|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴ | کد خبر : 70479
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  اولویت اول سرپرست تراکتور پرید

  آذرقلم: مربی داخلی یعنی درجا زدن تیم در همین جایگاه دهمی لیگ و از دست رفتن جایگاه ملی و بین المللی تراکتور و تنزیل باشگاه به عنوان باشگاهی درجه چندمی در این فوتبال که آثار و تبعات اجتماعی آن جبران ناپذیر خواهد بود.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم؛ مدیریت در هر مجموعه ای نیازمند تخصص و تعهد در حوزه مربوطه است. تخصص در امر مدیریتی و تعهد در وفای به عهد است که مدیری را موفق و محبوب و یا شکست خورده منفور می سازد.
  مجموعه های ورزشی با طیف وسیعی از مخاطب، نیازمند مدیرانی متخصص در حوزه فعالیت خود هستند، مدیرانی که شناخت کافی از مسائل فنی و یا حتی مدیریتی داشته باشند.
  تراکتورسازی تبریز به عنوان مجموعه ای که مخاطبینی چند میلیونی دارد، متأسفانه در طول حیات خویش ( حداقل در دوره بازگشت دوباره به لیگ برتر )  چنین مدیری که هم تخصص ورزشی  داشته باشد و هم تعهد انجام وعده ها و وظایف مدیریتی را نداشته است. بسیاری از مدیران و یا سرپرستان تیم، فعالیت در باشگاه را تکلیفی اجباری دانسته و یا با شیوه ای مصلحتی مدیریت کرده اند که ماحصل مدیریت آنها، وضعیت فعلی تراکتور و چند سال اخیر است که محرومیت، بدهی انباشته و بلاتکلیفی به بار آورده است.
  بارها و از طرق مختلف کارشناسان امر ضرورت تشکیل کمیته فنی باشگاه را گامی در جهت موفقیت های تیم معرفی کرده اند و وجود چنین کمیته ای برای هر باشگاهی را از نان شب واجب تر دانسته اند، ولی گوش شنوایی برای تجربیات پیشکسوتان و کارشناسان فوتبالی استان و حتی کشور وجود نداشته است.
  وجود کمیته فنی ربطی به مالکیت باشگاه اعم از خصوصی و دولتی ندارد، یا ربطی به مدیریت تیم توسط اشخاص مختلف و حتی سرمربیان ندارد. کمیته فنی ستون پایدار هر باشگاهی است که می خواهد به صورت حرفه ای و نه مصلحتی به فعالیت ادامه دهد. کمیته فنی در استخدام باشگاه است، با هر نوع مالکیت و یا سلیقه مدیریتی که در مصدر امور باشد.
  دیروز خبری مبنی بر عقد قرارداد ارطغرول ساغلام با باشگاه کایسری اسپور منتشر شد و بلافاصله رسانه ای گردید. ساغلامی که اولویت اول سرپرست فعلی باشگاه آقای الیاسی بود و حتی خودش نیز اعلام کرده بود که تا مشخص شدن وضعیت مالکیت تراکتور منتظر خواهد ماند.
  شاید هم این عبارت را برای جدایی مسالمت آمیز و به قولی خوش با هواداران تراکتور  به کار برده بود، اما بایستی در نظر داشت که ارطغرول ساغلام یک مربی حرفه ای است و کار حرفه ای حکم می کند که همیشه پیشنهادات نقد را باید چسبید تا پیشنهادات نسیه ای که معلوم نیست عاقبتش چه خواهد شد.
  تیم های مطرح کشور، سرمربیان فصل بعد خود را شناخته و بر آن اساس نیز به جذب بازیکن می پردازند و تراکتور هنوز اندر خم کوچه واگذاری گیر کرده است. تراکتوری که الان می بایست به بهترین نحو ممکن به جذب بازیکن بپردازد.
  اولویت اول آقای سرپرست پرید و احتمالا اولویت های خارجی ایشان نیز تا مشخص شدن و طی روند اداری واگذاری مالکیت، پر خواهند گشود. این وسط می ماند چند سرمربی داخلی بی کیفیت و میانه جدولی که با  نفوذ در چند سکو و رسانه، راهی تراکتور خواهند شد. بالاجبار با یکی از این افراد قرارداد  ۳ ساله خواهیم بست و اگر بتوانند برف تبریز را ببینند، نهایتا آخر فصل بار و بندیلش را جمع خواهد کرد که نتوانستم، ببخشید، نگذاشتند و همان قصه های همیشگی !
  اگر مدیران تراکتور کمیته ای فنی متشکل از پیشکسوتان تیم را به استخدام باشگاه درآورده بود، امروز نیازی به انتظار بیهوده برای مشخص شدن وضعیت تیم نبودیم. در کنار پروسه واگذاری تیم، کمیته فنی نیز کار خودش را انجام داده و سرمربی و بازیکنان مطرح داخلی و خارجی را یر نظر می گرفت و یا حتی قرارداد می بست.

