|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷ | کد خبر : 70187
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  تراکتور بازیکن نداشت، پرسپولیس ساغلام!

  آذرقلم: نصف تیم ملی ما به علاوه بهترین بازیکنان باشگاهی در اختیار تیم تهرانی است، بهترین امکانات و بیشترین بودجه را دارند و خلاصه کم و کسر فوتبالی و مالی ندارند. این تیم در برابر حریفی شکستی سنگین را تجربه می کند که تراکتورسازی بحران زده با بازیکنان جوان و لیگ یکی و مصدوم موفق به متوقف کردن آن در ورزشگاه خانگی اش شده بود.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: ناکامی تراکتور در بازیهای آسیایی دلیلی کافی برای تاخت و تاز منتقدین و فوتبال نفهم های استانی و کشوری به قرارداد ۳۸۰ هزار دلاری ارطغرول ساغلام بود تا زیر تیغ بی رحمانه ترین انتقادها ساغلام را مربی ضعیفی معرفی کنند تا شاید فصل آینده سرمربی دلخواهشان را بالای سر تیم ببینند.  سرمربی حرفه ای ترک تبار علی رغم تمامی کاستی های تیم، بدشانسی ها و گاها کارشکنی بازیکنان، فوتبالی ناب و در خور نام تراکتور و صد البته خودش ارائه داد. فوتبالی که هیچ چیزی کمتر از حریفان نامدار و متمول عربی خود کم نداشت و گاهی فراتر از آنها نیز بود و اگر نبود آن همه اشتباهات فردی سهوی یا عمدی، امروز شاید قرعه پلی آف به نام تراکتور آذربایجان می افتاد.

  مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا عصر دیروز برگزار گردید و حریف نام آشنای تیم های ایرانی در امارات یعنی الجزیره امارات موفق شد قهرمان لیگ برتر ایران را شکست دهد. نتیجه ای که کار را برای پرسپولیس تهران سخت کرده است.

  الجزیره همان تیمی است که سالیان سال نتوانسته بود تیم های ایرانی را چه به عنوان میزبان و چه به عنوان مهمان شکست دهد. حتی امسال که با همگروه تراکتورسازی بحران زده و دبون بازیکن اسم و رسم دار در مرحله مقدماتی بود، نیز نتوانست از سد تراکتور عبور کند و تساوی نتیجه ۱۸۰ دقیقه تلاش دو تیم بود.

  دیروز پرسپولیس، قهرمان ایران نتوانست رکورد شکست ناپذیری تیم های ایرانی در برابر این حریف نام آشنای عربی را حفظ کند و با نتیجه ای سنگین بازی را واگذار کرد.

  ارزش کار ساغلام و سرمربیانی چون برانکو و شفر که این همه قربان صدقه شان می روند، اینجا مشخص می شود. نصف تیم ملی ما بعلاوه بهترین بازیکنان باشگاهی در اختیار این تیم تهرانی است، بهترین امکانات و بیشترین بودجه را دارند و خلاصه کم و کسر فوتبالی و مالی ندارند. این تیم در برابر حریفی شکستی سنگین را تجربه می کند که تراکتورسازی بحران زده با بازیکنان جوان و لیگ یکی و مصدوم موفق به متوقف کردن آن در ورزشگاه خانگی اش شده بود.

  به عبارتی دیگر، نه پول داشتیم، نه امکانات درست و حسابی و نه بازیکنانی در سطح آسیا ولی در عوض یک مربی کاربلد و حرفه ای بالای سر تیم بود که اجازه چنین شکستهای فضاحت باری را نداد. حتی با وجود اشتباهات محرز بازیکنان خط دفاع و حمله تراکتور، بازی حرفه ای و تکنیکی تراکتور در آسیا بر قابلیت های فنی ارطغرول ساغلام صحه گذاشت.

