|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰ | کد خبر : 69206
 • پرینت

  آذرقلم: استقلال در کورس کسب سهمیه آسیا با ۵ تیم دیگر رقابت تنگاتنگی دارد، اختصاص چنین سهمیه ای به استقلالی ها می تواند شائبه تبانی در هفته های آخر لیگ را نیز مطرح کند. مطمئنا فوتبالدوستان تبریزی و آذربایجان دلشان نمی خواهد که در این فوتبال مصلحتی، صلاح کار را در دیپورت گسترش به لیگ دسته اول ببینند!

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: هنگامی که از قانون در فوتبال ایران صحبت می کنیم، دقیقا به مواد تصویب شده ای در فدراسیون فوتبال اشاره داریم که در مورد تمامی تیم ها به جز سرخابی ها نگاشته شده اند. قوانینی که تراکتور را از همراهی هوادارانش منع می کند، یا بازیکنی از این تیم را دو ماه محروم می سازد و دیگر قوانینی که مختص تراکتور و تیم های شهرستانی است.
  در مقابل این قانون، مصلحت اندیشی را نیز داریم که فراتر از قوانین مصوبه عمل می کند. مثلا تیمی را در نظر بگیرید که تبانی کرده است، قانون مصوب فدراسیون و فیفا آن تیم را یک دسته پایین تر می فرستند، ولی مصلحت فوتبال ایران حکم می کند که امکانات خوبی دارند، و صلاح ندیدیم که به لیگ دسته پایین بفرستیم. البدر بندر گنگ که یادتان است؟ بیچاره فردوسی پور آن همه مدرک جمع کرد که آقا در این فوتبال فساد و تبانی وجود دارد، رئیس خوش خنده مصلحتی گفت عیبی ندارد، امکانات خوبی دارند و زحمت زیادی کشیدند.
  یکی از این قوانین مصوبه فدراسیون، قانون حضور تماشاگران تیم مهمان در استادیوم شهرهای دیگر است که بر اساس آن تنها ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه به هواداران تیم مهمان اعطا می شود و جالب تر اینکه حتی اگر تیم میزبان تماشاگری نداشته باشد، این قانون بایستی اعمال شود.
  این قانون من درآوردی (به قول استاد نصیرزاده البته)، تنها در مورد تراکتور و تیم های شهرستانی صدق می کند و سرخابی های تهران از این قانون مبرّی هستند. یعنی به عبارتی ورزشگاه آزادی تهران اگر خالی هم باشد، تماشاگر تراکتور حق ورود ندارد، چون « قانون » حکم به حضور ۱۰ درصد داده است. اما تماشاگران سرخابی ها، هر اندازه که بخواهند، می توانند استادیوم های شهرستانها را پر کنند. از مشهد و اصفهان بگیرید تا خوزستان و شمال کشور.
  البته حضور هوادار در یک بازی فوتبال، فارغ از میهمان و میزبانی انها، یکی از زیباییهای فوتبال است، منتها مسئله اصلی در اینجا سیاست و برخورد دوگانه فدراسیونی ها با این مسئله است.

