|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵ | کد خبر : 69461
 • پرینت

  آذرقلم: فدراسیون فوتبال تصمیم دارد شرایط سختی را برای حضور تیم‌ها در لیگ برتر لحاظ کند اما با این حال این شرایط سخت، مشکلی برای حضور در لیگ برتر ایجاد نمی کند.

  آذرقلم: فدراسیون فوتبال تصمیم دارد شرایط سختی را برای حضور تیم‌ها در لیگ برتر لحاظ کند اما با این حال این شرایط سخت، مشکلی برای حضور در لیگ برتر ایجاد نمی کند.

  به گزارش آذرقلم؛ «باشگاه‌های بدهکار با آبروی لیگ برتر بازی کرده‌اند… هر چه به هفته‌های پایانی لیگ برتر نزدیک‌ می‌شویم، بیشتر تن و بدن‌مان می‌لرزد که مبادا یکی از این تیم‌ها به دلیل بحران مالی و بی‌پولی کنار بکشد!»

  این تازه‌ترین حرف‌های یک مقام ارشد فدراسیون فوتبال است که از طرح کاهش تعداد تیم‌های لیگ برتر حمایت می‌کند. طبق گفته مهدی تاج و مطابق توافق فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا، تمام تیم‌های آماتوری و بدهکار در فصل نوزدهم لیگ برتر از دور این رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شوند. این قانون را مهدی تاج در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب کرده و گفته حتی به قیمت ۸ تیمی شدن لیگ برتر، اجازه نمی‌دهد تیم‌های بدهکار، ورشکسته و آماتور در این رقابت‌ها شرکت کنند اما حالا در روزهای پایانی فصل هفدهم لیگ برتر این احتمال قوت گرفته که شاید در لیگ هجدهم نیز تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر کاهش داشته باشد.
  برابر با شنیده‌های ما، فدراسیون فوتبال در حال تدوین آیین‌نامه جدیدی است و قصد دارد معیارهای تازه‌ای برای شرکت در لیگ برتر تعیین کند. قرار شده به باشگاه‌ها اعلام شود اگر شرایط‌شان با این معیارها سازگار نیست، به جای لیگ برتر در لیگ آزادگان شرکت کنند. داشتن زمین اختصاصی، برخورداری از تشکیلات و ساختار حرفه‌ای، نداشتن بدهی، تأمین و تضمین حداقل ۷۰ درصد بودجه حضور در رقابت‌ها در همان آغاز فصل، داشتن حامی مالی و… از پارامترهایی است که فدراسیون فوتبال برای صدور مجوز حرفه‌ای مد نظر دارد.
  به گفته یک منبع آگاه پرسپولیس، سایپا، استقلال، ذوب‌آهن، سپاهان، فولاد خوزستان، نفت آبادان، تراکتورسازی، گسترش فولاد و پیکان ۱۰ تیمی هستند که مشکلی برای حضور در لیگ برتر ندارند اما ۶ تیم پدیده، سیاه‌جامگان، نفت، استقلال خوزستان، سپیدرود و پارس جنوبی نیاز به استانداردسازی برخی ابزارشان دارند. البته در این میان، سقوط سیاه‌جامگان به لیگ آزادگان قطعی شده و از بین استقلال خوزستان و نفت تهران یکی سقوط می‌کند. گویا فدراسیون می‌خواهد یک فصل زودتر از لیگ نوزدهم به استقبال حرفه‌ای‌سازی کامل لیگ برتر برود. با این حساب احتمال دارد لیگ هجدهم با حضور ۱۴ تیم برگزار شود. البته در صورتی که دو باشگاه بدهکار که یکی از آنها احتمال انحلالش هم وجود دارد، از لیگ برتر کنار گذاشته شوند، شاید فدراسیون لیگ ۱۶ تیمی را حفظ کند و دو تیم اضافی از لیگ آزادگان که از معیارهای حضور در لیگ برتر برخوردارند را وارد بازی‌ها کند.
  یکی از نزدیکان فدراسیون فوتبال به خبرورزشی گفت: «فعلاً همه چیز در حد حرف است. اول فدراسیون باید معیارها را تعریف کند. مرحله بعدی ایستادگی بر سر مواضع است یعنی اگر شرایط تیمی در لیگ برتر با معیارهای حرفه‌ای تطابق نداشت، بدون واهمه از نامه استاندار و دخالت نماینده مجلس، آن تیم از لیگ برتر حذف شود. در این صورت می‌توان از میان تیم‌های حاضر در لیگ آزادگان، تیمی که ساختار و امکاناتش به معیارهای حضور در لیگ برتر می‌خورد را جایگزین کرد. چه بخواهیم و چه نخواهیم طبق وعده‌ای که به کنفدراسیون فوتبال آسیا دادیم، تیم‌های آماتور و بدهکار در لیگ نوزدهم حضور نخواهند داشت و بد نیست در لیگ هجدهم با حذف حداقل دو تیم بدهکار و ورشکسته که هر هفته احتمال انحلال آنها وجود دارد، هشدار لازم را به سایر تیم‌هایی که حل مشکلات‌شان را جدی نگرفته‌اند، بدهیم.»
  آیا واقعاً این اتفاق رخ می‌دهد؟ آیا تهدید حذف تیم‌های آماتور از مرحله حرف و شعار فراتر می‌رود؟!

