|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰ | کد خبر : 70493
 • پرینت

  آذرقلم: رسانه های ترکیه ای از جدا شدن سرمربی سابق تراکتورسازی از این تیم آذربایجانی و پیوستن او به یک تیم ترکیه‌ای خبر دادند.

  آذرقلم: رسانه های ترکیه ای از جدا شدن سرمربی سابق تراکتورسازی از این تیم آذربایجانی و پیوستن او به یک تیم ترکیه‌ای خبر دادند.

  به گزارش آذرقلم؛ ارطغرول ساغلام سرمربی ترکیه ای که در نیم فصل لیگ هفدهم به ایران آمد و جایگزین یحیی گل محمدی در تراکتورسازی شده بود، در حالی که مذاکراتش با تراکتورسازی برای فصل بعد ناتمام مانده بود و قرار بود به این باشگاه پاسخ بدهد، هدایت باشگاه کایسری اسپور ترکیه را برعهده گرفت تا آب پاکی را روی دست مسوولان تراکتورسازی ریخته باشد.

  وی که از تیم تراکتورسازی برای تمدید قرارداد فرصت خواسته بود، در یک هفته مانده به اتمام لیگ برتر کشور ترکیه با تیم بحران‌زده کایسری اسپور به توافق رسیده و فصل آتی هدایت این تیم را برعهده خواهد داشت.

  وی فصل گذشته جانشین یحیی گل‌محمدی در تیم تراکتورسازی شده و ۱۰ بازی در لیگ برتر و ۶ بازی در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را برعهده داشت که نتایج مطلوبی را با این تیم کسب نکرده و در نهایت در لیگ برتر در رده دهم قرار گرفته و در جام قهرمانان باشگاه‌های آسیا نیز در رده آخر گروه خود جای گرفت.

  وضعیت فصل گذشته این تیم ترکیه‌ای دستکم از تراکتورسازی نداشته و این تیم نیز در بحران کسب نتایج مطلوب به سر می‌برد.

  کایسری اسپور در ۱۰ بازی آخر خود در لیگ برتر ترکیه تنها ۲ پیروزی کسب کرده و ۸ بازی مغلوب شده است. این تیم برابر تیم‌های ترابوزن و فنرباغچه تن به شکست سنگین ۴ بر صفر و ۵ بر صفر داده و همین نتایج ضعیف این تیم را از رده‌های بالایی جدول تا نهم ‌تنزل داد.

  حالا ساغلام بعد از یک دوره سخت مربیگری در تیم تراکتورسازی که با نتایج مطلوب همراه نبود، در آزمون سختی دیگری قرار گرفته و هدایت تیم بحران‌زده کایسری اسپور برعهده گرفته است.

  اینکه چرا ساغلام هدایت این تیم را برعهده گرفت مشخص نیست، اما شاید نگرانی وی از وضعیت آتی تیم تراکتورسازی و تغییر مالکیت باشگاه و مطمئن نبودن از ادامه کارش در تبریز، سبب اتخاذ این تصمیم شده است.

  تیم کایسری اسپور سابقه قهرمانی در جام حذفی کشور ترکیه و نایب قهرمانی در لیگ برتر این کشور را دارد.


  ساغلام در حال عقد قرارداد با تیم کایسری اسپور ترکیه

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ساغلام از تراکتور پیاده شد/ آب پاکی ارطغرول روی دست تراکتورسازان!"
  ۱۷ نظر برای “ساغلام از تراکتور پیاده شد/ آب پاکی ارطغرول روی دست تراکتورسازان!”
  1. سالار گفت:

   مشخص بود مسئولان باشگاه نمیخوان تمدید کنند قراردادشو

  2. تراختور عاشقی گفت:

   قرار بود ۲۴ اردیبهشت تکلیف مشخص بشه و باشگاه بهش خبر بده!
   که خبر نشد! البته از اول هم قرار نبود خبری بشه! میخواستن زمان بگذره تا ساغلام تیم انتخاب کنه بگن ما میخواستیم ولی ساغلام رفت!