  در نهایت، نکته ای که بایستی مکرراً تکرار شود و مد نظر مدیران فعلی و یا (در صورت واگذاری موفق تیم) مدیران آتی باشگاه باشد، این است که این هوادار با سرمربی داخلی اقناع نخواهد شد. کمالوند، قلعه نوئی، گل محمدی، ویسی، فکری، خطیبی و… نامهایی نیستند که هواداران تراکتور را ارضا کنند. نگاه هواداران تراکتور نگاهی حرفه ای است که مستلزم حضور یک سرمربی خارجی با سبک فوتبالی منحصر به فردی که در فوتبال ایران نظیر نداشته باشد. یک سرمربی همتراز با ارطغرول ساغلام، تونی اولیویرا، وینفرد شفر و… که خواسته یک دهه ای هواداران تیم را که هیچ کدام از سرمربیان پرادعای داخلی نتوانسته اند به ان دست یابند، برآورده سازد.
  مربی داخلی یعنی درجا زدن تیم در همین جایگاه دهمی لیگ و از دست رفتن جایگاه ملی و بین المللی تراکتور و تنزیل باشگاه به عنوان باشگاهی درجه چندمی در این فوتبال که آثار و تبعات اجتماعی آن جبران ناپذیر خواهد بود.

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "اولویت اول سرپرست تراکتور پرید"
  ۳۵ نظر برای “اولویت اول سرپرست تراکتور پرید”
  1. رضا گفت:

   «سرمربی ترکیه ای تراکتور را قال گذاشت!
   ساغلام سرمربی کایسری اسپور ترکیه شد
   سرمربی پیشین تراکتورسازی با مسئولان باشگاه کایسری اسپور ترکیه به توافق رسید و هدایت این باشگاه را بر عهده گرفت.»
   اینم از جناب ساغلام که حتی یک هفته هم منتظر تراکتور نموند که تکلیفش مشخص شه. تقدیم به ساده اندیشانی که در جهل و تعصب دست و پا میزنن. پول بی حساب کتاب گرفت و بدترین نتایج رو… رده بین المللی ۷۰۰٫ از همچین مربیان بی کیفیتی انتظاری به غیر از این هم نیست. وقتی پیشنهادی بهشون میرسه با کله پرواز میکنن. میدونن که اگه دو دستی بهش نچسبنن خبری از پیشنهاد دیگه نخواهد بود. در مورد تراکتور هم مطمئن بود که با نتایج شگفت انگیزش به هیچ عنوان درخواست تمدید درکار نیست. شما هم دنبال توجیه و تفسیر باشید اگر مربی هموطن خودتون اینکارو رو میکرد اینجا براش کلاس اخلاق تشکیل داده بودید اما این چون ترک هست عیب نداره برای هرکاریش یه بهانه دست و پا میکنید. راست میگید جناب ساغلام تیم رو قهرمان کرد تشریف برد. به چه تیمی هم رفته ۱۰ تا بازی اخیر ۸ تا باخت. برای کسانی که هیچ پیشنهادی ندارن همین هم نعمت هست.

   • احمدیان گفت:

    اگر بازیکنانی که مربی هموطن خودم در اختیار داشت، در ترکیب تیم ساغلام بودند، مطمئن باشید وضعیت فرق می کرد.
    مربی هموطن من اگر توان پیاده کردن تاکتیک تیمی و حرفه ای را در زمین داشته باشد، به احترامش از دم اتوبان یا استادیوم کلاغ پر می روم!
    مربی هموطن من، لمپن است، هوچی است، به جای نکات فنی، ۳۰ میلیون تورک را یاد گرفته است!، بازیکنان این مربی هموطن، به جای بازی قر کمر را یاد گرفته اند!
    مربی هموطن من، با جدا شدن یک بازیکن، تیمش از هم می پاشد!
    آنچه ساغلام را نزد هواداران محبوب ساخت، نه عاملی چون ( ترک بودن او) بلکه بحث فنی ایشان بود. در مورد نتایجش هم عرض کنم که وقتی بازیکنی بیش از یک میلیارد برای یک فصل پول می گیرد، و انواع و اقسام شیوه ها برای تحت فشار قرار دادن باشگاه متوسل می شود، اینستاگرام بازی می کند، هوادار را بر علیه باشگاه می شوراند، اعتصاب می کند، و…
    در مقابل یک پنالتی را نمی تواند گل کند، دروازه خالی را به آسمان هفتم شلیک می کند، یک پاس صحیح نمی تواند ارسال کند،
    تقصیر ساغلام یا هر مربی دیگر اعم از داخلی و خارجی چیست؟!

