|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴ | کد خبر : 69252
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  بی پرده با تراکتوریها، از مدیرعامل تا هوادار

  آذرقلم: وقتی آجورلو به عنوان مدیرعامل تراکتور معرفی و کارش را با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان آغاز کرد، عنوان نمود که من به عنوان یک فارس نوکر آذربایجان هستم و آمده ام که نوکری مردم اذربایجان را بکنم. در ادامه نیز در برابر هجمه های ناجوانمردانه رسانه های پایتخت ایستاد تا خواست هوادار که دیپورت بازیکن ارمنی بود، تحقق یابد.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: لیگ هفدهم، بدترین سال فوتبالی تراکتور در طول تاریخ باشگاه بود. مریض ترین تراکتوری که نسخه های مختلفی برایش پیچیده شد و متأسفانه جواب نداد. البته این وضعیت قبل از شروع فصل، قابل پیش بینی بود، ولی حضور و حمایت هوادار باعث شد تا نمود بیشتری نداشته باشد و گاها فراتر از انتظار نیز ظاهر شد. میانه فصل می شد مرهمی اساسی بر زخم های تراکتور نهاد ولی لجبازی بازیکن و هوادار و سرمربی، کار را به جایی رساند که دعای هر تراکتوری بقاء تیم در لیگ برتر باشد. سهمیه هایی که با سربازهای سفارشی سوخت و خریدهایی که کیفیت لازم را نداشتند. این عوامل دست در دست هم دادند تا تراکتور فصل هفدهم، همچنان مریض باقی بماند.
  این مریضی اما، پایان کار نیست و نمی تواند باشد، چرا که اگر اینطور بود، خیلی وقت ها پیش تراکتور را از دست داده بودیم و خدای ناکرده این تیم در لیگ دسته یک توپ می زد. این مریضی مرهم دارد و مرهمش هم نزد خودمان است. یعنی نزد تمامی ارکان باشگاه بزرگ تراکتورسازی، از مدیرعامل گرفته تا بازیکن و هوادار و صد البته رسانه ها که نقش مؤثری در مرهم تراکتور خواهند داشت.
  مدیرعامل
  وقتی آجورلو به عنوان مدیرعامل تراکتور معرفی و کارش را با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان آغاز کرد، عنوان نمود که من به عنوان یک فارس نوکر آذربایجان هستم و آمده ام که نوکری مردم اذربایجان را بکنم. در ادامه نیز در برابر هجمه های ناجوانمردانه رسانه های پایتخت ایستاد تا خواست هوادار که دیپورت بازیکن ارمنی بود، تحقق یابد. همان زمان نوشتیم که که ما نوکر نمی خواهیم و مدیرعامل کاربلد و متخصص می خواهیم که در رویارویی با لطایف الحیل تهرانی ها قاطعانه ایستاده و عصای موسای خود را به زمین بیاندازد.
  همه چیز به خوبی پیش می رفت تا زمانی که سونامی محرومیت و جدایی بازیکنان مطرح شد. انگار فرصتی برای عقده گشایی بازیکنان به وجود آمده بود. قراردادهایی میلیاردی خواسته شد که از سر آن بازیکنان هم زیاد بود. همان عدم توافق مالی بهانه ای برای جدایی بازیکنان و سپس کادر فنی پرطمطراق فصل گذشته شد. فصل جدید علی رغم کاستی ها با گل محمدی و جوانان تراکتور شروع شد و انصافا هم تیم خوبی از آب درآمد. نیم فصل دوم، ورق تیم برگشت و فضای مجازی تریبون بازیکنان برای عوامفریبی شد. و آن اتفاقاتی که تکرارشان خاطر ما را مکذّر می سازد، چه برسد خوانندگان، حادث گردیدند تا رسیدیم به امروز که دست به دعا برداشته ایم تا تیممان سقوط نکند.
  آقای آجورلو اگر قرار است برای لیگ هجدهم نیز مدیرعامل تراکتورسازی باشد، بایستی حواسش را جمع تر از گذشته کند. نکته مهمی که ایشان ( یا هر مدیرعامل دیگر) بایستی سرلوحه فعالیتشان کنند، این است که مصلحت تراکتور فراتر از هر خواست و مصلحت دیگر است. به عبارتی نبایستی صلاح باشگاه بزرگ تراکتور را با خواست یک سکو، چند خبرنگار، یا دلال و مافیا و حتی خواست فدراسیون و وزارت، نادیده گرفت. به وضوح روشن شد که دیگر سربازدرمانی به درد تراکتور نمی خورد و ب سربازلکس و سربازمنوفن، و… عطش تراکتوریها برای قهرمانی و موفقیت را فروکش نخواهد کرد. در دیگر سو پیشنهاد می شود ایشان یا مدیرعامل آتی، دفتر کار خود را در تبریز دایر کرده و به قول گفتنی بالا سر تیم باشند. تمدید قرارداد سرمربی فعلی تراکتور و جذب بازیکنانی در حد و نام تراکتور و غیر سرباز که تراکتور را به جایگاه اصلی خویش بازگردانند، از اهمّ فعالیتهای ایشان می تواند باشد.
  همچنین کادر اداری باشگاه نیز بایستی بومی باشند تا اخبار تراکتور قبل از رسانه های استانی، از سایتها و روزنامه های پایتخت شنیده نشود.