  3. آراز گفت:

   وای که اگر فاتح تریم و بیاریم چی میشه

  4. ورزش 3 گفت:

   مربی ترکیه ای و بی احترامی به هواداران تبریزی
   چرا ساغلام به تراکتور وفادار نماند؟
   سرمربی ترکیه ای پیشین تراکتورسازی بدون توجه به قول و قرارش با مسئولان این باشگاه راهی کشورش شد و هدایت کایسری اسپور را برعهده گرفت.
   به گزارش “ورزش سه”، در حالی که این روزها باشگاه تراکتورسازی در گیر و دار مزایده مالکیت خود است و به همین خاطر هنوز خبری از تعیین تکلیف کادرفنی و بازیکنان نیست، ارطغرول ساغلام در ترکیه قراردادی ۳ ساله با کایسری اسپور بست.
   ساغلام قبل از دیدار آخر لیگ برتر هفدهم با عباس الیاسی سرپرست باشگاه تراکتورسازی درباره تمدید قراردادش صحبت کرد و به توافقاتی نیز دست یافت. همچنین الیاسی در مصاحبه های خود بارها اعلام کرد اولویت اولش برای سپردن هدایت تیم در فصل آینده ساغلام است.
   از طرف دیگر هواداران تراکتورسازی هم بارها نسبت به تمدید قرارداد با ساغلام علاقه خود را نشان دادند اما این مربی ترکیه ای بدون توجه به قول و قراری که با مسئولان باشگاه گذاشته بود و با بی احترامی به درخواست هواداران تراکتور کاملا بی سر و صدا در کشورش تیم گرفت تا جدایی اش از تراکتور قطعی شود.
   این در حالی است که ساغلام طبق قرار قبلی باید برنامه خود را برای فصل بعد به باشگاه تراکتورسازی اعلام می کرد اما از این کار سر باز زد تا اینچنین به تراکتور و هوادارانش وفادار نباشد و تصمیم بگیرد در ترکیه کار کند.

  5. جواد گفت:

   قابل توجه اونایی که برای ساغلام یقه درانی میکردند این فرد همراه خود دوبازیکن بی خاصیت به تیم قالب کرد اینا همیشه دنبال پول هستند وهم زبانی وهم مسلکی شعاری بیش نیست اگه تاریخ خونده باشین عثمانی ها یعنی هم وطنان ساغلام در حمله به تبریز وتسخیر ان موقع رانده شدن درتبریز به هیچ چیز رحم نکردند هرچه دستشون اومد یاخوردن ویا باخود بردن حتی به درب چوبی ومنبت کاری شده مسجد سید حمزه رحم نکردند واز جا کندند وبا خود بردن یاد حرف بزرگی افتادم که فرموده ملتی که تاریخ نمی خواند مجبور است انرا تکرار کند

   • نادر گفت:

    یاشا جاواد گارداش. ما اگه تاریخ میخوندیم که درس عبرت آینده ها نمیشدیم. قشون تزار در راه جلفا بود محمدعلی قلدر به شهید میرزا علی ثقه الاسلام تلگراف زد با این مضمون که «میرزا علی خواهد دید دست یداللهی چه ها میکند». ثقه الاسلام همونجا نقدا پیام فرستاد که «خاک برسر ملتی که شاه اون ملت قشون بیگانه رو دست یداللهی بدونه» داشتن اعدامش میکردن روز عاشورا رفتن سراغ دسته باشی های دسته جات قمه زنی بهشون گفتن بیاید جلو کنسول روسیه قمه بزنید اینا میترسن اعدام نمیکنن اقایون گفتن اونا تفنگ دارن ما میترسیم. به میرزا علی گفتن گفت ایرادی نداره ما مسئول زندگی مردم هستیم نه مرگ اونا. به خاطر زندگی خودم حاضر نیستم خونی ریخته بشه. مرحوم صافی در وصف شهدای عاشورا شعر فارسی گفت. خازن خیابانی چه غوغایی کرد ترکی اون رو گفت:
    شکر اولا اللهه وطن شاد اولوب
    قید ستمدن هامی آزاد اولوب
    ظلم گیدوب مملکت آزاد اولوب
    قانلا صفا تاپدی بهار وطن
    ای وطنه بذل ایلین نقد جان
    ملته دار اوسته ویرن امتحان
    محو اولا مشکلدی بو نام و نشان
    قانلا صفا تاپدی بهار وطن
    چکدیله داره سیزی منصور وار
    تاپدی شرافت هامی دار و دیار
    بسدی سیزه بو شرف و افتخار
    قانلا صفا تاپدی بهار وطن
    ما وارثان چه بزرگانی هستیم که چه بسا خیلی از دوستان حتی اسمشون رو هم نشنیدن و متاسفانه چه فرزندان ناخلفی براشون از اب دراومدیم. بیش از ۱۰۰ ساله گذشته هنوزم ما رو به شجاعت و اعتبار ستارخان میشناسن. وای برما که اگر اندکی از رگ غیرت ستار و باقر در ما بود امروز حال و روزمون این نبود. دریاچه مون به این روز نمیفتاد سنگ یه اجنبی رو اینجوری به سینه نمیزدیم، اجنبی پرست نمیشدیم اونم اجنبی که به صغیر و کبیرمون رحم نکرده.