  Image result for ‫تراکتورسازی و سرخابی های تهران‬‎
  اخیرا مدیرعامل غیربومی باشگاه گسترش فولاد تبریز که ید طولانی در تدوین قوانین فوتبالی فدراسیون دارند ( به جز قانون ۱۰ درصدی تماشاگران میهمان) فرموده اند که ۵۰ درصد ورزشگاه بنیان دیزل را در اختیار هواداران استقلال قرار خواهند داد. سوال اساسی اینجاست که چطور همین استقلال و مدیرانش هفته ها بر سر سهمیه ۱۰ درصدی تراکتور مصاحبه می کنند، تخریب می کنند و در نهایت به ۲۰ درصد راضی می شوند و البته آن را غیر قانونی می خوانند، این بار به عنوان میهمان تبریزی ها بایستی ۵۰ درصد سکوها را داشته باشند؟
  استقلال در کورس کسب سهمیه آسیا با ۵ تیم دیگر رقابت تنگاتنگی دارد، اختصاص چنین سهمیه ای به استقلالی ها می تواند شائبه تبانی در هفته های آخر لیگ را نیز مطرح کند. مطمئنا فوتبالدوستان تبریزی و آذربایجان دلشان نمی خواهد که در این فوتبال مصلحتی، صلاح کار را در دیپورت گسترش به لیگ دسته اول ببینند!
  ذوب آهن، سایپا، فولاد، پارس جنوبی جم و پیکان تیم هایی هستند که می توانند از این طریق متضرر شوند. حتی اگر تماشاگر از هواداران گسترش در ورزشگاه حضور نداشته باشد، مدیریت این باشگاه حق اعطای چنین امتیازی به آبی های پایتخت را مطابق با نص صریح قانون فعلی فدراسیون ندارد.
  تمام حرف ما این است که اگر این سهمیه ۱۰ درصدی تماشاگر میهمان، قانون مصوّب فدراسیون است، بایستی در مورد تمامی تیم های حاضر در این رقابتها اعمال شود، و اگر قرار بر مصلحت سنجی و لغو خودسرانه این قانون است، بایستی از اساس باطل شود.
  درست است که نتیجه این بازی برای گسترش فولاد زیاد مهم نیست و تنها رتبه جدولی آن را بالا یا پایین خواهد برد، ولی برای تمامی تیم های حاضر در کورس کسب سهمیه آسیا، حائز اهمیت است و بنا بر اصل فوتبال پاک، بایستی شرایط تمامی تیم ها من جمله بهره مندی از حضور هوادار در شهرهای دیگر نیز یکسان باشد.

 • برچسب ها : , , , ,
 • نظرات کاربران در "قانون برای تراکتور، مصلحت برای سرخابی ها/ لطف نصیرزاده شامل حال استقلال"
  ۸ نظر برای “قانون برای تراکتور، مصلحت برای سرخابی ها/ لطف نصیرزاده شامل حال استقلال”
  1. تراختور♥ گفت:

   خوبه حالا نگفتن کل استادیوم دربست در اختیار اسدقلال
   تیمهای تهرانی که در آذربایجان هواداری ندارن، ولی این عمل نصیرزاده چیو نشان میده؟ تیمهای دیگه سعی دارن عرصه رو برای تیم میهمان تنگ کنند اینا شرایط و فراهم میکنند برای خوش خدمتی به تیم میهمان
   این عمل یعنی اماده باختنیم!

  2. Toraj گفت:

   اینکه می گویند قهرمانی کثیف ، از این مساله نشات می گیرد.
   نایب قهرمانی کثیف هم داریم.

  3. BMT1860 گفت:

   باز هم مطالب خام و غلط از این نشریه …. طبق قانون اگه تیمی نتونه ورزشگاه خانگی اش رو پر کنه سکو ها به تیم میهمان داده میشه

   • احمدیان گفت:

    کدام قانون؟!
    اگر چنین قانونی وجود دارد، چرا هوادار تراکتور پشت درهای بسته استادیوم خالی آزادی ماند؟!

   • احمدیان گفت:

    مسئله ما هم همین قانون است! قانونی که فقط برای تراکتور و شهرستانی ها کاربرد دارد، و در مورد سرخابی هاف بی اثر است
    البته اگر خوب خوانده باشید، و گرنه حرجی نیست

  4. خ ق گفت:

   اگر اختیارش وداشتند می گفتن ۳هیچ بازنده ایم. بالاخره اینجا مدیر پیدانمیشه

  5. صمدبرزگر گفت:

   قارداش سنه نه
   استقلال با گسترش هماهنگ شده اند
   قانون وقتی اجرا میشه که یکی از تیمها با درخواست تیم دیگر موافیت نکند انوقت طبق قانون عمل میشه.
   تیمهای دیگر هم باید با توان خودشان نتیجه بگیرند دنبال نتایج سایر تیمها نباشند
   نکته آخر اینکه مگر تیمهای تبریز به جز تراکتور در تبریز طرفدار داره تا استقلال طرفدار داشته باشد چند تماشاگر برای بازیهای گسترش میاد

   • احمدیان گفت:

    کار بیخودی انجام داده اند که هماهنگ شده اند!
    ان از سکوها
    این هم از پیراهن تیم، چرا باید گسترش در تبریز با پیراهن دومش بازی کند؟!
    و نکته آخر، در این لیگ هر چقدر زور بزنید، آخر سر لابی گرهای فدراسیون کار خودشان را انجام می دهند!
    اینهایی که در ورزشگاه بودند، هوادار فوتبال آذربایجان هستند، فارغ از رنگ تیم ها!


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.