|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲ | کد خبر : 66324
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  گناه نابخشودنی تحقیر تراکتور و هوادارانش

  آذرقلم: خون دل می خوریم، تا آخر این فصل با گل محمدی کنار می آییم، اما فکر حضور امثال نکونام را در ذهن خود نپرورانید. تیم بزرگ، مربی بزرگ و صاحب سبک می خواهد نه کارآموز لیگ یکی که از تیمش اخراج شده باشد. شاید برای مدیریت تیم فرقی بین این دو نباشد، ولی برای تیم و هوادارانش، فرقش از زمین تا آسمان است.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: اوایل فصل قبل از انتخاب سرمربی در مورد گزینه های مطرح برای هدایت تراکتورسازی، نوشتیم که هیچ کدام از این مربی ها در حد و نام تراکتور نیستند. گزینه هایی که تقریبا سبک فوتبال یکسانی داشتند و در یک کلام فوتبال ایرانی را نمایندگی می کنند. از فرکی و ابراهیم زاده تا ویسی و گل محمدی و… هیچ کدام نمی توانستند تراکتور آذربایجان را باب میل هواداران این تیم آرنج داده و روانه مسابقات کنند.
  حتی گفتیم که اگر قرار است سرمربی تیم ایرانی باشد، و اراده ای برای استخدام سرمربی خارجی وجود نداشته باشد، بهترین گزینه رسول خطیبی، مربی بومی و متعصب است که بیش از سایر گزینه ها با تیم و فضای فوتبال تبریز آشنا بود.
  یک سری از دوستان هوادار بر ما خرده گرفتند که فلانی که نام بردید بهترین مربی است، یا بهمانی ائل است و بئل است و…. نهایتا آن شد یحیی گل محمدی هدایت تیم را بر عهده گرفت. طبق وظیفه رسانه ای و هواداری خود، پس از این انتخاب، حمایت از تیم و سرمربی را برای پیشگیری از هر گونه حاشیه سر لوحه فعالیتمان کردیم
  نیم فصل اول، تیم هر نتیجه ای که می گرفت، مهم نبود، مهم حضور هواداران و تشویق تیم بود. خون دل خوردیم تا نیم فصل اول تمام شده و محرومیت تیم به سر آید، بازیکنان لیگ برتر ندیده را چنان تشویق کردیم که تبدیل به بازیکنان حرفه ای شدند و در برابر تیم های متمول لیگ برتر جایگاه نسبتا خوبی داشتند. تیم رفته رفته شکل گرفته و علی رغم عدم حصول نتیجه مناسب، بازی زیبایی ارائه می دادند .
  نیم فصل دوم لیگ برتر، سرآغاز بحران در تیم بود. بحرانی که سرمربی تیم باعث و بانی آن بود. جذب شش بازیکن سرباز، نیمکت نشین کردن جوانانی که اکنون تجربه زیادی کسب کرده اند و کنار گذاشتن بازیکنان پا به سن گذاشته تیم، مجموعه عواملی بودند که دست در دست هم دادند تا تیم سر نزولی به خود بگیرد. در کنار این ها، یحیی گل محمدی با تصمیمات اشتباه خود، کاری کرده است که دیگر کمتر کسی به حضور ادامه فعالیت این مربی در تبریز فکر می کند.
  تحقیر بی سابقه تیم در برابر تیم های تهرانی، باخت مقابل استقلال خوزستان و کنار رفتن از جام حذفی، خونابه هایی هستند که هوادار تراکتور می خورد.