  بازیکن

  بازیکنان تراکتور، فردوس برینی برای خود یافته اند که با سیب طلا هم نمی شود گولشان زده و بیرون کرد. این بازیکنان آن قدر خوبی دیدند و عیبی یوخ شنیدند که خوشی زد زیر دلشان، چه تیمی بهتر از تراکتور و چه هواداری با فرهنگ تر از هواداران این تیم که باختمان را نیز نادیده می گیرند و عیبی یوخ می گویند. رگ خواب هوادار را پیدا کردند تا چند صباحی بیشتر در این تیم باشند. ولی غافل از این شدند که روزگار آنها نیز در این تیم به پایان خواهد رسید. یکی رقصید و دیگری آواز ترکی خواند و آن یکی هم من تورکم سر داد تا همچنان ضعف فنی شان مستور بماند.
  ولی دیگر گذشت آن زمان، و دوران خوشی تمام شد. بازیکن حرفه ای، قراردادی میلیاردی و حرفه ای می بندد و در حد آماتور بازی می کند. اگر سرمربی آینده تیم ساغلام باشد و هر کدام از بازیکنان فعلی را از نظر فنی قبول نداشته باشد، بدون کوچکترین حاشیه ای بایستی تیم را ترک کنند و اگر قرار بر ماندشان باشد، بدون سیاه نمایی، بدون رقص و آواز و… فقط فوتبال بازی خواهند کرد. خواست کادر فنی و هوادار از بازیکن همین است، فقط فوتبال بازی کنید.

  زمانی بود که بازیکنان تراکتور را القابی دهان پر کن می دادیم که آی اف ۱۴، ای آرپی جی زن، ای تانک، ای زره پوش،آهای هالک و… آنها را شیر کرده و به میدان می فرستادیم. اما متأسفانه همه این القاب پوشالی بودند و هیچ کدام از بازیکنان در حد و اندازه این اسامی نبودند که هیچ، بلای جان تراکتور نیز شدند. شاید یکی دو نفرشان یک چشمه ای از آن القاب بودند، ولی در کل سرمان کلاه رفته بود.
  بازیکنی که قرارداد حرفه ای و میلیاردی می بندد، حق مصدومیت بی مورد ( مثلا با چاقو ) یا محرومیت بی مورد ( همچون شوخی چاقوکشی) شبگردی، باغ گردی و… را ندارد. بایستی همچون قراردادش حرفه ای باشد. تراکتور دیگر جای این شامورتی بازیها نیست که شبها دور دور کنند و صبح ها مربی و تاکتیک تمرینی اش را دور بزنند و وسط بازی هم راه بروند.

  هوادار

  مسئله هودار و سکوهای استادیوم یادگار امام همواره به عنوان ابزاری در دست مدیران عامل و بازیکنان تیم بوده است. ابزاری جهت ایجاد موج کاذب بازیکن سالاری که انصافا نقششان را خوب بازی می کردند. زمانی بود که قبل ورود بازیکن به زمین، بنر ۱۰ متری اش از طبقه دوم استادیوم آویزون می شد که مثلا خیلی خاطرخواه دارد. همان بازیکن وقتی به دلیل ضعف فنی از تیم کنار گذاشته شد، کک کسی از هواداران نگزید. به عبارتی دیگر آن بنر ۱۰ متری سفارش خود بازیکن برای بازی ها بود.
  متأسفانه هوادار تیم، خیلی زود اسیر موج سواری عده ای از دلالان فوتبالی و یا سکوهای بازیکن سالار ( مثل همین مثال بنر ۱۰ متری ) می شوند و بدون توجه به کلیتی به نام تراکتور و موفقیت آن، همراه با موج ایجاد شده تیشه به ریشه تیم می زند.
  دهها کانال هواداری، هر کدام طرفدار یک بازیکن و مربی و مدیرعامل خاص هستند و دیگر کانالها را با القابی چوخ خودفروش و مافیایی و دلال و … تخریب می کنند.آنچه در این میان قربانی می شود تراکتور است. به عنوان مثال کانالی با دار و دسته اش بازیکنی را به عرش اعلا می برد و کانال دیگری همان بازیکن را به فرش بر می گرداند. البته این وسط فقط مدیران کانالها هستند که سود و معامله اصلی را می کنند و هوادار بی خبر از همه جا، اسیر موج سواری این دلالان فضای مجازی می شوند.
  نکته مهم و اساسی برای هر هواداری، مصلحت تراکتور است. وقتی سرمربی تیم بازیکنی را به دلایل فنی کنار گذاشته و یا اخراج می کند، بایستی جوابگوی تصمیم خود باشد و ایجاد فشار روانی بر روی کادر فنی، خواسته آن بازیکن و کانال های هواداری است، نه خواسته هوادار!
  برای هوادار تراکتور،بایستی کلیت تیم فراتر از اشخاصی باشد که شاید یکی دو سال در این تیم خواهند بود و پس از حصول یا عدم حصول نتیجه و اخذ مبالغ قراردادشان، اصلا تراکتور نامی را نخواهند شناخت.
  و نکته آخر در بحث هوادار این که، نباید طوری رفتار کنیم که بازیکن با خیال راحت در زمین قدم بزند و یا شوتهایش آسمان هفتم را نشانه برود، پیراهنش را درآورده و لات بازی کند، منتقد باشگاه و کادر فنی باشد. تمام این کارها را تنها با یک پشتوانه انجام می دهد و آن چیزی جز هوادار و مکتب عیبی یوخ نیست. بازیکن بایستی در برابر هوادار، مدیرعامل و کادر فنی مسئول باشد و ما به عنوان هوادار بایستی این حس مسئولیت را در بازیکن ایجاد کنیم. بازخواست بازیکن توسط هوادار، تخریب نیست، حق اوست.