  بازی زیبا، حرفه ای و تکنیکی تراکتور در آسیا مشخصه ای منحصر به فرد بود که هیچ کدام از تیم های ایرانی نداشتند، و همین ارزش کار ساغلام در تراکتور را بالا می برد

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "تراکتور بازیکن نداشت، پرسپولیس ساغلام!"
  ۹ نظر برای “تراکتور بازیکن نداشت، پرسپولیس ساغلام!”
  1. حسن سلینی گفت:

   چوخ بیندیم

  2. میانالی گفت:

   یاشاسین تراختور یاشاسین ساغلام

  3. تراختور کبیر گفت:

   نه به مربی بیسواد ایرانی
   فوتبال زیبا و قهرمانی با مربیان بزرگ خارجی

  4. متین تی تی گفت:

   تراختور اگر در خط دفاع و حمله دو-سه تا بازیکن با کیفیت داشت به راحتی از گروه آسیایی صعود میکرد

  5. علی گفت:

   ادب مرد به ز دولت اوست. «فوتبال نفهم های…» واقعا جای تاسف هست. اینکه در برخورد با واقعیت، اینگونه بی ادبانه رفتار کنیم و به جای پذیرش اشتباه حمایت از یه فرد بی تجربه و بیسواد سعی درجبران اشتباه داشته باشیم و از مردم معذرت خواهی کنیم دست پیش رو بگیریم یا به قول خودمون قاباخدان گلملیخ بکنیم جز تعصب و جهالت و چه بسا کسب منافع مادی از قبل همچین حضور همچین افرادی حکایت از چیز دیگری نداره. خجالت هم خوب چیزیه. ۶ بازی دو امتیاز از ۴ تا تیم پنجم شدن دستاورد کسی هست که فوتبال فهم هایی مثل شما ازش حمایت میکنید فقط به خاطر ترک بودن. یه مدت سنگ آجرلو رو به سینه زدید الان که ایشون تشریف بردن دارید سنگ مربی رو به سینه میزنید که از ۱۶ تا بازی فقط سه تا برد داشته. جهت یادآوری برای کسانی که یه ماه پیش رو فراموش کردن. ۶ بازی ۴ باخت ۲ مساوی ۲ زده و ۱۰ خورده دستاورد مربی سوگلی شماست. مربیان بقیه تیم ها هم در مقابل دستمزدی که گرفتن برای تیمشون افتخار آوردن. هر وقت سوگلی شما ۱۰ درصد افتخارات اونا رو به دست اورد بیاید ادب و تربیت خانوادگیتون رو به بقیه نشون بدید.

   • احمدیان گفت:

    ادبیات شما هم دست کمی از بنده ندارد که!
    ما فقط سنگ تراکتور را به سینه می زنیم، و افراد منتسب به باشگاه در زمان حضورشان در تیم مورد حمایت و یا انتقاد قرار خواهند گرفت!
    باید متأسف بود به حال هواداری که دست های پشت پرده دلالان سرمربیان داخلی را جهت تصاحب نیمکت تراکتور نمی بینند!
    رسانه هایی که هر روز تبلیغ این سرمربیان را می کنند.
    و اما واقعیت !
    واقعیت این است که عده ای موجی راه می اندازند و کوچه لره سو سپیرلر، هوادار ساده ما هم همراهش می شود!
    واقعیت این است که بازیکنان تیم بی خاصیت هستند! گل نزن هستند،
    واقعیت این است که خیز بلندی برای تصاحب نیمکت تراکتور برداشته اند!
    واقعیت این است که، مکتب عیبی یوخ را ابزاری جهت پر کردن جیبهایشان کردند! با پنبه فرهنگ و ادب و … سر تراکتور را بریدند! ضعیف ترین بازیکنان با توسل به مسائل ناسیونالیستی جیبش را پر کرد و چمدانش را بست!
    واقعیت این است که بازیکن به بازی مسائل فنی، تمرکزش روی رقص و آواز بود! و قر کمرش را خالی می کرد.
    واقعیت اینها هستند!
    کاسه و کوزه این واقعیتها هم سر ساغلام بیچاره خراب می شود، آن هم توسط سایتهای معلوم الحال تهرانی و وابستگان استانی!

