|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵ | کد خبر : 67451
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  فدراسیون فوتبال ایران صفر _ الاهلی عربستان یک!

  آذرقلم: اگر فدراسیون فوتبال کشور به جای انتخابی سیاسی چون قطر که بدیهی بود کنفدراسیون قبول نخواهد کرد، یکی از کشورهای آسیای میانه همچون ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و… را انتخاب می کرد، امروز برنده این بازی تراکتورسازی تبریز بود.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: در تمام فصول سال گذشته، مسئولان فدراسیون فوتبال کشور قهرمانانه پشت تریبون های تلویزیونی و رسانه های ورزشی ایستاده و از پیروزی بر خصم دیرینه خود یعنی عربستان سخن می گفتند. پرونده میزبانی از تیم های عربستانی را بسته شده معرفی کردند و با هر بیانیه ای که کنفدراسیون آسیا می داد، سینه سپر می کردند که دیدید، مدیریت اصفهانی که می گفتیم همین است. در حالی که در هیچ کدام از این بیانیه ها، بر حق مسلم تیم های ایرانی برای میزبانی از تیم های عربستانی در داخل کشور، اشاره ای نشده بود و بارها مسائل و کنتاکت دیگر کشورها مورد بحث ای اف سی بود، باز هم این اعجوبه عرصه سیاست و ورزش، با هرهر و کرکر یا ژست قهرمانه ای که فقط یک تاج کم داشت، از رو نمی رفتند که اگر چه کنفدراسیون فوتبال آسیا اشاره ای به نام ایران نکرده است و از قطر و دیگر کشورها نام برده است، اما این تصمیمات صد در صد شامل حال تیم های ایرانی نیز می شود.

  می گویند که «طرف را به ده راه نمی دادند، سراغ کدخدا را می گرفت». ای اف سی اصلا اهمیتی به خواسته های ایران نمی داد، و از همان زمانی که سفارت عربستان مورد حمله واقع شد، تا حل اساسی مشکلات سیاسی بین دو کشور، میزبانی تیم های باشگاهی دو کشور از یکدیگر را ممنوع کرده است. به عبارت دیگر، صاف جلوی دوربین ایستاده و دروغ گفته بودند. پدیده ای که بارها از سوی مدیریت اصفهانی فوتبال ایران شاهد بودیم. تمام این مسائل گذشت تا رسید به ماه گذشته که ای اف سی رسما اعلام کرد تنها مشکلات میزبانی تیم های عربستان و امارات با تیم های قطری حل شده است. باز این سنگ پای قزوینی ما، داد زدند که ما را هم گفته است، و شما نگاه به بیانیه ای اف سی نکنید که نامی از ایران نیست.
  از این قضیه سنگ پا که بگذریم، لیگ قهرمانان فوتبال آسیا دیروز در حالی شروع شد که تراکتورسازی تبریز به یمن بی کفایتی و بی لیاقتی مسئولان غیر فوتبالی فدراسیون که معلوم نیست تبعید شده کدام سازمان دولتی به فدراسیون هستند، بازی را واگذار کرد.
  از همان اول هم معلوم بود که هبوط تیم های ایرانی در عمان و یا حتی انتخاب سیاسی این آقایان یعنی قطر، کاملا به نفع عربستان خواهد بود. از دایره و تمبک سعودی که شب قبل بازی به محل فرودگاه آورده بودند، تا ۱۷۰۰ تماشاگری که با بلندگوهای گوشخراش خود، ۹۰ دقیقه مرثیه ای برای فوتبال ایران و مدیریت اصفهانی آن خواندند.
  تمام این مسائل به کنار، شرایط بد آب و هوایی عمان که توان فیزیکی بازیکنان را گرفته بود و از دقیقه ۷۰ به بعد نای راه رفتن در زمین را نداشتند، کاملا به نفع الاهلی عربستانی بود که سالها با این آب و هوا آشنایی دارند. شاید اگر این بازی در یکی از استادیوم های همسایگان شمالی برگزار می شد، وضعیت فرق می کرد.
  یعنی حساب کنید اگر فدراسیون فوتبال کشور به جای انتخابی سیاسی چون قطر که بدیهی بود کنفدراسیون قبول نخواهد کرد، یکی از کشورهای آسیای میانه همچون ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و… را انتخاب می کرد، امروز برنده این بازی تراکتورسازی تبریز بود.
  درست است که باخت غریبانه تراکتورسازی چیزی از ارزشهای این تیم کم نکرد، ولی دلیل نگارش این یادداشت نبود. شاید فردا استقلال نیز شرایطی مشابه با تراکتور داشته باشد، یا شاید هم بدنسازی آنها بهتر از تراکتور بوده و کم نخواهند آورد.
  روی سخنمان با مدیران غیر فوتبالی فدراسیون است. مدیرانی که روزگاری نمی دانستند فوتبال چیست و یا شاید هم پایشان به توپ فوتبال نخورده بود. استانداران سابق، مدیران ناکارآمد و… را از دیگر نهادها به فدراسیون فوتبال آوردند که به نوعی قدردان زحماتشان باشند. در این کشور دیواری کوتاه تر از فوتبال برای مدیریت وجود ندارد که بازنشستگان دیگر ارگانها را سر راست می فرستند سمت فوتبال و کاری هم با عدم کارائی آنها ندارند.
  پیشنهادی که برای این عزیزان و فوتبالی های عزلت نشین داریم این است که یک بار برای همیشه در برابر این شرایط ناگوار فوتبال ایران ایستادگی کنند. همچون ناصر حجازی که رفت با صدای بلند داد زد : ” ما فوتبالی ها دوست نداریم افرادی غیر فوتبالی در این فدراسیون مشغول باشند.”
  بزرگان فوتبال کشور یکی پس از دیگری در گوشه ای از این سرزمین دار فانی را وداع می گویند و ما هر روز شاهد حضور یک بازنشسته از دیگر ارگانهای دولتی و شبه دولتی در این فوتبال هستیم. محمد دادکان، داریوش مصطفوی و خیل عظیمی از بازنشستگان فوتبال کشور می توانند این فوتبال را از گرداب بی تخصصی و بی درایتی خارج سازند و با نگاهی فوتبالی نه سیاسی در صدد حل معضلات باشگاه های ایرانی حاضر در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا باشند.