   • محمد گفت:

    کاش شما تاریخ را کامل بخوانید عثمانی ها همان کسانی هستند که مردم آزربایجان را از قتل عام ارمنی های حیوان نجات دادند.ما ترک هستیم واز اینکه یک ترک،یک تیم که طرفدارانش ترک هستند افتخار می کنیم.یاشاسین ترک آزربایجان.

    • علی گفت:

     خطاب به محمد- از مدیر سایت تشکر میکنم که این نقطه نظرات نژادپرستانه، نفرت پراکنانه،خائنانه، خطرناک،بی ادبانه و وابسته به بیگانه افرادی مثل محمد رو نشر میدن تا بیش از پیش ماهیت و ذات اینا برای هواداران و خوانندگان مشخص شه. کسانی که اسم سرزمین خودشون رو تحریف میکنن. ابزار مقاصد بیگانگان در داخل کشور هستن. اقوام و ادیان دیگر را حیوان خطاب میکنن. در استادیوم شعارهای نژادپرستانه و ضد ملی سر میدن. برخی حتی در استادیوم زوزه میکشن و… نشان از ذات واقعی اینا داره. اینگونه تفکرات فرصتی پیدا کنن روی هر چی داعش و داعشی هست سفید میکنن کمااینکه پیشتر اربابانشون با نسل کشی های مختلف از جمله آذری ها-ارمنی ها-یونانی ها-آشوری ها-علوی ها وکردها چنین کاری کردن. برای نمونه پچوی تاریخ نگار عثمانی میگه :
     «به فرمان عثمان پاشا قتل عام اهالی تبریز اغاز شد . سادات و شرفا و بازرگانان و ارباب صنعت و هر که در شهر بود جمله را در سه شبانه روز از دم شمیر گذراندند (تاریخ پچوی- صفحات ۹۸ و ۹۹)» خود تاریخ نگار اعتراف میکنه: «در دولت علیه عثمانی نه همچون چیزی از سلاطین گذشته در تاریخ ثبت شده و نه از زبان کسی مسموع افتاده است… این همه اهانت به زنان با ناموس و عائله مردم و رخصت زنا برای کسانی که ذره ای ایمان در دلشان هست قابل قبول نبوده و جایز نمی باشد. جعفر پاشا در خیلی از جنگ ها شرکت موثر کرده بود , حسنات کارهای گذشته او را این عمل زشت و نابکار تماما از بین برده و در پیشگاه حق و عدالت مسلما جوابگو نخواهد شد.»

     • محمد گفت:

      خطاب به علی،من نیز با نژاد پرستی مخالفم ولی ما مردم آزربایجان انسان عادی نیز نیستیم وخود تاریخ خودمان را تحریف می کنیم شما بی دلیل به کسی تهمت نزنید نژاد پرست آن کسی است که تنها یک نژاد را می خواهد و بقیه را انسان در نظر نمی گیرد،ما ترک ها از تاریخ ایران هستیم و با تمام وجود برای این کشور جان داده ایم،ولی هیچگاه به حقوق خود نرسیده ایم ما اگر نژاد پرست بودیم اسلحه به دست می گرفتیم و بقیه مردم را می کشتیم، در ضمن شما از کتاب های تاریخی تحریف شده استفاده میکنید عثمانی ها از بزرگترین حکومت های اسلامی بودند و اسلام را تا دورترین نقاط اروپا گسترش دادند.نژاد پرست آن است که هیچ ارزشی برای فرهنگ،زبان،هویت و تاریخ خود در نظر نمی گیرد و هیچ چیز از اسلام نمی داند.

