|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷ | کد خبر : 66691
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در مورد کاهش تعداد قشر دانشجو در کشور و دانشگاه پیام نور گفت: با وجودی که دانشگاه‌های کشور با کاهش دانشجو مواجه هستند ولی دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در سال جاری با افزایش ۷ درصدی پذیرش دانشجو مواجه بوده است.

  آذرقلم: رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در مورد کاهش تعداد قشر دانشجو در کشور و دانشگاه پیام نور گفت: با وجودی که دانشگاه‌های کشور با کاهش دانشجو مواجه هستند ولی دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در سال جاری با افزایش ۷ درصدی پذیرش دانشجو مواجه بوده است.

  به گزارش آذرقلم، بخشعلی معصومی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس سوابق تحصیلی دانشجویان می‌توان گفت رشته حقوق جزو یکی از رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه است.

  وی افزود: در برخی رشته‌ها دانشجویان گرایش کمتری به پذیرش برخی رشته‌های دانشگاهی دارند از جمله آنها می‌توان به  رشته‌های علوم پایه همچون زمین شناسی، ادبیات، آمار، ریاضی و کشاورزی اشاره کرد که کمتر  مورد پذیرش دانشجویان قرار می‌گیرد.

  معصومی در مورد ظرفیت خالی دانشگاه پیام نور افزود: در حال حاضر برای ۴۰ هزار دانشجو ظرفیت پذیرش وجود دارد و اکنون  ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت  این دانشگاه خالی است.

  رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در مورد تعداد رشته‌های دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: هم اکنون دو رشته در مقطع دکترا، ۲۵ تا۳۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۰۰ رشته در مقطع کارشناسی وجود دارد.

  وی با اشاره به متفاوت بودن آموزش در دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور سیستم آموزشی متفاوتی دارد، آموزش در این دانشگاه به صورت نیمه حضوری، ترکیبی و مجازی است.

  رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی داشتن  ۲۳۵  عضو هئیت علمی ثابت  را یکی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه اعلام کرد و افزود: تعدادی از این اساتید دارای درجه علمی استاد تمام، دانشیار، و استادیار هستند و علاوه بر آنها در این دانشگاه یک هزار و ۵۰۰ استاد مدعو به صورت حق التدریسی در حال همکاری هستند.

  رئیس دانشگاه پیام نور اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان دارای ۲۹ مرکز دانشگاهی در سطح استان آذربایجان‌شرقی است که دارای ۲۵ هزار دانشجو بوده  و  واحد دانشگاه پیام نور تبریز بزرگ‌ترین واحد بوده و ۹ هزار دانشجو دارد.

  رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در ادامه در مورد تجمیع واحدهای این دانشگاه گفت: طی سال ۹۶ جمع‌آوری یا تجمیع واحدهای دانشگاهی صورت نگرفته است ولی در سال ۹۵ دو واحد دانشگاهی در هم ادغام شده‌اند.

  وی افزود: در سال ۹۵ واحد دانشگاهی خداجوی به واحد مراغه و واحد خاروانا به واحد دانشگاهی ورزقان و هادی‌شهر انتقال یافته است و بعد از این نیز امکان تجمیع واحدهای دانشگاهی پیام نور وجود  دارد.

  معصومی در مورد پروژه‌های عمرانی این دانشگاه تصریح کرد: بر اساس بخشنامه صادر شده از مرکز مقرر شده است که دیگر پروژه عمرانی جدید آغاز نشده و پروژه‌های نیمه تمام در اسرع وقت به اتمام برسند.

  رئیس دانشگاه آزاد پیام نور آذربایجان‌شرقی در ادامه از راه‌اندازی سه مرکز نوآوری در واحدهای دانشگاهی پیام نور در استان خبر داد و افزود : آموزش و پژوهش از ارکان مهم دانشگاه هستند  و برای ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی  سه مرکز نوآوری در واحدهای دانشگاهی شهرستان هشترود، ملکان و عجب شیر  با همکاری پارک علم و فناوری افتتاح شده است تا زمینه فعالیت هر چه بیشتر پژوهشگران  فراهم شود.

  معصومی خاطرنشان کرد : ایده پردازی ، شناسایی نخبگان، فراهم کردن محلی برای نخبگان و پژوهشگران از اهداف عمده راه‌اندازی مراکز نوآوری است.

  وی در مورد کاهش تعداد قشر دانشجو در کشور  و دانشگاه پیام نور تصریح کرد: با وجودی که دانشگاه‌های کشور با کاهش دانشجو مواجه هستند ولی دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در سال جاری با افزایش ۷ درصدی پذیرش دانشجو مواجه بوده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "۴۰ درصد ظرفیت دانشگاه پیام نور خالی است/ افزایش ۷ درصدی پذیریش دانشجو در دانشگاه پیام نور استان"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.