  احساسات و شور و هیجان و صد البته تعصب هواداران تراکتور برای مربیانی که از مرکز راهی تبریز می شوند مهم نیستند. برای یحیی و امیر و مجید و… مهم نیست که این هوادار چه خونابه ای می خورد تا خودش را با وجود انواع و اقسام فشار و تخریب و تحقیر به ورزشگاه برساند تا شاید تیم نتیجه بگیرد. نتیجه هم فدای سر تراکتور، لااقل یک بازی زیبا و تماشاگر پسند ارائه دهند.!
  برای سرمربیان تهرانی، تنها امری که مهم است، پول و رزومه کار در باشگاه بزرگی مثل تراکتور است. نه هوادار، نه تراکتور و نه هیچ چیز دیگری نمی تواند این افراد را در نیل به این اهداف باز دارد.
  دلیل نگارش این متن، زمزمه هایی مبنی بر حضور جواد نکونام در رأس هدایت تراکتورسازی است. جواد نکونام با کدامین رزومه کاری می خواهد هدایت تراکتور را در دست بگیرد؟ حتی فکر حضور در تراکتور نیز برای این مربی جدید لیگ برتری بزرگ است، چه برسد قرارداد ببندد.
  اگر اراده ای برای جذب سرمربی خارجی وجود ندارد، تا آخر فصل با همین گل محمدی سر می کنیم. شاید این خواسته کسانی است که برای حفظ گل محمدی تقلا می کنند. طرح نام هایی چون جواد نکونام و …. تنها برای پایین آوردن خواسته ها و توقعات هواداران از مدیریت تیم برای استخدام مربی درجه یک و صاحب سبک خارجی در تراکتور است.
  خون دل می خوریم، تا آخر این فصل با گل محمدی کنار می آییم، اما فکر حضور امثال نکونام را در ذهن خود نپرورانید. تیم بزرگ، مربی بزرگ و صاحب سبک می خواهد نه کارآموز لیگ یکی که از تیمش اخراج شده باشد. شاید برای مدیریت تیم فرقی بین این دو نباشد، ولی برای تیم و هوادارانش، فرقش از زمین تا آسمان است.
  حضور امثال نکونام و دیگر مربیان درجه چندم ایرانی، تقلیل و تحقیر تراکتور و هوادارانش است و این گناه نابخشودنی نزد هواداران خواهد بود. گناهی که مسبب اصلی اش سردار تهران نشین خواهد بود.

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "گناه نابخشودنی تحقیر تراکتور و هوادارانش"
  ۲۷ نظر برای “گناه نابخشودنی تحقیر تراکتور و هوادارانش”
  1. علی تراختوری گفت:

   همین حسینی هم خوبه.امتحان داده است.

   اگه مربی خارجی رو نیارن،بهتره که باگلممدی ویاحسینی ادامه بدن!

   نکونام برای بدنامه نه نکونام.نکونامه برا استقلالیا

  2. جمعی ازطرفداران تراختور گفت:

   سلام ضمن خسته نباشید مارسول خطیبی رانمی خواهیم

   • آلانقي گفت:

    دوستان عزیز انشاالله با دنیزلی یا با ارسون قرارداد می بندند اگر نشد بهترین مربی ایرانی برای تراختور فرزند آزربایجان رسول خطیبی از همشون بهتر است.

    یاشاسین آزربایجان

    یاشاسین تراختور

  3. تراختورچی گفت:

   خب شمامیگیدرسول خطیبی مگه خطیبی فرصت مربیگری درتراختورکبیررو نداشت؟چکارکردمثل همه تیمهایی که داشت یک نیم فصل کاملاموفق ویه نیم فصل کاملاناموفق.بنظرمن مربی ترازاول خارجی بهترین گزینه برای تراختورهستش.

  4. آسمان گفت:

   حقیقت این است که متاسفانه یک عده از دوستان قلم بدست ناخواسته یا درلفافه ازکسانی حمایت میکنند که بقول خودشان در حد تراکتور نیستند اگر قبول کنیم که نکونام یا فرکی یا ویسی درحد تیممان نیستند صرف اینکه آقای خطیبی بومی هستند نمیتواند دلیلی بر شایستگی ایشان برای حضور درنیمکت تراکتور باشد والا مربیان بومی زیادی بهتر و شایسته تر ازایشان در شهرمان هستند مگر اینکه پشت پرده این بحث ها مسائل دیگری مد نظر باشد .
   درپایان بهتر است بگوییم آزمون وخطا دیگر بس است وبهتر است یک مربی خارجی بدون وابستگی به سرخابی های پایتخت و…..برای تیم در نظر بگیریم کسی که در کنار پرشورها شور وهیجان بازی را با جان ودل حس کند.

