|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸ | کد خبر : 69353
 • پرینت

  یادداشت ورزشی : جهانبخش احمدیان

  دوباره تراکتور، دوباره حسرت

  آذرقلم: بازی تراکتور با سپیدورود رشت، برای ما تراکتوریها، حسرتی دوگانه داشت. تراکتور و هوادارانش، هم حسرت برد در این وانفسای لیگ را دارند، و هم حسرت سکوهای خالی استادیوم یادگار امام که روزگاری عین همین استادیوم سردار جنگل، حتی یک صندلی خالی هم پیدا نمی شد. سکوها بتنی بودند و هوادار ککش هم نمی گزید، آنچه مهم بود تراکتور و موفقیت آن بود.

  یادداشت ورزشی : جهانبخش احمدیان

  آذرقلم : ورزشگاه سردار جنگل گیلان در بازی تراکتور و سپیدرود، حال و هوای یادگار امام یک دهه پیش را داشت. سکوهایی مملو از تماشاگر و گزارشگری که از هواداران این تیم درخواست حضور در منزل را داشت.

  به گزارش آذرقلم ، واقعا حیف است این تیم با این هواداران پرشور، لیگ برتر را ترک کرده و در دسته اول توپ بزند. بسیاری از تیم های لیگ برتری هوادار آنچنانی ندارند، و به لطف حمایت های سازمانی، در لیگ ماندگار شده اند. نه تنها این تیم، بلکه دیگر تیم های لیگ یکی با هواداران پرشورشان می توانند تنور لیگ برتر را داغ کنند.
  بازی تراکتور با سپیدورود رشت، برای ما تراکتوریها، حسرتی دوگانه داشت. تراکتور و هوادارانش، هم حسرت برد در این وانفسای لیگ را دارند، و هم حسرت سکوهای خالی استادیوم یادگار امام که روزگاری عین همین استادیوم سردار جنگل، حتی یک صندلی خالی هم پیدا نمی شد. سکوها بتنی بودند و هوادار ککش هم نمی گزید، آنچه مهم بود تراکتور و موفقیت آن بود.
  در این بازی نیز تراکتور همچون روال سابق، مدافعانی پر اشتباه داشت. مدافعان سربازی که برایشان برد و باخت تراکتور مهم نیست. اصلا دلیل حضور بازیکنی مثل عارف آغاسی که دو سال با انواع و اقسام محرومیتها، خدمت سربازی را پیچانده است، در ترکیب اصلی تیم چیست؟! در کدام بازی با دروازه‌بان تیم هماهنگ بوده است که امروز پای ثابت این بازی باشد؟
  به نظر می رسد در این هفته های اخیر در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر فوتبال کشور، شاهد اجرای سناریویی مشابه از سوی بازیکنان تیم هستیم:
  جوردی آلمیدا به لطف بازی ضعیف سربازان بی کفایت گل می خورد، و مدافعان تیم همچون گذشته اشتباهات تأثیرگذاری دارند. خط هافبک تیم علی رغم میدان داری و پاسهای ممتد و گاها اشتباه، نبض بازی را در اختیار می گیرند و کم و بیش به تغذیه فورواردهایی می پردازند که یک شوت سالم نمی توانند به دروازه حریف روانه کنند. مهاجمان بی خاصیتی که گلزنی بلد نیستند!

