|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷ | کد خبر : 66649
 • پرینت

  بررسی انتصابات در سازمان جهاد کشاورزی استان :

  معیار انتصابات استانی در دولت روحانی؛ «تدبیر و امید» یا ژن خوب؟!

  آذرقلم: در دوره احمدی نژاد، همواره باندبازی، انتصابات جناحی و خویشاوندسالاری در بین اصولگرایان امری مرسوم و متداول بود. هر چند آنان این موضوع را انکار کنند ولی این مسئله، نزد افکارعمومی جا افتاده بود. پدیده ای که بعدا با عنوان فساد مالی به محکومیت برخی از آنان در دادگاهها نیز انجامید. اما آیا این پدیده در دولت تدبیر و امید (دولت دوازدهم) نیز استمرار دارد. آیا دولت تدبیر و امید، تحت فشار نمایندگان اصولگرای استانی ناچار از پذیرش مدیران اصولگرا و احمدی نژادی خواهد بود؟

  یادداشت وارده: هوشنگ قلیپور

  آذرقلم:  آیا قرار است در دولت تدبیر وامید، مدیران اصولگرا، آن هم با «ژن خوب» در لباس اعتدال گرائی به روی کار آیند؟

  ۱) جهاد کشاورزی ( جهادسازندگی سابق)  یکی از فعالترین نهادهای بعد از انقلاب است و روحیه انقلابی گری و اصلاحات در آن شدت بیشتری نسبت به دیگر سازمانها دارد به طوری که در عرف جامعه، این سازمان الگوی دیگر سازمانها به شمار می رود و در همه جا وقتی سخن از سختی ها و دشواری هاست، سخن  از عزم جهادی و مدیریت جهادی است.

  یکی از مواردی که این روحیه اصلاح طلبی نمود خود را  متجلی می کند، شرکت در انتخابات است. همواره پرسنل این سازمان در ستادهای انتخاباتی  ریاست جمهوری و کاندیداهای اصلاح طلب نقش فعالی دارند. در انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیز ، بدنه اصلی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی را جهادگران تشکیل دادند و در این پیروزی نقش آفرینی کردند. طبیعی است که این همدلی و همراهی بر میزان توقعات و مطالبات آنان بیفزاید. یکی از این خواسته های به حق انتخاب یک مدیر  اصلاح طلب واقعی برای ریاست این سازمان است. امری که اکنون جزو مباحث داغ اجتماعی می باشد. جهادگران را می توان خالص ترین و پاکدست ترین اصلاح طلبان کشور دانست.

  ۲) در دوره احمدی نژاد، همواره باندبازی، انتصابات جناحی و خویشاوندسالاری در بین  اصولگرایان امری مرسوم و متداول بود. هر چند آنان این موضوع را انکار کنند  ولی این مسئله، نزد افکارعمومی جا افتاده بود. پدیده ای که بعدا با عنوان فساد مالی به محکومیت برخی از آنان در دادگاهها نیز انجامید. اما آیا این پدیده در دولت تدبیر و امید (دولت دوازدهم) نیز استمرار دارد. آیا دولت تدبیر و امید، تحت فشار نمایندگان اصولگرای استانی ناچار از پذیرش مدیران اصولگرا و احمدی نژادی خواهد بود؟

  اخیرا همزمان با اعلام وصول طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، بحث انتصاب یک مدیر اصولگرا برای مدیریت سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، با نقش آفرینی نمایندگان اصولگرا و غفلت و بی انگبزگی نمایندگان لیست امید بدون توجه به پایگاه رای و انتظارات مردم از آنان داغ شده است (چه بسا برخی از نمایندگان، نیم نگاهی هم به آینده سیاسی خود از حیث تائید صلاحیت  داشته باشند)، ژن خوب و یا لابیهای پشت پرده با سوءاستفاده از موقعیت خود از ولیعهدپروری  نقش آفرینی می کنند،  آن هم از کسی که چندین سال از این سازمان دور بوده و فاقد اطلاعات و مهارتهای لازم در  زمینه سیاستهای وزارتی درحوزه های اساسی تولید کشاورزی می باشند، اصول گرایانی که می کوشند پشت نقاب اعتدال گرائی پنهان شوند. هر چند کاندیدای اصلاح طلب اصیل و شناسنامه داری که توسط «ستاد دکتر روحانی» معرفی و مورد حمایت بدنه اصلاح طلبی هم باشد. آیا در نهایت وزرات جهاد کشاورزی تسلیم این بازی اصولگرایان خواهد شد؟