     • محمد گفت:

      خطاب به علی،شما کسی هستید که به دیگران توهین می کنید و به آنان داعشی می گویید،شما ادعای اسلامی بودن میکنید درحالی که افرادی مانند شما و امثال شما زمانی که در سرزمین اسلام قره باغ، مردم مسلمان را قتل عام کردند چیزی نگفتید،صدای ناله زن و بچه ی مسلمان را نشنیدید،نشنیدید که نه خود را به کری زدید،رهبر انقلاب فرمودند که قره باغ سرزمین اسلام است ولی همه آنرا پشت گوش انداختید،زمانی که مساجد مسلمانان را طویله می کنند سکوت میکنید اما زمانی که حرف حق گفته میشود خود را متمدن نشان می دهید.شماها کسانی هستید فقط به این دنیا توجه می کنید وبه آخرت ایمان ندارید،اگر عدالت اجرا شود ما شعار نژاد پرستانه نمی دهیم،خدا در کل سوره های قرآن از عدالت حرف میزند عدالتی که کل رسالت پیامبران را شامل می شود.ما ترک ها همان کسانی هستیم که انقلاب مشروطه را کردیم،همان کسانی هستیم که در انقلاب اسلامی پای ثابت انقلاب بودیم و خواهیم بود و این وضع ترک ها در ایران است که همه آسمیله شده اند و افرادی مثل شما که نمیدانید چه دارید می نویسید و میلیون ها انسان را در جهان را داعشی و حیوان می نامید.من نیز از این که ارمنی ها را حیوان نامیدم معذرت می خواهم که همه این ها ناشی ازظلم وجنایاتی است که آنان مرتکب شده اند ولی هیچ فرقی میان آنان و صهیونیست ها وجود ندارد.

  6. حبیب گفت:

   مسئولان بی لیاقت شنبه واگذاری تمام نشه وای به حالتون

  7. ابوالفضل دانشدوست گفت:

   ساغلام خوب بود حالا رفته فاتح تریم خوبه

  8. ابوالفضل دانشدوست گفت:

   فاتح تریم خوبه اگه بیاریم

  9. حسن گفت:

   سلام دوستان
   حالا مگه ساغلام چه کار مفیدی برای تراکتور انجام داده که اینقدر نگرانید

   فقط یه مشت پول مفت و برداشت رفت همین

   ساغلام خیلی زرنگتر از این حرفا بود تو برهه زمانی هدایت تراکتور و پذیرفت و یه قراداد شش ماهه بست پول گرفت و رفت

   این نتیجه را یه مربی آماتور هم به راحتی میتونست کسب کنه

   مردم عزیز آذربایجان با مغزتان تصمیم بگیرید نه با قلبتان

   الان زمزمه بازگشت قلعه نوعی را استارت زدن ادم چند بار از یه سوراخ گزیده می شه؟

   بس کنید تو را خدا

  10. نادر گفت:

