|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵ | کد خبر : 66631
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  «خاطرخواهی مردم تبریز»، پنبه ای که سر می بُرد!

  آذرقلم: نمی دانیم چرا هیچ مسئولی در این مملکت پیدا نمی شود که به جرم این خاطرخواهی، این دوستان وزیر و رئیس را به میز محاکمه و استیضاح بکشند که به چه حقی خاطرخواه تبریزیها شده اید؟ مگر شهر هرت است که هر مسئول بی مسئولیتی در طول ریاست و صدارتش، خاطرخواه تبریزیها می شود؟ مگر خاطرخواهی در این ورزش و فوتبال جرم نیست و تبانی نام ندارد؟

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: در مراسم قهرمانی تیم فوتسال مس سونگون، وزیر ورزش نیز در تبریز حضور یافته و به تقدیر از تیم قهرمان این دوره از مسابقات فوتبال تبریز پرداخت. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور، در مصاحبه ای گفته بود که آقای وزیر برای این مراسم ها حاضر نمی شود و ایشان خاطر مردم تبریز را می خواهند و به همین دلیل در تبریز حضور یافتند. به عبارتی دیگر، ایشان خاطر خواه  مردم تبریز هستند!

  این خاطرخواهی البته بلای جان تبریزیها و مخصوصا تراکتورسازی شده است. زیر این لفافه خاطرخواهی هر ضربه ای که دوست دارند بر پیکر تراکتور وارد می سازند و پشت تریبون و مصاحبه های رنگارگ خود از تبریز و مردمش سخن می رانند که بهترین و برترین و … هواداران فوتبال کشور هستند.

  البته شاید برداشت ما و این دوستان رؤسا از خاطرخواهی متفاوت باشد و اینها خاطر هر تیم و هواداری را که بخواهند، جام بلا بیشترش می دهند. از محرومیت، بی مسئولیتی در قبال هواداران این تیم تا برخوردهای گازانبری و تبعیض های اظهر من الشمس که این خاطر خواهی مسئولین ورزش کشور را در معرض نمایش می گذارد.

  نمی دانیم چرا هیچ مسئولی در این مملکت پیدا نمی شود که به جرم این خاطرخواهی، این دوستان وزیر و رئیس را به میز محاکمه و استیضاح بکشند که به چه حقی خاطرخواه تبریزیها شده اید؟ مگر شهر هرت است که هر مسئول بی مسئولیتی در طول ریاست و صدارتش، خاطرخواه تبریزیها می شود؟ مگر خاطرخواهی در این ورزش و فوتبال جرم نیست و تبانی نام ندارد؟

  در بزرگترین استادیوم کشور یعنی آزادی، ۶۰ هزار نفر علیه قومیت و نژآد تبریزیها شعار داده و به تحقیر و توهین هموطنانشان می پردازند، ولی این خاطر خواهی مردم تبریز، اجازه نمی دهد تا طبق قانون با این مورد برخورد کنند. یک جلسه  بدون ذکر دلیل، به بازی بدون تماشاگر محکوم می شوند و کک کسی در این فوتبال نمی گزد که به چه دلیل محروم شدند؟! البته شاید نمی خواهند مردم تبریز از محرومیت تهرانی ها ناراحت شوند، به همین خاطر هم بدون دلیل محرومشان می کنند.

  در دیگر سو، واکنش تبریزیها به این اعمال نژادپرستانه را با قید عبارت (توهین قومیتی) محکوم و جریمه می کنند. البته این بار هم به خاطر مردم تبریز است که خوب بدانند برای چه چیز محروم شده اند و بیخود و بی جهت این عبارت را قید نکرده اند. خاطر مردم تبریز را می خواهند که حداقل روشنگری می کنند و پشت پرده به ماست مالی قضایا نمی پردازند و این عین صداقت در خاطرخواهی است.

  آقای وزیر خاطرخواه، رئیس خاطرخواه، قاضی القضات فدراسیون، این رسمش نیست!  آن کاری که شما دنبالش هستید، فیفا قبل شما انجام داده است. هر چقدر هم بخواهید به ماست مالی و پوشاندن نژادپرستی عریان برخی ها بپردازید، باز هم چشم های فیفا بازتر از آن است که به حکم های درپیتی شما نگاه کند. الحمدالله به همت  ارتباطات و فناوری روز دنیا، دیگر نمی توانید حتی یک ثانیه از اتفاقات سکوهای آزادی را از چشم نهادهای نظارتی بین المللی همچون فیفا و ای اف سی، پنهان کنید.

  دود این احکام جانبدارانه و تبعیض آمیز شما در قبال تیم های تبریز و تهران، تنها به چشم فوتبال این مملکت خواهد رفت. حتی فکر اینکه به این واسطه بخواهید تراکتور را از سوی نهادهای بین المللی محروم کنید به ذهن خود راه ندهید. آسیاب به نوبت است، اگر قرار بر چنین محرومیتی باشد، تهرانی ها نفر اول این لیست هستند!

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "«خاطرخواهی مردم تبریز»، پنبه ای که سر می بُرد!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.