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    فرمایشتان متین. عرضمان این بود که اگر اراده ای برای جذب مربی خارجی نباشد، و باشگاه میل به همکاری با مربیان ایرانی را داشته باشد، این مربیان تقریبا سبک فوتبال یکسانی دارند. رسول یا یحیی و دیگر مربیان. با این مربیان جایگاه تراکتور همین است که می بینیم.
    پس اولویت اول تیم و هواداران سرمربی صاحب سبک خارجی است. حالا تونی، مصطفی و….
    اگر چنین کاری انجام نگیرد، رسول خطیبی حداقل از خودمان است. بودجه تیم از استان خارج نمی شود، بازیکنان بومی فرصت بازی پیدا می کنند.
    شما بفرمایید که کدام مربی بومی، به جز رسول خطیبی توانسته است یک تیم استانی را راهی لیگ برتر بکند؟

  5. ایرج گفت:

   امیدوارم به زودی گل محمدی حجب وحیا را کنار بگذارد و بگوید که در این مدت چه کسانی به تراکتور صربه زدند و نگذاشتند نتیجه بگیرد

   • احمدیان گفت:

    سلام .
    پس بهتر است اول از خودشان و تصمیمات اشتباهشان در بازی حذفی و دیدار مقابل دو تیم تهرانی شروع کنند.

  6. تراختور هیچ خیریتی از مربی ایرانی ندید گفت:

   هر مربی ایرانی اومد تراختور بعد رفتنش تحقیرکردن تراختور رو شروع کرد یکیش قلعه نویی که رفت پشت تیم مدیریت و صفحه گزاشت نمیدونم تبریزها قفل در خونمو کندن اینم از یحیی نمک نشناس نرفته گفته تراختور هیچی نداره
   اخه سابقه مربیگریت تو بادران ونفت مشخصه تیمهای که رختکنشون پشت وانت بود و اینقدر بازیکن سوار وانت میشد که سه ساعت طول میکشید برسین سر تمرین توذوب اهن که هروز با خلعتپری وبازیکنان بزرگ مشکل داشتی تودیگه حرف نظم نزن

  7. تراختور کبیر گفت:

   یاشاسین تراختور
   به امید روزی که این تیم در شان هوادارنش اداره بشه

  8. میلاد تی تی گفت:

   نکونام کیه نه تنها نکونام حرف هر مربی ایرانی وسط بیاد معلوم میشه که اینا دوست دارن تراختور همیشه تو بحران باشه. چون هواداران اصلا مربی ایرانی نمیخوان

  9. تراختور کبیر آذربایجان گفت:

   منتظر دنیزلی هستیم یا مربی بزرگتر از دنیزلی
   تراختور اینقدر بی صاحب نشده که یکی مثل نکونام بشه مربی اش. جوک هست حتی مطرح کردن اسم چنین افرادی برای نیمکت تراختور

  10. سعید گفت:

   یحیی تموم شده است برای تراختور از اولش هم معلوم بود به درد تیم پرهوادار نمیخوره
   مربی بزرگ خارجی دوای درد تراختور
   تیم بزرگ مربی بزرگ

  11. سهند گفت:

   نکونام سالی که جلالی مربی تراکتور بود ابتدای فصل نقل و انتقالات تراکتور را کلی دست انداخت و با نام تراکتور بازار گرمی کرد اخرش هم رفت استقلال.
   حالا مربی میخاهیم که عشق سرخابی نباشه. فقط مربی تاپ خارجی

  12. تراختور گفت:

   ……خودتی
   خطیبی شما هارو با پول خریده تا بای جاده فضای مسموم برگرده به تراختور
   ولی کور خونده
   مربی… نمیخواهیمممممم
   شماها هم به زودی هم……

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    مسلمان!! عرض کردم مربی خارجی!!
    وقتی اراده ای برای جذبش وجود ندارد، چرا بایستی تراکتور و سرمایه های استانی را دست افرادی بدهیم که تحقیرمان می کنند؟

   • سیروس گفت:

    آخه بی… چرا در مورد خطیبی چنین حرفی می زنید حیف که رسول واسه آذربایجان دل میسوزونی

  13. حسن گفت:

   دوست عزیز من کاملا موافقم

   گل‌محمدی و نکونام و خطیبی شاید مربی خوبی

   باشند ولی برای تیمی مثل تراکتور کوچک محسوب

   میشوند تراکتوری که نه تنها کل آذربایجان بلکه تمام

   آذری زبانها در سرتا سر جهان به بازیهای این تیمو

   دنبال میکنند و تعصب عجیبی روی تیم شهرشان دارند

   پس با توجه به این همه حساسیت مدیران تراکتور

   برای انتخاب مربی و بازیکن برای این تیم باید

   با وسواس زیاد عمل کنند وبا هر مربی و بازیکنی

   به راحتی قرارداد امضا نکنند

  14. تبریزلی گفت:

   جناب اذر قلم سلام .بنده در نظرسنجی ها خدمتتان عرض کردم هیچ اتفاق برزگی نخواهد افتاد هرکی میاید برای تیم ما یک اقای طزنگی هست که نگو. از کجا و چه جوری میشه اقای گل محمدی خلاض شد با اون قرار داد میلیاردی .باید اقایان سجده شکر بگزاریم تا اوت نشیم همین

  15. میانالی گفت:

   یاشاسین دنیزلی
   تراختور بزرگ مربی بزرگ

  16. عشقیم تراختور گفت:

   گل محمدی الان منتظره اخراج بشه تا تمام قراردادشو بگیره. باید استعفا بده استعفاه نده بفرستن در تیم امیدهای تراختور تا پایان فصل مربیگری کنه با اخراجش پول مفت بهش ندهند.
   تراختور الان یک مربی بزرگ و با دانش و کارکشته و صاحب سبک خارجی لازم داره

  17. وحید گفت:

   مشکل تراکتور در حال حاضر به نظر می رسه که کادر فنی باشه. چنین هم هست. اما چاره کارش آوزدن دنیزلی و یا حتی گواردیولا هم نیس. تراکتور یه ساختار معیوب مدیریتی مالکیتی داره. تراکتور باید راه فولاد و ذوب آهن رو تو باشگاه داری می رفت و فارغ از کری خوتی با تهرانیا راه حرفه ای خودشو ادامه میداد. هم چنین رسول مربی خوبی هست اما خیلی زود وارد عرصه مربی گری شد دانش مربی گریش باید زیاد بشه. به نظر اگر یحیی رفت همبن حسینی بمونه بهتره. تراکتوز ی چن سال باید به میانه های جدول اکتفا کنه تا ی ساختار حرفه ای بومی مثل فولاد پیدا کنه.

  18. مجید گفت:

   به امید روزی که دوباره سامان نریمان جهان و رسول پاشا ومحسن دلیر و خیلی از بازیکنان بومی و خارجی دوباره در تراختور عزیزمان ببینیم چونکه واقعا خاطرات فراموش نشدنی با انها داشتیم برد پرسپولیس در تهران با بازی حجومی و زیبا . رسول پاشا از یادمان نخواهی رفت.

  19. اقای احمدیان مربی گلرهامون مگه خارجی نیست گفت:

   اگه دنیزلی نشد ارسون یانال از نظر کارنامه و کار توبازیهای یورلیگ و چمپونز لیگ عالی ادم فقط کسی رومیاره کارنامه داره بعدش معدل نشستن رونیمکت توهر فصل که بهتراز مربی سوم ترکیه هستشکهتراختور میخواد بیاره https://www.transfermarkt.co.uk/ersun-yanal/profil/trainer/811 خدا به ادم چشم داده سبک سنگین کنه هم از نظر سن وسال واز۲۰۰۲تا حالا مستمر روی نیمکت فنر وترابوزان نشسته معلوم کلش کار میکرده والا ترکیه جایی نسیت که مربی که نتیجه نمیگیره رونگه دارن هودار نمیزاره اگه بزاره ریس باشگاه باید بره خونش


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.