|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶ | کد خبر : 69563
 • پرینت

  آذرقلم: وزیر بهداشت در تبریز گفت: ۵۰ درصد مردم کشور دارای اضافه وزن بوده و نمی‌دانند که دارای فشار خون هستند و عدم تمایل به چکاپ منجر به شیوع مرگ و میرهای غیرواگیردار از جمله سکته مغزی و قلبی می‌شود.

  آذرقلم: وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت سلامت و بهداشت کشور خوب بوده ولی عالی نیست و جای کار دارد، گفت: ۵۰ درصد مردم کشور دارای اضافه وزن بوده و نمی‌دانند که دارای فشار خون هستند و عدم تمایل به چکاپ منجر به شیوع مرگ و میرهای غیرواگیردار از جمله سکته مغزی و قلبی می‌شود.

  به گزارش آذرقلم، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: امروز مفتخریم در جشن هفتاد سالگی تاسیس دانشگاه علوم پزشکی شرکت می کنیم و علاوه بر شرکت در این جشن شاهد جریان پیشرفت علم پزشکی در منطقه و کشور هستیم و در حاشیه آن چندین طرح مورد افتتاح قرار گرفت.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه بخشی از آموزش علاوه بر یادگیری رفتار، آموزش مهارت است، گفت: یک فرد خادم در امر پزشکی و درمانی باید رفتار و احترام به مراجعه‌کنندگان خود را یاد بگیرد.

  وی در خصوص وضعیت و شاخص بهداشتی و درمانی کشور، گفت: شاید بهترین وضعیت از نظر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در مقایسه با سایر کشورها در حوزه بهداشت است.

  قاضی‌زاده‌هاشمی ادامه داد: این وضعیت مطلوب گزارش دولت نیست بلکه گزارش خود مجلس است که در گزارشات محرمانه اعلام می‌کنند.

  وی افزود: وضعیت سلامت و بهداشت کشور خوب بوده ولی عالی نیست و جای کار دارد.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید به اینکه عمده مشکل در مراقبت مردم از خودشان است که آن هم به فرهنگ بستگی دارد، گفت: ۵۰ درصد مردم کشور دارای اضافه وزن بوده و نمی‌دانند که دارای فشار خون هستند و عدم تمایل به چکاپ منجر به شیوع مرگ و میرهای غیرواگیردار از جمله سکته مغزی و قلبی می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: البته در وضعیت مرگ و میر کودکان، مادران، افزایش طول عمر و حوزه پوشش دهی بیمه ایران اسلامی در وضعیت مطلوب قرار دارد.

  Image result for ‫فشار خون چاقی‬‎

  قاضی‌زاده‌هاشمی اذعان داشت: اساس کار پیشگیری بوده و علاوه بر بخش حمایتی با وجود تمام محدودیت‌ها اجازه کاهش خدمات را نخواهیم داد.

  وی به سختگیری‌های موجود در راستای ارتقای کیفیت خدمات درمانی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه جان مردم بعد از خداوند در اختیار خادمان بهداشتی و درمانی است از این‌رو سختگیری‌ها در این زمینه افزایش خواهد یافت.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم برای حمایت از تولید داخلی و ثروت‌آفرینی قدم‌های موثر برداریم.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "۵۰ درصد مردم اضافه وزن و فشار خون دارند/ اجازه کاهش خدمات را نمی دهیم"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.