|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹ | کد خبر : 66718
 • پرینت

  آذرقلم: متأسفانه این تنها توصیفی است که از اتفاقات بازی‌های هفته بیستم لیگ برتر داریم. در تهران بازیکن و داور با هم درگیر می‌شوند و سرمربی و تصویربردار به هم می‌پرند، در تبریز تماشاگرانی که از دست تماشاگرنماهای پایتخت ناراحت هستند، به غلط حرص خود را سر اسطوره‌ای که ناسلامتی همزبان‌شان است، خالی می‌کنند

  یادداشت ورزشی: مهدی ه‍ژبری 

  آذرقلم: فوتبال پرخاشگر، فوتبال عصبی، فوتبال پر زد و خورد…

  متأسفانه این تنها توصیفی است که از اتفاقات بازی‌های هفته بیستم لیگ برتر داریم. در تهران بازیکن و داور با هم درگیر می‌شوند و سرمربی و تصویربردار به هم می‌پرند، در تبریز تماشاگرانی که از دست تماشاگرنماهای پایتخت ناراحت هستند، به غلط حرص خود را سر اسطوره‌ای که ناسلامتی همزبان‌شان است، خالی می‌کنند و در مشهد بازیکنان دو تیم انواع و اقسام حرف‌های رکیک را علیه هم به کار می‌برند و مربی و سرپرست و… به وسط زمین می‌دوند و جنجال درست می‌کنند تا در هفته‌ای که نه استقلال به پیروزی رسید و نه پرسپولیس و تراکتورسازی، بازی هر سه تیم پر از حواشی باشد.
  نه از حاشیه می‌ترسیم و نه با هیجان و جذابیت مشکل داریم و همچنان روی حرف خودمان مانده‌ایم که یک مقدار هیجان، کسی را نمی‌کشد اما آن‌چه ما را می‌ترساند و بد هم می‌ترساند، این عصبیت نهادینه شده در رفتارهای اهالی فوتبال است که این ورزش محبوب را بیشتر از چشم مردم می‌اندازد. از تماشاگر تا داور، از مربی تا بازیکن همه می‌خواهند حرف‌شان را با دعوا و فریاد به کرسی بنشانند و نمی‌خواهند باور کنند در هزاره سوم هرگز حق را به کسی نمی‌دهند که رگ گردنش بیشتر متورم می‌شود. برای گرفتن حق، باید منطق و استدلال داشت اما اینجا همه می‌خواهند با صدای بلند، داد بزنند!

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "همه عصبانی هستند: ماجرای برخورد دایی در تبریز تمامی ندارد"
  ۱۴ نظر برای “همه عصبانی هستند: ماجرای برخورد دایی در تبریز تمامی ندارد”
  1. تبریزلی گفت:

   با سلام به آذر قلم عزیز من هم نظر شما را تایید میکنم.ما بعنوان هوادار پرشور و با احساس باید کمی هم سیاست بخرج دهیم وبا کسانی که خود را بزرگ می پندارند بی اعتنا باشیم .اگر چایگاهی برای یک قهرمان هست بلطف هوادار است خیلی با استعداد ترها هست که دیده نشدند و ماندند زیر خروارها خاک.پس به خودشان نبالند که ما نشاندار و برند فلان ورزش هستیم ونیستید مگر نامت را ما در میادین بگوییم و با عشق همنوایت باشیم .این اقای دایی نمونه بارز است چنان حق به جانب سخن وری میکند که فکر میکند همه چیز اوست .شاید در تهران کسی باشید ولی اینجا نامهای بزرگتری امده ولی هیچوقت گستاخی نکرده است تا بامروز تشویق یا توهین اگز شده من بعد بداند توهین هم حیف است به چنین ادم بی هویتی

  2. ایرانی گفت:

   اشتباه متوجه شدی
   چه حرصی ؟!

   این آقا به اصطلاح همزبان عرضه نداشت وقتی مربی تیم چرتپولیس بود و هوادران بی فرهنگش توهین می کردن، همین حرفها را در اعتراض به توهینهایشان بگوید
   اگر ۱ کلمه می گفت یا ۱ حرکت کوچک در اعتراض به آن بی فرهنگها انجام می داد
   الان عزیز این مردم بود
   ولی به خاطر پول این کار را نکرد و منفور شد.

  3. سولدوز گفت:

   علی دایی دیگه برای ما تمومه فقط میخواستیم یه بار جریان پیروزی رو محکوم کنه.اقای دایی یادتونو اولای حضورمون اومدین با اون حرص و عصبانیت دستونو به میز میکوبیدین میگفتین اذربایجان مال ایرانه و فلانه و اعتراض میکردین چرا با اون شدت جریان پیروزی رو محکوم نکردین اصلا شما رگ غیرت و تعصب دارین به خود شما هم توهین شد از طرف ما نه بلکه از طرف خودتون جریانو محکوم میکردین.شما گفتین تراختور با با پیروزی اقا منشی رفتار میکرد همینو خبرنگار به خودتون گفت چرا گفتین عددی نیستین و فلان اقای دایی به عنوان یه هوادار متعصب اذربایجان غربی دیگه ارزشی برام نداری…

  4. ممد گفت:

