|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸ | کد خبر : 69768
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: وحید سهند

  عدم ثبات مدیریتی بلای جان تراکتورسازی

  آذرقلم: میانه های دهه ۶۰ واز سالهایی که برای تماشای فوتبال تیم‌های تبریزی به استادیوم باغشمال می رفتم ویا در آغازین دهه ۷۰ که در باشگاه های بانک رفاه و ماشین سازی به عنوان بازیکن به میدان رفته ام، همیشه در تیم‌های تبریزی عدم ثبات مدیریتی بوده است و اگر کلی نگاه کنیم در باشگاه های پرطرفدار و بزرگ ایران این مشکل همیشه بوده است.

  یادداشت ورزشی: وحید سهند

  آذرقلم: میانه های دهه ۶۰ واز سالهایی که برای تماشای فوتبال تیم‌های تبریزی به استادیوم باغشمال می رفتم ویا در آغازین دهه ۷۰ که در باشگاه های بانک رفاه و ماشین سازی به عنوان بازیکن به میدان رفته ام، همیشه در تیم‌های تبریزی عدم ثبات مدیریتی بوده است و اگر کلی نگاه کنیم در باشگاه های پرطرفدار و بزرگ ایران این مشکل همیشه بوده است.
  این مشکلات در حال حاضر با توجه به مسائل ومشکلات اقتصادی ایران و جهان اگر به درستی علاج نشود، همین باشگاه ها ضرر بزرگی را متحمل خواهند شد. شاید در مقطعی به نظر برسد که دو تیم سرخابی پایتخت با قهرمانی در لیگ و یا جام حذفی مشکلات مدیریتی و به اصطلاح عدم ثبات مدیریتی ندارند ولی در کل همه تیم ها مشکل حادی در این مورد دارند.
  از تبریز دور نمی شوم، بانک رفاه منحل شد و تیم‌های سازنده تبریز از قبیل راه آهن – موتورسازان – ایدم – موتوژن – آذرآب و غیره همگی در زیر سایه بی تدبیری از نفس افتادند تا پرچم دار فوتبال آذربایجان تراکتورسازی و ماشین سازی شوند.اما این دو تیم نیز در سایه عدم ثبات مدیریتی از سطح اول فوتبال ایران که درآن زمان مافیای عجیب و غریبی ازتیمهای تهرانی حمایت می کردند درکورس قهرمانی بودند و برای قهرمانی تلاش می کردند، دور شدند و اول ماشین سازی سپس تراکتور به لیگ یک سقوط نمودند. حتی در لیگ یک نیز چندین سال این دو تیم در سایه همین عدم ثبات مدیریتی رنج بردند که نهایتا تراکتورسازی در سال ۸۸ بطورغیره منتظره به لیگ برتر صعود نمود.
  از زمان مدیریت کریم ملاحی تا کنون مدیرانی چون شفق – جعفری- زینی نژاد – نظمی – عباسی و آجرلو سکان مدیریتی تراکتورسازی را بر عهده داشته اند و هر کدام برباب سلیقه خود مربیان – دست اندرکاران – میران اجرایی و رسانه ای متفاوتی و مختلفی را مهمان تبریز کرده اند. حال شما حساب کنید سرمربیان هم بر اساس تفکرات خود، بازیکنان مختلف را تحمیل این باشگاه نموده اند و در کنار این بازیکنانی که در حد دسته یک نیز نبوده اند و براساس روابط مدیران و مربیان به عنوان سرباز وارد مجموعه تراکتورسازی شده اند.
  اگر آمارگونه به مساله نگاه کنیم هیچ تیمی در دنیا به اندازه باشگاه تراکتورسازی مدیر ، مربی و بازیکن و حتی سرپرست و مدیر رسانه عوض نکرده است ودر زمان امیر قلعه نویی حتی تدارکات تیم هم وارداتی بود. تنها چیزی که در باشگاه تراکتورسازی عوض نشده است نام این تیم است که از بدو تاسیس باشگاه همین بوده است.
  در این میان سایت‌ها – رسانه‌ها و روزنامه‌های ورزشی معلوم الحال پایتخت که نام و اخبار تراکتورسازی اهمیتی برایشان ندارد، کاسه داغ تر از آش شده اند و مانند صدای آمریکا و بی بی سی که برای مردم ایران تعیین تکلیف می کنند، این خبرگزاری ها نیز برای تراکتورسازی مدیرعامل و سرمربی تعیین می کنند و حتی در تحلیل های خود بازیکنی که این روزها ضعیف‌ترین بازیکن تراکتورسازی به شمار می رود می شود جرزینهوی برزیلی و از خوب های تراکتور معرفی می شود.
  اخیرا خبرگزاری «ورزش سه» عملکرد سرمربی ساغلام را زیر سوال برده است و ازعدم درایت وی مطلب نوشته که باید عرض شود که مدیران محترم این سایت شما روزی که در جلوی چشم میلیون ها انسان حق تراکتورسازی توسط عوامل فدارسیون و همین مدیرعامل وقت(عباسی) بوسیله فغانی خورده شد چند سطر درباره این موضوع نوشتید که حالا هم در باره عدم توانایی ساغلام می نویسید؟
  وقتی بازیکن مورد حمایت سایت مغرض( دربازی با سپیدرود نیمه اول) در کنار خط عرضی حریف یک پاس رو به بیرون را عمدی نمی تواند بدهد، آیا سرمربی مقصراست؟ وقتی چند بازیکن با تجربه تیم علیه گل محمدی می شوند تا سرمربی دلخواهشان به تیم بیاید ولی سرمربی دیگری می آید و بازهم همین بازیکنان با همکاری امثال سایت گردانان مورد اشاره می خواهند ساغلام را فراری دهند تا مربی معروف – مافیایی – باندباز و تبانی کننده دلخواه سایت ورزش سه وروزنامه خبر ورزشی بیاید!
  برهمین اساس این نوع سایتها و خبرگزاری که نیتی غیراز نابودی تراکتور ندارند و در صورت نشان دادن دلسوزی هم می خواهند فقط نفرات مافیایی خود در تراکتور حضور داشته باشند، چند روزی می شود که از نتایج ضعیف تراکتور خوشحال شده و حتی با تعریف و تمجید از یک مربی امتحان پس داده ومحروم شده از تبانی، زمینه را برای حضور او درتبریز فراهم می کنند.
  البته این اتفاقات در هر سال در همین مواقع اتفاق می افتد و عده‌ای مدیرعامل را مقصر می دانند و افرادی سرمربی را ، کسانی هم هستند که بعضی بازیکنان را عامل بدبختی تراکتور می دانند ولی به نظر میرسد داستان و فیلم هزاردستان مرحوم حاتمی با سناریویی دیگر همه ساله در این روزها در تراکتورسازی و کل ورزش آذربایجان و حتی مدیریت منطقه در حال رخ دادن هست و ما هم خیلی شدید فراموشکاریم وحافظه ضعیفی داریم و هر سال این سریال تلخ را نگاه می کنیم و مثل جن زده ها مات و مبهوت به انتظار یک زورو و ناجی نشسته ایم…..عزت زیاد….

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "عدم ثبات مدیریتی بلای جان تراکتورسازی"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.