|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳ | کد خبر : 70200
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  تراکتور و وصله ناجور مربی داخلی

  آذرقلم: بلاتکلیفی تیم در این ایام پای خیلی ها را به تبریز باز می کند، ترانه می خوانند، چراغ سبز نشان می دهند، کاپشن قرمز می پوشند و یا از هواداران تراکتور و آذربایجان تعریف و تمجید می کنند تا شاید فصل آینده مربی تیم بزرگی مثل تراکتور شوند.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: با پایان لیگ هفدهم، باز هم سریال بلاتکلیفی تراکتور آذربایجان مانند سابق کلید خورده است و هر دسته و گروهی در رسانه های وابسته و سکوهای خاص، سازی علم کرده اند که صدای گوشخراش آن کوچه های شهر را گل آلود کرده است.

  به گزارش آذرقلم، هر چه قدر که مدیریت یک مجموعه ورزشی بخصوص فوتبال ضعیف و منفعل عمل کند، به همان میزان حواشی ورزشی و غیر ورزشی پیرامون آن مجموعه نیز افزایش می یابد. تراکتور شهر ما نیز از این قاعده مستثنی نیست و خیلی از افراد فرصت طلب و سودجو، از این نقطه ضعف تیم بهره برده اند و هنوز هم می برند.

  بلاتکلیفی تیم در این ایام  پای خیلی ها را به تبریز باز می کند، ترانه می خوانند، چراغ سبز نشان می دهند، کاپشن قرمز می پوشند و یا از هواداران تراکتور و آذربایجان تعریف و تمجید می کنند تا شاید فصل آینده مربی تیم بزرگی مثل تراکتور شوند.

  تیم های بزرگ ایران برای فصل آینده تکلیفشان مشخص است و با خارجی ها قرارداد بسته اند، مانده است دو تیم سپاهان و تراکتور که صد در صد سپاهانی سراغ سرمربی خارجی می روند، یعنی مدیرعامل این تیم وعده جذب سرمربی خارجی با کیفیت را داده است.

  این وسط می ماند تراکتور و سرمربیان پر ادعایی که دندانشان را برای سرمربیگری در تیم اسم و رسم دار و پر هوادار تیز کرده اند، تیم های مطرح تهرانی که از دست رفته اند، زردپوشان اصفهانی هم تکلیفش مشخص شده است، خوب چه تیمی بهتر از تراکتور که فصل آینده را در این تیم سپری کنند!؟

  در این چند وقت اخیر نام های مختلفی برای تراکتورسازی ردیف شده اند که معروفترین آنها فراز کمالوند سرمربی پیشین و امیر قلعه نوئی معروف است. مربیانی که چندین سال با تراکتور بوده اند و علی رغم همه دب دبه و کب کبه شان، نتوانستند کاری پیش ببرند.

  واقعیت امر این است که فراز کمالوند نان هوچی گری اش را می خورد و با سخنان عوامفریبانه و تقابل کاذب با عادل فردوسی پور توانسته جایی برای خود در دل هواداران تراکتور باز کند. اما بایستی دقت داشته باشیم که این پروپاگاندای رسانه ای او، عاملی برای موفقیتش نخواهد بود. این سرمربی توان فنی برای برآورده کردن خواسته های تیم که مهمترین آن قهرمان در لیگ برتر است، ندارد. کمالوند سرمربی میانه های جدول است، جایی که باشگاه ها را از سقوط نجات دهد، یا باشگاه هایی مثل گسترش فولاد که بیشتر دنبال بازیکن سازی هستند تا قهرمانی و کسب سهمیه آسیا که عملا در سالهای گذشته شاهد آن بودیم. لیگ شانزدهم گسترش فولاد با آن همه ستاره و امکانات حداقل باید یک سهمیه آسیایی کسب می کرد، ولی نهایتا در میانه های جدول لیگ را به پایان رساند و کمالوند هم با بازیکنانش کوچ کردند.

  امیر قلعه نوئی، سرمربی سابق تیم هم نشان داده است که دست کمی از فراز کمالوند ندارد و نمی تواند تیم را به سرمنزل مقصود یعنی قهرمانی لیگ برساند. بالاترین جایگاهی که او کسب کرده است، نائب قهرمانی تیم است که این عنوان هواداران تیم را ارضاء  نمی کند. افزون بر این روابط فوتبالی و غیر فوتبالی قلعه نوئی اجازه کسب چنین عنوانی را نمی دهد. جذب بازیکنان پا به سن گذاشته، یا بازیکنان مطرح یک دهه پیش، تیم های قلعه نوئی را با مشکل مواجه کرده اند.

  نقطه مشترک سرمربیانی مثل کمالوند و قلعه نوئی، فرار به جلوی آنها در توجیه شکستها و ناکامی های تیم هایشان است. داوری، فدراسیون، صدا و سیما و… محتوای مشترک این دو سرمربی در  توجیه شکست هایشان است.

  در هر حال، مدیریت فعلی و یا آتی تیم بایستی این نکته را مد نظر قرار دهد که تراکتور و سرمربی داخلی، هر کسی که می خواهد باشد، وصله ناجوری هستند که به هیچ وجه کوک نخواهند شد. چنین انتخابی یعنی یک فصل دیگر ناکامی، سردرگمی، ریزش هوادار و نتایجی که آیینه دق هواداران خواهد شد. بد نیست مقایسه ای هم با آمار سرمربیان خارجی سالهای قبل داشته باشند که تیمی با شخصیت قهرمانی ساخته بودند.