  چند بازیکن اصلی و تأثیرگذار نیز طبق روال گذشته مصدوم بودند.
  می بینید چه سناریوی آشنایی است؟ دقت پاس و شوت در خط دفاع و حمله، زیر صفر است و خط هافبک تیم کم و بیش نمره قبولی می گیرد، ولی با این همه نمی توان احساس رضایتی از بازی بازیکنان در خطوط مختلف تیمی داشت.
  حال بحثی که مطرح می شود این است که تقصیر مدیریت و کادر فنی در این وسط چیست که شمشیرها را برای انتقاد از این دو رکن اصلی تیم، از رو کشیده اند. آن هم نه تنها سایتها و کانالهای هواداری داخلی، بلکه سایتهای مثل ورزش ۳ معلوم الحال که از بازی گذشته نسخه خداحافظی ارطغرول ساغلام را با نوشته هایی سخیف پیچیده است.
  ببینید قصدمان دفاع از آجورلو نیست که انتقادات جدی به عملکرد ایشان داشته و داریم، من جمله پوپولیسم و عوامفریبی ایشان که رگ خواب هوادار را خوب به دست آورده و در آن راستا، حرکت می کند.
  هدف ارزیابی بازی بی کیفیت بازیکنانی است که اغلب در تیم ملی امید بوده اند و یا فیکس تیم های خود در لیگ برتر که بدان واسطه راهی تراکتور شده اند. گناه آجورلو و ساغلام چیست که عارف آغاسی آن اشتباه مهلک را انجام می دهد؟ یا فلان بازیکن پنالتی گرفته شده برای تیم را به هوا و یا بیرون از زمین می فرستد؟
  بله می توان گفت که ضعف در یارگیری داشته ایم، ولی بازیکنی که میلیاردی قرارداد می بندد، و برای مطالبه آن زمین و زمان را در تبریز به جان هم می اندازد، بایستی یک توپ ساده را گل کند!، بایستی چند پاس موفق داشته باشد.
  تراکتور فصل پیش به واسطه محرومیت ( که چاه نفت خیلی ها شد ) نتوانست فصل موفقی در یارگیری داشته باشد و آن اتفاقات نیم فصل هم مزید بر علت شد که امروز جایگاه تیم متزلزل تر از گذشته باشد.
  به هر حال، کاش این دو بازی آخر نیز هر چه زودتر سپری شود و این کابوس و سناریوی تکراری این چند ماهه را شاهد نباشیم.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "دوباره تراکتور، دوباره حسرت"
  ۱۰ نظر برای “دوباره تراکتور، دوباره حسرت”
  1. امید تی تی گفت:

   وبنظر میرسد برخی بازیکنان که میدانند فصل آینده جایی در تیم ندارند دست به هر کاری میزنند تا تیم نتیجه نگیرد و هم مدیرعامل فعلی برود و فصل بعد هم مربی باب میل انها هم بیاید تا دوباره در تیم ماندگار شوند و پول مفت بگیرند و کاری به فوتبال نداشته باشند و همچنان دنبال عشق و حال خود باشند

  2. تراختورچی گفت:

   این سوال باید پرسیده بشه که بازیکنی در حد اغاسی چرا باید در تراختور باشه اونم بعنوان سرباز؟
   بازیکن جوان گمنام سرباز برای تیم تراختور چه منفعتی میتواند داشته باشد؟ غیر از اینکه این جوان گمنام و با دستهایی می آورند و اینجا بهش میدان میدهند و صاحب تجربه میکنند و او هم با اشتباهاتش تیم را متحمل ضرر میکند و کارت پایان خدمتش را میگیرد و میرود. تازه اگر فرض کنیم این اشتباه سهوی بوده و سفارشی نبوده! میبینید فقط ضرر
   ولی اگر ما بازیکن جوان با کیفیت و با استعداد و شناسایی کنیم و بیاوریم در تیم قرارداد ۵ ساله ببندیم آن بازیکن برای تیم بازی میکند و هم به درد تیم میخورد و هم در سالهای آینده تیم میتواند از ان استفاده کند هم ثبات در تیم ایجاد می شود و هم هزینه های تیم کاهش پیدا میکند و هم در صورت فروش بازیکن باشگاه سود میکند. دو حالت با هم مقایسه کنید در یکی باشگاه کلا ضرر میکند در حال دوم باشگاه سود.

   • Toraj Traktorchi گفت:

    دلیل اعتصاب بازیکنان برای بار دوم چیست؟
    جز اینکه پول می خواهند.
    اگر پول نباشد ، علاقه و تعصب و عشق به هوادار و تراکتور و … دروغی بیش نیست.
    این بازیکن ها که یک شبه به تراکتوری آمدند که در خواب هم نمی دیدند.
    و با تراکتور دیده شده اند. دیگر نیازی به تراکتور نمی بینند و حتما یکی از تیم های پایین جدولی هم که شده به سراغشان خواهد آمد و در خیالشان تراکتور هم به لیگ یک خواهد رفت …
    اما کور خواندند به امید خدا درلیگ خواهیم ماند ، سر مربی باید تمدید شود فصل بعد همه سربازان باید به پادگان بروند.
    بازیکنان به درد نخور و مفت خور و سطح پایین باید بروند.
    با بازیکنان جوان و بومی باکیفیت ۵ ساله قرارداد بسته شود.
    چند تا بازیکن با کیفیت خارجی باید خریداری شود.
    سرباز ملی پوش می تواند به تراکتور بیاید.

