|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵ | کد خبر : 66704
 • پرینت

  دیركل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد:

  نوروز جهانی در تبریز برگزار می شود/ حضور ۱۱ رئیس جمهور کشور جهان در تبریز

  آذرقلم: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری نوروز جهانی در فروردین ۹۷ با حضور روسای جمهور و فعالین گردشگری از ۱۱ کشور جهان خبر داد.

  آذرقلم: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری نوروز جهانی در فروردین ۹۷ با حضور روسای جمهور و فعالین گردشگری از ۱۱ کشور جهان خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، برنامه ” گفت و گوی فرهنگی ” رادیو گفت و گو با موضوع تبریز پایتخت فرهنگی جهان اسلام ۲۰۱۸ با حضور دکتر مرتضی طالع ماسوله ، کارشناس و مدرس، پژوهشگر گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و ارتباط تلفنی با مهندس مرتضی آبدار ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی روانه آنتن شد.

  در ابتدای برنامه آبدار عنوان کرد : در سال ۲۰۱۵ از طرف سازمان همکاری های اسلامی برنامه ای ۵ ساله برای انتخاب پایتخت جهان اسلام تدوین می شود که فلسطین در سال ۲۰۱۵ و تبریز به لحاظ قدمت فرهنگی در سال ۲۰۱۸ برگزیده شده اند.

  وی افزود : پس از ابلاغ این برنامه ستاد استانی به ریاست استاندار آذربایجان شرقی که دارای مسئولیت اجرایی است و همچنین شورای ملی شامل وزرا و مسئولین مرتبط تشکیل شد.

  Image result for ‫نوروز تبریز‬‎

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در خصوص شعار ستاد تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد: در ستاد تشکیل شده یک نقشه راه تدوین شده است که شعار ” هر شهروند یک میزبان ” نیز در آن مطرح شده است.چرا که این رویداد بین المللی است و باید از ویترین تبریز ، ایران در دنیا معرفی شود و چه بهتر که مردم در کنار دولت در تحقق این رویداد عظیم شریک باشند.

  آبدار گفت: آماده سازی تبریز صورت گرفته است و هماهنگی میان دستگاه های ذیربط در وضعیت مطلوبی قرار دارد.در جلسه شورای ملی دو مراسم برای این رویداد درنظر گرفته شد.نخستین آن که در ۱۴دی برگزار شد ، آماده سازی تبریز برای این رویداد در سطح ملی بود و دومین آن در سوم فروردین ماه با محوریت معرفی تبریز در سطح بین الملل با حضور روسای جمهور کشورهای مدعو خواهد بود.

  وی از برگزاری نوروز جهانی در تبریز خبر داد و گفت: این مراسم با حضور ۱۱کشور خارجی در تبریز برگزار خواهد شد.

  در ادامه برنامه طالع ماسوله با بیان اینکه قرن بیست و یکم قرن مطرح شدن است ، اظهار کرد : هدف از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت فرهنگی مطرح کردن این شهر بوده است.لذا با یک نگاه قرن بیست و یکمی باید به قطب های گردشگری بپردازیم و از تجارب نظام شهرسازی گردشگری بهره ببریم تا یک شهر ایده آل گردشگری داشته باشیم.

  وی خاطر نشان کرد : مدیریت گردشگری یک علم مشترک بین مدیریت هنری ، معماری و شهرسازی است و برای اینکه شهری قطب گردشگری باشد باید یک هماهنگی و هم اندیشی در این سه حوزه وجود داشته باشد.

  این پژوهشگر، گردشگری را یک صنعت فرابخشی و غیرمستقل معرفی کرد و گفت: مسئولیت این حوزه تنها به یک دستگاه و بخش ارتباط پیدا نمی کند، جزیره ای نیست و تمام دستگاه ها زنجیره وار باید در جهت توسعه آن گام بردارند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "نوروز جهانی در تبریز برگزار می شود/ حضور ۱۱ رئیس جمهور کشور جهان در تبریز"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.