|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴ | کد خبر : 69363
 • پرینت

  شفق می گوید: من برای گرفتن حقم، می خواهم در فضایی دوستانه عمل کنم و نمی خواهم مجبور به شکایت به فیفا شوم؛ زیرا در صورت شکایت به فیفا، از حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی روسیه جلوگیری می شود و امیدوارم دوستان نگذارند کار به این مراحل برسد؛ اما اگر جو عمومی و هواداران تراکتور از من بخواهند که برای احقاق حقم شکایت کنم، این کار را خواهم کرد.

  Image result for ‫ناصر شفق‬‎

  آذرقلم: مدیرعامل اسبق تراکتورسازی تبریز با انتشار اسناد و مدارک، به دنبال چه هدفی است؟

  به گزارش آذرقلم به نقل از ایسنا، ناصر شفق در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طی سالیان گذشته، مقابل حواشی مختلف سکوت کردم، چرا که نمی خواستم تراکتورسازی وارد حاشیه شود و اکنون در شرایط مساعد، می خواهم موضوعاتی را مطرح کنم.

  وی افزود: در سال ۸۷، هر دو کارخانه ماشین سازی و تراکتورسازی، تصمیم گرفتند تیم های فوتبال خود را منحل کنند و من در آن مقطع، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بودم و با علاقه شخصی خودم و تشویق سایر اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، با مسئولان وقت این دو تیم صحبت کردم تا چنین تصمیمی نگیرند؛ زیرا ماشین سازی و تراکتورسازی، هویت آذربایجان هستند و ورزش آذربایجان، با نام این دو تیم عجین است و این دو باشگاه، مثل دو بال یک پرنده، نام ورزش آذربایجان را زنده نگه می داشتند و هیچگاه، تیم ملی ما خالی از بازیکنان این خطه نبوده است.

  وی خاطرنشان کرد: از همین رو، با مسئولان استان صحبت کردم  و از آن ها خواهش کردم که تیمداری را ادامه دهند که متاسفانه زیر بار نرفتند. تراکتور هشت سال از سطح اول فوتبال کشور دور بود و این تیم متعلق به همه ترک زبان های دنیاست و حیف بود که این تیم در لیگ یک بماند.

  شفق گفت: دکتر نواب، مهندس صفرنژاد و مهندس زمانلو، مدیران وقت کارخانه بودند و به من اعلام کردند که حدود ۳۰ میلیارد در طول هشت سال برای صعود تراکتور به لیگ برتر هزینه کرده اند، اما موفق نشده اند و من این درخواست را کردم که یک سال این فرصت را به من بدهند و وقتی توانستم آن ها را مجاب کنم که تیم را به من واگذار کردند، با ۷۰۰ میلیون تومان، تراکتور را در لیگ یک خریداری کردم و به همت هواداران خوب تراکتور و با وجود مخالفت های خیلی از عزیزان، به لیگ برتر صعود کردیم.

  وی ادامه داد: آقایان حتی من را به زمین تمرین راه نمی دادند و می خواستند بازی هایمان را ببازیم تا این تیم به لیگ صعود نکند، ولی نشاط آذربایجان و مردمش، فراتر از هزینه ای بود که باشگاه باید می پرداخت و خوشبختانه این تیم به لیگ برتر صعود کرد.

  مدیرعامل اسبق تراکتورسازان بیان کرد: بعد از صعود تراکتور به لیگ برتر، این تیم با اقبال زیادی مواجه شد و بعضی ها برای سهم خواهی، به سمت تراکتور آمدند و من اعلام کردم که هزینه هایی که برای تراکتور کرده ام را پرداخت کنید تا این تیم متعلق به استان شود و در آن مقطع، امتیاز باشگاه را به من واگذار کردند و اعضای هیئت مدیره نیز این موضوع را به صورت مکتوب نوشته و آن را امضا کردند.