    • رضا گفت:

     جناب احمدیان، این اقای ساغلام شما هم در لمپنی و هوچی گری دست کمی از مربیان وطنی نداشت. مصاحبه هاش موجود هست. این دو تا بازیکن رو بنده که نیاورده بودم اقای ساغلام با درک فنی بالای خودشون جذب کرده بودن. آخه از کدوم مربی داخلی حتی از خود تبریز حمایت شده یا حمایت کردید؟ هر مربی داخلی بومی یا غیربومی اومده تبریز براش حاشیه درست کردن. باغ آبادی از پشت کوه اومده بود؟ کم برای فوتبال استان زحمت کشیده؟ کم وفادار بود به فوتبال تبریز؟ چرا کسی ازش حمایت نکرد؟ چرا بهش فرصت ندادن؟ اصلا چرا ما یه مربی درست و حسابی در شهرمون در استان مون نداریم؟ نه دوست عزیز یه سری از ایشون حمایت میکنن صرفا به خاطر ترک بودن. ایشون به تیمی رفته که در باختن به هیچ تیمی نه نگفته. اگر تیم نیم فصل اول که یحیی علی رغم محرومیت جمع و جور کرد و به لطف امتیازاتی که گرفت تیم رو در لیگ حفظ کرد دست ساغلام بود الان تراکتور در لیگ یک تشریف داشت. بهانه های شما هیچکدام منطقی نیست. شفر در استقلال مگه چند تا بازیکن آورد؟ مگه تیم رو خودش بست؟ چرا نتیجه گرفت؟یه بازیکن آورد اندازه ۱۰ تا بازیکن استفاده کرد. این اقا هم سلیمان کرپیچ (بهتره گیرپیچ) رو آورد یا اون مدافع که انصافا اگر از درب گجیل یه نفر میبردن از اون بهتر بازی میکرد. چرا اینا رو نمیبینید؟ رده بین المللی ساغلام ۷۰۰ هست. نتایجش هم همینو نشون داد.

     • احمدیان گفت:

      دوست عزیز پرونده ساغلام در تراکتور بسته شد. ساغلام کجا لمپنی یا هوچی گری کرد؟! کدام بازی پس از شکستش گفت که تیراختوری ها ۳۰ میلیون هوادار دارند؟ در توجیه کدام شکستش گفت که به اذربایجان توهین نکنید؟ یا بعد کدام بازی گفت که آقای فدراسیون با من مشکل داری، کاری به تراکتور نداشته باش!
      اینها فقط از دست سرمربیان وطنی بر می آید.
      واقعیت امر این است که مدیران تیم کفایت لازم را برای حفظ انسجام و ثبات تیمی ندارند، خواه سرمربی داخلی باشد و خواه خارجی !
      یک سکوی خاص که عین حزب باد هر طرفی می وزد و یکی دو نویسنده خاص که روزگاری در تمنای مربی ترک بودند و امروز در تضاد با این مربی، دست مدیرعامل را برای هر اعمال نظری باز گذاشته اند.
      یک نکته دیگر اینکه برادر من، وقتی از رسول خطیبی می نویسیم که بهترین مربی ایران برای تراکتور است، عین آریاییها سرازیر می شوند که آدم فلانی هستی، نویسنده فلان کس هستی و… در حالیکه تمام حرف ما این است که : (( اگر قرار بر استفاده تراکتور از سرمربی ایرانی است، بهترین گزینه رسول خطیبی است، چون کلهم اجمعین سطح فوتبالی یکسانی دارند، باز به جرأت می توان گفت که خطیبی سرتر از اینها است ))
      البته این اظهار نظرها نمی تواند خللی در روند کاری ما که فصل الخطابمان (( تراکتور )) است وارد سازد! در جواب فرمایشتان عرض کردم که از مربی بومی نیز حمایت کرده ایم. و در همین سایت می توانید چندین نوشته از آن را بخوانید

      • رضا گفت:

       به مصاحبه هاش مراجعه کنید خواهید دید با یه جستجوی ساده در گوگل تمام مطالب رو پیدا میکنید با عنوان «ساغلام:طرفداران بالای سرشان یک مربی ترک میخواهند،حتی اگر ببازند!» یا عنوان «ساغلام: در تبریز همه خواهان تمدید قراردادم هستند!»

     • تی تی گفت:

      یحیی صفرپولیسی میموند تراختور سقوط کرده بود
      کرپیچ و شیمه هم قبل از ساغلام انتخاب شده بودند توسط اجورلو و دلالها میخواستن ساغلام بیاد بگن ساغلام آورده. ساغلام هم به آجورلو اعتماد کرد ولی نمیدونست چه دروغ گویی هایی هستند
      ساغلام خودش گفت چیزهایی که به من گفته بودند و با چیزهایی که دیدم متفاوت بود و مدام به ساغلام دروغ میگفتند و اطلاعات غلط میدادند بهش

      • رضا گفت:

       به تی تی- دو تا بازیکن با دلالی مستقیم ساغلام اومدن و چون قراردادشون بازی به بازی بود هر بازی اخرش مینداخت داخل زمین تا دستمزد یه بازی کامل رو بگیره. تراکتور به لطف امتیازات گل محمدی در لیگ موند. نه مربی که از یه تیم ۹ نفره در تبریز باخت. ۶ بازی در اسیا ۲ امتیاز ۲ گل زده افتخار بیاد ماندنی ساغلام هست.

