|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹ | کد خبر : 68021
 • پرینت

  آذرقلم:‌ استاندار آذربایجان شرقی گفت: باگذشت حدود ۲۷ سال، آب دریاچه حدود ۳ متر یا بیشتر کاهش‌یافته که بخشی از دلایل اقلیمی بوده اما بخشی یقیناً اتفاقاتی بوده که طی چند سال گذشته روی داده است.

  آذرقلم:‌ استاندار آذربایجان شرقی گفت: باگذشت حدود ۲۷ سال، آب دریاچه حدود ۳ متر یا بیشتر کاهش‌یافته که بخشی از دلایل اقلیمی بوده اما بخشی یقیناً اتفاقاتی بوده که طی چند سال گذشته روی داده است.

  به گزارش آذرقلم، مجید خدابخش در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه آذربایجان شرقی بابیان اینکه در راستای تسریع کارها باید بخشی از کار را به سازمان‌های مردم‌نهاد تفویض کرد، اظهار داشت: قرار نیست دولت حتماً همه کارها را انجام دهد، سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند اثربخشی را به‌خوبی انجام دهند و در این مسیر می‌توانند از حضور اعضا و اشخاصی که تأثیرگذار هستند، بهره‌مند شوند.

  وی افزود: متأسفانه با وجود تصمیماتی که در دولت‌ها و دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته، به این نقطه رسیده‌ایم، زمانی در سال ۶۹ مشکل پیش‌روی آب دریاچه ارومیه را داشتیم و آب چاه‌ها شور می‌شد و تیتر رسانه‌ها «پیش‌روی آب دریاچه و شور شدن چاه‌ها» بود اما امروز برعکس شده است.

  استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: باگذشت حدود ۲۷ سال از آن روزها، آب دریاچه حدود ۳ متر یا بیشتر کاهش‌یافته که بخشی از دلایل اقلیمی بوده اما بخشی یقیناً اتفاقاتی است که طی چند سال گذشته افتاده است.

  وی خاطرنشان کرد: سرفصل‌های ستاد احیاء جزو اولویت‌های کاری خواهد بود و هر سه استان باید تلاش کنیم به آن نقطه موردنظر برسیم.

  خدابخش با اشاره به بحث مدیریت مصرف آب و بحث‌های صرفه‌جویی گفت: مدیریت مصرف آب در شهر، مصارف فردی، صنعتی و کشاورزی به خصوص مصرف خانگی باید رعایت شود.

  وی با اشاره به تخصیص ۲۱ درصد اعتبارات احیای دریاچه ارومیه بیان کرد: این رقم پایینی است و امیدواریم رئیس‌جمهوری بپذیرند تا بتوانیم از صندوق توسعه ملی یا از منابع مالی خارجی استفاده کنیم اما ۲۷ بندی که برای احیای دریاچه نوشته‌ شده باهم باید پیش برود، در غیر این صورت با همه اقدامات، کاهش تراز خواهیم داشت.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "راز معمای بحران دریاچه ارومیه در دل اتفاقات ۲۷ سال گذشته/ انتقاد از کمبود اعتبارات احیای دریاچه ارومیه"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.