  رسانه ها

  رسانه های ورزشی و غیر ورزشی استان نیز به فراخور ورودشان به مباحث ورزشی و کلیتی به نام تراکتور، در برابر این تیم مسئول هستند. این رسانه ها نیز بایستی بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی و یا گروهی و حتی رسانه ای خود، پشتیبان و حامی تیم بوده و در زمانهای مناسب به دور از هر گونه حب و بغض شخصی، به نقد بازی های تیم پرداخته و در امر اطلاع رسانی خبرهای مربوط به تیم، یک قدم جلوتر از رسانه های پایتخت باشند.
  همان مافیا و دلالی که سراغ کانال ورزشی، هوادار و… می رود، سراغ رسانه ها نیز می آیند که مجموعه این عوامل دست در دست هم دهند تا شاید تقی به توقی بخورد و خواست دلالان تیم برآورده شود. تعریف و تمجید الکی و آبکی از شرایط بازیکنان، مربی سابق، مدیر عامل یک دهه پیش و یا حتی نوشته هایی با حب و بغض شخصی، آفت رسانه های ورزشی استان هستند.

  نتیجه:
  در نهایت، با وجود همه این موارد ذکر شده، ما همچنان امیدوار به نتیجه گیری تیم محبوب آذربایجان در رقابتهای داخلی و خارجی فوتبال هستیم و این مهم به دست نمی آید جز با همدلی و همیاری تمامی ارکانهای مطروحه در این نوشته، از مدیرعامل تا هوادار و رسانه که هر یک می توانند نقشی اساسی در موفقیت تیم داشته باشند.
  امید که فصل آتی رقابتهای لیگ برتر فوتبال کشور، فصلی توأم با موفقیت برای تیم دوست داشتنی تراکتور و هواداران پرشور و بی شمار آن باشد

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "بی پرده با تراکتوریها، از مدیرعامل تا هوادار"
  ۳۸ نظر برای “بی پرده با تراکتوریها، از مدیرعامل تا هوادار”
  1. ناشناس گفت:

   علت اصلی حال روز تراختور کنترل نکردن تیم چه زمان گل محمدی وچه زمان سائلام توسط سرمربی ومدیرعامل و بازیکن سالاری و باند بازی توسط بازیکنان شناخته شده و به اصطلاح محبوب پشت انستگرام وکامپوتر سربازگیری زیاد باعث ایجاد تراختوری ضعیف شده و باید با کنار گذاشتن بازیکن حاشیه ساز و سن بالا استارت تراختور مدل جدید روزد

  2. سعید گفت:

   آجورلو رفته با مهدیزاده تمدید کرده تو دفاع که هر بازی رو سوتی های اون گل میخوریم
   آجورلو بعد از اینهمه بی کفایتی چرا باید در سمت مدیرعاملی تراختور باقی بمونه؟

  3. سعید گفت:

   رضایت نامه عالیشاه و هم صادر کرد. اینها همه خیانت به تراختور هست آجرلو هیچ تعصبی رو تراختور نداره
   فصل قبل هم رفیعی و دو دستی تقدیم پیروزی تهران کرد. با این بی کفایت ما میخواهیم قهرمان شویم؟

  4. تراختورچی گفت:

   سرمربی فصل بعد تراختور کبیر ساغلام یا دنیزلی هیچ مربی ایرانی بیسواد و نمیزاریم پاشو بزراه در تراختور
   کمالوند خطیبی و…. به درد تیمهای میانه جدول میخورن

  5. میلاد تی تی گفت:

   آجرلو مدیر فصل بعد هست که شروع کرده به یارگیری اونم چه بازیکنانی!! خخخخخ
   این بازیکنان با نظر چه کسی و جذب و تمدید میشوند؟

  6. جواد گفت:

   جناب احمدیان دستتان درد نکند واقعا خیلی کارشناسانه وموشکافانه حق مطلب وادا کرده اید واقعیت هایی است که بیان شده امید است که اصحاب رسانه مخصوصا رسانه نوشتاری همه موارد ذکر مد نضر قرار دهند ومانع بوجود امدن انواع حواشی من جمله بازیکن سالاری توسط فشار از طریق سکوها باشند خیلی مسائل را اشاره کرده اید واقعا اگه درمان نشود موفقیت حاصل نخواهد شد

  7. حمید گفت:

   ابراهیمی و عشوری و…همین الان در لیست مازاد هستند
   بیش از دو میلیارد برای اینها این فصل هزینه شده! خروجی صفر!

  8. 12 گفت:

   یکی از نویسندگان ساده و احساساتی ما فردی هست به نام ساوالان
   کسی که از اف۱۴ و عشوری با همین عوام فریبی ها حمایت میکرد و هرکی هم اعتراض میکرد که آقا ظاهر بین نباش عملکرد فنی بازیکن مهم هست اینا دارن سو استفاده میکنند ولی میومد بقیه رو متهم به دشمنی و… میکرد. میگه دنبال آرمان هستیم! چه آرمانی قراره با این عوام فریب ها بدست بیاد؟ اینا الان یه حرفی میزنند یک ساعت بعد یه چیز دیگه اونا دنبال منفعت خودشون هستند اونوقت فردی مثل ساوالان با این بازیکنان دنبال ارمان هست آدم واقعا چی بگه اخه….
   الان شاید بیاد اینجا بگه تو نمیفهمی من خیلی میفهمم! اف چهارده خیلی بهتر از عالیشاه هست خخخ آخه مرد حسابی عالیشاه چه ربطی به ابراهیمی داره عالیشاه خیانت کنه ابراهیمی هم مجوز خیلی کارهای برخلاف منافع تیم و باید بگیره؟ عالیشاه تکلیفش مشخصه که جذبشون اونم برای سربازی اشتباهه، این دلیل میشه عشوری و ابراهیمی پول میلیاردی بگیرن و هرکار دلشون خواست بکنند و به تیم ضربه بزنند تو ساده هم بیای بگی آی اون تورکه این اف ۱۴ هست خط قرمزه خخخخ