  2. حسن گفت:

   سلام آقای احمدیان عزیزم

   من شما یه خواهش میکنم بجای اینکه یه مربی که دیگر هیچ
   دردی از تراکتور دوا نخواهد کرد نویسید گذشته را بیخیال شید
   از فردا سوال کنید

   مثلا..چه دستهایی در کارهستند که میخواهند مربیانی مثل

   قلعه نوعی..کمالوند..خطیبی..نکونام..فرهاد کاظمی..را به تراکتور
   تحمیل کنند

   یا مثلا چرا بعضی از بازیکنانی که فوتبالشون تموم شده حتی تو لیگ

   یک هم قبولشون نمیکنند میخواهند به زور وارد تیم تراکتور بشن

   آقای احمدیان عزیزم

   شما می تونید به جای اینکه وقت گرابهاتون به موضوعات بی خود
   صرف کنید

   میتوانید با مطالعه روی مربیان و بازیکنان خوب خارجی و حتی داخلی

   برای گزینش بهتر به تراکتور کمک کنید

   خسته نباشید دوست عزیز

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    بحثمان مدیریت و ضرورت وجود کمیته فنی است که در استخدام باشگاه باشد!
    ساغلام مصداق و مثالی بود برای وعده های تو خالی!
    در موارد دیگری که فرمودین بارها نوشتیم و گفتیم. منتها کسانی که منافعشان با نوشته ما به خطر می افتد، تشریف آورده و روده درازی می کنند.
    تو همین یادداشتهای قبلی می توانید کامنت هایی با نام ( ناشناس ) پیدا کنید! که بخش اعظمشان سانسور می شود!
    ولی چشم، باز هم می نویسیم

  3. تراکتوری گفت:

   آقارضا باغ آبادی رو دوست داری برو به لنگ و کیسه پیشنهاد بده باغ آبادی سرمبیشون بشه ،اگه یه ذره فوتبال سرت بشه میفهمی که وقتی ساغلام مربی تراکتور بود تراکتور تو هربازی پنج‌ موقعیت گل بدست میاورد ولی به علت نداشتن مهاجم مستعد تراکتور نمیتونست گل بزنه کلوپ رو میشناسی یا باغ آبادی رو میشناسی کلوپی که تو دورتموند درخشید اومد لیورپول مورینیو آخه باغ آبادی و رسول خطیبی کجای فوتبالند قلعه نویی تا حدودی تیماش خوبن ولی هیچ وقت ساغلام رو با باغ آبادی و یحیی مقایسه نکن تراکتور اگه ساغلام مربیش نمیشد الان سقوط میکرد یادت نیست تراکتور یحیی تو‌ شروع نیمفصل دوم چه نتایج ضعیف با بازیای ضعیف به نمایش میزاشت ،یادت باشه بازیکنای قلعه نویی یا شفر یا برانکو رو در اختیار ساغلام قرار بدی ببینی آیا ساغلام میتونه نتیجه بگیره یا نه ،نه اینکه بازیکنای بنجلی مثل محمد رضا آزادی ،مهدی زاده ،نادری ،شربتی ،ارسلان،طاهران ،مهدی پور رو در اختیار ساغلام قرار بدی و نتایج ضعیف ساغلام رو به خود ساغلام ربط بدی ،تراکتور برای فصل پیش رو بمربی خارجی با کیفیت نیاز داره .

   • رضا گفت:

    شما به قدر کافی فوتبال سرتون میشه برای همه کفایت میکنه. نه نمیشناسم فقط شما میشناسید. قبل از اظهار نظر اول متن رو با دقت بخون ببین منظور نویسنده چی هست. الله گوی کیمیلرین اولموشوخ ۸۰ میلیون نفر…

    • تراکتوری گفت:

     خودت داری میگی تیم دست ساغلام بود تراکتور رفته بود دسته یک نمیدونم چقدر از فوتبال سرت میشه ولی هیچ وقت بازیکنای استقلال رو با تراکتور مقایسه نکن استقلال اون همه بازیکن داره یعنی اینقدر سخته مقایسه بازیکنای استقلال و تراکتور ،گلر دفاع وینگر مهاجمای استقلال خیلی بهتر از تراکتورند تراکتور یه دوتا بازیکن داشت کیانی و وپهلوان کیانی هم بخاطر محرومیت تراکتور و افزایش مسولیتش بیشتر توپارو لو میداد و خسته بود .بازیکنای استقلال رو در اختیار ساغلام قراربده ببین تیم چطوری مثل فرفره بازی میکنه .

