|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲ | کد خبر : 68731
 • پرینت

  آذرقلم: رکورد فروش صنایع دستی آذربایجان شرقی در تیرماه گذشته شکسته شد

  آذرقلم: رکورد فروش صنایع دستی آذربایجان شرقی در تیرماه گذشته شکسته شد

  به گزارش خبرنگار آذرقلم، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار آذرقلم، با اعلام این خبر افزود: صنایع دستی در آذربایجان شرقی در طی سال های گذشته روند رو به رشدی داشته است، به طوری که حاصل برپایی سه نمایشگاه ملی صنایع دستی در سال گذشته، فروش  ۹۵۰ میلیون تومانی صنایع دستی استان بود که رکورد قابل توجهی در این حوزه به شمار می آید.

  Image result for ‫گلیم قافلانکوه‬‎

  وی با اعلام حضور ۱۷۰ غرفه صنایع دستی در این نمایشگاه ها، ۲۰ غرفه از این تعداد را مربوط به صنایع دستی روستایی دانست.

  فرشاد به آفرین در ادامه با اعلام اینکه از اوایل سال ۹۶ بحث آموزش همراه با فروش صنایع دستی در دستور کار این اداره قرار گرفته است با ارائه آماری از وضعیت شاغلین و دوره های آموزشی برگزار شده در مورد صنایع دستی استان در مناطق شهری و روستایی گفت: در دوره های آموزشی صنایع دستی ۲۷۰۰ نفر آموزش دیده اند که از این تعداد ۸۳۸ نفر در روستاهای استان مشغول به کار هستند.

  وی با بیان اینکه صدور ۱۰۴۲ پروانه ساخت صنایع دستی و ایجاد ۹۴ کارگاه صنایع دستی حاصل تلاش های گذشته بوده افزود:  در همین مدت برای ۲۵ واحد این صنعت دراستان، نشان مرغوبیت صنایع دستی در سال ۹۶ صادر شده است.

  به آفرین همچنین از برنامه های این معاونت برای ایام نوروز خبر داد و افزود:  ۲۰ نمایشگاه و بازارچه  صنایع دستی در ایام نوروز برپا می شود که در مکان هایی چون ائل گؤلی، برج شهر، عمارت ساعت، خانه حیدرزاده، بنیاد ایران شناسی و همچنین دیگر شهرستانهای استان همچون منطقه آزاد ارس و اسکو برگزار خواهد شد.

  وی همچنین با اشاره به ضرورت برندسازی در حوزه صنایع دستی از ثبت ملی برند «گلیم قافلان کوه میانه» و «چاپ باتیک» در سال ۹۶ خبر داد.

  Image result for ‫صنایع دستی آذربایجان‬‎

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "صنایع دستی آذربایجان، رکورد فروش را شکست/ برند گلیم قافلان کوه میانه به ثبت ملی رسید"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.