  شفق تاکید کرد: من هیچ چیزی از تراکتور برای خودم نمی خواهم و این تیم متعلق به تمام مردمی است که سهامدار تراکتور شده اند و بنابراین، نمی توانند تیمی که متعلق به آن ها نیست را بفروشند.

  وی گفت: ما در زمانی که مدیریت تراکتور را برعهده داشتم، فرهنگ “عیبی یوخ” را در فوتبال نشان دادیم و اخلاق مداری، حرف اول را در تیم آن زمان می زد و برنامه ای پنج ساله برای قهرمانی در آسیا داشتیم، اما متاسفانه مسئولان وقت استانی، هیچ کمکی به ما نکردند و حتی شروین اسبقیان، به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان وقت استان، چک ۱۷۰ میلیون تومانی به من داد تا اجازه تمرین تیم در زمین چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) را بدهند که این موضوع باعث تاسف است.

  شفق تاکید کرد: به دنبال این بودیم که حرکت پویایی را برای ادامه مسیر پرشتاب تراکتور پیش بگیریم و هر پنج سال یک بار، فرد شایسته ای به عنوان منتخب سهامداران باشد و مدیریت باشگاه را بر عهده بگیرد.

  وی افزود: من مدیریت این تیم را در فضایی دوستانه به سردار پورجمشید که فردی سالارمرد است تحویل دادم و مالکیت آن را به کسی واگذار نکرده ام و تعجب می کنم که چطور می خواهند مال غیر را بفروشند.

  وی تاکید کرد: من برای گرفتن حقم، می خواهم در فضایی دوستانه و خردمندانه عمل کنم و نمی خواهم مجبور به شکایت به فیفا شوم؛ زیرا در صورت شکایت به فیفا، از حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی روسیه جلوگیری می شود و امیدوارم دوستان نگذارند کار به این مراحل برسد؛ اما اگر جو عمومی و هواداران تراکتور از من بخواهند که برای احقاق حقم شکایت کنم، این کار را خواهم کرد.

  وی افزود: تنها جرم من، آوردن تراکتور به لیگ برتر است و مدارکی در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مبنی بر واگذاری این باشگاه وجود دارد که اگر شکایتم به فیفا را برای بعد از جام جهانی نگه دارم، تا چهار سال دیگر هم به حقم نخواهم رسید. مسئولان فیفا از شکایت من استقبال خواهند کرد؛ چرا که درصورت کنار گذاشتن تیم ملی، تیم ایتالیا جایگزین ما خواهد شد و حضور ایتالیا در جام جهانی، سود مالی بیشتری برای فیفا دارد.

  صحبت های ناصر شفق درباره تغییر مالکیت باشگاه تراکتورسازی

  علیه من شب نامه پخش کردند
  ۴-۵ ماه پیش که اعلام کردم باشگاه برای دوستان نیست که بخواهند آن را بفروشند. چرا که دو بار نمی شود یک باشگاه را فروخت این تیم در سال ۸۸ به تعداد ۶۴۰ نفر سهام دار داشت. مگر می شود در چنین شرایطی آن را فروخت. ۱۰۰۰۴۴۴۴ به این دلیل به وجود آمد که فوتبال منبع درآمد شود همان گونه که در حال حاضر شاهد فعالیت سامانه های مختلف هستیم. ما برای اولین بار این کار را کردیم. متهم به این بودم که چرا از دولت پول نمی گیرم؟ مردم پول این تیم را تامین می کردند و دلیلی نداشت که دست گدایی به جایی دراز کنیم. برند تراکتور به تنهایی خود حافظ منافع کل تیم تراکتورسازی در بالاترین حد بود. تعجب می کنم که مثلا هفته گذشته بازی حساس تراکتورسازی و سپیدرود رشت از شبکه ورزش پخش نمی شود ولی بازی سایپا و سیاه جامگان پخش می شود در حالی که از نظر آمار بینندگان تراکتورسازی از تعدد بسیار بیشتری برخوردار هستند و این حق تراکتورسازی است که بازی هایش از تلویزیون پخش شود. ما درصد اندکی را برای هیات موسس در نظر گرفتیم که ساختار با هر لرزشی به هم نخورد. از هر پنج سال یک بار نیز هر کس که خود را شایسته می داند برنامه هایش را به مردم اعلام کرده و برای هدایت تراکتورسازی آغاز به کار شود. من نگاهم این بود که این حرکت پویا به حرکت پر شتاب تراکتور تداوم ببخشد. سال ورود من به تراکتور شب نامه پخش کردند که شفق مزدوری است که نگذارد این تیم لیگ برتری شود. من این تیم را همان سال اول لیگ برتری کردم. برنامه سال دوم ما ماندن و درخشش در لیگ برتر بود، سال سوم قهرمانی در لیگ برتر، سال چهارم درخشش در آسیا و سال پنجم قهرمانی در آسیا در برنامه مان بود! امسال برخی ها از قهرمانی تیم در آسیا صحبت می کردند در حالی که اینک تیم برای بقا می جنگد. من یادم نمی آید که در زمان ما محرومیتی وجود داشته باشد.

