|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶ | کد خبر : 69283
 • پرینت

  آذرقلم: از آقای بیگی پرسیدیم: اگر اکنون فرض بگیریم که آقایان روحانی، رئیسی، جلیلی و جهانگیری و احمدی نژاد دوباره کاندیدای ریاست جمهوری شوند شما از چه کسی حمایت می کنید؟!
  و او با قاطعیت گفت: قطعا و بدون شک از احمدی نژاد!

  مصاحبه از : محمد امین خوش نیت

  آذرقلم: در قسمت اول مصاحبه اختصاصی ما با آقای علیرضا بیگی استاندار اسبق تبریز و نماینده فعلی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، وی به مسایل مختلفی مانند فراعملکرد فراکسیون ترک زبانان در مجلس، تبریز ۲۰۱۸ و مسایل دیگری اساره کرد.

  در بخش دوم و پایانی این مصاحبه، او به نزدیکی اش با احمدی نژاد، پرونده فساد شورا و شهرداری و رابطه اش با دکتر پزشکیان و دکتر خدابخش می گوید .

  در این مصاحبه، گریزی نیز زده ایم به علایق و سلایق و زندگی شخصی این نماینده اصولگرای مجلس!

  بخش دوم:

  اگر احمدی نژاد کاندیدا شود باز به او رای می دهم!

  • اگر اکنون فرض بگیریم که آقایان روحانی، رئیسی، جلیلی و جهانگیری و احمدی نژاد دوباره کاندیدای ریاست جمهوری شوند شما از چه کسی حمایت می کنید؟!

  بیگی: قطعا و بدون شک از احمدی نژاد!

  • جداً!؟ مخصوصاً با این مواضع سوال برانگیزی که اخیراً آقای احمدی نژاد گرفته اند؟!

  بیگی: بله

  با این تفاسیر معتقد هستید که احمدی نژاد هنوز هم می تواند آن رویه را دنبال کند؟

  بیگی: بله… احمدی نژاد برای انقلاب یک فرصت است.

  • فرصت بود یا فرصت هست؟!

   بیگی: ما که تابع شخص نیستیم، معیار ما تفکر انقلابی و ارزشی است.

  احمدی نژاد امروز ظرفیت بزرگی برای اصلاح روند انقلاب اسلامی است جریان لیبرالیستی در کشور از ابتدا بنا دارد به مردم القا کند که با تمسک به اصول انقلاب اسلامی نمی توان کشور را اداره کرد آنها در شرایط فعلی در حالی که قدرت را در دست دارند ناکامی های خودشان را در اداره کشور و پاسخ دادن به مطالبات مردم به نحوی به آرمانهای انقلاب اسلامی مرتبط می کنند حالا یک کسی پیدا شده با عقبه ی اجرایی موثر و با پشتوانه اصول انقلاب اسلامی آنها را مورد خطاب قرار می دهد که اشکال متوجه عملکرد شما و دور شدن از  باورهای مردم است با پشتوانه همین قدرت نرم جمهوری اسلامی در خاورمیانه پنجه در پنجه غرب و شیوخ عرب انداختیم و پیروز شدیم ولی مشکلات اقتصادی داخلی مانع از احساس شیرینی این موفقیت در کام ملت شد.

  ولی اگر امروز در صحنه اقتصاد و اداره زندگی مردم دچار مشکلات عدیده ای هستیم به بیان ساده چرخ زندگی مردم نمی چرخد احمدی نژاد ادبیات انقلاب اسلامی جریان فکری لیبرالی را به چالش می کشد احمدی نژاد تکیه بر انقلاب دارد و او نمی تواند ضد انقلاب یا ضد ولایت فقیه باشد.

  تصمیمی برای کاندیداتوری دوباره نگرفته ام!

  • در دور بعدی انتخابات مجلس باز هم شرکت می کنید؟

  بیگی: هنوز تصمیم خاصی نگرفته ام. چندان به این کار هم مایل نیستم. چون از ترکیب فعلی مجلس نتیجه ای برای احقاق حق ملت حاصل نمی شود.

  من چنین بار آمده ام که نتیجه تلاشها و اراده ام را به طول ملموس ببینم. اما من از این نوع حضور در خانه ملت، راضی نیستم و چون تنها بودم، نتوانستم برای حقوق مردم زیاد منشاء خیر باشم. نمونه اش را در قضیه سانحه قطار تبریز _ مشهد مشاهده کردید. من تنها ماندم. من نمی توانم جوابگوی مادری باشم که هنوز قبری برای فرزندش ندارد. عذرخواهی ساده وزیر هم دردی را دوا نمی کند.

  با پزشکیان شوخی می کنیم اما اختلاف فکری زیادی داریم!