     • علی به تراکتوری گفت:

      فرفره بازیش رو در باخت به تیم ۹ نفره دیدیم. ساغلام از نظر فنی یه مازگامت به تمام معنا بود. انگشت کوچیکه شفر و برانکو هم نمیشه.

  4. سعید گفت:

   فردا باید کار واگذاری تمام بشه
   واگذاری باشگاه با تضمین به زنوزی و جذب مربی بزرگ خارجی و بازیکنان با کیفیت داخلی و خارجی

  5. سعید گفت:

   اینا اگرمیخواستن با ساغلام تمدید کنند در پایان فصل بلافاصله مذاکرات جدی و آغاز میکردند اینا کش دادند تا ساغلام بره تیم دیگه ای انتخاب کنه
   تا راه باز بشه و یه مربی بنجول داخلی بیارن
   مربی داخلی جایی در تراختور نداره.

  6. تی تی گفت:

   کمالوند خطیبی فرکی قلعه نویی …..میکنه میاد تراختور
   ما مربی بزرگ خارجی و بادانش خارجی میخواهیم

  7. علی تراختوری گفت:

   ساغلام بازیهاشو تمام نکرده رسماگفت که دوتاتیم درترکیه میخوانش واگه بااوناتوافق نکرد،تراختوردراولویت بعدیش هست.نه زیرقولش زده ونه چیزی.تیمیکه معلوم نیس صاحبش کی باشه،چرابایدساغلام دل به این تیم میبست؟کارعاقلانه ای کرده.تازه اون هنوزنرفته بودکه بعضیادرورزشگاه به کمالوندخوش آمدمیگفتن وکوچ لره سوسپمیشم میخوندن……مربیای وطنی همشون سروته یه کرباسن.خطیبی هم بقول نوادادرییس سابق هیات مدیره ماشین،رفتارمناسبی بابازیکنانداره….باستاره هامشکل داره اینوثابت کرده

  8. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   آقای زنوزی قراره یه مربی بزرگ خراجی بیارن انشالله فردا کار واگذاری تمام میشه و شروع میکنیم به یار گیری
   فردا کار واگذاری تمام نشه مسئولان باشگاه باید جوابگو باشند به انداز کافی وقت هدر دادن

  9. تراختورچی گفت:

   تونی به درد نمیخوره یه مربی بزرگتر باید بیاد
   تونی پیر شده و در ۴-۵ بار گذشته و هم کار نتونسته برای تیم انجام بده برای تونی همیشه دلالها تصمیم گرفتند

  10. Toraj Traktorchi گفت:

   جناب احمدیان، چرا از سرمربی و جذب بازیکن می نویسید؟ زمانی که وضعیت مالکیت تیم نامشخص است.
   آیا مالک تیم سپاه خواهد ماند؟ یا زنوزی در مزایده برنده خواهد شد و شاید هم مالکیت به شفق خواهد رسید؟
   اگر تیم نظامی بماند ، سرباز خواهد گرفت، اگر زنوزی بیاید مربی طراز اول خارجی و بازیکنان مطرح خارجی، اگر شفق بیاید کمالوند و چند بازیکن از صنعت نفت.
   اینکه سرمربی داخلی برای تراکتور تعیین می کنند، قبل از اینکه وضعیت تیم مشخص شود خدعه های دشمنان تراکتور است. لااقل شما به این موضوعات نپردازید.
   شما مالکیت تیم را حلاجی کنید، چه کسی ، حقیقی یا حقوقی مالک تراکتور خواهد بود ؟ چه کسی شانس بیشتری دارد ؟ تکلیف هواداران در این برهه حساس چیست؟
   اگر زنوزی مالک شود، کدام سرمربی خارجی را جذب خواهد کرد و کدام بازیکنان مطرح خارجی را ؟ چه طرح هایی برای تراکتور دارد؟
   چرا سپاه تیم را واگذار می کند؟
   چرا شفق ادعای مالکیت دارد؟ و …

  11. یاشار گفت:

   یاشاسین تراختور یاشاسین زنوزی
   الیاسی کیه بابا الیاسی سابقه فوتبالی داره؟ اصلا معلوم نیست این کیه رو دیوار کی دارین یادگاری مینویسین؟ الیاسی در حد این حرفها نیست.تراختور باید حتما واگذار بشه تا بره در مسیر موفقیت. این مدیرانی که در باشگاه هست امثال عباسی و الیاسی و … اگر شرایط تیم اینطور ادامه پیدا کنه فصل بعد همون نیم فصل اول سقوط تیم قطعی میشه.
   صبر هواداران دیگه لبریز شده فردا امیدواریم همه چی تمام بشه

  12. آیحان گفت:

   یه مربی بزرگ باید از آلمان بیارم

  13. روقییه تیراختورچی گفت:

   تیراختورو ساغلام بی ساغلادی برترلیگینده، آمما کاش قالاردی گیتمسیردی، آمما یولو آچیق، حاققی واریردی گئتمه غه. ..