  دیروز تراکتور نباخت، کل فدراسیون فوتبال ایران و تمامی رسانه هایی که زیر سبیلی این بی کفایتی را رد کردند، باختند. امروز مدیریت اصفهانی فدراسیون فوتبال ایران باخت و اگر این مدیریت سر کار باشند، باز هم شاهد چنین باخت ها و تحقیرهایی از سوی عربستان خواهیم بود. چون نگاه این مدیریت به مسائل فوتبالی، سیاسی است نه ورزشی، که اگر اینطور نبود، قطر را پیشنهاد نمی کردند. اگر این بازنده ها درایتی داشتند، امروز عربهای سعودی بایستی در ازبکستان و ترکمنستان یخ می زدند نه اینکه تراکتور ایران در مسقط آب شود.!

  بهترین کار ممکن برای این فوتبال، استعفای دسته جمعی رئیس و دبیر و هیئت رئیسه اصفهانی است. یک استعفای آبرومندانه بهتر از اخراج تحقیرآمیز است.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "فدراسیون فوتبال ایران صفر _ الاهلی عربستان یک!"
  ۱۴ نظر برای “فدراسیون فوتبال ایران صفر _ الاهلی عربستان یک!”
  1. ناشناس گفت:

   علت باخت تراختور نه زمین بود نه زمان سرمربی که بازیکن سر زن مهاجم میاره چرا دیر میاره چرا نمیگه سانتر درست حسابی براش بکنن چرا سیمه گرگیف گزاشته رو نیمکت ایشون توضربات سر بهتر از این مهاجم کرپیچ عمل میکنه تو فیلماش همه هست این گرپیچ تواستپ کردن توپ مشکل داره میخواد تواین بازی مهمی گره تراختور باز کنه دوما این پژمان اصلا نتونسته کمکی فکری درباره امار بازیکنان ایرانی به سائلام بده عین یه تدارکات نشسته رو نیمکت سوما این تمام گافهای دیروز از جناح شربتی صورت گرفت و از جناح ایشون گل خوردیم مسلمی پور صدبرابر این بهتره با این روش بازی که مهاجما دور از دوروازه حریف بازی میکنن گل زدن تواسیا به رویا شباهت داره دیروز چند تا سانتر درست حسابی میکردن گل زده بودیم

  2. سولدوز گفت:

   در ج ناشناس به خدا تو طرفدار تراختور نیستی.همه میدونن با قویترین حریف گروه بازی داشتیم ولی بازم از لحاض اماری ازش سرتر بودیم.کل کارشناسان میگن تراختور تو این یه ماه واقعا پیشرفت زیادی داشته حالا شما از سرمربی ایراد میگیرین.اگه بودجه استقلال پیروزی رو داشتیم حتما با ساغلام تا فینال میرفتیم.همه هواداران از بازی تیم راضین ولی اینم هواداران واقعی ما میدونن صعود از گروه خیلی مشکله و انتظار صعود ندارن کنارشم تراختور تو سخترین گروه افتاده.شما بهتره بری برای برانکو نظر بدی که با اون همه بودجه و بازیکن تیم ملی رفت و برگشت شیشتایی شد یا اون استقلال شیشتا با اون همه هزینه و بازیکن از یه تیم خورد.یاشاسین تورک یاشاسین اذربایجان

   • ناشناس گفت:

    پس توتراختور نیستی بدون من بخاطر تراختور تا کرمان رفتن وبیلط قهرمانیشوتو حذفی بعنوان افتخار نگه داشتم با تونی چقدر اونجا کرمانیها بلا سرمون اوردن الان ایراد نگیم فردا جلوی الغرافه که اونم سرمربی تورک وبولنت داره نتیجه نگیریم تمام رستاهای فارس به اوردن بازیکن خارجی ومربیمون گیر میدن و وعلت قرمزی لباس عثمان میندازن سر تراختوریها من حرف بدی نزدم گفتم مهاجم ایراد داره کاش بجاش دفاع که امارش ازاون وتیمهایی که بازی کرده بجاش بازی میداد

    • آیحان گفت:

     از نظر فنی بخواهیم نگاه کنیم فرق تراختور و الاهلی وجود بازیکنان تاثیر گذار در ترکیب اونا و یه مسئله مهم هم اینکه ترکیب اونا هر فصل عوض نمیشه! تراختور هم اگر یک ترکیبی داشت که دو سال کنار هم بازی کرده بودند و وجود بازیکنان تاثیر گذار در خط حمله و دفاع و…. به راحتی الاهلی و میبردیم حتی در خود عربستان. وقتی فوتبال ما در امکانات سخت افزاری و…. مشکل داره این بی کفایتی مسئولان هم وقتی بهش اضافه میشه و تیم مجبور میشه بازی خانگی خودشو در خونه حریف برگذار کنه دیگه چه انتظاری میشه داشت
     ولی با همه اینا دیگه این بازی تمام شده و ما اگر از گروهمان صعود کنیم به تیم های عربستانی نمیخوریم و با تیمهای صعود کننده از گروهی که پیروزی تهران حضور داره بازی میکنیم.
     این بازی دیگه گذشت و تراختور شانس بالایی برای صعود داره با قدرت باید بریم برای بازیهای بعد

  3. متین تی تی گفت:

   فوتبال مسخره ایران

  4. تراختور عاشقی گفت:

   انشالله که بازیهای بعدی و میبریم و بعنوان تیم حداقل دوم صعود میکنیم.
   شانس صعود بعنوان تیم اول و هم داریم بستگی به شرایط نتیجه گیری الاهلی داره که بنظر میاد قویترین تیم گروه باشه.
   سال آخری که تو آسیا بودیم با ۱۲امتیاز بعنوان تیم اول صعود کردیم.
   ولی واقعا نمیدونم تا کی باید فقط تاسف خورد به حال این شرایط فوتبال کشور! تا کی تحقیر کشور؟ تا کی باید ما چوب بی کفایتی دیگران را بخوریم.
   این بساط درایت بخوانید فساد باند اصفهان کی قراره جمع بشه؟ البته اینا برن هم عدالت برقرار نمیشه بعدش باز فدراسیون میوفته دست پرس پولیسی یا استقلالی. یک تحول عظیم میخواد این فوتبال و فدراسیون که ارداده ای برای اصلاح و حرفه ای شدن وجود نداره عده ای دوست دارن فوتبال همینجور آماتور گونه و دورهمی ادامه بده

  5. علی گفت:

   با عرض معذرت از جناب احمدیان عزیز اول یه مطلبی رو عرض کنم. هرکسی اینجا از وضعیت تیم انتقاد میکنه، در مطالب گوناگون یه نفر با اسم مستعار که خودش اعتراف میکنه وابسته به کجاست میاد میگه تو طرفدار تراکتور نیستی. خودش رو نماینده همه هواداران میدونه برای بقیه نسخه میپیچه. تکلیف مشخص میکنه. اولا هرکسی از طرف خودش اظهار نظر میکنه. من هوادار دنبال نتیجه گیری هستم برای من چه اهمیتی داره ساغلام مال کجاست از کجا اومده. کسانی که غرق در بحران هویتی هستن درک این مسئله براشون سخته واسه همونم واقعیت رو نمیتونن ببین. اسیا با لیگ ایران فرق داره. گسترش و پدیده نیستن. که اگر مربی هم اینو نفهمه در بازی های بعدی هم وضعیت همینه.

