|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰ | کد خبر : 67256
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: ساوالان/اردبیل

  خون تازه در رگ پرشورها؛ دیدار به وقت ساغلام!

  آذرقلم: پرکردن سهند در اولین حضور سرمربی ترکیه ای درسهند، بطورحتم بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه خواهد داشت همچنانکه کسب اولین پیروزیش نیز منعکس گردید.

  یادداشت ورزشی: ساوالان/اردبیل

  آذرقلم: بعداز تونی، پرشورها در تمنای جذب یک سرمربی ترک بودند، و اینک این آرزو بعد از تحمل سرمربیان زرد وسرخ و آبی برآورده شده و یک مربی متدین، منضبط و کاردان، رهبری تیم پرشورها را به دست گرفته است.

  آنانکه سرمربیان زرد وسرخ وآبی را همچون استخوان درگلو تحمل می کردند، امروز در انتظار دیدار بامربی برجسته ترک تبارهستند و برای حضور در قلب آذربایجان-سهند- ثانیه شماری می کنند!

  اشتیاق دیدار با ارطغرول ساغلام و دیدن بازی تراختور متحول شده و جسارت یافته درآستانه بازیهای آسیائی، شور وشوق وصف ناپذیری را در بین هواداران تیم محبوب ترکها پدید آورده است.

  آنهائیکه بعدازاخراج تونی، با استادیوم قهرکرده بودند و آنانکه از سرمربیان ناخواسته هواداران، مایوس شده بودند، این بار «ترکانه» به یادگار می آیند تا عکس یادگاری دیگری با سهند مملو از پرشورها بگیرند!

  پرشورها، حساسیت حضور چشم گیرخود در بازی چهارشنبه را بخوبی حس می کنند:

  – شارژ روحی-روانی تیم اول آذربایجان درآستانه بازیهای مهم آسیائی،

  – خوش آمدگوئی به سرمربی تورک تیم و نشان دادن جلال وشکوه پرشورها به کادرجدید تیم!

  – به رخ کشیدن کثرت وحمایت هواداران از تراختور و ابراز تشکراز تحولات درتیم و تلاش بازیکنان.

  گذشته از همه اینها، پرکردن سهند در اولین حضور سرمربی ترکیه ای درسهند، بطورحتم بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه خواهد داشت همچنانکه کسب اولین پیروزیش نیز منعکس گردید.

  علاوه براین رسانه های ترکیه ، تراختور را پرهوادارترین تیم دنیای ترک معرفی کرده اندکه لازم است هواداران تراختور با توجه به این موضوع، با حضورگسترده خود ثابت کنندکه این گفته حقیقت دارد و تراختور باهمه قدرتی که بشیکتاش و گالاتاسارای و فنرباغچه دارند، بیش از آنها هوادار دارد، آنهم از نوعی که ستاره های تیم اماراتی بادیدن آنها در وسط میدان مات و مبهوت ماندند!

  نکته بسیار مهم این است که شعارهای بشیکتاشی هواداران همانند زمان تونی، زنده شود و حال و هوای ترکانه بگیر.

  انشاء الله………

  یاشاسین تراختور !

  یاشاسین آذربایجان !

  یاشاسین بیرلیک دینیمیز!

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "خون تازه در رگ پرشورها؛ دیدار به وقت ساغلام!"
  ۸ نظر برای “خون تازه در رگ پرشورها؛ دیدار به وقت ساغلام!”
  1. علی تراختوری گفت:

   بازی رو وسط روزگذاشتن که کسی نره.بکوری دشمنا میریم….اتوبوس هست…

  2. سولدوز گفت:

   خدا شکرت که مرا تورک افریدی.هر روز که میگذره عشقم به تراختور زیادو زیادتر میشه.دشمنان میخوان بین تورکها فاصله بیندازن ولی نمیدونن ما همه از یه خونیم.یاشاسین تورکیه برادر خونی ما.یاشاسین اذربایجانیم.سنه قوربان اذربایجانیم