   • س-ا گفت:

    ساوالان میگویدکه:

    «بضاعت تیم ماهمین است که داریم]نه میتوانیم یکی رااخراج کنیم ونه یکی دیگرراواردتیم کنیم!
    باکوبیدن ایرانپوریان وکیانی واف ۱۴ و تک تک بازیکنان تیم،تنها آب به آسیاب دشمن میریزیم !
    امروز،مدیریت از راه دورآجرلو،نه تنهااز مهدی باتعصب یک چاقوکش وازایران پوریان باوفای پنالتی زن یک بازیکن خلع سلاح شده واز اف ۱۴یک بازیکن چموش ،بجا گذاشته وباهمین ها هم بایداز سقوط رهائی یابیم!
    کوبیدن بازیکنان دراین مرحله بحرانی که باهمکاری آجرلو وفدراسیون،دربی جواب گذاشتن نامه های تهدیدآمیزفیفاوومتعاقبامحرومیت تیم ازجذب بازیکن،باعث سلب آرامش روانی تیم ضعیف تراختورخواهدشد!
    ارسلان مطهری،تحفه گلمحمدی،کرپیچ سوغات ساغلام،چه گلی برسرتیم کاشتندکه اف ۱۴رابکوبیم؟»

    ۱۲ ودیگرحامیان آجرلو میگویند که :

    «برای سقوط تراختوربه لیگ یک وراحت شدن از دست هواداران این تیم،تنها یک باخت کافی است!

    آجرلو پست ومقامی بالاترمیگیردومسلما به نوچه هاهم بیشترمیرسد!

    سقوط تراختور تنهابایک باخت!بهمین سادگی…….

    نزدیکترین راه، کوبیدن بازیکنان باسابقه تیم است وایجادشایعه که کیانی وایرانپوریان وابراهیمی،بخاطر کمالوندبازی نمیکنندتا کمالوندرابه تراختوربیاورند! »

    *************

    جناب «۱۲» !

    جوابهای مفصل مارادرمورد لجن پراکنی های عوامل بدخواهان تراختوروآذربایجان را درسایت اویاقلیق،خوانده ایدوچه بهترکه نوشته ایدکه ما میگوئیم:اف ۱۴ازعالیشاه بهتراست!….

    بازهم میگوئیم که یک مدیربومی هرچندضعیف باشد ازیک مدیرمجهول الهویه تهران نشین برای ما بهتراست!

    بازهم میگوئیم بکوری چشم بدخواهان ودشمنان مردم آذربایجان ،تراختوررابایاری بازیکنان باوجدان نظیرپهلوان وتعصبان تیم درلیگ نگه می داریم،اما آجرلو با عدم موفقیت دراتمام موفقیت،همچنان درتهران میماند،اما نامش ازتراختورحذف میشود!

   • صحیح گفت:

    ساوالان میگویدکه:

    «بضاعت تیم ماهمین است که داریم]نه میتوانیم یکی رااخراج کنیم ونه یکی دیگرراواردتیم کنیم!
    باکوبیدن ایرانپوریان وکیانی واف ۱۴ و تک تک بازیکنان تیم،تنها آب به آسیاب دشمن میریزیم !
    امروز،مدیریت از راه دورآجرلو،نه تنهااز مهدی باتعصب یک چاقوکش وازایران پوریان باوفای پنالتی زن یک بازیکن خلع سلاح شده واز اف ۱۴یک بازیکن چموش ،بجا گذاشته وباهمین ها هم بایداز سقوط رهائی یابیم!
    کوبیدن بازیکنان دراین مرحله بحرانی که باهمکاری آجرلو وفدراسیون،دربی جواب گذاشتن نامه های تهدیدآمیزفیفاوومتعاقبامحرومیت تیم ازجذب بازیکن،باعث سلب آرامش روانی تیم ضعیف تراختورخواهدشد!
    ارسلان مطهری،تحفه گلمحمدی،کرپیچ سوغات ساغلام،چه گلی برسرتیم کاشتندکه اف ۱۴رابکوبیم؟»

    ۱۲ ودیگرحامیان آجرلو میگویند که :

    «برای سقوط تراختوربه لیگ یک وراحت شدن از دست هواداران این تیم،تنها یک باخت کافی است!

    آجرلو پست ومقامی بالاترمیگیردومسلما به نوچه هاهم بیشترمیرسد!

    سقوط تراختور تنهابایک باخت!بهمین سادگی…….

    نزدیکترین راه، کوبیدن بازیکنان باسابقه تیم است وایجادشایعه که کیانی وایرانپوریان وابراهیمی،بخاطر کمالوندبازی نمیکنندتا کمالوندرابه تراختوربیاورند! »

    *************

    جناب «۱۲» !

    جوابهای مفصل مارادرمورد لجن پراکنی های عوامل بدخواهان تراختوروآذربایجان را درسایت اویاقلیق،خوانده ایدوچه بهترکه نوشته ایدکه ما میگوئیم:اف ۱۴ازعالیشاه بهتراست!….

    بازهم میگوئیم که یک مدیربومی هرچندضعیف باشد ازیک مدیرمجهول الهویه تهران نشین برای ما بهتراست!

    مجهول الهویه نه ازجهت اینکه اورا وخانه وکاشانه اش راویاپدرومادرش رانمیشناسیم،بلکه ازاین بابت عرض میکنم که نام این آدم ،به اهل خاورمیانه چشمک میزندکه من ترک تبارهستم،اما این آدم ،درتبریزودرپیش امامجمعه های محترم خودرا فارس معرفی کرده!!!!