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "تراکتورسازی مشکلی برای حضور در لیگ برتر ندارد"
  ۳ نظر برای “تراکتورسازی مشکلی برای حضور در لیگ برتر ندارد”
  1. Ataturk گفت:

   باز این…… مرکزنشین چه خوابی برای تیمای ازربایجان دیدن؟

  2. Ataturk گفت:

   ازربایجان وارلسون ایستمین کوراولسون

  3. ساوالان/اردبیل گفت:

   ساوالان/اردبیل
   آجرلو؛ از غیبت در صداوسیما تا استعفا!
   آقای آجرلو! شما هم رفتید. مثل همه مدیرانی که در طی چند سال گذشته آمدند و رفتند. اکنون بهترین داور و قاشی مردم و هواداران هستند که قضاوت کنند که عملکرد شما در مقایسه با سایر مدیران چگونه بوده است؟!

   آنان که به عنوان کارشناس یا مسئول به صداوسیما دعوت شده اند، به خوبی می دانند که روال کار این تشکیلات چنین است که یکی از عوامل برنامه با شخص مدعو، یا روابط عمومی و یا دفتردار او تماس می گیرند و موضوع و تاریخ مصاحبه را اعلام می کنند! شخصی که دعوت می شود خود یا رابط او ، این دعوت را یا قبول میکند و یا رد ! به همین سادگی !

   به گزارش آذرقلم، در این تشکیلات اگر بخواهند با ارسال نامه و دریافت پاسخ کتبی از کسی دعوت بعمل آورند و یا از افراد دغل کار و اهل دبه، موافقتنامه کتبی و محضری بگیرند تا ، بعدا منکر قول و قرار خود نشوند، کار از کار گذشته و آنتن صداوسیما تعطیل می شود!

   صداوسیما براساس وظیفه ذاتی خود، به دلایل بسیار روشن و مبرهن، خواهان حضور آجرلو در برنامه ورزشی موج فوتبال می شود و در این مسیر، قائم مقام آجرلو، به علت اینکه آجرلو طبق معمول در دسترس نبوده، از طرف آجرلو قبول دعوت می کند و سیمای سهند نیز به مردم آذربایجان و هواداران تیم تراختور اطلاع می دهد که جناب آجرلو- همان کسی که گفت: آمده ام به مردم آذربایجان خدمت کنم_ در برنامه حضور خواهند یافت!

   اما آجرلو، در برنامه مزبور حاضر نمی شود و شبکه سهند نیز در اقدامی هنرمندانه و مردم پسند و بهتر بگوئیم خداپسند، سوالاتی را که قرار بوده از آجرلو پرسیده شود، مطرح می کنند!

   این عمل صداوسیما، که ستودنی بود مورد استقبال مردم آذربایجان واقع شده و رسانه ها و دنیای مجازی مملو از تشکر و تقدیر مردم آذربایجان و هواداران تراختور از اقدام شایسته و بجای برنامه موج فوتبال شده است!

   بی توجهی به هواداران و اجتناب از حضور در بین مردم تبریز کار همیشگی آجرلوست!

   اما ایشان چرا از حضور پروازی در صداوسیما که مخارج آن به عهده باشگاه بود، خودداری کرد؟

   همگان می دانیم که مدیران قبلی از صداوسیما گله می کردند که فرصتی به آنها نمی دهند تا دو کلمه با هواداران صحبت کنند، حال چرا آجرلو این دعوت طلائی را نادیده گرفته و حتی باعث رنجش بیشتر مردم از خود می شود؟

   سایتهای هواداری و رسانه ها پر است از اظهاراتی مبنی بر بی کفایتی او به مردم آذربایجان، و لازم بود که آجرلو از چنین بلندگوی تاثیرگذاری استفاده کرده و خود را از اتهامات برهاند، اما چرا آجرلو به سیما نیامد؟

   کدام تهمت آقای آجرلو ؟ طرح سوال جرم نیست!

   این که جذب کرپیچ و سمیه بی مصرف خارجی نیست که شما راهش را بلدید، اما ما نمی دانیم ! تهمت تعریف دارد با سوال از مسئول فرق دارد! طرح سوال جرم نیست!

   تهمت الزاما با جمله خبری همراه است! حتی درشرع، غیبت از عملکرد مسئولین جایز شمرده شده! شما که الحمدلله مسئول نیستید!

   راستی آقای آجرلو که اسمتان معرف ترک تبار بودنتان است، اما خود مدعی فارس بودن هستید، تا حال معنی «مسئول» را می دانستید؟! مسئول یعنی کسی که از او سوال می شود! آیا شما مسئول تیم تراختور نیستید؟

   القصه ! هواداران محترم تراختور و مردم بزرگوار آذربایجان !

   آجرلو که در دیدار با امام جمعه وقت تبریزگفت: من فارسم. آمده ام به آذربایجان خدمت کنم ، بجای خدمت، کارهائی را کرده که میترسد نکته ای از هزاران نکته مکتوم در سیما افشا شود و زبان او بند بیاید!

   اینجاست که افکار عمومی در مورد مسئولان قضاوت می کنند!

   کسی که جوابگوی افکار عمومی است، در استادیوم ، حیا کن رها کن نمی شنود، از ترس مردم از حضور در بین آنها و هواداران گریزان نمی شود، از جواب دادن به پرسشگران فرار نمی کند! مگر کسی که ریگی در کفشش باشد!

   جالب است کسی که افکار عمومی، جز نفرت و انزجار علیه او نیست، می گوید من پاسخگوی افکار عمومی بوده ام!

   آقای آجرلو! شما هم رفتید. مثل همه مدیرانی که در طی چند سال گذشته آمدند و رفتند. اکنون بهترین داور و قاشی مردم و هواداران هستند که قضاوت کنند که عملکرد شما در مقایسه با سایر مدیران چگونه بوده است؟!


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.