   با سلام به همه دوستان. همونطور که پیش بینی میشد و برخی از دوستان هم در اینجا یا جاهای دیگه به درستی هشدار میدادن از همون روز اول که جناب آجرلو اومد تبریز (که البته هیچوقت عملا در تبریز حضور فیزیکی نداشت) با عوام فریبی و سو استفاده از احساسات برخی هواداران درصدد پیشبرد اهداف و تثبیت موقعیت خودش بود. از اینا زیاد گفته شد وارد اینا نمیشم جز حسرتی که برامون موند نه نتیجه گرفتیم نه بازی درست و حسابی دیدیم و تا میشد تحقیر و مسخره و حیف و میل پول و… الان نه آجرلویی هست نه ساغلام و برادرات سپاهی هم ظاهرا تصمیم به واگذاری باشگاه گرفتن. با اینا هم کاری ندارم که هوادار به صراحت نارضایتی خودش رو ابراز کرد و یا اینکه احتمالا خبردار شدن کنفدراسیون اسیا از تیم داری نظامی ها چه تاثیری در این تصمیم داشته. برفرض اینکه تراکتور بصورت کامل به همین آقا واگذار بشه چندتا نکته رو باید هواداران توجه کنن. بحث سربازگیری عملا منتفی خواهند بود. درباره مربی تراکتور نیازمند یه مربی با کیفیت هست. بنده یه جایی هم عرض کردم مربیانی که در رده بندی بین المللی بین رتبه ۱۰۰ تا ۲۰۰ باشن و سوابق درخشان و کار در منطقه رو داشته باشن. آنجل یوردانسکو- فیلیپ تروسیه- روبرتو دونادونی- فاتح تریم -مصطفی دنیزلی یا مربیانی در این سطح. برای نمونه رتبه برانکو حدود ۱۵۰ هست. ناگفته پیداست که این مربیان دستمزد بالایی دارن اونم احتمالا با دلار ۷ تومنی. سال پیش درخواست تریم از استقلال راست یا دروغ حدود ۱۷ میلیارد تومن بود. آوردن چنین مربی تازه اول کار هست چون اونا دنبال بازیکنان با کیفیت هستن. اختیار تام میخوان، باید تیم رو خودشون ببندن. تا انتخاب کمک مربی و روانشناس و تغذیه و محل اردو و بازی تدارکاتی و…. اگر کسی حاضر هست ۱۶۰ میلیارد تومن برای خرید تراکتور بده باید این امادگی رو هم داشته باشه که سالانه یک سوم و چه بسا نصف این مبلغ رو هم براش هزینه کنه. من هوادار هم اگر توان مالی داشتم حتما از این سامانه ها کمک میکنم میام استادیوم تشویق میکنم حمایت میکنم. کارت هواداری میگیرم و… هوادار قهرمانی میخواد. در ایران و آسیا. حضور در باشگاههای جهان. شایدم انتظار زیادی هست ارزو هست خواب و خیال هست اما واقعیت اینه که هوادار تراکتور خواسته های بزرگ و جاه طلبانه ای دارن. از وقتی که واسیلی اومد تبریز ارزو داشت با تراکتور قهرمان اسیا بشه. ۲۷ ساله گذشته. امسال تیم میبندیم سال بعد جواب میده برنامه ۵ ساله داریم و از این دنبال نخود سیاه فرستادن ها دیگه خبری نیست. چوب خط پر شده و کاسه صبر ماهم مدتهاست لبریز. بنابراین اگر واقعا خریدار محترم میتونن این خواب و خیال مارو به واقعیت تبدیل کنه بسم الله ماهم بهش دست یا علی میدیم با تمام توان حمایت میکنیم وگرنه اگر هوادار احساس کنن باز سرکار هستن همون مربیان قبلی قرار بیان دلال ها قرار بازیکن بی کیفیت بیارن باز تا لب چشمه برن تشنه برگردن تکلیف خودمون رو بدونیم چون نه اعصابش رو داریم نه حوصله و نه وقت. والسلام.

  11. حسن گفت:

   سلام دوستان حرف واسه گفتن اونقدر زیاده من تصمیم گرفتم

   یه گروه تشکیل بدم فقط مخصوص هواداران تراکتور

   ببینید دوستان یه تیم حرفه ای مثل همون تیمی است که ساغلام

   قرارداد بسته توجه کنید ۳سال !!نه شش ماه مطمئن باشید تونید

   قرارداد ش هم چیزی هایی گنجاندن که اگه تو سه سال نتیجه

   نگیره یک سوم پولی که تراکتور واسه شش ماه داده راهم نمیتونه

   بگیره

   از بس گفتیم خسته شدیم کسی که تو فوتبال حرفه ای کسی که

   مربی میشه یا بازیکن یا حتی تدارکاتچی دنبال پوله

   این ما هواداران هستیم که میتونیم با تشویق به موقع یا تنبیه

   به موقع از هدر رفتن منابع مالی باشگاه جلوگیری کنیم

   ما بعضی مواقع بازیکن و اونقدر میبریم بالا که بازیکن راه هم می ره

   تو زمین هورا می کشیم واسش و حتی وقتی مربی تویضش کنه زمین

   و زمان را بهم می ریزیم کافیه یه بازیکنی که چند میلیارد پول گرفته

   یه گل بزنه آقا شروع میشه تمام سایت ها نظرتان در مورد گل فلانی
   چیه؟

   آقا ما فلانی نیاوردیم پول بدیم قیافشو نگاه کنیم

   این فلانی بخاطر این آوردیم که گل بزنه وظیفه اش همینه

   آدم هر چی بگه باز جا داره فقط امیدوارم یه روزی ما هواداران هم
   حرفه ای بشیم ما که پول نمی گیریم که هیچ تازه پول هم میدیم
   پس باید بدانیم اصلا واسه چی ورزشگاه میریم


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.