  کسی که تراکتور را سیاسی کند دشمن این تیم است
  همه می دانند که تیم در چه دوره ای محروم شده است. فرد باید ابتدا معاش خود را تامین سپس به ارتقا فکر کند. این درست نیست که محرومیت را به جان بخریم و هر کاری بکنیم. الان من نمی دانم در تراکتورسازی مسئول نقل وانتقالات کیست؟ اختیاریه های فیفا شوخی نیست! باید نسبت به آن واکنش نشان داد. می گویند گذشتگان بدهی ایجاد کردند؟ منظورشان کدام بدهی هاست. سپاه فرزند این ملت و موج بلند استقلال کشور بوده و حریم حرمت این مرزهاست. آیا وضعیت تیم باید طوری باشد که سپاه مقابل مردم قرار بگیرد؟ تراکتور یک امر ورزشی است و ربطی به سیاست ندارد. کسی که تراکتور را سیاسی کند دشمن این تیم است. تراکتور یک سرمایه اجتماعی و فرهنگی است. تراکتور می تواند محل فیضی برای همه باشد چه اهالی رسانه چه اهالی ورزش و چه کسانی که در این عرصه فعالیت می کردند.

  قرار بود پس از آرام شدن شرایط امنیتی تیم را به من بازگردانند
  ما هر چقدر زور زدیم تیم را ندادند چرا که زورشان بیشتر بود. من بی زور از کجا می توانستم تیم بگیرم؟! من تیم را به آقای پورجمشید که یک سالار مرد بود سپردم. وی هیچ گاه دروغ نگفت و نگفت که تیم مال شفق نیست. وی در جاهای مختلف گفت که تیم مال آقای شفق است و به احترام رفاقت تیم را دادند و هیچ گونه مبلغی دریافت نکردند. در نامه توافقی ما آمده شده بود که اگر شرایط امنیتی منطقه آرام شود تیم بایستی به ناصر شفق بازگردانده شود. چون من اگر این کار را نمی کردم تیم را از بین می بردند. از آن شب آخر نمی گویم که ۲۱ سال بعد خواهم گفت که چرا دوست نداشتند تیم لیگ برتری بماند و چرا دوست داشتند تیم سقوط کند و چرا آقای اسبقیان برای تمرین از ما پول می خواستند. من در حین کسب سهمیه آسیایی در اولین سال تیم را واگذار کردم. می خواستند که آن سال ما دوازدهم سیزدهم شویم تا سال بعد ما را راحت به سمت سقوط سوق دهند ولی من با فروش محمد نصرتی تیم را از نظر مالی نجات دادم.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "مدیرعامل اسبق تراکتورسازی: اگر به فیفا شکایت کنم تیم ملی محروم می شود!/ قرار بود تیم را به من واگذار کنند+ اسناد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.