   

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "تراکتور و وصله ناجور مربی داخلی"
  ۱۷ نظر برای “تراکتور و وصله ناجور مربی داخلی”
  1. وحید تراختورچی گفت:

   واقعیت امر این است که فراز کمالوند نان هوچی گری اش را می خورد….دقیقا
   تراختور نیاز به مربی بزرگ و بادانش خارجی داره

  2. تی تی گفت:

   یاشاسین تراختور
   بنظر اراده ای برای واگذاری نیست که اگر بود مسئولان باشگاه حداقل در رسانه ها اظهار نظر میکردند و شرایط واگذاری و توضیح میدادن نه اینکه فقط سکوت و سکوت
   مربی بیسواد ایرانی هم نمیخواهیم
   مربی خارجی+بازیکنان با کیفیت

  3. آیحان گفت:

   کمالوند با کلی وعده در گسترش فولاد ستاره جذب کرد برای سهمیه آسیایی در نهایت هشتم شد! بعد گفت تیم باید هوادار داشته باشه برای قرار گرفتن در رتبه ی بالای جدول.رفت نفت آبادان که تماشاگر داشت و باز کلی هزینه و نفت آبادان پرستاره ترین تیم تاریخشو بست که کمالوند سهمیه بگیره درنهایت بازم هشتم شد!
   با حرف و عوام فریبی که نمیشه مربی باید دانش فنی داشته باشه

  4. تراختورچی گفت:

   ساغلام نشد اسکوچیچ هم مربی خوبی هست

  5. فرهاد مرندی گفت:

   الیاسی سرپرست موقت باشگاه کجاست چرا سکوت کرده این مسخره بازی ها چیه چرا حرف نمیزنه و هواداران و در جریان امور باشگاه قرار نمیده؟

  6. فرهاد مرندی گفت:

   نه به مربی بیسواد ایرانی

  7. تراختور بایراقی گفت:

   برای قهرمانی باید دنبال مربی بود که شخصیت قهرمانی داشته باشه، وقتی اسم امثال کمالوند مطرح میشه یعنی اینکه دنبال قهرمانی نیستن و میخوان تیم در میانه های جدول دست و پا بزنه

  8. حسن گفت:

   سلام جناب احمدیان

   من به شخصه از ساغلام انتظارات بیشتری داشتم با وجود تمام نا ناملایمتی ها از قبیل بازیکن وضعیت باشگاه باز هم ساغلام خوب کار
   نکرد
   مقایسه کنید زمان الیویرا را زمان ساغلام اون موقع هم تراکتور از نظر
   بازیکن وضعیت خوبی نداشت ولی نتایج قابل مقایسه نیست

   یه جمله هم درباره خطیبی عرض کنم که فرمودن تراکتور به مربی در حد گواردیولا لا،م داره باید عرض کرد پس چرا یک سال با احساسات
   هوادار بازی کردی آقای خطیبی

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    قبول ندارم. زمان تونی وضعیت تیم از نظر بازیکن بهتر از امسال بود. امسال بازیکنی نداشتیم، نیم فصل دوم هم به جز گلر و سه تا سرباز که دو تاشونم مصدوم شدند، سهمیه های جذب سوختند.
    مشکل تیم ساغلام اشتباهات مدافعان و مهاجمان بی خاصیت بود.
    از نظر فنی ، یعنی گردش توپ و مالکیت آن از تیم های عربی بهتر کار کردند.

  9. Toraj Traktorchi گفت:

   جناب احمدیان، برای هواداران پرونده سرمربی داخلی بسته شده است.
   و اولویت ساغلام است و اگر نباشد که سرمربی خارجی بالاتر از ساغلام.
   شما لطفا به حواشی رسانه ای که در این برهه حساس واگذاری تیم در خود آزربایجان قلم می زنند و وابسته به … هستند، بپردازید. که با تمام توان در حال نگارش عرایضی به ظاهر موجه و موثق و در اصل بی اساس و حاشیه ساز هستند که نگرانی و یاس را برای هواداران القا می نمایند. آنان که می نویسند پارسی را پارس بداریم.
   ورزش ۳ و امثال آن.
   به مصاحبه های حاشیه ساز ، به افراد حقیقی و حقوقی که در صف خریداران تراکتور به خط شده اند و به کسانی که برای مشتری واقعی و دارای اهلیت و صلاحیت تراکتور ، اشکال می تراشند ، بپردازید.
   بنویسید تا بدانند.

  10. حمید گفت:

   مربی مربی داخلی یعنی بکش زیرش بهانه های الکی و دلالی و رفیق بازی و در نهایت هدر رفتن هزینه های تیم

  11. ابوالفضل دلگشا گفت:

   فقط الویرا عشق است هم کارنامه داره هم متاصبه هرچی افتخارداریم زمان اوبود

  12. تایماز گفت:

   آوردن اسم کمالوند برای مربیگری تراختور خنده داره
   مربی همیشه میانه جدول حتی نفت ابادان هم راضی به همکاری دوباره با کمالوند نیست

  13. تراختور قهرمان قلبـــــها گفت:

   من امیر قلعه نوعی رو قبول دارم…فصل گذشته هم اگه محرومیت ها نبود تیم تراختور قهرمان لیگ میشد…قلعه نوعی مربی بود که برای اولین بار تیم رو آسیایی و دوم کرد…اولین مربی بود که از مرحله گروهی آسیا صعود کردیم…مربی است که خوب حاشیه ها رو مدیریت می کنه….به نظر من اگه مربی خارجی خوب نبود تو مربی داخلی ها یا قلعه نوعی و یا علی دایی بهترین گزینه می باشند.

  14. تراختورچی گفت:

   امیر قلعه نویی بهترین مربی لیگ هستش این رو تو ذوب آهن نشون داد.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.