|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵ | کد خبر : 68315
 • پرینت

  آذرقلم: تیم والیبال شهرداری تبریز امسال و در فصل کم فروغ تیم های پیکان تهران، شهرداری ارومیه و حتی افت ناگهانی سایپا تهران و در سالی که شهرداری ورامین متغیر و عجیب کار کرد یا آن که کاله به جوانگرایی اندیشید فصلی درخشان را ارائه داده بود اما این تیم به ناگاه ایستاد تا موجی […]

  آذرقلم: تیم والیبال شهرداری تبریز امسال و در فصل کم فروغ تیم های پیکان تهران، شهرداری ارومیه و حتی افت ناگهانی سایپا تهران و در سالی که شهرداری ورامین متغیر و عجیب کار کرد یا آن که کاله به جوانگرایی اندیشید فصلی درخشان را ارائه داده بود اما این تیم به ناگاه ایستاد تا موجی از انتقادها شنیده شود.

  به گزارش آذرقلم، آنها در بهترین شرایط ممکن بدترین نتیجه را گرفتند تا رویای صعود به فینال نظیر یک حباب از میان برود ، بی شک بروز چنین شرایطی و عدم نتیجه گیری در واپسین بازی ها ناشی از برخی موانع و شرایط بود که در مطلب پیش رو به برخی از آنها می پردازیم.

  شهرداری در این فصل شروعی طوفانی داشت و شکست دادن پیکان و سایپا در دو بازی متوالی بیرون از خانه نشان داد که این شهرداری با شهرداری های فصول قبل متفاوت است ، روند شکست ناپذیری آنها تا هفته های پایانی نیم فصل به طول انجامید و آنها در دور رفت با یک باخت مقابل بانک سرمایه در تهران کارشان را با رتبه دومی به انتها رساندند که چنین کیفیتی فوق العاده بود.

  شهرداری با آغاز دور برگشت گرفتار مصدومیت آرش کشاورزی شد و عدم حضور این بازیکن منجر به افت کیفی تیم در زمینه دریافت شد ، تحت وضعیت فوق و با نزدیک شدن به هفته های پایانی و در شرایطی که انتظار می رفت اعتماد به نفرات جوانی چون موسوی و حیدری بیشتر شود اما در مراحل حساس بعدی با بهبود کشاورزی او بیشتر به بازی گرفته شد ! اما به واقع کشاورزی همان کشاورزی قبل از مصدومیت نشد و جالب آن که اصرار بر استفاده از این بازیکن نیز قوزی بر بالای قوز.

  تیم شهرداری در دیدار با کاله آمل که معتقدیم تیم تر از خاتم بود بازی خوب و مورد انتظار یک تیم با تجربه را از خود نشان داد و توانست حتی در آمل که بردن از کاله در آنجا سخت است به پیروزی مهمی دست یافته و مجوز صعود به نیمه نهایی را با شایستگی دریافت نماید.

  اما هر چه بر سر شهرداری آمد دقیقاً بعد از همین مسابقه روی داد و این ابهامی است که شاید یکی از دلایل آن به نتیجه دور از انتظار بازی سایپا – خاتم مربوط شود ؟ آنجا که تیم سایپا طی دو بازی حتی یک ست هم از اردکانی ها نتوانست بگیرد تا تیم پرمهره نارنجی پوش از گردونه رقابت ها حذف شده و خاتم رقیبی با دو میزبانی برای شهرداری و یک بازی خانگی برای حریف شود ؟ در این خصوص همین بس که اگر سایپا به نیمه نهایی راه می یافت آنگاه بازی اول در تهران برگزار می شد که بالطبع شهرداری صاحب یک میزبانی می بود.

  پر واضح است که برای شهرداری بازی با خاتم در شرایط دو به یک میزبانی بهتر از بازی با سایپا در حالت معکوس بود ، موضوعی که تصور آن باور غلط و نوعی ساده انگاری از قبل برنده بودن در برابر خاتم را در نزد تک تک بازیکنان شهرداری ایجاد کرد ، حسی که حتی تا رالی های پایانی بازی در اردکان نیز همراه شاگردان بناکار بود و همین نیز دلیلی شد تا حریف مقابل در هر بازی و طی رالی های حساس دو – سه امتیاز از شهرداری پیش باشد.

  مورد دیگری که می توان برای شهرداری عنوان کرد افت فاحش و ناگهانی انگیزشی – جسمی بازیکنان بود ؟ نمی دانیم تیمی با این حجم از بازیکنان با تجربه و عملکرد درخشان به چه علتی باید در برابر خاتم تا این حد ضعیف و ناتوان ظاهر شود ؟ شهرداری با توجه به در اختیار گرفتن نفراتی که از سطح تجربی بالایی برخوردار بودند به نوعی این ویژگی را برای دیدارهای حساس همین مراحل پیش بینی نموده بود ، تجربه ویژگی بالایی برای موفقیت در شرایط حساس قلمداد می گردد و انتظار از بازیکنان پرتجربه شهرداری در نیمه نهایی این بود که بتوانند با موفقیت در این دور اولین بار باشگاه شهرداری را صاحب سهمیه فینال کنند اما درست در مهمترین بخش این اتفاق روی نداد.

  در رویکردی دیگر باید به کیفیت کار تیم خاتم اردکان در بازی اول فینال نیز اشاره داشته باشیم ؟ آنها تیمی قابل احترام بودند و عملکرد آنها بهتر از پیکان در برابر بانک سرمایه رقم خورد ، چنین عملکردی نشان می دهد که اگر خاتم از سوی شهرداری جدی گرفته نشده باشد پس تیمی که به این زیبایی می تواند بانک سرمایه پر ستاره را تحت تاثیر قرار دهد در برابر شهرداری یک رقیب سخت و قوی بود که شاید بازیکنان شهرداری تصور پیش از بازی برابر آنها را در ذهنشان نساخته بودند و این همان دلیل اصلی شکست می تواند تلقی شود.

  یادداشت ورزشی: نادر عبدل زاده

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ناکامی بزرگ والیبال شهرداری تبریز: بدترین نتیجه در بهترین فرصت"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.