|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲ | کد خبر : 70548
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس امور موزه‌های استان آذربایجان‌شرقی از بازدید ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر در روز جهانی موزه، جمعه ۲۸ اردیبهشت از اماکن و محوطه‌‌های تاریخی استان خبر داد.

  آذرقلم: رئیس امور موزه‌های استان آذربایجان‌شرقی از بازدید ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر در روز جهانی موزه، جمعه ۲۸ اردیبهشت از اماکن و محوطه‌‌های تاریخی استان خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، “مهدی بزاز دستفروش” ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با روز جهانی موزه (۱۸ می) مصادف با ۲۸ اردیبهشت و آغاز هفته میراث فرهنگی بازدید از موزه ها با استقبال چشمگیر مردم و گردشگران داخلی و خارجی مواجه شد.

  وی افزود: روز ۲۸ اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه ها، ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر از موزه ها و محوطه های تاریخی تحت نظارت اداره کل بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۳ درصد رشد داشته است.

  بزاز گفت:  موزه آذربایجان با آمار بازدید بالغ بر ۵۱۵۰ نفر، مسجد کبود با ۵۱۰۰ نفر، موزه قاجار با ۲۵۰۰ نفر و موزه مشروطه با ۲۳۰۰ نفر به ترتیب بیشترین آمار بازدید در استان را به خود اختصاص دادند.

  رئیس امور موزه‌های استان گفت: امروزه وجود موزه ها و محوطه های تاریخی در هر شهر، نماد و مظهر رشد و کمال فرهنگی مردم آن شهر محسوب می شوند و نقش بسیار مهمی در معرفی تجارب فکری، فرهنگی و هنری و القا و انتقال احساس و بینش و اندیشه ایرانی و هویت ملی دارند.

  همزمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی در ۴ موزه تبریز و موزه ایلخانی ، برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است.

  بر اساس برنامه‌ریزی انجام یافته نمایشگاه آب در فرهنگ و تمدن ایران و نشست علمی بررسی حفاظت و مرمت آثار سایت موزه عصر آهن در موزه آذربایجان برگزار خواهد شد.

  نمایشگاه عروسک‌های خیمه شب‌بازی و آثار استاد ابوالحسن خان اقبال آذر در “موزه قاجار”، نمایشگاه تلگراف های شهید ثقه الاسلام تبریزی از رهبران نهضت مشروطه در “موزه مشروطه”، نمایشگاه چهل آینه ( تصاویر آثار خوشنویسان ادوار مختلف با مضمون سوره حمد) در “موزه قرآن و کتابت” تبریز و نمایشگاه مشروطه مراغه ( اسناد و تصاویر مربوطه به مراغه در دوران  مشروطه ) در “موزه ایلخانی”  مراغه، برپا خواهد شد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بازدید ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر از اماکن تاریخی آذربایجان‌شرقی"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.