|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹ | کد خبر : 68652
 • پرینت

  آذرقلم: موزه قاجار با سه هزار و ۷۸۸ بازدیدکننده از نظر بازدیدهای نوروزی امسال در صدر موزه های تبریز قرار دارد.

  آذرقلم: موزه قاجار با سه هزار و ۷۸۸ بازدیدکننده از نظر بازدیدهای نوروزی امسال در صدر موزه های تبریز قرار دارد.

  به گزارش آذرقلم، طی بررسی هایی که در سه روز نخست سال ۹۷ صورت گرفته است، مراکز موزه ای و تاریخی استان با استقبال چشمگیری از سوی همشهریان و مسافران نوروزی مواجه شده که در این میان، موزه مشروطه و کلیسای سنت استپانوس نیز در زمره پربازدیدترین اماکن استان قرار گرفته اند.
  موزه قاجار تبریز با به نمایش گذاشتن آثار تاریخی مرتبط با دوره قاجار و همچنین تصاویر آثار منتخبی از ‘کمال الملک’ در ایام تعطیلات نوروز برای گردشگران و مسافران نوروزی، فرصتی مناسب را برای آشنایی بیشتر گردشگران با آثار تاریخی دوره قاجار و همچنین آثار منحصربفرد هنرمند جاویدان، کمال الملک فراهم ساخته است.
  بر همین اساس طبق بررسی های انجام شده، در سه روز نخست سال ۹۷، سه هزار و ۷۸۸ بازدید از موزه قاجار به عمل آمده است.
  در این گزارش با اشاره به استقبال مسافران و گردشگران نوروزی از منطقه آزاد ارس به خصوص کلیسای سنت استپانوس آمده است: کلیسای سنت استپانوس همه ساله یکی از مهمترین مقاصد گردشگری آذربایجان‌شرقی است که در ایام نوروز و تابستان بیش از پیش با استقبال گردشگران مواجه می‌شود؛ نوروز امسال نیز با توجه به تقارن با رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸، این مکان جز اصلی ترین مقاصد بازدید مخاطبان قرار گرفته، بطوریکه تا سوم فروردین سال جاری ده هزار و۱۴۰ بازدید از این مکان انجام گرفته است.
  موزه مشروطه و موزه آذربایجان با توجه به جذابیت موضوعی و قرارداشتن محتوا در کالبدی با ویژگی های منحصربفرد تاریخی و معماری و کاملا مرتبط با موضوع از پتانسیل بالایی در زمینه فعال سازی کارکردهای موزه ای برخوردار بوده و بر این اساس در جذب مخاطب بسیارموفق عمل کرده اند؛ طبق بررسی های انجام گرفته میزان بازدید از این دو موزه نیز به ترتیب سه هزار و ۳۴۱ و سه هزار و ۴۷۹ نفر بوده است.
  در آذربایجان شرقی بیش از ۶ هزار اثر ثبت شده ملی و دهها موزه وجود دارد و این استان به رغم قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و برخورداری از آب و هوای سرد از مقاصد اصلی مسافران نوروزی است.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "موزه قاجار پربازدیدترین موزه تبریز در نوروز ۹۷"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.