    • علی گفت:

     این چیزهایی که شما گفتید بیشتر هواداران میدونن و دلیلی برای این نمیشه که در گفتار رعایت ادب رو نکنیم یا نتایج ضعیف یه مربی رو توجیه کنیم. اینکه هرکسی انتقاد کنه بهش اتهام نفهمی بزنیم یا وابسته بودن به تهران و…. این بازیکنان و کادر فنی چه ساغلام باشه چه اونی که براش زمینه سازی میکنن و این کادر مدیریتی و… در حد و اندازه آذربایجان نیستن کارآمد و کاربلد نیستن و تراکتور نیازمند تغییرات اساسی با یه نگاه بلند مدت و رو به آینده هست. وقتی یه مجموعه اینقدر ضعیف باشه دور از ذهن نیست دلالان و حاشیه سازان براش تصمیم گیری کنن.

     • احمدیان گفت:

      سلام.
      برادر، اولا ( نفهم ) ننوشتم !!
      (( فوتبال نفهم )) نوشتم. یعنی فهم فوتبالی پایینی دارند!
      فکر نمی کنم توهینی در این عبارت وجود داشته باشد!
      شما جای ساغلام، یا اصلا قلعه نوئی یا هر مربی دیگری، بازیکنی که میلیاردی قرارداد می بندد و یک پنالتی را نمی تواند گل بکند، بازیکنی که در این سالها هنرش قر کمر بود و یا اینستاگرام بازی و….. گناه سرمربی است/؟!
      ببینید بایستی کمی از آن هیجانات و شور ناسیونالیستی بیرون بیاییم،
      یک دوستی می آمد و یادداشت می نوشت که در تمنای مربی ترک بودیم، همانجا نوشتیم که شما بودید، هواداران تراکتور فقط به دنبال سرمربی فنی و به دنبال تماشای بازی زیبا و فنی هستند!
      ولی به نظرم از لحاظ فنی، ارطغرول ساغلام کیفیت خوبی نسبت به دیگر سرمربیان قبلی دارد.
      اگر قرار به قطع همکاری باشد، باز بایستی دنبال یک سرمربی خارجی همچون تونی، ساغلام، شفر و… باشیم!
      نه جواد و یحیی و…

      • علی گفت:

       سلام. فهم که در خلاء اتفاق نمیفته. یه چیزی هست یه مسئله ای که فهمیدن درباره اونه. سیاست ورزش فرهنگ اقتصاد و…. شما منتقدان خودتون رو به نفهمی یا فهم پایین درباره فوتبال متهم میکنید. به جای توجیه و توهین بهتره در برابر سوالات پاسخ منطقی داشته باشیم. سرمربی مگر مسئول فنی تیم نیست؟ بازیکنی که سطح کیفی مناسبی داره میره زمین. نداره میذارن بیرون تا تلاش بیشتری کنه. گلمحمدی چندتا گذاشت بیرون. چقدرازش حمایت شد؟ ۱۰ درصد حمایت از ساغلام از گلمحمدی میشد نه فقط نتایج خیلی بهتری میگرفت بلکه اینهمه هم هزینه تراشی نمیشد. فوتبال زیبا بازی کردن و سه تا سه تا خوردن چه سودی داره؟ تازه روی فوتبال زیبا هم بحث هست. اگر ساغلام مربی کاربلدی بود به جای کرپیچ یه بازیکن درست و حسابی میاورد مشکل گل زنی حل میشد. کاری که شفر کرد. این بحث ها به کنار. اگر اشتباه نکنم از فردا قصد دارن تیم رو به مزایده بذارن. اول باید تکلیف مجموعه باشگاه روشن شه که چه جوری میخوان تیم رو واگذار کنن چه کسانی اهلیت و صلاحیت پیشنهاد دهندگان رو بررسی میکنن شرایط چی هست واقعا مبنا براین هست که به طور کامل واگذار کنن یا سرکاری هست و…. بعد از اون نوبت به مربی و بازیکنان میرسه.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.