوستان اگر به جای نگاه متعصبانه اندکی تعقل به خرج بدن مسئله خیلی راحتر براشون قابل درک خواهد بود. بنده هم در مطالب این سایت و همون سایتی که بعضی از دوستان نسبت بهش آلرژی دارن عرض کردم تراکتور نیازمند مربی با کیفیت با رتبه بین المللی خوب هست. اقای برانکو در حدود ۱۵۰ هست. حداقل تراکتور هم باید یه مربی در همین سطح بیاره. مربی که سابقه جام جهانی داره. هم شفر و هم برانکو این سابقه رو دارن. اما جناب ساغلام که با معیارهای دیگری آورده شد در این سطح نیست. رتبه ۷۰۰ بین المللی و فاقد تجربه بین المللی. نتیجه اش رو هم دیدیم. اگر قصد آوردن مربی خوب داشتن و الان هم دارن چرا فاتح تریم نه. میتونید اونو بیارید. نه به خاطر تیره و تباره اش به خاطر علم و سوابق و تجربه و کاربلدی که داره. در سال ۲۰۱۷ رتبه بین المللی فاتح ۲۱۳ بوده. کمالوندی که رتبه اش حدود ۷۵۰ هست با ساغلام چندان تفاوتی نداره. بنابراین بهتره به دنبال مربیان بزرگ و درصورت امکان سرشناس تری باشیم که توجهات بین المللی هم برای تیم به همراه داشته باشه.

  14. حسن زاده گفت:

   بنده در پاسخی به یکی از دوستان هم عرض کردم باید به آینده فکر کرد. با واگذاری احتمالی تراکتور به اقای زنوزی یکی از خواسته های هواداران باید مربی با کیفیت بین المللی باشه. مربیان قبلی و برگشت به گذشته دردی از ما رو دوا نمیکنه. باید به جلو حرکت کرد. حتی مربیانی بهتر از مرحوم واسیلی و تونی. اینا امدن با شرایط سخت ما کار کردن و بیشتر از انتظار هم ظاهر شدن بزرگترین افتخارات تراکتور رو کسب کردن و در قلب هواداران همیشه زنده هستن و از اونا با احترام یاد خواهد شد. اقای زنوزی در مصاحبه های قبلی گفتن یه مربی تراز اول میخوان بیارن. ببینیم و تعریف کنیم.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.