|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱ | کد خبر : 68301
 • پرینت

  آذرقلم: رقابت های لیگ دسته اول جام آزادگان فردا شاهد برگزاری هفته بیست و هفتم خود خواهد بود ، هفته ای که تیم های مدعی صعود و در رقابت برای بقا طی آن حداکثر تلاش خود را در جهت کسب موفقیت به کار خواهند بست.

  Image result for ‫لیگ آزادگان‬‎

  آذرقلم: رقابت های لیگ دسته اول جام آزادگان فردا شاهد برگزاری هفته بیست و هفتم خود خواهد بود ، هفته ای که تیم های مدعی صعود و در رقابت برای بقا طی آن حداکثر تلاش خود را در جهت کسب موفقیت به کار خواهند بست.

  تیم شهرداری تبریز در این هفته میزبان تیم صبای قم است ، حریفی که با ۱۲ امتیاز در پله ماقبل آخر جدول رده بندی ایستاده است و احتمال زیادی دایر بر سقوط آن به لیگ دسته دوم وجود دارد.

  شهرداری با توجه به دیدار مقابل یکی از تیم های پایین جدولی از اهمیت و ارزش چنین رقابتی آگاه است و به نوعی می توان آن را یک مسابقه ۶ امتیازی به حساب آورد ، ضمن این که صبای قم نیز با این تفکر به میدان خواهد آمد ؟ آنها قادر به گرفتن تیم های بالاتر نیستند و همین تیم های ماشین سازی ، شهرداری و ایران جوان بوشهر به عنوان رقبای قابل دستیابی برای این تیم محسوب می شوند.

  در عین حال باید بگوییم که تیم صبا در هفته های اخیر به نوعی بیدار شده است و می توان آنها را با توجه به نزدیک شدن به هفته های پایانی به عنوان تیمی خطرناک و دارای انگیزه جبرانی به حساب آورد.

  شهرداری در مکان چهاردهم جدول رده بندی از ۲۶ بازی گذشته خود ۲۸ امتیاز اندوخته است و صبا از همین تعداد مسابقه تنها ۱۲ امتیاز دارد ، آنها به سختی قادر به بقا در لیگ دسته اول خواهند بود و آخرین شانس های این تیم در برابر شهرداری متصور می باشد.

  مهمترین نکته این بازی را می توان در کیفیت خط حمله شهرداری جستجو کرد ، شاگردان دین محمدی اگر بتوانند از فرصت های متعددی که بدست می آورند بهره کافی را ببرند آنگاه توانایی برتری مطمئنی را خواهند داشت ؟ این ادعا را می توان از آن جهت مورد اشاره قرار داد که در نگاه به میزان گل های خورده تیم صبا تیم میزبان قادر است این خط دفاعی را که تا اینجای کار ۴۷ گل خورده دارد به راحتی دچار مشکل کند.

  پاشنه آشیل صبا همان کیفیت منفی مدافعان و دروازه بان این تیم است که بدترین خط دفاعی لیگ آزادگان را در اختیار دارند و تیم شهرداری که بعد از آمدن سیروس دین محمدی در فاز تهاجمی دچار تحول شد می تواند این آمار را منفی تر هم بکند ، بر این اساس شهرداری باید در یک سوم دفاعی حریف حضور بیشتری را داشته باشد و در عین حال از موقعیت های بدست آمده نیز نهایت استفاده را ببرد.

  شهرداری در آخرین بازی خانگی برابر نساجی مازندران گرفتار همین وضعیت شد ؟ آنها دو گل پیش بودند و در حالی که موقعیت های متعددی در ضد حملات برای آنها مهیا شد اما با عدم استفاده از کیفیت فوق ، در نهایت این تیم نساجی بود که در موقعیت های معکوس به گل های متوالی دست یافت و برد قطعی شهرداری به تساوی متزلزل منجر شد.

  یادداشت ورزشی: نادر عبدل زاده

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "جدال سرنوشت ساز لیگ برتری های سابق در لیگ آزادگان"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.