  14. علی گفت:

   مصاحبه ساغلام ۷ فروردین- قرارداد من ۲۰ آپریل با تراکتورسازی به پایان می رسد. اگر لازم باشد به ترکیه برگردم، برمی گردم اما واقعیت این است که با هیچ باشگاهی برای فصل بعد مذاکره ای نداشتم. الآن در باشگاهى مشغول هستم و من در رابطه با این باشگاه تصمیمم را اعلام نکرده ام. کار درستى نیست که قبل از دیدار با آن ها با باشگاه دیگرى مذاکره کنم.
   مصاحبه الیاسی ۲۹ اردیبهشت- سرپرست باشگاه تراکتورسازی با اشاره به پیوستن ارطغرول ساغلام به باشگاه کایسری اسپور ترکیه بیان کرد: «طبق قرار قبلی که به تأیید ساغلام هم رسیده بود قرار بود ما در زمان مشخص برای انجام حساب و کتاب و تصمیم در مورد آینده صحبت کنیم. بدون اینکه ما صحبتی انجام دهیم و تماسی داشته باشیم او به تیم ترکیه‌ای پیوست و حتی نتوانستیم حساب و کتاب نهایی را انجام دهیم.»

  15. احمدیان گفت:

   جناب رضا،
   این مواردی که فرمودین به فرض محال اگر صحیح هم باشد، هوچی گری برای فرار از پاسخگویی نیست!
   توجیه شکتسش نیست!
   فرق بگذارید بین یک اظهار نظر ساده را با هوچی گری برای دور ساختن افکار عموم از ضعف فنی

   • رضا گفت:

    اتفاقا جناب احمدیان این دست مصاحبه ها به مراتب بدتر از صحبت های مربیان داخلی هست. توجیه یه باخت نبود. توجیه هرباختی بود. عوام فریبی بود. توجیه همه ناکامی ها بود درحالی که بیشترین دستمزد رو بین مربیان لیگ برتر گرفت. حضور در نماز جمعه چه معنایی داشت؟ ایشون اومده بود مربیگری کنه یا بره نماز جمعه؟ یا همین مصاحبه با یه سایت ترکیه که گفته «در ایران ۳۰ میلیون ترک زبان داریم از تراکتور حمایت میکنند و در استادیوم می گویند ترکیه ترکیه!!!!!! تراکتور یک تیم ترک است. طرفداران بالاى سر تیمشان سرمربى ترک مى خواهند. حتى اگر ببازند، بازهم سرمربى ترک را مى خواهند.» یعنی اینکه من هرچی هم ببازم چون ترک هستم ایرادی نداره اگر با کله رفتیم لیگ یک ایرادی نداره چون هوادار سرمربی ترک میخواد. دوست عزیز اگر مربی بار فنی داشت نیازی به این حرفهای حاشیه ای نبود. شفر از این حرفهای خنده دار زده؟ یک مربی در قبال پولی که میگیره باید پاسخگو باشه. اگر توانش رو نداشت یا تیم رو خودش نبسته بود قبول نمیکرد. اما از بس طمع کار بود که حاضر شد به خاطر پول بیاد حتی به قیمت ثبت نتایج ضعیف در کارنامه اش.

    • احمدیان گفت:

     خیلی فرق دارد برادر.
     مصاحبه یک خارجی با رسانه های کشورش با مصاحبه سرمربی با رسانه های داخلی فرق دارد!
     ببینید این نماز جمعه رفتنش را چماقی بر سر این سرمربی کرده اید که چی؟! نماز خواندن یک سرمربی گناه است یا جرم؟ بارها تو کشورش به خاطر این مسائل مورد انتقاد قرار گرفته، و یک جواب برای همه آنها داشته است : اعتقادم است و ربطی به کارم ندارد!
     به نظرم بی انصافی می کنید در حق ساغلام!
     پرونده این مربی در تیم تمام شده است، ولی خودمانیم ساغلام تیم را در چه شرایطی تحویل گرفت؟ با کدام بازیکنان ؟ یک مقایسه ای هم با بازیکنان استقلاال و پرسپولیس بکنید!
     ور آن سو، کدام تیم ایرانی بازی حرفه ای و تاکتیکی در لیگ قهرمانان ارائه داد که از تیم ساغلام بهتر بود؟!
     ساغلام فقط یک عامل تأثیر گذار در تیمش نداشت و آن بازیکن مؤثر بود!
     نمی توان بازیکنان بی کیفیت و پا به سن گذشته را نادیده گرفت و تمامی کاسه کوزه ها را سر مربی شکست!
     حواسمان باشد با پیش کشیدن بحث ساغلام، بازیکنان بی کیفیت و پا به سن گذاشته و موتور سوختهف در لیگ اینده در تیم جا خشک نکنند!