    بازهم میگوئیم بکوری چشم بدخواهان ودشمنان مردم آذربایجان ،تراختوررابایاری بازیکنان باوجدان نظیرپهلوان وتعصبان تیم درلیگ نگه می داریم،اما آجرلو با عدم موفقیت دراتمام ماموریت،همچنان درتهران میماند،اما نامش ازتراختورحذف میشود!

    • احمدیان گفت:

     سلام.
     جناب ساوالان، این راهش نیست که بخواهیم هوادار را به عنوان ولی نعمت تراکتور، جیره خوار بنامیم. هوادار حق دارد از سر تا پای باشگاه را به نقد بکشد. جیره خوار نامیدن هوادار، یا بحث های پوچی چون غیریت و تعصب و ترکم و فارسی و…دردی از تیم دوا نخواهد کرد.
     نکته بعدی اینکه، این عملکرد بازیکنان است که آنها را در بوته نقد می گذارد، افت فاحشی که دارند، پنالتی هایی که گل نکرده اند و…
     کمالوند و یا هر مربی دیگر داخلی، به درد تیم نخواهند خورد و به قولی خواهند سوخت.
     مطمئن باشید با این بازیکنان، یا بدون اینها، و حتی اگر دو بازی آینده را نیز ببازیم، تراکتور سقوط نخواهد کرد.
     بحث اصلی در این نوشته، فصل آتی لیگ برتر و ساختار تراکتور بود.

  9. حجت قرنقو گفت:

   درک و مفهوم نویسنده از تیراختور خیلی جالب و مفید بود و برا شخص من خیلی جالب بود.
   ولی بیشترین ضربه و حاشیه که تیرختور را تهدید میکند رسانه های پایتخت هستند و من خیلی خیلی تعجب میکنم که آنها یک متن مینویسند فردای آن روز این متن انقدر تو خود باشگاه بزرگ میشه که منجر به حاشیه خیلی بزرگ میشه. با نظر نویسنده کاملا موافقم که مربی یگ بازیکن را نخواست حتما باید برود . ولی بعضی بازیکنان هستند دوران اوجشن را تو تیم تیراختور بازی کردن و قرارداد های بالاتر را بخاطر تیراختور رد کردن. مثلا مهدی کیانی اگر الان خوب بازی نکند خیلی قابل احترام است چون جوانی اش را برای تیراختور گزاشته و باید از این بازیکنان استوره بسازیم .
   سینا عشوری بخاطر تیراختور رباط پاره کرد. خیلی بی انصافیست چنین بازیکن با تعصبی رو کنار گزاشت.

   • یاشار گفت:

    عشوری بخاطر تراختور رباط پاره نکرد بخاطره زیاده روی در…. رباط پاره کرد
    دو فصله پول میلیاردی میگیره و کارش شده حاشیه سازی در اینستاگرام، اگر شعار در اینستاگرام و سرشاخ شدن با بنگر و تو میگی تعصب من دیگه حرفی ندارم دقیقا منظور این نویسنده با تماشاگران ساده لوحی مثل تو هست. عشوری اگر تعصب داشت میگفت من دو فصله برای تراختور فوتبال بازی نکردن حداقل نصف قراردادم و میبخشم و میام با تمام وجود تمرکز میکنم فقط رو فوتبال تا بلکه این دو سال جبران بشه نه اینکه از هوادار استفاده ابزاری کنم تا به اهدافم برسم

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    خوب ما در بحث رسانه در خود باشگاه ضعف داریم. از مدیر رسانه ای بگیرید تا رسانه هایی که در اختیار باشگاه هستند و اخبار دست چندم را به هوادار می دهند.
    به نظرم با تغییری در مدیریت رسانه ای تیم، این وضع بهبود یافت.
    هر چند می توان رسانه هایی فراتر از سایت و کانال نیز به راه انداخت.
    در مورد بازیکنانف ببینید این خود بازیکن است که با هنرمدی، خود را تبدیل به اسطوره می کند. بازیکنی که اینستاگرام بازی می کند، دستور به تعطیلی تمرین می دهد و… نمی تواند اسطوره تیم باشد

  10. تراختور کبیر گفت:

   داداش دوزدی ساغول گوزل یازمیسان فقط تراختور مهمدی

  11. علیرضا گفت:

   دوتا دفاع وسط خوب و درجه یک برای فصل بعد
   آقای جهانبخش پیشنهاد شما برای این پست، دوتا دفاع وسط خوب داخلی معرفی کن

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    بایستی کلیه خطوط تیم نیازسنجی شود. با بازیکنان مازاد قطع همکاری بشه و سربازان بی کیفیت را روانه تیم های دیگر ( به طور قرضی ) کرد که می تواند منبع درآمد نیز باشد.
    البته واجب تر از هر امری، انتخاب سرمربی تیم است. ساغلام و یا هر مربی دیگر، بایستی بدون فوت وقت معرفی شوند.

  12. ایرج گفت:

   دستت درد نکنه که انصاف را رعایت کردیی

  13. حرف حساب گفت:

   در استانی به این بزرگی به این عظمت چرا باید وضع تیم مردمی تراختور این باشه؟
   کجاست استاندار نمایندگان شهردار شورای شهر؟
   بیاید ساختار این تیم و درست کنید و منابع و بودجه اش رو مشخص کنید تا این باشگاه شکل یک باشگاه و بخود بگیرد و در مسیر موفقیت حرکت کند
   کارخانه تراکتور سازی بودجه بده شهرداری بودجه بده افراد ثروتمند بخشی و از سهام و بخرن
   شهرداری کمپ تمرینی مدرن درست کنه برای تیم، والا بخدا زشته بده تیمی که میلیونها هوادار داره اینطور نابسمان باشه وضعیتش
   وجود تراختور نعمته برای کشور کسایی که شرایط کشور و بخصوص آذربایجان و میدونند و درک میکنندواقف هستند چه نعمت بزرگی هست باشگاه تراختور پس قدرشو بدونید تراختور جلوی خیلی از بحران های بالقوه رو در کشور گرفته و میتونه بگیره…