  • رابطه تان با دکتر پزشکیان، نائب رییس مجلس چطور است؟

  بیگی: با دکتر پزشیکان دوستی دیرینه دارم این رفاقت به سالهای ابتدای پیروی انقلاب بر می گردد شهید یوسف پزشکیان در جریان غائله خلق مسلمان کنار من شهید شد ضمن آنکه نسبت خانوادگی دوری هم داریم.

  هنگامی که دکتر پزشیکان رئیس دانشگاه علوم پزشکی بود من همزمان فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی بودم ارتباط صمیمانه و جلسات گاه و بیگاه ورزش داشتیم هنوز هم شوخی ها و بگو بخندهای ما سرجایش هست اما اعتقاد دارم مصالح مردم را نباید فدای مصالح سیاسی کرد در جریانش ورای شهر تبریز اظهارنظرهای جانبدارانه وی برایم قابل قبول نبود و همینطور در حادثه قطار تبریز به نظر من دلبستگی سیاسی وی بر دفاع از حقوق مردم غلبه پیدا کرد همین موضوع در جلسه مجمع نمایندگان با وزیر راه و شهرسازی بیشتر خودش را نشان داد جانبداری او از عملکرد وزیر راه و شهرسازی و تخطئه عملکرد دولت های نهم و دهم سبب شد که من او را برای مناظره به دانشگاه دعوت کنم و او پس از شنیدن حرفهای من در جریان مناظره با خطبه ای از نهج البلاغه جلسه مناظره را در میان تعجب حاضرین ترک کرد.

  هنوز هم پیگیر پرونده فساد در شورا و شهرداری تبریز هستم!

  -آقای بیگی! شما تنها نماینده ای بودید که با جدیت پیگیر مسایل شورا و شهرداری تبریز در دوره گذشته بودید. آیا هنوز هم پیگیر پرونده متهمان هستید؟

  بیگی: بله. پیگیر هستم. تا جایی که این موضوع دستمایه سوال بنده از وزیر کشور قرار گرفت.

  به عنوان نماینده مجلس امکان ورود به محتوای پرونده ی قضائی را ندارم اما از باب وظیفه ی نظارتی مجلس روی همین موضوع وزیر کشور را به صحن علنی مجلس آوردم و موفق شدم وجدان نمایندگان مجلس را قانع نمایم و وزیر کشور کارت زرد از نمایندگان مجلس دریافت کرد.

  اتفاقاً امروز هم از دادستانی جویا شدم. پرسیدم بالاخره چی شد؟ تخفیف دادید؟ تشدید کردید؟ و ایشان گفتند که: بر روی این پرونده به صورت جدی و جامع کار شده و منفذی نیست که مجرمان و مقصران اصلی پرونده بتوانند فرار کنند. من بیش از این نمی توانم به این پرونده ورود پیدا کنم چون سیستم قضایی و دادستانی مستقل هستند. اما می توانم در مورد کارکرد وزارت کشور در رابطه با عملکرد شورا و شهرداری سوال کنم. به نظرم با این پرونده، به اعتماد مردم تبریز لطمه وارد شد. متاسفانه وزیر کشور و شخص آقای جبارزاده به عنوان استاندار وقت و معاون سیاسی وزارت کشور، در این قضیه به دلیل تعلق سیاسی و حزبی، کم کاری و تسامح کردند و حتی پیگیری های بنده را متهم به سیاسی کاری کردند. حرف بنده را گوش نکردند و بنده قضیه را در صحن مجلس مطرح کردم که اسنادش برای ثبت در خاطره تاریخ موجود است. خالی بودن دست آنها کاملاً مشخص بود و از این رو بنده را به سیاسی کاری متهم کردند در حالی که هدف ما دقیقاً احیای حقوق مردم و حفظ شأن و جایگاه مردم تبریز بود. حتی مجلس هم سوال بنده را وارد تشخیص داد.

  • نظرتان راجع به رویکرد فعلی شورای شهر و شهرداری تبریز چیست؟

  بیگی: اجازه بدهید در این باره فعلاً چیزی نگویم!

  به قول آقای پزشکیان، «مایماخ» نیستیم!