  3. نادر گفت:

   یه سوال از دوست قدیمی که در تراکتور اف سی هم مطلب مینوشت و ماهم مدام ایشون رو توصیه میکردیم از تعصب و نژاد پرستی فاصله بگیره هرچند تاثیری نداشت. چرا سایت تراکتور اف سی که بیشترین اقبال هواداران تراکتور رو داشت بسته شد؟ یکی از دلایلش این نبود که شما در اونجا مطلب مینوشتید و هواداران رو تحریک میکردید؟ همین مطالب متعصبانه و نژادپرستانه ای که مینویسید بزرگترین لطمه رو به تراکتور زده و میزنه. شماها مگر همونایی نبودید که قرار گذاشته بودید بعد از بازی تراکتور و نفت بیاید در سطح شهر شعارهای ضد ایرانی و تجزیه طلبانه بدید؟ اینکه ورزشگاه خالی شده به خاطر اینه که تیم نتیجه نمیگیره مردم فهمیدن سرکار میذارن اونا اینکه تراکتور رو تبدیل کردن به یه ابراز برای مقاصد قومی. تیم رو تبدیل به یه معضل امنیتی کردید و دودش هم مدام به چشم هواداران واقعی تیم میره نه اونایی که در استادیوم دنبال هرچیزی هستن به جز فوتبال. تیم اگر نتیجه بگیره با هر مربی به ترک بودن یا نبودن ربطی نداره دوست عزیز. در ضمن اون دوران هم که یه سری با قایم شدن زیر پرچم جمهوری اسلامی به ایران حمله میکردن تمامیت ارضی کشور رو تهدید میکردن تمام شده. تمامیت ارضی ایران و موجودیت جمهوری اسلامی لاینفک هستن. تا زمانی که بخشی نگر و قوم نگر باشید در بحران هویتی خواهید ماند. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

   • جواب کوتاه گفت:

    خصوصیات ورفتارساغلام صدای خیلی ها رادرآورده بود وحالا موفقیتهای فوتبالیش افزون بر آن شده است.
    سابقا دیدیم که چگونه بدخواهان تراختور،شرکت اورا درنمازجمعه به باد انتقاد گرفتندوآنراتحمیلی واجباری خواندندوبعدرسیدندبه ریاکاری اودرنمازخواندن وزیارت امام رضا و…..، وحالا هم دومین پیروزی او ومتحول شدن تیم تراختور،ناراحتی هائی را برای عده ای ببار آورده است که این تهمتهای ناروای جناب نادرخان هم ،از آن قماش است ،هرچندکه چنین نامی رادرجرگه هواداران تراختورتاحال بخاطرندارم ومسلما قبلا عنوان دیگری داشته اند! درهرحال این نظربانظر«یاسر»همخوانی داردوازیک انسان منشا گرفته بااین تفاوت که برای کوبیدن،از زاویه ای دیگرواردشده!
    واما درمطلب بالا واضح است که منظورازمربی تورک،مربی اهل ترکیه است که مربیان خوبی داردوخواست هواداران تراختورهم این بودکه بامشاهده درماندگیهای مربیان داخلی،ازمزبیان ترکیه استفاده شودکه این موضوع درگفتارمسولان تراختورهم قابل استنباط است واین موضوع بروشنی قابل دریافت است که نژادمربی مطرح نیست!
    آقایانیکه لغت ترکانه را برنمی تابندوطبق اصل نژادبرترآریائی،توان شنیدن نام ملیتهای غیرخودراندارند،بایدکه قدری سوادفارسی خودرابیشترکنندتابفهمندکه درزبان فارسی ترکانه بمعنی جسورانه وزیرکانه است ونباید سنسورهای نژادپرستیشان تحریک شود.
    آنانکه خودبدنبال آشوب وتجزیه کشورندوبرای رفتن به جهنم برای خود،یارگیری میکنندبایدبدانندکه مردم آذربایجان با ملیتهای دیگر ایران بقدری عجین وآمیخته شده اندکه فکرتجزیه درمخیله شان نمیگنجد.مردم اذربایجان درسرتاسرایران پراکنده وباملل دیگرتشکیل خانواده داده اندواین وصله هابه آنان نمیچسبد!
    ده هاهزارشهید آذربایجانی که برای حفظ تمامیت ارضی وامنیت کشوردرکردستان وخوزستان ،خونشان برزمین ریخته شده،خط بطلانیست بریاوه گوئیهاوتهمتهای آنانکه میخواهندما را هم درخدمت آمریکا دربیاورند!
    تنها اشاره به یک نکته کافیست که نام ایران برای اولین باردرزمان شاه اسماعیل صفوی بجای نامیدن کشوربنام حاکمان آن کشور،برگزیده شدوقبل ازآن مملکت ما بنام سرزمین حاکمانش نامیده میشد.
    هواداران تراختورومردم آذربایجان درفتنه ۸۸و۹۶نشان دادندکه چه کسانی مخل امنیت کشورندوباعث سوزش بعضی هاشدند!
    نــــــه بزرگ به نژادپرستان آریامهری ومنافقین !
    و آری مجددبه جمهوری اسلامی!
    تاکورشود هرآنکه نتوانددید.