  16. حسن زاده گفت:

   «یک سرمربی سالم به تبریز آمده تا این تیم را قهرمان کند. ما هم تمامی خواسته‌هایش را در اختیارش قرار می‌دهیم تا بتواند تیم ما را قهرمان ایران و آسیا کند.» این صحبت‌های مصطفی آجورلو در ابتدای مراسم معارفه ارطغرول ساغلام بود. مدیرعامل وقت تراکتورسازی به هواداران وعده داد که این تیم با مربی ترک‌تبارش قهرمان ایران و آسیا خواهد شد. ساغلام هم در مراسم معارفه خود حرف‌های دلنشینی زد و گفت: «شاید بپرسید چرا من به تبریز آمدم؟ دوستان من شاهد هستند که از کشورهای قطر، عربستان و حوزه خلیج‌فارس پیشنهادهایی داشتم، ولی ایران مثل کشور ترکیه فوتبال‌خیز است. من در یکی از بازی‌های اخیر تراکتورسازی کودکی را دیدم که در قسمت تماشاگران گریه می‌کرد، قلبم از این اتفاق به‌درد آمد. چون من کودکان را خیلی دوست دارم و اصلاً نمی‌خواهم ناراحتی آنها را بار دیگر ببینم. ان‌شاءالله دیگر این کودکان را گریان نبینیم و خنده را بر لبان آنها بیاوریم.» اما این حرف‌های قشنگ از مدیرعامل و سرمربی هیچ وقت عملی نشد و در فاصله کمتر از ۴ ماه، حالا نه آجورلو در تراکتورسازی مانده تا وعده‌اش به هواداران را عملی کند و نه ساغلام در تبریز حضور دارد تا مانع گریه کردن هواداران کودک و بزرگسال تراکتورسازی شود.

  17. حسن زاده گفت:

   قسمت دوم:
   در این چند ماه هواداران از ساغلام همه‌جوره حمایت کردند؛ با نتایجی که حتی از نتایج یحیی گل‌محمدی اخراجی هم ضعیف‌تر بود. این نتایج ضعیف در حالی به دست می‌آمد که اوضاع تراکتور از نظر بازیکن بهتر شده بود و چند بازیکن خارجی و سرباز جذب شده بودند اما تراکتورسازی با ساغلام تا لبه پرتگاه سقوط به لیگ یک هم رفت و خوش‌شانس بود که نفت و سیاه‌جامگان از مدت‌ها قبل زمینه سقوط خود را فراهم کرده بودند. با این حال هواداران تراکتورسازی کوچکترین فشاری به ساغلام نیاوردند و اگر انتقادی هم بود، این آجورلو بود که باید پاسخگو می‌بود. فصل برای تراکتور با رتبه دهم لیگ برتر و قعرنشینی در گروه A لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید و ساغلام به ترکیه بازگشت و قرار شد به ادامه همکاری با تراکتورسازی فکر کند و به مدیران این تیم پاسخ دهد. اما همین دو شب پیش بود که ناگهان خبر رسید او هدایت تیم کایزری اسپور در سوپرلیگ ترکیه را بر عهده گرفته است. انتشار این خبر باید مثل بمب در تبریز صدا می‌کرد اما فقط سکوت بود که از تبریز شنیده می‌شد! هوادارانی که با تمام وجود از ساغلام حمایت کرده بودند مبهوت شده بودند و هیچ حرفی برای گفتن نداشتند و باشگاه تراکتورسازی هم مدعی شد که از مذاکره و توافق ساغلام با تیم جدیدش بی‌خبر بود.

  18. حسن زاده گفت:

   قسمت سوم
   به هر حال مردی که بیشترین حمایت را از سوی هواداران تراکتورسازی در چند سال اخیر داشت و شاهد استقبال پرشور آنها در فرودگاه از خود بود، بدون این که به قول خود وفادار بماند و با مدیران این باشگاه درباره فصل آینده حرفی بزند به تیم دیگری رفت. حالا دیگر هیچکس به یاد آن نشست خبری امیدوارکننده نمی‌افتد. حالا دیگر نه آجورلویی هست که از او بپرسیم وعده قهرمانی در ایران و آسیا به کجا رسید و نه ساغلامی مانده که دلش از گریه‌ها و اشک‌‎های هواداران تراکتورسازی به درد بیاید.

