|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱ | کد خبر : 68629
 • پرینت

  اعلام وضع جوی آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروز

  آسمان تبریز در تعطیلات نوروز آفتابی است/ خشکسالی شدید در انتظار ایران

  آذرقلم: معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی استان وضع جوی آذربایجان شرقی درتعطیلات نوروز را اعلام کرد و گفت: آسمان تبریز در تعطیلات اول نوروز آفتابی است.

  گزارش هواشناسی آب و هوا

  آذرقلم: معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی استان وضع جوی آذربایجان شرقی درتعطیلات نوروز را اعلام کرد و گفت: آسمان تبریز در تعطیلات اول نوروز آفتابی است.

  به گزارش آذرقلم، محمد اشجعی اظهار داشت: براساس آخرین اطلاعات و نقشه های پیشیابی هواشناسی، وضع جوی استان در ۲۹ اسفندماه صاف تا نیمه ابری، در اواخر وقت ابری و در بعضی نواحی با احتمال بارش پراکنده باران است.

  وی سپس افزود: در روز چهارشنبه اول فروردین نیز آب و هوای استان ابری تا نیمه ابری همراه باوزش باد نسبتا شدید و در بعضی نواحی با احتمال بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

  اشجعی افزود: در روز پنج شنبه نیز آسمان استان صاف تا نیمه ابری دربعضی نواحی غبارآلود پیش بینی می شود.

  معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ابراز داشت: در روز جمعه نیز آب و هوا صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

  وی گفت: برای روز شنبه چهارم فروردین نیز آسمان استان صاف تانیمه ابری همراه با وزش بادشدید، گرد و خاک و تداوم افزایش دما خواهد بود.

  رییس سازمان هواشناسی :

  تعطیلات بی‌باران نوروزی/خشکسالی شدید در پیش داریم

  آذرقلم: رییس سازمان هواشناسی اعلام کرد: هوای سراسر کشور هنگام تحویل سال پایدار خواهد بود و تا پایان هفته نیز شاهد پدیده خاصی نخواهیم بود. هفته دوم تعطیلات هم به جز نوار شمالی در کشور بارندگی نداریم.

  به گزارش آذرقلم، رئیس سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای کشور در تعطیلات نوروز اعلام کرد:

  پایداری هوا تا پایان هفته تداوم دارد و تا روز جمعه پدیده خاصی به لحاظ هواشناسی نداریم.

  وی ادامه داد: هفته آینده نوار شمالی کشور شاهد بارندگی خواهند بود اما دیگر نقاط کشور پدیده خاصی نخواهند داشت. این از نظر خشکسالی که پیش رو داریم خبر خوبی نیست اما کسانی که قصد سفر دارند مشکلی نخواهند داشت.

  پرهیزکار تصریح کرد: بر این اساس طی دو هفته بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.

  وی تاکید کرد: در سال زراعی جاری یعنی از مهر ۱۳۹۶ تا پایان شهریور ۱۳۹۷ از ابتدا اطلاعیه و اخطاریه‌های لازم و پیش‌بینی‌های فصلی ارائه شده بود که سال زراعی جاری کم بارش خواهد بود. این کم‌بارشی در اطلاعیه‌های بعدی به خشکسالی بدل شد. متاسفانه پیش‌بینی‌ها به وقوع پیوست و امروز شاهد یک کم‌بارشی ۴۴ درصدی در سطح کشور هستیم.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "آسمان تبریز در تعطیلات نوروز آفتابی است/ خشکسالی شدید در انتظار ایران"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.