|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴ | کد خبر : 68344
 • پرینت

  معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد

  ١٠ سینما در آذربایجان‌شرقی به بهره برداری می رسد

  آذرقلم: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی ١٠ سینما در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

  آذرقلم: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی ١٠ سینما در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، علی محرمی اظهار داشت: در حال حاضر ١٢ سالن سینما در شهرستانهای تبریز، اهر، بناب، مراغه، مرند، شبستر و میانه فعال است که روز پنجشنبه  ١٠ سینمای دیگر در شهرستان های تبریز، ملکان و عجب‌شیر به سینماهای استان افزوده می‌شود.

  وی افزود: مراسم راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سینماها طی آئینی روز پنجشنبه با حضور دکتر مجید خدابخش استاندار آذربایجان‌‌شرقی، محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی کشور و فعالان عرصه فیلم و سینمای استان روز پنجشنبه ٢۴ اسفندماه ساعت ٩ صبح در پردیس سینمایی ستاره‌باران راه‌اندازی خواهد شد.

  محرمی گفت: راه‌اندازی سینماهای یاد شده در راستای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه و به منظور بهره‌مندی آحاد مردم استان از تولیدات سینمایی است.

  وی تاکید کرد: نقش و تاثیر زبان  سینما بر فرهنگ جوامع از دیرباز تا کنون مقوله انکار ناپذیری بوده و همواره در طول سالیان فرهنگ های مختلف برای تبلیغ خود از ابزار مختلفی همچون سینما بهره گرفته و با یکدیگر به رقابت پرداخته اند و در این میان تبریز اولین شهری است که خورشید سینمای ایران از آن طلوع کرده است.

  براساس این گزارش آیین راه‌اندازی ۱۰ سینمای جدید در استان روز پنج‌شنبه ٢۴ اسفندماه ساعت ٩ صبح در پردیس سینمایی مجتمع تجاری ستاره باران برگزار خواهد شد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "١٠ سینما در آذربایجان‌شرقی به بهره برداری می رسد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.