  ۳) در دولت احمدی نژاد، جناح اصولگرا با شعارهای مهرورزی و نوکری مردم و… کابینه را به دست گرفت و مدیران اصلاح طلب را در کلیه وزارت خانه ها  و دستگاههای دولتی به زیر کشید و افراد غیرمتخصص و ناشایست خود را  بر مسند مدیریت ها و امور حساس نشاند، بسیاری از مدیران تحمل این وضع را نیاوردند و به بازنشستگی زودهنگام رضایت داده و عرصه را به تاخت و تاز مدیران متظاهر و نالایق واگذار نمودند.

  مردم در آن هشت سال دیدند که با آمارهای دروغین چه بر سر این مردم و کشور آوردند. دولتی که شعار پاک ترین دولت را یدک می کشید، بزرگترین اختلاس تاریخ را در کارنامه خود ثبت کرد. دولتی که بیشترین درآمدهای نفتی را داشت، مقروض ترین دولت تاریخ شد. دولتی که رشد اقتصادی ۷ درصدی را تحویل گرفته بود، رشد اقتصادی زیر صفر و رکود اقتصادی را تحویل داد. دولتی که رئیس آن ادعای دیدن هاله نور بر منبر سازمان ملل و مات و مبهوت ماندن روسای جمهور کشورها را داشت، تحریم اقتصادی و فلج شدن اقتصاد را به ارمغان آورد. دولتی که شعار فسادستیزی و رفع تبعیض را می داد ۴۲۲ هزار نفر استخدام غیر قانونی * و سه هزار دانشجوی بورسیه غیر قانونی دکترا را روی دست دولت بعدی گذشات و …

  با این توصیف آیا قرار است باز در دولت تدبیر وامید، مدیران اصولگرای منتقد سیاستهای ریاست محترم جمهور با توسل به «ژن خوب» و یا ” ولیعهد سازی”در لباس اعتدال گرائی به روی کار آیند؟

  انشاالله که چنین مباد. چرا که قوه مجریه به حامیان و معتقدان به برنامه های خود که تمام سعی و تلاش خودرا معطوف به اجرائی شدن برنامه های گره گشای مردم نمایند نیاز دارد.

  ____________

  * جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت با بیان اینکه در این میان وزارت صنعت معدن با ۷۹۰ درصد جذب نیرو بزرگترین متخلف است گفت: تخلفات بعدی مربوط به ریاست جمهوری با ۵۰۷ درصد جذب نیرو، جهادکشاورزی با ۳ درصد جذب نیرو، وزارت تعاون با ۱۳۶ درصد جذب نیرو مرتکب تخلف شده‌اند که جمعا با ۱۲۵ هزار نیروی قراردادی، ۵۴۸ هزار جذب نیرو شده که در این میان ۴۲۲ هزار نفر غیر قانونی جذب شده‌اند. او اعلام کرد: ۷۶ هزار نفر در آموزش وپرورش استخدام شده‌اند که ۲ درصد کلا بیسواد، ۱۴ درصد دارای تحصیلات ابتدایی، ۱۹ درصد دارای تحصیلات راهنمایی، ۳۱ درصد دیپلم و ۳۳ درصد آنها بالاتر از دیپلم هستند. سایت فرارو ۲۵ تیر ۱۳۹۳ .

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "معیار انتصابات استانی در دولت روحانی؛ «تدبیر و امید» یا ژن خوب؟!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.