|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶ | کد خبر : 69653
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ­رابطه مستقیمی میان گردشگران ورودی و خروجی قائل نیستیم، تلاش برای افزایش گردشگران ورودی به کشور به این معنا نیست که باید برای گردشگران خروجی محدودیت ایجاد کرد.

  آذرقلم: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ­رابطه مستقیمی میان گردشگران ورودی و خروجی قائل نیستیم، تلاش برای افزایش گردشگران ورودی به کشور به این معنا نیست که باید برای گردشگران خروجی محدودیت ایجاد کرد.

  به گزارش آذرقلم؛ علی‌اصغر مونسان در بازدید از بخش‌های مختلف موزه بانک سپه واقع در میدان امام خمینی (ره) افزود: کشور ما دارای ظرفیت‌های بی‌نظیر و بی‌شماری است و این نیاز وجود ندارد که برای خروج مردم از کشور محدودیت ایجاد کنیم، بلکه باید ظرفیت‌های کشور را به مردم بشناسانیم.

  وی با بیان اینکه موزه بانک سپه یکی از زیباترین موزه‌های کشور است که در بنای بسیار ارزشمندی واقع شده است، گفت: حدود ۲۰ هزار سکه در این مجموعه نگهداری می‌شود که تاریخ کشور را به خوبی به نمایش می‌گذارد و باید بیشتر از این‌ها از ظرفیت‌های این موزه بهره برد.

  مونسان در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تغییرات نرخ ارز و تأثیرات آن بر حوزه گردشگری افزود: در دولت دوازدهم مدلی برای کنترل بازار ارز تهیه شده است، اما چون این مدل در ابتدای راه است هنوز ایراداتی دارد.

  وی گفت: هفته گذشته وضعیت گردشگران ورودی و خروجی را پس از تغییرات نرخ ارز در هیأت دولت تشریح کردم و قرار شد ملاقاتی با رئیس کل بانک مرکزی ایران در این خصوص داشته باشیم.

  معاون رئیس جمهوری افزود: قرار شد محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی در هفته آینده ملاقاتی با معاون ارزی بانک مرکزی در خصوص تأمین ارز گردشگران داشته باشد.

  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تأکید کرد: در نوروز ۹۷ مردم توانستند از طریق سایت «ویزیت ایران» با بسیاری از جاذبه‌های کشور آشنا شوند و در مدت ۲۰ روز شاهد حجم بالایی از سفر‌های داخلی باشیم.

  مونسان با اشاره به اینکه معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی برنامه‌ریزی برای تعطیلات تابستانی را آغاز کرده است گفت: همچنین تلاش می‌کنیم تعطیلات زمستانی را در هیأت دولت به تصویب برسانیم.

   

  موزه سکه بانک سپه، یکی از غنی‌ترین و ارزشمندترین موزه‌های سکه در سطح خاورمیانه است که در سال ۱۳۴۲ به دست تیمسار آق‌اولی مدیر عامل وقت بانک سپه تأسیس شد. این موزه در سال ۱۳۹۳ به ساختمان کنونی واقع در میدان امام خمینی (ره) منتقل و در سال ۱۳۹۵ برای بازدید عموم مردم آماده شد.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "طرح تعطیلات زمستانی روی میز دولت/ نباید برای خروج مردم از کشور مانع ایجاد کرد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.