|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷ | کد خبر : 70187
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  تراکتور بازیکن نداشت، پرسپولیس ساغلام!

  آذرقلم: نصف تیم ملی ما به علاوه بهترین بازیکنان باشگاهی در اختیار تیم تهرانی است، بهترین امکانات و بیشترین بودجه را دارند و خلاصه کم و کسر فوتبالی و مالی ندارند. این تیم در برابر حریفی شکستی سنگین را تجربه می کند که تراکتورسازی بحران زده با بازیکنان جوان و لیگ یکی و مصدوم موفق به متوقف کردن آن در ورزشگاه خانگی اش شده بود.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: ناکامی تراکتور در بازیهای آسیایی دلیلی کافی برای تاخت و تاز منتقدین و فوتبال نفهم های استانی و کشوری به قرارداد ۳۸۰ هزار دلاری ارطغرول ساغلام بود تا زیر تیغ بی رحمانه ترین انتقادها ساغلام را مربی ضعیفی معرفی کنند تا شاید فصل آینده سرمربی دلخواهشان را بالای سر تیم ببینند.  سرمربی حرفه ای ترک تبار علی رغم تمامی کاستی های تیم، بدشانسی ها و گاها کارشکنی بازیکنان، فوتبالی ناب و در خور نام تراکتور و صد البته خودش ارائه داد. فوتبالی که هیچ چیزی کمتر از حریفان نامدار و متمول عربی خود کم نداشت و گاهی فراتر از آنها نیز بود و اگر نبود آن همه اشتباهات فردی سهوی یا عمدی، امروز شاید قرعه پلی آف به نام تراکتور آذربایجان می افتاد.

  مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا عصر دیروز برگزار گردید و حریف نام آشنای تیم های ایرانی در امارات یعنی الجزیره امارات موفق شد قهرمان لیگ برتر ایران را شکست دهد. نتیجه ای که کار را برای پرسپولیس تهران سخت کرده است.

  الجزیره همان تیمی است که سالیان سال نتوانسته بود تیم های ایرانی را چه به عنوان میزبان و چه به عنوان مهمان شکست دهد. حتی امسال که با همگروه تراکتورسازی بحران زده و دبون بازیکن اسم و رسم دار در مرحله مقدماتی بود، نیز نتوانست از سد تراکتور عبور کند و تساوی نتیجه ۱۸۰ دقیقه تلاش دو تیم بود.

  دیروز پرسپولیس، قهرمان ایران نتوانست رکورد شکست ناپذیری تیم های ایرانی در برابر این حریف نام آشنای عربی را حفظ کند و با نتیجه ای سنگین بازی را واگذار کرد.

  ارزش کار ساغلام و سرمربیانی چون برانکو و شفر که این همه قربان صدقه شان می روند، اینجا مشخص می شود. نصف تیم ملی ما بعلاوه بهترین بازیکنان باشگاهی در اختیار این تیم تهرانی است، بهترین امکانات و بیشترین بودجه را دارند و خلاصه کم و کسر فوتبالی و مالی ندارند. این تیم در برابر حریفی شکستی سنگین را تجربه می کند که تراکتورسازی بحران زده با بازیکنان جوان و لیگ یکی و مصدوم موفق به متوقف کردن آن در ورزشگاه خانگی اش شده بود.

  به عبارتی دیگر، نه پول داشتیم، نه امکانات درست و حسابی و نه بازیکنانی در سطح آسیا ولی در عوض یک مربی کاربلد و حرفه ای بالای سر تیم بود که اجازه چنین شکستهای فضاحت باری را نداد. حتی با وجود اشتباهات محرز بازیکنان خط دفاع و حمله تراکتور، بازی حرفه ای و تکنیکی تراکتور در آسیا بر قابلیت های فنی ارطغرول ساغلام صحه گذاشت.

  بازی زیبا، حرفه ای و تکنیکی تراکتور در آسیا مشخصه ای منحصر به فرد بود که هیچ کدام از تیم های ایرانی نداشتند، و همین ارزش کار ساغلام در تراکتور را بالا می برد

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "تراکتور بازیکن نداشت، پرسپولیس ساغلام!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.