|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱ | کد خبر : 70462
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  خریدار شمالی تراکتورسازی؛ واقعیت یا شایعه!؟

  آذرقلم: خریدار شمالی برای تراکتور، یک توهم و خیالی است که افرادی برای تطمیع و تقنیع افکار عمومی برای خرید سهام این تیم توسط سازمان ورزش شهرداری و جلوگیری از خروج این باشگاه توسط خریدار شمالی دارد.

   یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: همین دو سه روز پیش بود که آگهی مزایده باشگاه تراکتور بر اساس وعده قبلی مدیرعامل،  در یکی از روزنامه های سراسری! منتشر گردید. محمدرضا زنوزی مالک دو باشگاه مطرح آذربایجان و تبریز، اولین خریدار دست به نقدی بود که پاکت پیشنهادی خود را به باشگاه فرستاد. علی رغم گمانه زنی ها برای حضور برخی از سرمایه داران تبریزی، هنوز به جز زنوزی،  خبری از پیشنهاد دیگر افراد و یا نهادهای استانی و یا سرمایه داران تبریزی و آذربایجانی نیست.

  در این میان، تنها شایعه ای در فضای رسانه ای استان پخش گردید خبری بود که تراکتور مشتری دست به نقد شمالی دارد و همزمان برخی از اعضای شورای شهر نیز مرثیه سرایی را شروع کردند که نسبت به تراکتور تعصب داریم و نبایستی از این تیم غافل شویم و اجازه انتقال این تیم به شمال را نمی دهیم و از همین حرف و حدیث ها که راه را برای جلب توجه افکار عمومی و فشار آنها برای خرید تراکتور از سوی سازمان ورزش شهرداری هموار سازد.

  طیف خاصی در شورا و شهرداری به دنبال خرید سهام این باشگاه توسط سازمان ورزش شهرداری هستند که متأسفانه بدون در نظر گرفتن منافع عمومی شهر، خواهان تقدیم دو دستی بودجه و اعتبار شهری که برای درمان، آموزش، تحصیل  و ورزشهای همگانی اختصاص یافته است، به چند بازیکن بی کیفیت داخلی و خارجی هستند.

  یک عضو شورای شهر تبریز که در زمان انتخاب شهردار تبریز نیز از لیست اکثریت جدا شده و به لیست اقلیت پیوست، امروز سخنگوی طیفی در شورا و شهرداری شده است که می خواهند ظرفیت عظیم تراکتور را در دست داشته باشند.

  در حقیقت خریدار شمالی برای تراکتور، یک توهم و خیالی است که افرادی برای تطمیع و تقنیع  افکار عمومی برای خرید سهام این تیم توسط سازمان ورزش شهرداری و جلوگیری از خروج این باشگاه توسط خریدار شمالی دارد.

  هم هیئت مدیره تراکتور به عنوان فروشنده و هم خریداران احتمالی تیم، از هر جای ایران که باشند، می دانند که تراکتور و تبریز لاینفک و جدانشدنی هستند. شانتاژهای رسانه ای برای دل نگرانی هوادار و اجبار به خرید این تیم توسط نهادهای مدنی که بودجه عمومی خود و کارکنانشان را نمی توانند تأمین کنند، و خلق هیولایی به نام خریدار شمالی که قصد انتقال تیم به شمال کشور را دارد، بازی رسانه ای افرادی است که خواهان بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل اجتماعی تیم مردمی تراکتورسازی هستند.
  تا به امروز تراکتور تنها یک خریدار دارد و آن هم میلیاردر معروف تبریزی، محمد رضا زنوزی است

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "خریدار شمالی تراکتورسازی؛ واقعیت یا شایعه!؟"
  ۱۳ نظر برای “خریدار شمالی تراکتورسازی؛ واقعیت یا شایعه!؟”
  1. نادر گفت:

   انتقال تراکتور به شمال همون قدر مسخره هست که سرمایه داران چینی آث میلان رو بخرن و انتقال بدن به چین. اما متاسفانه در بین هواداران تراکتور هنوزم افراد ساده اندیش و زود باوری هستند که تحت تاثیر اینگونه شایعه پراکنی ها قرار میگیرند. سهام تراکتور به فروش گذاشته شده نه امتیاز لیگ برتری که کسی بتونه اونو انتقال بده. بنابراین اینگونه خبرهای با اهداف و مقاصد دیگری بخش میشن که در این مطلب بهش پرداخته شده. این یه نفرهم که اومده خوب یا بد قرار بوده بیاد و تیم بهش فروخته بشه منتهی مثل همه کارهای این کشور گل و بلبل هست که با رانت و زد و بند بازی صورت میگیره اما ظاهر قانونی داره.

