|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴ | کد خبر : 66483
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  رفیق بازی، تراکتور را پنچر می کند!

  آذرقلم: در این گیر و دار، خبر می رسد که تراکتور به دنبال جذب گلر پا به سن گذاشته ای است که روزگاری در این تیم بازی می کرد. طهماسبی ۳۳ ساله به چه درد تیم ما خواهد خورد؟!

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: اینکه سرمربیان ایران هر کدام برای خود دار و دسته ای از بازیکنان را تشکیل داده اند و به هنگام کوچشان از تیمی به تیم دیگر، آن دار و دسته را نیز با خود می برند، اظهر من الشمس فوتبال ایران است.
  امیر قلعه نوئی را به یاد بیاورید، بار اولی که در تراکتور حضور داشت، جمعی از بازیکنان پا به سن گذاشته استقلال را با خود به تراکتور سازی آورد. از امیرحسین صادقی تا سیاوش اکبرپور و علی علیزاده و فرزاد آشوبی، که با همین سرمربی نیز از تیم رفتند.
  یا دور دوم حضورش باز هم سراغ بازیکنانی رفت که زمانی شاگردشان بودند، محمد نوری و محسن بنگر و… که به قول خودشان رفاقتی جذب تیم شده بودند.
  یا فرهاد کاظمی که با یک دسته بازیکن آمد ماشین سازی و بعد سقوط تیم، همگی جدا شدند. همین یحیی گل محمدی که بازیکنان سابقش را به عنوان سرباز وارد تیم کرد، ولی نتیجه ای نگرفت.
  البته این را هم باید ذکر کنیم که قصد این سرمربیان می تواند نتیجه گیری تیم باشد، ولی آنچه که مشهود بود، عدم کارایی این بازیکنان و به تبع آن سیر نزولی تراکتور است که در دوره های متفاوت شاهد آن بودیم.
  بازیکنان پا به سن گذاشته ای که تراکتور نیز از این نوع بازیکن، کم ندارد و رفته رفته بایستی یک خانه تکانی اساسی انجام دهد. به عبارتی اگر دنبال حرفه ای گری در فوتبال هستیم، بایستی رفاقت و دوستی را بیرون از باشگاه گذاشته و تنها به کارایی و توان فنی بازیکنان توجه کنیم. این خانه تکانی برای تراکتور می تواند از خط هافبک رو به جلو انجام گیرد. مهاجم یا وینگرهای پا به سن گذاشته تیم بایستی جای خود را به بازیکنان جوان و با انگیزه بومی و یا غیر بومی بدهند.
  در این گیر و دار، خبر رسید که تراکتور به دنبال جذب گلر پا به سن گذاشته ای است که روزگاری در این تیم بازی می کرد. طهماسبی ۳۳ ساله به چه درد تیم ما خواهد خورد؟!


  شاید بر ما خرده بگیرند که سن افراد تأثیری در روند ایفای نقش بازیکنان در تیم نداشته باشد و الان خیلی از دروازه بانان مطرح دنیا همچون ( بوفون ) سن بالایی دارند. ولی بایستی توجه کنیم که بوفون با دروازه بانان ایرانی فرق دارد، ایشان حرفه ای فوتبال بازی کرده اند. ولی این بازیکنان ما نصف عمر فوتبالی شان را روی نیمکت بوده اند. در ثانی تراکتور نبایستی محلی برای آزمون و خطای بازیکنان باشد. شاید یکی دو مورد خاص مثل علی کریمی را داشتیم که توان بازی در سن بالا را داشتند و گرهی از تیم باز کردند، ولی نبایستی این فردیت را به کل بازیکنان لیگ تعمیم بدهیم.
  اگر به دنبال جذب دروازه بان داخلی مطرح هستید، محمدرضا اخباری بهترین گزینه هم از نظر فنی و هم از سنی است. جذب این بازیکن برای فصل آتی، می تواند دروازه تراکتور را برای سالهای سال بیمه کرده و خود این بازیکن را نیز روانه تیم های ملی و شاید ترانسفر به اروپا کند.
  نهایتا، شایعه ای مطرح بود که این بازیکن جدید بر اساس رفاقتی که با برخی نزدیکان باشگاه دارد، قرار است جذب شود. همین رفاقت و رفیق بازی تا به امروز سد راه تراکتور در راه کسب قهرمانی بوده است. رفاقت و تصمیمات مبتنی بر آن در یک تیم، نتیجه اش تنها درجا زدن در میانه های جدول و دق دادن هوادار خواهد بود. این رفاقت و رفیق بازی از سوی هرکسی باشد مذموم است، چه مدیریت، چه سرمربی و چه هوادار ( سکو ) تنها نتیجه و عایدی آن پنچر شدن تراکتور و عدم کسب موفقیت چشمگیر خواهد بود.

  بهتر است حرفه ای گری را با رنگ و لعاب تعصب و غیرت، فدای رفاقت و رفیق بازی نکنیم

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "رفیق بازی، تراکتور را پنچر می کند!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.