|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷ | کد خبر : 70336
 • پرینت

  آذرقلم: بارش‌های باران و تگرگ چند ساعته در روزهای گذشته در تسوج مشکلاتی را در تردد مردم ایجاد کرد.

  آذرقلم: بارش‌های باران و تگرگ چند ساعته در روزهای گذشته در تسوج مشکلاتی را در تردد مردم ایجاد کرد.

  به گزارش خبرنگار آذرقلم از تسوج، بارش‌های باران و تگرگ چند ساعته در روزهای گذشته در تسوج که بیشتر از ظرفیت کانال‌ها و جداول شهری بود در بیشتر خیابان‌های اصلی، فرعی و کوچه‌ها مشکلاتی را در تردد مردم ایجاد کرد.

  گروه‌های خدمات شهری و آتش‌نشانی در کنار نیروهای هلال احمر با حضور در خیابان‌ها تمام تلاش خود را برای بازگشایی معابر و هدایت روان آب‌ها به کار گرفتند تا از مشکلات شهروندان کاسته شود.

  بخش قابل توجهی از این آبگرفتگی‌ها ناشی از پسماندها و مواد زائد داخل نهرها و جوی‌های آب بود که به مرور زمان باعث انسداد مجاری عبور آب می‌شود.

  بارش شدید باران ضمن اینکه تردد شهروندان و رانندگان را در خیابان اصلی شهر با مشکل اساسی روبه‌رو کرد بلکه آب‌گرفتگی در معابر و نفوذ به برخی منازل موجب گلایه‌مندی مردم شد.

  با وجود تلاش‌ اکیپ‌های شهرداری، اهالی برخی از خیابان‌های شهر با معضل آب‌گرفتگی دست‌وپنجه نرم کردند این در حالی بود که اداره هواشناسی در خصوص بارش باران و مشکل آب‌گرفتگی معابر از قبل هشدارهای لازم را داده بود.

  هر چند بارش باران رحمت الهی موجب خوشحالی زائد الوصوف مردم به‌خصوص کشاورزان شد اما این بارش‌ها شدت بسیار زیادی داشت و جداول کم عرض سطح شهر توان انتقال آن به بستر رودخانه‌ها را نداشته و بخشی از آب جداول در خیابان‌ها و معابر سرریز شد.

  خوشبختانه این بارش‌ها صرفا در خود شهر تسوج اتفاق افتاد و بنا به گفته برخی شهروندان که اگر این بارش‌ها در مناطق کوهستانی و بالادست این شهر اتفاق می‌افتاد شاهد حوادث ناگوارتر از این در شهر می‌بودیم.

  برای جلوگیری از بروز اینگونه حوادث از جمله آب‌گرفتگی‌ها در معابر قبلا باید اقدام به انجام لایروبی با هدف کاهش نقاط آبگیر در فصول بارندگی گردد و همه کانال‌ها، رودخانه‌ها و مسیل‌ها لایروبی می‌شد.

  در صورتی که در مسیر رودخانه اصلی نخاله‌های ساختمانی و درختان هرس شده در این مسیر انباشت شده، هشدار جدی در بروز حوادث بعدی را می‌دهد.

  هدایت آب‌های سطحی به داخل شهر به جای هدایت به رودخانه، هدایت فاضلاب‌های خانگی، ریختن زباله‌های شهری و نخاله ساختمانی در مقابل جوب های آب و کانال‌های شهری این موضوع را تشدید می کند که جا دارد در موقع مقرر نسبت به جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر اقدام شود.

  به هر حال این زنگ خطری بود برای ستاد بحران و مدیران شهری که پیش‌بینی‌های لازم را در جلوگیری از حوادث ناگوار به عمل آورند.

  نگارنده: علیرضا خوش‌نیت

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "آبگرفتگی معابر تسوج؛ زخم کهنه‌ای که دوباره سرباز کرد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.