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    قصد دفاع از نتایج ضعیف ساغلام را ندارم.
    ولی الحق و الانصاف، آیا تقصیر ساغلام است که بازیکن میلیاردی بگیر ما یک پنالتی ساده را نمی تواند گل بکند؟ یا آن یکی دروازه خالی را به آسمان هفتم شلیک کند؟
    ساغلام فقط بازیکن نداشت! مخصوصا مهاجم! ۶۰ ، ۷۰ درصد مالکیت در یک بازی آمار فنی خوبی برای یک سبک فوتبالی است.
    یک نکته دیگر، قلعه نوئی با آن همه هزینه ای که روی دست باشگاه گذاشت، از قرارداد خودش تا بازیکنانی که رفاقتی و با قرارداد میلیاردی جذب کرده بود، نتوانست کاری انجام دهد. با رفتن یک بازیکن به نام رفیعی، شیرازه تیمش پاشیده شد. انتظار بیهوده ای است بخواهیم ساغلام با چند بازیکن جوان و لیگ یکی نتیجه قابل قبول بگیرد.
    قلعه نوئی هم وعده و وعید ماندن داده بود، آن هم بدون پول و معرفتی! فصل که تمام شد بار و بندیلش را بست و اعوان و انصارش را از تیم برد

    • حسن زاده گفت:

     سلام. در اینکه یه مربی باید تیم رو خودش ببنده هیچ شکی نیست. اما مربی که در میانه فصل میاد با علم به اینکه همچین فرصتی نداره باید از حداقل امکانات استفاده کنه. مگر شفر شرایط مشابهی نداشت؟ پس چرا تونست از بحران عبور کنه؟ چون یه مهاجم تمام کننده خوب آورد. شما یاددتون باشه رسول خطیبی هم تا زمانی در تراکتور موفق بود که ادینیو در گلزنی موفق بود. تیم های عربی همین کارو میکنن. شاکله تیم مال خودشون هست اما در هرپست یه بازیکن کلیدی سطح بالا دارن. مخصوصا گلزن. اگر ساغلام به جای اون دو تا بازیکن بی کیفیت یه مهاجم خوب آورده بود مطمئنا نتایج بهتری میگرفت. فقط بحث مالکیت که نیست دوست عزیز. سرعت انتقال از اون مهمتره. مالکیت وقتی مفید هست که با سرعت انتقال همراه باشه. با ایجاد موقعیت گل از طرق مختلف همراه باشه. و در نهایت بازیکنان فرصت طلب که هر توپ مرده ای رو میتونن به گل تبدیل کنن. اگر ایشون اینکاره نبود نباید میومد. از طرفی اگر قرار به نتیجه ضعیف بود پس برای چی گلمحمدی عوض شد و یه هزینه میلیاردی به تیم تحمیل شد؟ قلعه نویی مربی داخلی بود جناب ساغلام که به قول شما مربی حرفه ای بود چرا همچین کاری کرد؟ در هرحال، گذشته گذشته و باید به آینده فکر کرد. به احتمال زیاد همونطور که پیش بینی میشد تراکتور به اقای زنوزی واگذار خواهد شد. اگر میخواهیم باز حسرت نخوریم باید مربی با کیفیت و امتحان پس داده بیاریم. برگشت به عقب دردی از ما رو دوا نمیکنه. وقتی مربیانی مثل مرحوم واسیلی و تونی به تبریز اومدن باید سعی بشه مربیان بهتری از اینا بیاریم. وقتی هوادار سبک بازی تونی رو دیده طبیعی هست با گل محمدی و قلعه نویی و کمالوند راضی نخواهد شد. بنابراین باید رفت سراغ مربیان سطح بالاتر.

     • احمدیان گفت:

      ببینید دوست عزیز ساغلام آمد و دو روز بعدش این دو بازیکن جذب شدند! شما فکر می کنید که مربی در سطح و اندازه ساغلام، همچین بازیکنانی را در چنته نگه داشته بود ؟!
      زمان نقل و انتقالات هم داشت تمام می شد که از طرف دلال باشگاه، یا خود باشگاه این دو نفر به عنوان بازیکن با فیلمهایی از دوران مثلا اوجشان نشان ساغلام دادند و ایشان هم بالاجبار پذیرفت.
      شما باید گیر اصلی به سرمربی نیم فصل اول بدهید که سهمیه های جذب بازیکن را با سربازان مصدوم و لیگ یکی سوزاند!
      شما استقلال را با تراکتور مقایسه نکنید، شاکله استقلال بازیکنان حرفه ای هستند ولی بازیکنان ما چی ؟! حرفه ای هایمان، همانهایی که عمری سنگشان را به سینه می زدیم، یک پنالتی ساده را نمی توانند گل کنند!
      با بخش آخر حرفهایتان موافقم، بایستی مربی کاربلد و صاحب سبکی چون تونی، ساغلام، و شفر را بیاوریم.
      تراکتور جای امتحان پس داده هایی چون قلعه نوئی و کمالوند و … نیست


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.