|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵ | کد خبر : 70525
 • پرینت

  ناهماهنگی اداره ارشاد در روز گرامیداشت موزه ها!

  بازدید رایگان از موزه ها، بازدید پولی از مقبره الشعرا!

  آذرقلم: در پیگیری های خبرنگار ما روشن شد که چون این مجموعه تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد استان است و میراث فرهنگی هم نظارت و مدیریتی بر آن ندارد بنابراین بازدید از مقبره الشعرا از قانون رایگان بودن بازدید یک روزه مستثناست!

   

  آذرقلم: سازمان میراث فرهنگی در یک اقدام ارزشمند مطابق سال های گذشته، ۲۸ اردیبهشت ماه روز موزه ها را برای بازدید شهروندان رایگان اعلام کرده بود. همین امر سبب شد تا در این روز شاهد بازدید گسترده مردم و خانواده ها از موزه های مختلف آذربایجان شرقی باشیم. اما وجود ناهماهنگی در برخی از دستگاه های دیگر سبب شد تا شاهد بروز برخی نارضایتی ها و بی تدبیری ها باشیم.

  به گزارش آذرقلم، به عنوان نمونه در حالی که بازدید از موزه قاجار تبریز و خانه امیر انتظام در خیابان ششگلان رایگان اعلام شده بود همه بازدید کنندگان فرصت را غنیمت شمرده و در یک روز تعطیل، به همراه خانواده سری به مقبره الشعرای تبریز هم می زدند تا از این مجموعه فرهنگی نیز بازدید کنند و فاتحه ای نیز نثار استاد بزرگ شعر و ادب، خالق منظومه خاطره انگیز حیدربابای معروف نثار کنند. اما متاسفانه به دلیل ناهماهنگی، مسئول ورودی این مجموعه درخواست بلیط می کرد. همین امر سبب شد خیلی از بازدید کنندگان که به همراه خانواده به این مجموعه آمده بودند از خیر بازدید از این مجموعه و نثار فاتحه ای پولی! بر سر مزار استاد شهریار صرفنظر کنند!

  در پیگیری های خبرنگار ما روشن شد که چون این مجموعه تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد استان است و میراث فرهنگی هم نظارت و مدیریتی بر آن ندارد بنابراین بازدید از مقبره الشعرا از قانون رایگان بودن بازدید یک روزه مستثناست!

  در حالی که با بهره گیری از این پویایی و تحرک ایجاد شده در این روز به خاطر رایگان بودن بازدید از موزه ها، می شد با اندکی تدبیر و مدیریت بین دستگاه ها و پرهیز از نگاه مادی گرایانه، تور موزه گردی و توسعه فرهنگی شهروندان را تکمیل کرده و خانواده ها را به بازدید های دوره ای دیگر در سایر روزهای سال ترغیب و تشویق کرد.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "بازدید رایگان از موزه ها، بازدید پولی از مقبره الشعرا!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.