  3. ایرج گفت:

   لایک.متاسفانه سواستفاده از احساسات هواداران و برگرداندن فلش انتقادات اینبار به سمت مدیریت و به حاشیه بردن تیم.آغاجی اوز ایچینن قورد ییر…

  4. سالار گفت:

   ساغلام برای فصل بعد میمونه اگر قرار بر تغییرات هم باشه مربی بزرگتر از ساغلام باید بیاد

  5. سالار گفت:

   چاه نفت و خوب اومدی، همین ها الانم اعتصاب کردند
   برای فصل های آینده امیداورم برای برخی هوادارای ساده لوح درس عبرت بشه حمایت از برخی بازیکنان عوام فریب

  6. سالار گفت:

   بله می توان گفت که ضعف در یارگیری داشته ایم، ولی بازیکنی که میلیاردی قرارداد می بندد، و برای مطالبه آن زمین و زمان را در تبریز به جان هم می اندازد، بایستی یک توپ ساده را گل کند!، بایستی چند پاس موفق داشته باشد.
   لعنت به اونایی که نیم فصل نزاشتن این ابراهیمی با شیمبا عوض بشه

  7. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   میخوان ساغلام بره بعد یه مربی درجه سه داخلی برای تیم بیارن
   کمالوند تو عمرش رتبه ۵ به بالای جدول و دیده؟ ساغلام باید تمدید بشه تیم مشکل بازیکن داره
   اگر قرار بر عوض کردن مربی باشه باید به مربی های بزرگتر از ساغلام فکر کرد نه مربی هایی که حتی یک دهم ساغلام هم نیستند

  8. امید گفت:

   باز مافیای فوتبال و دلالان وعباسی ها و سیاسی کارانی که دنبال بعضی اهداف شوم خود هستند دست به کار شده اند تا باز تغییر و تحولاتی در تراختور ایجاد کنند این عده باز اقدام به فرافکنی و موج آفرینی کرده متاسفانه باز طرفدار ساده را به خودزنی سوق داده اند نگاهی به مدیران قبلی تراختور بیندازیم جعفری نظمی و عباسی کدام یک از این مدیر عاملان قبلی نمره قبولی گرفته اند که با تغییر مدیریت ، تراختور به آرامش برسد اقلا آجرلو پوپولیستی هم رفتار کرده باشد از حقوق اتنیکی زبانی آذربایجان سخن گفته از پذیرش بازیکن ارمنی به تراختور سربارزده با تابو شکنی سرمربی ترکیه یی آورده و در خصوص بحث مالی تراختور اقدامات خودگردانی انجام داده و حال مقایسه کنید با جعفری و نظمی و عباسی با آذری زبان گفتنهایشان و محافظه کاریها و قایم شدنهایشان و اقدامات و ریخت پاشی هایشان نه فقط باعث پایمال شدن حق وحقوق تراختور شدند بلکه دشمنان تراختور را هم جری تر کردند ساغلام در مصاحبه ای گفت من تازه متوجه شدم که در ایران ۳۰ میلیون ترک هست واقعا چرا مدیر عاملان قبلی تراختور اقداماتی نکرده بودند تا امثال ساغلامها چند سال قبل متوجه این واقعیت شوند . بله در رشت تراختور شاید ۱۰ فرصت گل داشت اگر از دو قدمی مهاجمان توپ را به بیرون میزنند واقعا تقصیر مدیر عامل و ساغلام چیست؟ البته منکر بعضی اشتباهات آنها هم نیستیم . اعمال رفتار بازیکنانی همچون حامد لک و گردانی و بنگر و غیره در فصول قبل از یاد طرفداران بیرون نرفته است و واقعا سناریو یی تکراریی است هوادار باید ضمن پرهیز از فحاشی بیمورد علیه این آن باید به ریشه این مسایل بپردازد واقعا قهر طرفدار و نرفتنشان به استادیوم هم نشان از عدم بلوغ فکری رفتاری و سیاسی میباشد اینگونه قهرها را در هیچ از طرفداران تیمهای اروپایی نمی بینیم تراختور در تبریز غریب است تبریز بزرگ است اما بزرگی نمی کند ! حتما باید ساغلام برای فصل بعد در تراختور باشد

  9. حسن گفت:

   سلام
   من از اون عده از دوستان می پرسم این بازیکنان همان هایی هستند

   که زمان گل محمدی مازاد اعلام شدند ولی با فشار احساسی بعضی

   از دوستان ماندگار شدند ..اینهم نتیجه احساسی بودن

   مردم عزیز آذربایجان همیشه با قلبش تصمیم گرفته

   متأسفانه


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.