  2. عشقیم تراختور گفت:

   اگر زنوزی مشتری نبود شهرداری میتونست گزینه بعدی باشه
   شهرداری همین الانم در ورزش قهرمانی هزینه میکنه. وظیفه شهرداری فقط همینهایی که گفتید نیست بلکه ایجاد نشاط اجتماعی هم جز وظایف شهرداری هست و چه چیزی بهتر از تیم تراختور با این پتانسیل عظیم برای ایجاد نشاط. حرف شما درسته که به جذابیت و پتانسیل تراختور خیلی ها طمع دارن و دنبال منافعشون هستند ولی باز این دلیل نمیشه که همه چی و منکر بشیم و بگیم شهرداری بجای تراختور بره فلان کارو درست کنه نه تراختور هم جز مهمترین اولیتهاست

   • احمدیان گفت:

    نشاط اجتماعی با هزینه کرد بیت المال برای امثال کرپیچ و سیمونه و ابراهیمی و… به دست نمی آید!
    در ثانی شهرداری نهادی دولتی است، خصوصی نیست!
    باز هم همین آش و همین کاسه خواهد بود

  3. تراختورچی گفت:

   مشخصه شایعه و حرف مضحک هست. مگه میشه تراختور بره یه شهر دیگه ؟ :))

  4. محمد گفت:

   شاید امتیاز لیگ برتری گسترش فولاد و میخوان بفروشن به یه شمالی مثلا خونه به خونه
   اگر زنوزی سهامدار تراختور بشه باید امتیاز لیگ برتری گسترش فولاد و بفروشه

  5. امیرمهدی گفت:

   تراکتور هیچوقت از ازربایجان جدا نمیشه ایناهمش ساخته وپرداخته یعده ادم بیکار.زنوزی بهترین گزینه هس.شهرداری نمیتونه تیمداری کنه شهرداری وماشین نمونه بازر تیمداری ضعیف شهرداری.همین الانم که هنوز چیری نشده چن نفرازشوراهامیگن پول نداریم صدتا بهونه میارن.

  6. فرزاد گفت:

   چه مشکلی با شهرداری داری؟ اگر بتونه تراختور و به خواسته های هواداران برسونه که چه بهتر
   اینهمه پول هدر میره شما نگران بودجه شهرداری هستی
   البته قراره واگذار بشه به اقای زنوزی.

  7. اقای احمدیان واقعیت بگو چه نقشهای توسرشون دارن گفت:

   تا وقتی که دولت مالک همزمانه سرخابیهاست زنوزی هم میتونه مالک دوتیم باشه….. کردن ایراد بگیرن راپتورشون بدن اسیا درب این دوتیم …. پایتخت روگل میگیرن

  8. علی تراختوری گفت:

   همون یه نفری که رایشو فروخت و….. شهردارکرده،حالا هم تراختورو میفروشه !خخخخخ

   از…… وشهرداری واسه بعضی قلم بدستا پولی نمیماسه!

   زنده باد پول زنوزی!

   مرگ برتیم مردمی!

  9. میلاد تی تی گفت:

   انشالله که سریعتر واگذار بشه به آقای زنوزی با تضمین ۱۰ ساله
   وقت و از دست دادیم شنبه دیگه باید همه چی تمام بشه و کار نقل و انتقالات تیم شروع بشه

  10. تراختورچیلار گفت:

   همه تیمها تکلیفشون مشخص شده ما این شایعات مسخره رو برسی میکنیم
   نوزی+مربی بزرگ خارجی+بازیکن با کیفیت
   امیدواریم دیگه شنبه همه چی تمام بشه اگر بازی دیگری از سوی مسئولان باشگاه شروع بشه عواقبش برعهده خودشون هست


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.