  • شما مخالفت سرسختانه ای هم با وزیر بهداشت و درمان و عملکرد برنامه های آقای دکتر هاشمی داشتید، دلیل آن را روشن تر می فرمائید؟

  بیگی: دفاع از حقوق مردم و افشای برخی عوام فریبی ها، رسالت هر نماینده هست من هم همین شیوه را فارغ از سوگیری های سیاسی دنبال کرده ام. بنده مخالف رای اعتماد به آقای دکتر هاشمی بودم. در جریان رای اعتماد به دولت دوازدهم، من به عنوان مخالف با وزارت دکتر هاشمی صحبت کردم با ذکر دلایل و مدارک به ویژه در ارتباط به طرح تحول سلامت، آنرا ناکارآمد و فاقد پشتوانه ی لازم می دانم ضمن اینکه تخلفات وزیر و مصادیق تعارض منافع شخصی با مصالح اجتماعی در حوزه وزارت بهداشت و درمان را برشمردم و گفتم که چگونه می شود که وزیر بهداشت هم وارد کننده باشد، هم مجوز واردات بدهد هم فروشنده باشد و هم خریدار! البته برکناری معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان بعد از ان نطق اتفاق افتاد. گذشت زمان، امروز درستی آن مطالب را نشان می هد جالب اینکه بعد از نطق مخالف رای اعتماد، من نزد دکتر پزشکیان آمدم و نظرشان را در ارتباط با مطالبی که مطرح کردم جویا شدم. ایشان ضمن تایید گفتند که «بالاخره باید یک نفر پیدا می شد که این حرفها را می زد اگر شما این مطالب را نمی گفتید عذاب وجدان مرا می کشت و اینها تصور می کردند ما آدمهای «کم فهمی» هستیم!» البته خوب به خاطر دارم که ایشان به جای واژه کم فهم از اصطلاح ترکی «مایماق» استفاده کرد! من خدمتشان گفتم: آیا بهتر نبود در این خصوص شما به عنوان وزیر سابق بهداشت اظهار نظر می کردید؟ که ایشان جواب داد: «من محذوراتی دارم ضمن اینکه معتقدم دکتر قاضی زاده هاشمی باید بماند و خودشان طرح تحول سلامت را پاسخگو باشند»!

  به مدیریت آقای خدابخش در استانداری خوش بین هستم!

  • نظرتان نسبت به مدیریت آقای خدابخش استاندار آذربایجان شرقی چیست؟

  بیگی: نظرم نسبت به ایشان مثبت است از جهت سوابق مدیریت در حوزه های عمرانی، سیاسی و تجربه ی استانداری و آشنایی به کار چیزی کم ندارد در عین حال آشنایی من با ایشان به بیش از بیست و دو سال قبل برمی گردد معتقدم اگر مشکلی وجود دارد ناشی از شرایط عمومی دولت است و در کاردانی و حسن نظر ایشان تردیدی نیست.

  • آخرین باری که به سینما رفتید کی بود؟

  بیگی (با کمی مکث): حدود ۶ سال قبل

  • یادتان هست کدام فیلم بود:

  بیگی: فکر کنم گشت ارشاد ۲ بود

  • آخرین کتابی که خواندید؟

  بیگی: یک کتاب ترجمه شده است در مورد «قدرت نرم»

  • زیباترین جمله ای که از مقام معظم رهبری به یاد دارید؟

  بیگی: نقل به مضمون: «مردم آذربایجان خالق ابتکارات جدید هستند» که در دیدار اخیر اعلام فرمودند.

  • ورزش می کنید؟

  بیگی: بله به طور مرتب، تقریبا دو ساعت!

  • چه ورزشهایی:

  دو و شنا، الان هر روز ۶ کیلومتر دوندگی می کنم. امروز هم صبح، در ورزشگاه شهید کشوری ورزش کردم و سپس به تبریز آمدم.

  • چند سال دارید؟

  بیگی: ۵۵ سال!

  • احساس پیری می کنید؟

  بیگی: نه اصلاً

  • آیا در کار خانه، به همسرتان کمک می کنید؟

  بیگی: خیلی کم چون درگیر کار هستم. بچه ها بزرگ شده اند و آنها هم چندان توقعی از من برای کار خانه ندارند.

  • ماهانه چقدر درآمد دارید؟

  بیگی: حقوق بازنشستگی ام از نیروی انتظامی حدود ۷ میلیون تومان است. یک درآمدی هم از محل ارث و میراث پدری و پدر همسرم دارم. یکی مقدار هم از محل حقوق نمایندگی دریافتی دارم.

  • از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید سپاسگذارم.

  بیگی: من هم از شما و رسانه صدیق و حرفه ای «آذرقلم» ممنونم.

   

  مطالب مرتبط: 

  دولت اراده ای برای تبریز ۲۰۱۸ ندارد/ فراکسیون نمایندگان ترک زبان مجلس قربانی تعلقات سیاسی شد/ مجلس از جایگاه واقعی خود فاصله گرفت

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • نظرات کاربران در "اگر احمدی نژاد کاندیدا شود باز به او رای می دهم/ به قول آقای پزشکیان، «مایماخ» نیستیم!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.