   عجبا ،‌کدام سرمربی وتصویر بردار به هم پریدن ؟ بقول فیروز کریمی تصویربردار نتونست سوسمار شکارکنه حالا شما میخواین از این مسئله مورد درست کنین ؟
   دوما کدوم تماشا گر از دست کدوم تماشاگر نمایی ناراحت شدن ؟اگر ناراحتی هست نه از دست تماشاگرنما که از دست فدراسیون ،کمیته انظباطی ، کلا نظام مافیایی حاکم برفوتبال ، از نژادپرستی از توهین های رواج یافته در استادیوم و….
   سوما قرارنبوده ونیست که شخصی اسطوره کسی بود اسطوره همه باشه ، این اقا که اسطوره شماس بین ما پشیزی ارزش نداره ، همزبان بودن یا دلیل اسطوره بودن نیست واسطوره نامیدش توهین به شعور ملته ،‌شما بیشتر ازمردم میدونید که اسطوره اون مردم چه کسی هست ؟
   چهارما ایکاش دادعصبانیت نهادینه بشه ولی سکوت دربرابر ناهنجاری وتوهین نهادینه نشه .
   بدبختانه هرچی میکشیم از دست همزبانانی میکشیم که فقط همزبان مایند وهمدل دیگران

  5. ب - ا گفت:

   دایی اسطوره ما نیست.. همزبان ما هم نیست. هرکس که ترکی صحبت کند ترک نیست.

  6. کمال گفت:

   علی دایی دیگه شورشو در آورده. در مقابل توهینهای برنامه ریزی شده نژادپرستانه تماشاگران پرسپولیس سکوت میکنه میاد در تبریز فقط دنبال بهانه هست برای تخریب همزبانانش.
   یخورده غیرت یخورده شرف جناب دایی

  7. میانالی گفت:

   فقط این نیست دایی بارها کارهایی انجام داده که نشان میده اصلا لایق احترام نیست
   همین بازی قبل در تهران در جام شهدا به نیروزی انتظامی در تهران میگفت فلان هوادار و دستگیر کنید!!!! اونموقع دایی همزبان نبود؟
   ابتدای فصل با اینکه دایی خیلی گزینه ها برای دروازه تیمش داشت اصرار به بازگشت اخباری داشت!!! در صورتی که تراختور محروم بود و باید اخباری و حفظ میکرد. ولی همین دایی به راحتی نیم فصل رضایت نامه عباس زاده رو صادر میکنه!!!
   در مقابل توهینهای تماشاگران پیروزی تهران به اصالت و هویتش سکوت میکنه ولی کافیه یه بهانه کوچک داشته باشه تا برعلیه همزبانان خودش به قول نویسنده کلی حاشیه و بلوا درست کنه.
   چندتا گل به مالدیو و گوام زده با این چیزها کسی اسطوره نمیشه یه فرد برای اسطوره شدنه شخصیت و خصوصیات اخلاقی و خیلی مسائل دیگه رو باید دارا باشه نه فقط لگد زدن به توپ فوتبال.

  8. متین تی تی گفت:

   در تهران البته بازم مثل همیشه تماشاگران پرسپولیس علیه داور و تیم حریف و بازیکن حریف و…. باز هم فحاشی هایی هایی که لایق خودشون هست و انجام دادند

  9. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   دایی هر روز منفورتر از دیروز
   دایی کسی که بخاطر منفعت اندک شخصی حاضره تن به هر خفتی بده

  10. اردبیل تراختور عشقی گفت:

   یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور
   بعنوان یه اردبیلی از دایی بخاطر…. به وطن خود و بی….. بودنش متنفرم

  11. Tabrizim گفت:

   دایی کسی است که از هر دشمنی برای مان خطرناک تر هست .. …. بر او که مایه سرافکندگیست همزبانی با او …
   به قول یکی از دوستان سال اولی که تراکتور اومده بود داشت از تنگ نظری و بخل پاره میشد و میکوبید به میز که فرهنگ ندارید و ال و بل … در یک جمله اقای دایی نه عددی هستی برای ازربایجان نه به کارش می ایی و نه ….. داری فقط وقتی میای تبریز زین پس ….. و کمتر حرف بزن همین …..

  12. اردبیل آیسان گفت:

   با دو تا گل به مالدیو که شاهکار نکردی.شاهکار غیرت و شجاع بودنه.یعنی در مقابل توهینهای پرسپولیسیها به زبانت و به پدر و مادرت یه اعتراض کوچک میکردی آقای دایی.نه اینکه برعکس به همزبونهات بتازی.هم تو و هم کریم باقری برای ترکها خیلی وقته مردید.

  13. siamak sanoobari گفت:

   آقای دایی همیشه به دنبال تضعیف تراکتور سازی و آذری زبانهاست آخرین ترفند ایشان ممانعت از ادامه همکاری دروازه بان محبوب تراکتور سازی بود ایشان آقای اخباری را از تراکتور سازی جدا کردند در حالیکه خودشان دروازه بان ملی در اختیار داشتند و نیازی به آقا ی ا خباری نبود ولی برای ضربه به تراکتور سازی اینکار را کردند حال شما از ما انتظار حمایت از دایی را دارید ؟ایشان نه همزبان ما هستند و نه افتخار ما . یادمان باشد گلهای این آقا به تیمهای بسیار ضعیف آسیا بود نه تیمهای اروپایی. ضمنا ورزشکار خوب با شخصیت بالایش در قلبها جا دارد نه گلهای شانسی به تیمهای دسته بیستم آسیا

  14. نادر گفت:

   به عنوانه بیر اردبیللی دایی دن آجیغیم گلیر دای /فارسلارین کی توهینلرینین قاباغیندا بیر سری اعتراض اله مه دی گوزومنن دوشدو
   بو باقری ده کی هچ سوزون دانیشما دایی دنده …..


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.