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    خوب مسئله اینجاست که هر نهادی متولی اموری است که شاید ربطی به تراکتور نداشته باشد، در ثانی نهادهایی مثل شورا و شهرداری با حجم عظیمی از بدهی روبرو هستند و بارها کمک های مصوبه برای تراکتور مورد انتقاد خود اعضای شورا قرار گرفته است.
    بودجه عمومی ورزش استان را نیز نمی توان فدای یک تیم کرد. سلامت جسمی شهروندان، مهمتر از قرارداد بازیکنی مثل کرپیچ است!
    بهترین راه، حمایت هئیت مدیره و سهامداران تیم طبق روال سالهای قبل از آجورلو و درآمدزایی خود باشگاه است

  14. عشقیم تراختور گفت:

   ضمن اینکه برخی بازیکنان سعی نکنن با کم کاری به تیم ضربه بزنند و به خیال خودشون ساغلام بره و مربی باب میل اونا بیاد
   مربی فصل بعد ساغلام هست ساغلام هم نشد مربی بزرگ خارجی مثل دنیزلی یا یک مربی بزرگ خارجی دیگر
   خلاصه تا حداقل دو سه سال آینده از مربی داخلی خبری نیست.
   فصل بعد هم بفکر بازیکنان با کیفیت در حد تراختور برای قهرمانی باشند

  15. نادر گفت:

   ضمن عرض سلام حضور دوستان عزیز و نویسنده محترم؛ چند تا نکته جهت تنویر افکار عمومی عرض کنم. شما هنوز نمیخواهید بپذیرید که جناب آجرلو مدیرعامل بی کفایتی هست و به درد تراکتور نمیخوره. از همون اول اصلا رفتن پیش امام جمعه چه معنایی داره؟ اگر مساله شخصی هست چه نیازی به بوق و کرنا کردن بود؟اینکه اقای شبستری به ایشون گفته از اینجا زن بگیرید چه معنایی داره؟ ایشون مدیرعامل بودن یا قراربوده بیان اینجا تجدیدفراش کنن؟ ریاکاری و ظاهر سازی برای فریب یه سری که بتونه کارش رو پیش ببره از همون روز اول دردستورکار جناب اجرلو قرار داشت. بازیکن ارمنی هم فیلم دیگر ایشون بود. مگه تراکتور قبلا بازیکن ارمنی نداشته؟ اصلا این بازیکن رو چه کسی آورد؟ خودش آورد فیلم زشت رو بازی کرد هوادار رو فریب داد تا جای پاشو محکم کنه. ایشون باید به سوالات زیادی جواب بده چون جوابی نداره ترجیح میده از دیده ها خودش رو مخفی کنه. اما درمورد مربی، نیومده رفته یا بردنش نماز جمعه. هی تبلیغ میکنن روی اینکه قبل از بازی نماز میخونه. این مسائل ربطی به کار اصلی ایشون نداره. نتیجه چی گرفته؟ ضعیف ترین نتایج تاریخ تراکتور. اون دو تا بازیکن با دلالی ایشون اومدن تراکتور. بازیکنانی که به نظر بازیکن فوتبال هم نیستن. احتمالا بهشون گفته اینجا بخور بخور هست هیچی حالیشون نیست بیاید یه نمدی هم شما برای خودتون ببافید. بالاترین پول برای ضعیف ترین نتایج دستاورد مربی بوده که هیچ تجربه بین المللی نداشت و صرفا به خاطر ترک بودن شد مربی تراکتور. در نهایت باید عرض کنم چیزهایی که فرمودید معلول هستن. اگر دلتون به حال تراکتور میسوزه برید سراغ علت. تا علت ها رو ریشه یابی و درمان نکنید همین اش هست و همین کاسه. تغییر مدیر عامل تغییر کادر فنی تغییر بازیکن دردی از تراکتور رو دوا نخواهد کرد.

   • احمدیان گفت:

    سلام .
    ما حمایتی از آجورلو نکردیم که بخواهیم بی کفایتی ایشان را بسنجیم. بحث ما در نوشته، فصل آتی تراکتور است. با آجورلو یا بدون آجورلو.
    ما ترکها عادتی که داریم این است که برای اینکه کسی را پایبند به حضور در شهری بکنیم، پیشنهاد ازدواج می دهیم. اینکه شبستری گفته اند از اینجا زن بگیرید، احتمالا منظورشان این بوده که تهران را بیخیال شوید و در تبریز بالای سر تیم باشید! کاش به این نصیحت عمل می کردند!
    ببینید دوست عزیز، این موارد طبیعت فوتبال است، پستی و بلندی دارد این فوتبال، منتها نبایستی توهم توطئه داشته باشیم. سپاهان اصفهان این فصل نه محروم بوده، نه مصدوم داشته، سرمربی آن هم خارجی بود که یک بار قهرمانش کرده بود. چطور شده است که در جدول رقابتها پایین تر از تراکتور ما قرار دارد؟ ایا آنها هم نهادی مثل سپاه بالای سرشان است؟
    ما زیادی بزرگ کردیم این مسئله فوتبالی را!
    در کنار این بایستی قبول کنیم که به عنوان هوادار، در این وضعیت به پیش آمده مقصر هستیم

    • نادر گفت:

     سلام. دوست عزیز،منظور بنده این نبود. مسائل شخصی هرکسی به خودش مربوطه. ایشون به عنوان مدیر عامل یا فردی به عنوان مربی وظیفه خاص خودشون رو دارن و درقبالش باید جواب بدن. نه مبلغ تبلیغات اسلامی و ازدواج و…. همینطور اقای ساغلام پول گرفته بالای دومیلیارد باید در قبال عملکردش مسئولیت پذیر باشه. مساله کارآمد بودن افراد هست. در مورد بعدی هم با قیاس مع الفارق که نباید توجیه کنیم. میخواید با بارسا مقایسه کنیم؟ سپاهان چندبار این چندساله قهرمان شده؟ اونا ساختار درستی دارن. نتیجه هم گرفتن. افت گهگاهی طبیعت فوتبال هست. همه جای دنیا هم هست. هیچ تیمی همیشه نمیتونه در اوج باشه. اما مشکل تراکتور ساختاری هست. توهم هم نیست. سرنوشت تیم هایی مثل نیروی زمینی و فجرسپاسی و ملوان گویای اینه که پادگان سازی چه بلایی سرتیم خواهد آورد.

     • احمدیان گفت:

      صد در صد، هر کسی که در این تیم است، بایستی جوابگو باشد! جوابگوی مسئولیتی که بر عهده گرفته است.
      قیاس تراکتور با این تیم هایی که از اساس نظامی هستند، مثل همین هایی که نام برده اید، مع الفارق است
      تراکتور و سپاهان نزدیک یک دهه است که در سطح اول فوتبال مملکت هستند و در برخی فصول رقیب همدیگر برای کسب مقام قهرمانی بوده اند.
      اگر ساختار تراکتور مشکل داشت، تراکتور خیلی وقت پیش سقوط کرده بود! چند سال پای ثابت قهرمانی بودیم و به لطایف الحیل فدراسیون باختیم؟
      زمانی که با رسول خطیبی و چند جوان گمنام، بر این فوتبال آقایی کردیم، چرا ساختارمان مشکل نداشت؟ زمانی که با تونی یا قلعه مرغی شانس اول قهرمانی بودیم، چرا ساختارمان مشکل نداشت ؟! مشکل از جای دیگر است برادر! مشکل سکوهایی هستند که عرصه را بر رسول خطیبی، تونی، و… تنگ کردند

      • نادر گفت:

       البته نظر همه محترم هست اما بحث این نیست که تیمی از اول زیرمجموعه نهاد نظامی بوده یا بعد شده. بحث روی ساختار معیوب هست. وقتی در اون قرار میگیره به تدریج تیم ها رو به نابودی میرن. پاس،ملوان یا فجرسپاسی و نیروی زمینی شاید به اندازه تراکتور نتونن ۱۰۰ هزارنفر بکوشونن استادیوم اما درحد خودشون هواداران پورشوری دارن و کمتر از تراکتور هم موفقیت نداشتن. به دفعات فینال جام حذفی رسیدن قهرمان شدن مخصوصا پاس و ملوان. پاس قهرمان آسیا شده. یه شبه هیچکدوم به این روز نیافتادن. گذشت زمان اونا رو به این روز انداخت. همین نیروی زمینی به تراکتور میزد لیگ یک. اگر برای سقوط عجله دارید با این رویه که در پیش گرفته امسال نشه سال بعد… امسال تراکتور به لطف نتایج تیم های دیگه مونده. تناقض آشکار درحرف شما اینجاست که اینجا میگید ساختار تراکتور مشکلی نداره اما در مقاله بعدی از بازی ضعیف سربازان بی کفایت صحبت کردید. تراکتور به خاطر نظامی بودن داره سرباز میگیره. اول کمتر بودن با کیفیت بودن رفته رفته بیشتر و بی کیفیت شدن. کارویژه این نهادنظامی ورزش حرفه ای نیست قرار نیست پول خرج کنن دنبال پرورش استعداد باشن هدفشون یه چیز دیگه هست. بنا ندارن دست به جیب بشن. همون موقع هم مشکل داشت. منتهی با موقت درمانی بعضی وقتا علتها میرن به حاشیه. هیچکسی در این ساختار بازدهی حداکثری نداره. شاید یادتون رفته درگیریهای لفظی رسول رو با تربیت بدنی نیروهای مسلح؟همه تیم هایی که زیرنظر اینگونه نهادها بودن به روز سیاه نشستن. دیر و زود داشته اما سوخت و سوز نداره.

  16. علیرضا نصری گفت:

   واقعا نویسنده شجاعت و هوشمندی بالایی دارد.دست مریزاد

  17. امیر گفت:

   آقا دمت گرم.حرف حق زدی.من که قلمی ندارم که حرفمو بزنم چند هفتس تو نظرات سایتها میگم که آقا وقتی یه بازیکن مثل فرزاد حاتمی نمیتونه ساده ترین پاس رو کنترل کنه و حفظ توپ یک ثانیه ای داره دیگه تقصیر مدیرعامل یا مربی چیه.
   تراکتور از دوران بدی عبور کرد و پوست اندازی باید کم کم صورت بگیره و هواداران هم اسیر حاشیه های سکوهای چلوکباب خور نشن.که وقتی سرمربی خواست بازیکن رو بیرون بزاره سرمربی رفت ولی اون بازیکن بی کیفیت هنوز تو تیم مونده چرا چون هوادار خواسته و مدیرعامل هم به خاطر فشار هوادار مجبور شده قبول کنه.تیم تراکتور بیشتر از همه از بازیکن سالاری ضربه خورده بعد اون هم از ناآگاهی هواداراش

   • masoud گفت:

    احسنت عالی گفتی
    یه تشکر ویژه از نویسنه
    چند نکته رو بگم:
    بعضی از بازیکنا همش پارتی و شبگردی میکنن.اینا اگه نرن تیم درست بشو نیست
    دوم اینکه کیانی کوه غیرت و شرف هست اسطورمونه تحت هرشرایطی نباید کسی بهش بی احترامی کنه
    سوم اینکه هافبک و مهاجم تاپ و درجه یک باید بگیریم
    چهارم اینکه نادری با اون سرعت بالاش باید بره دفاع کناری پس دو تا دفاعع وسط عالی میخواییم.
    پنجم مهمتر از همشون بدنساز حرفه ای بیارن مصومیتا تیمو داغون کرده

   • احمدیان گفت:

    سلام .
    گناه ماست اگر تراکتور تنهاست.
    گناه ماست اگر بازیکنی چنین جرأتی پیدا کرده است که سرمربی تیم را تغییر می دهد!
    گناه هوادار و من رسانه ای است

  18. اسمان گفت:

   سلام واقعا خوشحالم که بالاخره یک نفر هم پیدا شد بدون حب و بغض وبامنطق تیم رو آنالیز کرد واقعا”دستتون درد نکنه حال وروز تراکتور ومشکلات تراکتوررو خوب آنالیز کردین بعنوان یک هوادار باز هم تشکر میکنم.

  19. اسمان گفت:

   کاش ادمین اف سی تراکتور تو اینستاگرام که دوستی خاله خرسه با تراکتور داره از شما یاد بگیره.

  20. نادر گفت:

   مشکل تراکتور اساسی و ریشه ای است و تا علت برطرف نشه این معلول هایی که در بالا ذکر شدن درست نخواهند شد. از طرفی درباره مدیرعامل و مربی هم باید عرض کنم که هیچکدام در سطی تراکتور نیستن. عدم کارایی و سوء مدیریت مدیرعامل و همینطور کیفیت پایین ساغلام در مدت تصدی مربی گری اونم با یه پول هنگفت کاملا اینو نشون میده. مربی که صرفا به خاطر ترک بودن و برای زمان خریدن از سوی مدیرعامل آورده شد هیچ تجربه بین المللی نداره با خودش دو تا بازیکن که اصلا معلوم نیست بازیکن فوتبال هستن یا چیز دیگه، آورد، ضعف فنی و…. همگی گویای بی کفایتی هست.

  21. Tt گفت:

   با تشکر از جناب احمدیان؛
   تمامی دوستانی که مطلب نوشتند ، از هواداران واقعی تراکتور هستند.
   قبول کنیم که کوچک ترین هوادار تراکتور که عاشق فوتبال و فقط ۹ سال دارد ، می تواند خوب و بد بودن بازیکن را ارزیابی کند. همان کودک ۹ ساله می گوید چرا فرزاد حاتمی را کنار نمی گذارند؟ اون که تمامی توپ ها را خراب می کند و یا چرا بازیکن خارجی تراکتور نمی تواند گل بزند؟ این دیدگاه کوچک ترین هوادار تراکتور هست.
   نتیجتا همه هوادارها خوب و بد بازیکنان را به خوبی می فهمند ، اینکه چه کسی واقعا از جان مایه می گذارد و چه کسی بی تفاوت هست ، چه کسب روز خوبش نیست ، چه کسی می جنگد و چه کسی راه می رود. چه کسی در حدو اندازه های تراکتور نیست و…
   لیکن آنچه اهمیت دارد، تراکتور است ، ماندنی و خدشه ناپذیر.
   پس هر بازیکنی که فرصت سوزی کند ، موجبات شکست تیم را فراهم آورد وبی انکه جبران مافاتی نماید ادامه دهد ، جایی در تراکتور ندارد هر چند که زمانی موثر بوده باشد ، امروز امتیاز می خواهیم ، قهرمانی را سهمیه را ، فردا دیر است.

  22. فرید گفت:

   اینم یه باخت دیگه. ۸ بازی ۹ امتیاز در لیگ و ۵ بازی ۲ امتیاز در اسیا. ۱۳ بازی ۱۱ امتیاز. این آمادر درخشان کادر فنی جدید هست. چرا مربی تعویض شد؟ ۲ میلیارد تومن با چندصد میلیونی که برای او دو تا دبه دادن چه تاثیری داشته؟ اگر گل محمدی میموند بدتر از این نتیجه نمیگرفتیم. چندمیلیارد تومن هم حیف و میل نمیشد. باز سنگ مربی سطح پایین رو به سینه بزنید.

  23. TT گفت:

   گل محمدی بود، جای سیاه جامگان نشسته بودیم. این تیم تمرکز می خواهد ، انگیزه می خواهد ، وقتی بازیکن وعده های دروغین درآمد زایی را می شنود و پولی نمی بیند ، دروازه که سهله خودش را هم کج می بیند.
   آیا واقعا سپید رود جز موقیت گل که تقدیم شان شد موقعیتی داشتند؟
   چند تا موقعیت تک به تک داشتیم که گل نشد. چرا دروازه خالی را عوض شوت زدن پاس می دهند. چرا؟
   وقتی برانکو با پبروزی شانزدهم جدول بود همین رنگی ها و بنگی ها ، رسانه ها و سایت ها و روزنامه ها می گفتند حمایت ، حمایت. تمرکز تیم را بهم نزنید حالا که نوبت به تراکتور رسیده از سه هفته پیش ورزش۳ برای تراکتور سرمربی عوض می کنه. چرا؟
   ما باید از هوادارهای سپیدرود یاد بگیریم که تیم در حال سقوط را اینگونه حمایت می کنند.

  24. Toraj Traktorchi گفت:

   این ها می خواهند سرمربی وابسته به دو تیم تهرانی بیاد تراکتور ، بعد هم روزنامه پیروزی بنویسد: …. از خودمان است ، قربانی اش کنید.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.