|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹ | کد خبر : 67353
 • پرینت

  آذرقلم: اگر ماهها یک پست سیاسی و امنیتی با این درجه اهمیت بدون سرپرست و مدیر باشد پس می توان چنین تصور کرد که می توان چندین پست مدیریتی دیگر در استان را با هم تلفیق کرده و در هزینه های مادی و غیرمادی صرفه جویی کرد! مثلاً به جای انتصاب دو مدیر در اداره های مخابرات و شیلات، مدیر جهاد کشاورزی را سرپرست هر دو اداره منصوب کرد!

  یادداشت: محمد امین خوش نیت

  آذرقلم: چندین ماه است که شهرستان تبریز، فرماندار ندارد. یعنی دقیقاً از مهر ماه امسال که شهرتی فر معاون سیاسی و امنیتی استانداری منصوب شد، کلانشهر تبریز و برخی شهرهای تابعه آن، از مدیریت سیاسی و امنیتی بی بهره است! شاید در پاسخ چنین گفته شود که آقای شهرتی فر، با حفظ سمت معاونت سیاسی! مسئولیت فرمانداری را نیز عهده دار است! اما کیست که نداند هر یک از سمت ها آنقدر کار و مسئولیت و مشغله دارند که تصدی هر یک از این مسئولیت ها آن قدر سنگین است که یک مدیر نمی تواند پاسخگوی هر دو مسئولیت با شرح وظایف متفاوت باشد.
  استاندار آذربایجان شرقی در کنفرانس خبری اخیر خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص علت عدم انتصاب فردی به عنوان فرماندار تبریز و این امر را طبیعی جلوه داده و عدم انتصاب فردی توانمند و مستقل به سمت فرمانداری را به این دلیل توجیه کردند که: تبریز تنها یک ماه است که فرماندار ندارد! برای اینکه آقای شهرتی فر با حفظ سمت سه ماه قبل از آن، در هر دو پست خدمت می کردند!
  اگر ماهها یک پست سیاسی و امنیتی با این درجه اهمیت بدون سرپرست و مدیر باشد پس می توان چنین تصور کرد که می توان چندین پست مدیریتی دیگر در استان را با هم تلفیق کرده و در هزینه های مادی و غیرمادی صرفه جویی کرد! مثلاً به جای انتصاب دو مدیر در اداره های مخابرات و شیلات، مدیر جهاد کشاورزی را سرپرست هر دو اداره منصوب کرد! و یا به جای مدیر راه و شهرسازی و اداره ارشاد، یا به جای مدیر دامپزشکی و علوم پزشکی مدیر واحدی را انتخاب کنیم!

  همگان به خوبی می دانند که جبارزاده، استاندار سابق آذربایجان شرقی و معاون سیاسی و امنیتی فعلی وزارت کشور در معرفی و انتصاب استاندار فعلی( خدابخش) نقش مهمی را ایفا کردند. حال با این پیش فرض، آیا ایشان هنوز هم مایل هستند که انتخاب فرماندار شهرستان تبریز هم زیر نظر و تائید ایشان صورت پذیرد؟ آیا ایشان بر روی نام های مطرح شده برای فرمانداری سایر استان ها و شهرستان ها هم این قدر حساسیت به خرج می دهند؟ اینکه نفر پیشنهادی اول خدابخش رد شده و ایشان به فکر پیشنهاد نفر دوم هستند آیا نشانه خوبی است؟

  چگونه است که مسئولیت اداره تشکیلات پراهمیتی به نام فرمانداری، بر عهده یک نفر گذاشته می شود؟

  اگر ۶-۵ ماه دو پست مدیریتی سیاسی استان، می تواند توسط یک مدیر اداره شود قطعاً بقیه ادارات و سازمانها هم می توانند با یک مدیر اداره شود!
  اصلاً چطور است که به جای چند پست سیاسی مانند: فرمانداری، بخشداری، معاونت سیاسی، معانت اقتصادی و حتی استانداری، یک نفر را بگذاریم که با حفظ سمت، همه آن مسئولیت ها را یک نفر انجام دهد! در این صورت، ضمن صرفه جویی در هزینه های مادی و اجتناب از پرداخت حق مدیریت های کلان، از سرگردانی و بلاتکلیفی مردم در شناخت مدیران متعدد و فیض بردن از موضع گیری های گاه و بیگاه رسانه ای و نصیحت کردن های آنها هم تا مدتها در امان بمانند!

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "آقای استاندار! حرف شما قانع کننده نیست/ نقش جبارزاده در انتصاب فرماندار چیست؟"
  ۲ نظر برای “آقای استاندار! حرف شما قانع کننده نیست/ نقش جبارزاده در انتصاب فرماندار چیست؟”
  1. ابراهیم گفت:

   شما هم که به حرف و انتقاد مردم توجه ندارید لااقل رسانه باید شفاف عمل کند چرا نظرات مردم را منتشر نمی کنید ؟ مردم از شما انتظار دارند وقتی شجاعت دارید به نقش پنهان استاندار سابق در عزل و نصب ها پرداخت کنید انتقاد مردم از عملکرد یک فرماندار را هم منتشر کنید متاسفم برای شما

   • editor گفت:

    دوست عزیز! ابراهیم بزرگوار.
    پایگاه خبری آذرقلم با رویکرد حرفه ای و از قضا انتقادی خود تلاش داشته و دارد تا جایی که قانون مطبوعات کشور و حرمت و حیای نوشته اجازه دهد انتقادات مخاطبان را صرف نظر از جناح بندی های سیاسی و حزبی منتشر کند و در این رابطه ملالت ها و سختی های بسیار از دوست و آشنا دیده و مرارت ها کشیده است. بنابراین ما را به غیرشفاف بودن متهم نکنید. شاید نوشته شما ایراد قانونی داشته.. و گرنه شک نداریم که در صورت شکاین شخص حقیقی یا حقوقی از ما و رسانه مان، در راهرو های دادگاه ها شما پشتیبان ما نخواهید بود و پاسخگوی وجدان عمومی نیز نخواهید بود.
    موفق باشید
    آذرقلم


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.