|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳ | کد خبر : 68336
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  سور آسیایی و بخت صعود تراکتور

  آذرقلم: این بازی به خودی خود حساس است و بازیکنان تیم بالطبع استرس زیادی برای این بازی خواهند داشت. تشویق به موقع، اصولی و یکدست تیم، مطمئنا از بار روانی بازی خواهد کاست و بازیکنان با آرامش و طمأنینه و به دور از استرس، راه دروازه حریف را در پیش خواهند گرفت.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: بازی که حساس باشد، شور و هیجان فوتبالی تبریز و آذربایجان را فرا خواهد گرفت. دیگر نیازی به بازشماری اهمیت بازی برای هواداران وجود ندارد، چون تاریخ فوتبال نشان داده است که فهم فوتبالی آذربایجان، یک سر و گردن از دیگر مناطق بالاتر است.
  الجزیره، یادگار امام، تراکتوری ها، سه کلمه ای که کلی نوستالژی خوب در ذهن فوتبالدوستان آذربایجانی و ایرانی تداعی می کند. ورزشگاه مملو از تماشاگر، ادب و فرهنگ والای هواداری، بهت و حیرت بازیکنان خارجی حریف، همگی زیباییهای اولین رویارویی این دو تیم در تبریز بود. بهت و حیرتی که در همان بازی اول کار دست الجزیره ای ها داد و با تقبل شکستی سنگین تبریز را ترک کردند. بعد از آن بازی هم الجزیره به تبریز آمد، ولی به دنبال برخی اتفاقات فوتبالی و غیر فوتبالی، استقبال چندانی از آن بازی نشد.
  سه شنبه هفته جاری باز هم الجزیره میهمان تراکتور در تبریز است، اما این بار قضیه کمی فرق دارد. آخرین بازی سال ۹۶ برای تراکتوری که می خواهد امیدوار به صعود از گروهش باشد، هوادارانی که به یاد چند سال پیش می خواهند شاهد فوتبالی ناب در یادگار امام باشند، تلفیق رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ با رقابتهای آسیایی، و مهمتر از همه اینها، اولین پیروزی آسیایی سرمربی جدید تیم، مجموعه عواملی هستند که این بازی را مهم و بر حساسیت آن افزوده اند.
  در مورد بحث فنی تیم بعد از بازی خواهیم نوشت ولی به ذکر این نکته بسنده می کنیم که توجه ارطغرل ساغلام بایستی به خط حمله تیم، بیش از سایر خطوط باشد. تراکتور چندین بازی است که چه در لیگ و چه در آسیا، گلی به ثمر نرسانده است و این آمار ضعیف گلزنی برای تیمی در حد و اندازه تراکتور قابل قبول نیست. ساغلام که خود مهاجمی حرفه ای در لیگ ترکیه بوده و زمانی گرانقیمت ترین بازیکن فوتبال این کشور، مطمئنا برای فورواردهای تراکتور برنامه ویژه ای در نظر گرفته است. تمرینی اختصاصی تحت عنوان چارچوب شناسی و موقعیت سنجی، می تواند گره گلزنی تیم را حل کند.
  بحث اصلی در رابطه با بازی روز سه شنبه، بحث حمایتی از تیم و بازیکنان است. ششدانگ حواسمان بایستی معطوف به حمایت از تیم بوده و فارغ از اسم و رسم بازیکنان، کلیتی به نام تراکتور را تشویق کنیم.


  این بازی به خودی خود حساس است و بازیکنان تیم بالطبع استرس زیادی برای این بازی خواهند داشت. تشویق به موقع، اصولی و یکدست تیم، مطمئنا از بار روانی بازی خواهد کاست و بازیکنان با آرامش و طمأنینه و به دور از استرس، راه دروازه حریف را در پیش خواهند گرفت.
  سه شنبه تعطیلی تراکتوری برای آذربایجان و تبریز خواهد بود، زمین و زمان در یادگار امام جمع شده و سور آسیایی تراکتور را جشن خواهند گرفت. سوری که تراکتور به پا خواهد کرد و با آتش زدن الجزیره، پرشی در جهت باز شدن بخت صعودش انجام خواهد داد.
  خبر حمایتی دیگری که امروز منتشر شد حاکی از آماده سازی ۱۰ هزار پرچم یک متری از سوی سازمان ورزش شهرداری تبریز است که در نوع خود حرکتی قابل تقدیر است. در کنار این پرچم های ۵ متری منقوش به لوگوی رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ و لوی تیراختور نیز به اهتزاز در خواهد آمد.
  افزایش تعداد اتوبوس های شهری برای تردد هواداران تیم از نقاط مختلف شهر به استادیوم نیز امر حمایتی دیگری است که بایستی استمرار داشته باشد. کل آذربایجان هم قسم شده اند تا به بهترین نحو ممکن حمایت خود از تراکتور را نشان داده و سهمی در این سور آسیایی تراکتور در آخرین چهارشنبه سال داشته باشند.
  نکته مهم این که چشم ناظران بین المللی و داخلی به این بازی است و نبایستی اجازه دهیم اتفاقات دیگر ورزشگاه ها در تبریز تکرار شود. هر گونه ترقه، اشیای پرتابی و… تنها موجب تخریب وجهه هواداران تراکتور در آسیا خواهد شد.
  امید که این حمایت ها مثمر ثمر بوده و رکورد پر تماشاگرترین تیم آسیا را از آن تراکتور کرده و چرخ این تیم را به حرکت در بیاوریم.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "سور آسیایی و بخت صعود تراکتور"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.