  4. احمدیان گفت:

   سلام.
   ما کی در تمنای مربی ترک بودیم؟

  5. یاسر گفت:

   هوادار فوتبال دنبال نتیجه گیری هست. تیم بهتر نتیجه گیری بکنه تعداد بیشتری میاد استادیوم. اونم یه زمانی میبره چند هفته طول میکشه شرایطی داره. همین تعداد اندکی که اومده بودن استادیوم دلیلی بود بر تایید همین مطلب. بهتره بگیم کسانی که همفکر شما هستن و اولویتشون فوتبال نیست تعدادشون همین هست. لیگ یک هم از این تعداد بیشتر میومد استادیوم. احتمالا شماهایی که با اهداف دیگری بعد از بازگشت تراکتور شدید هوادار این تیم اونا یادتون نمیاد. تیم باید نتیجه بگیره بیاد بالای جدول در کورس قهرمانی باشه برای من هوادار اهمیتی نداره نژاد و تبار مربی یا اینکه نماز بخونه یا نخونه. گل محمدی نتیجه میگرفت ازش حمایت میکردن. وقتی میبینید اکثریت هواداران دیدگاه همسو با شما ندارن حداقل در رفتار و گفتار خودتون تجدید نظر کنید.

  6. سولدوز گفت:

   نادر و یاسر.عزیزان مگه من چی گفتم مطمئنن شما هوادار واقعی تراختور نیستین.اگه بودین چرااز توهینهای نژاد پرستانه اونا چیزی نمیگین؟چرا از فوشهای اونا به هوادار تراختورچیزی نمیگین اونا حتی به هوادار معلوم ما رحم نکردن.چرا از نوشته ای که روی اوتوبوس تیم ملی که مینویسن شیرمردان پارس(مگه تیم ملی فقط مال فارسهاس)چیزی نمیگین.چرا از زدن فرهنگستان فارسی در تاجیکستان چیزی نمگین که با پول اون میتونستن دریاچه ارومیه رو پر کنن.در ضمن دوست عزیز من همیشه با نام سولدوز پیغام میزارم اصلا اون سایتیم که میگید من تا حالا یه بارم ندیدمش.مشکل شماست که با تورک بودنتون مشکل دارین نه من در این بین تورکیه هم تورکه و از لحاض مذهب و زبان ما دوسش داریم این حرفهای من اصلا ربطی به تجزیه نمیدونم چی ربطی نداره و اخرین کلام شما صدرصد هوادار تیم دیگه هستین نه تراختور اگه بودین به تورک بودنتون افتخار میکردین.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.