   • سولدوز گفت:

    در ج علی شما که اینقد بار فنیت بالاتره چرا سرمربی نشدی ؟به خدا قسم همه این حرفات فقط برا اینه که تراختور سقوط نکرد و امثال شما سوزش گرفتن.من کاری به ساغلام ندارم فقط میبینم تیمم قشنگو رون بازی میکنه و براساس امار از حریف پیش بود بر چه اساسی از مربی ایراد میگیرین.یکی میگی چون مربی تورکه من ازش حمایت میکنم یکیم بازی رو ربطش به عثمانیها میده اقا که نمیدونم دوستین یا دشمن بر چه اساسی از سرمربی ایراد میگیری؟؟تیم ما داره بهترین بازیهای ایرانو انجام میده شما که نمیدونی بدون اکثرا با اختلاف زیاد به پدیده باختیم اون بارم که بردیم بر اساس شانس بود ولی این دفعه دیدیم مربی کاری کردکه پدیده نفسم نکشید پس اگه طرفداری از سرمربی هم طرفداری کن اگه هم نیستی بهتره بری برا …. پولیس کامنت بزاری.

    • علی گفت:

     اگه تراکتور سقوط کنه چه جوری افرادی مثل شما رو با مسائل پیش پاافتاده سرگرم کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما نبودی تمنای مربی تورک داشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر کمی بدون تعصب و پیش داوری مطلب قبلی رو بخونی جوابت رو میگیری.

  6. فرهاد مرندی گفت:

   مسئولان تیم بگن این کرپیچ و برا چی گرفتن؟ برای سایه توپ زدن؟ طرف یه استوپ ساده هم بلد نیست
   چرا تعلل شد برای جذب یه مهاجم گلزن؟

  7. تراختـــور گفت:

   تبریک میگیم به درایت باند اصفهان
   برد الاهلی مبارک درایت اصفهانی
   درایت(!) و اصفهان ؟!

  8. سولدوز گفت:

   ناشناس چه ربطی به عثمانیها داره چه ربطی به قرمز بودن لباس تراختور داره همین یه جملت نشون میده طرفدار کدوم تیم هستی شماها میبینین که تراختور با این سرمربیش داره بهتر کار میکنه دارین میسوزین.کل ایران میدونه بودجه ما ده برابر کمتر از استقلال و پیروزیه ببینیم اونا چیکار میکنن.کل رسانه ملی کل روزناممون شده این دو تیم ولی هیچی نشدن انگار شما نمیدونین امسال اگه این مربی نبود ممکن بود سقوط کنیم ازش چه انتظاری داری که یه ماهه تیمو تحویل گرفته خودشم تجربه اسیایی نداره وچند بازیکن ما هم تجربه اسیایی ندارن.اگه بودجه کلان مثل تیم خودت داشتیم میتونستین بهترین بازیکن خارجی رو بیاریم. همه تورکها باغیرت میدونن از گروه صعود کردن خیلی سخته همینکه بتونه بازی زیبا انجام بده برا ما کافیه.شمایی که باخت تیمو مربوط میدی به عثمانیها و رنگ لباسش بهتره بری برا تیم خودت نظر بدی.

   • ناشناس گفت:

    تو دنبال شور حسینی هستی ما دنبال بازی خوب الان ببین دوتا تیم سرخابی بردن باختن تراختور رو مثل پتک میزنن توسرمون مامیگم این کمکهای ایرانی هیچی بارشون نیست تاکمکی بکنن اگه بارشون بودوضع تراختور این نبود اطلاعات الاهلی رو میتونستن بدن به مربی ضعف بازیکنان تراختور روهم میگفتن این سیمه گرگیف باید بزاه کنار کیانی وسط میدون ببنده والا جلوی اسنایدر و اون بازیکن پرتغالی الغرافه کارمون سخت سخترم میشه لیگ اسیا اینه نزنی میخوری کرپیچ سایه زد اونا زدن تودروازه به همین راحتی ما خوردیم بسختی توپ که رسیده بود تو۱۸گل نکردیم

  9. سعید گفت:

   فدراسیون تمام زورش اینه که تراختور و بیاد جریمه کنه و کمبود بودجه اش و تامین کنه


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.