|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲ | کد خبر : 66390
 • پرینت

  آذرقلم: خبر اما کوتاه است. اینجا آب و دریا هم ایمن نیست. کشتی سانچی، یا همان سامان و یا هر اسم دیگری، تلخ ترین و مرگبارترین سانحه دریایی از نوع خود را رقم می زند. سانچی، غم دیگری را بر دل ما سنجاق کرد!

  یادداشت روز: محمد امین خوش نیت

  آذرقلم: حکایت غریبی است. وقتی از آمار بالای تصادف رانندگی و انبوه درد و غصه و حرمان ناشی از کشته های تصادفات جاده ای سخن به میان می آید پیش خود می گوئیم: اشکالی ندارد. با قطار مسافرت می کنیم که ایمن تر است هر چند فرسوده و کند است!

  وقتی یاد حادثه قطار تبریز_ مشهد می افتیم و پرسوختگی دهها مسافر این قطار زائر رضوی را به یاد می آوریم از خیر راه آهن هم می گذریم و به مسافرت های هوایی و ایمن بودن آنها دل خوش می کنیم.

  وقتی یاد سوانح هوایی و آمار بالای کشته های ایرانی آن در طی دو دهه گذشته می افتیم فارغ از همه تاخیرهای بی دلیل و با دلیل، و ترس و هراس های این پرنده های قدیمی و از رده خارج، از این گزینه هم صرف نظر کرده و خود را به آب زده و تنها به آب و دریا دلخوش می شویم که حداقل از بین چهار مسیر مسافرت حداقل این یکی دیگر امن و مطمئن است و خطری ندارد.

  خوشحالیم که حداقل جان ما و هموطنانمان بر روی آب ایمن تر است هر چند آسمانش، آبی به ما نمی دهد و خست و ناخن خشکی اش دمار از روزگار ما و نگین فیروزه ای سرزمین مان درآورده است.

  خبر اما کوتاه است. بعد از نه شبانه روز تقلا در میان آب و آتش و هوا، ۳۲ دریانورد دریادل ایرانی مظلومانه ققنوس وار راه آسمان در پیش می گیرند و حادثه جگرسوز دیگری را بر مادران ایرانی رقم می زنند. اینجا آب و دریا هم ایمن نیست. کشتی سانچی، یا همان سامان و یا هر اسم دیگری، تلخ ترین و مرگبارترین سانحه دریایی از نوع خود را رقم می زند. سانچی، غم دیگری را بر دل ما سنجاق کرد!

  گوئی عفریت حادثه و بختک مرگ و حرمان، از سر این مردم قصد رفتن ندارد. گوئی، نه زمین ایمن است و نه هوا، نه راه آهن و نه دریا!

  خدایا ! این درد و دریغا را با که توان گفت؟!

  سانچی، درد دیگری بر دل ما سنجاق کرد!

   

   

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "گوهر گمشده ایمنی در ایران؛ نه زمین و هوا، نه قطار و دریا"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.