|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲ | کد خبر : 66224
 • پرینت

  آذرقلم: مقوله بازیکن سرباز را داریم. هیچ هواداری در تبریز و آذربایجان راضی به این کار نیست. سربازهایی که یا مصدومند، یا محرومند و یا کلا نیستند ولی سرباز تراکتورند. یک نگاه کلی بیاندازید ما از کدام سربازمان بهره کافی برده ایم؟ به جز یکی دو مورد خاص مثل حاج صفی و سروش و… اکثر سربازان تراکتور، حضور در این تیم را فرصتی برای اعمال جراحی و رفع مصدومیت های کهنه شان می بینند.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان 
  آذرقلم: این مسئله سرباز بازیکنی که به واسطه حضور سپاه در جمع سهامداران باشگاه، عاید این تیم شده است، تبدیل به چوب دو سر طلایی شده است که دردی از طرفین دعوا، چه باشگاهی که سرباز می دهد و  چه باشگاهی که سرباز می گیرد، را دوا نمی کند. این وسط آتش بیارانی نیز معرکه را داغ نگه داشته اند تا شاید کسی از این مدعی العموم  فوتبال ایران نپرسد که چرا بودجه های چند ده میلیاردی در این فوتبال دولتی، تنها نصیب دو باشگاه تهرانی می شود.
  اینکه باشگاهی از جدایی سربازش تحت هر عنوانی ( سرباز، قرضی محصل و…) ناله می کند، تقصیر تراکتور نیست. بالاخره این افراد نیز ساکن این کشور هستند و خونشان از  سربازان مرزبان رنگین تر نیست و بایستی خدمت مقدس سربازی را بگذرانند.
  تراکتور در اینجا تنها و تنها نقش ناجی را دارد. ناجی فوتبال کشور و فوتبالیستهایی که بواسطه حضور این تیم در لیگ برتر، راهی دستجات پایین تر و یا پادگان نمی شوند. بایستی ناشکری نکنید و امکانی که برای این بازیکنان فراهم شده است را قدر بدانید. اگر این حمایت تراکتور را نمی خواهید، راه باز و جاده دراز.
  مدیر اصفهانی عزیز، شمایی که خود و باشگاه تان را مالک بازیکن می دانید، بایستی به فکر حفظ این مایملک خود نیز باشید. می توانید بازیکنانتان را بفرستید در لیگ یک و زمینهای خاکی آن بازی کنند و دو سال دیگر با چندین مصدومیت و شکستگی و رباط های پاره تحویلشان بگیرید. با این همه شانتاژ و دروغ تنها راه را برای نابودی سرمایه های فوتبالی خودتان هموارتر می کنید.
  صحبت از بودجه ۱۲ میلیاردی می کنید و دم خروسش را یادتان می رود پنهان کنید. تنها برای دو بازیکن ۲ میلیارد پول داده اید. ۲۱ بازیکن دیگر را به همین منوال بگیرید، فکر کنم ۲۵ میلیارد می شود. ۳ میلیارد هم بهترین مربی ایران! با کمک هایش دریافت کند، می شود ۲۸ و هزینه های جاری باشگاه و…. سر به فلک کشید این بودجه سالیانه باشگاه ذوب آهن!
  آقای همیشه مدعی العموم برنامه نود، حداقل به حرمت نامتان که ( عادل ) است و از عدالت نشأت می گیرد، و برای یک بار هم که شده، به دنبال اعاده عدالت فوتبالی در این کشور باشید. شما به واسطه شانتاژ برخی افراد، نظیر آقای آذری، تراکتور و دیگر تیم ها را، دست و پابسته می خواهید به میدانی بفرستید که سرخابی های پایتخت سالانه ۵۰ میلیارد فقط از وزارت ورزش گرفته و در این میدان حاضر شده اند.
  بیایید برنامه ای ترتیب بدهید، امدادهای وزارتی را نیز تقسیم کنیم. تراکتور هم سرباز بازیکن نگیرد. یعنی سالانه حداقل به هر باشگاه لیگ برتری ۲۰ میلیارد از سوی وزارت تزریق شود تا توان رقابتی تیم ها برابر هم  نباشد، این تیم ها حداقل توانی برای عرض اندام داشته باشند.
  این نمی شود که کل بودجه و اعتبار و  پخش زنده و…. را در اختیار دو تیم تهرانی بگذاریم و به تیم های دیگر بگوییم اگر توانش را دارید با این تیم ها رقابت کنید. از سوی دیگر راه های تقویتی تیم های لیگ برتری، در مقابل این حجم از حمایت دولتی را نیز با نگاه و ژست روشنفکر مآبانه بکوبیم و قانون ( نود درآوردی ) تصویب کنیم که بازیکنی حق مشمولی در نیم فصل را نداشته باشد. این رقابت ناجوانمردانه و به دور اخلاق ورزشی است.
  در سوی دیگر ما مقوله بازیکن سرباز را داریم. هیچ هواداری در تبریز و آذربایجان راضی به این کار نیست. سربازهایی که یا مصدومند، یا محرومند و یا کلا نیستند ولی سرباز تراکتورند. یک نگاه کلی بیاندازید ما از کدام سربازمان بهره کافی برده ایم؟ به جز یکی دو مورد خاص مثل حاج صفی و سروش و… اکثر سربازان تراکتور، حضور در این تیم را فرصتی برای اعمال جراحی و رفع مصدومیت های کهنه شان می بینند.
  به علاوه، شمایی که الان از حضور بازیکنان سرباز در این مقطع از فصل فوتبالی، ناله ها سر می دهید، این را هم در نظر بگیرید که همین بازیکنان، در همین مقطع مشابه از تراکتور جدا خواهند شد. این جاست که سر تراکتور و هوادارانش بی کلاه خواهد ماند.
  فصل گذشته سرورش رفیعی همن موقع جدا شد و در تیم رقیب ما بازی کرد، این همه مویه و زاری نکردیم.
  در این مورد خاص، ما هم با شما هم عقیده هستیم که تراکتور نبایستی متکی به سربازان و گاها ستون پنجم باشد. بایستی بازیکنان طراز اولی جذب این تیم شوند و اگر بازیکنی قصد سربازی در این تیم را داشته باشد، می تواند در حاشیه و بازیهای دوستانه تیم به میدان برود.
  نهایتا سربازها ارزانی باشگاه هایشان، ما نمی خواهیم تراکتور بواسطه حضور این افراد تضعیف شود. در مقابل برنامه و قانونی نیز برای تقسیم امدادهای وزارتی پیشنهاد بدهید و مطمئن باشید که اولین حامی تان در این راه تراکتور خواهد بود.
  این یعنی عدالت جناب عادل خان فردوسی پور!

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "سربازها ارزانی خودتان، امداد وزارتی را تقسیم کنیم!"
  ۱۳ نظر برای “سربازها ارزانی خودتان، امداد وزارتی را تقسیم کنیم!”
  1. ناشناس گفت:

   نگارنده خیلی…….
   همه آمارهاش اشتباهه

   • آیدین گفت:

    اتفاقا تنها مقاله ای هست که تحلیل منصفانه و به دور از تعصب انجام داده. عالی بود

   • احمدیان گفت:

    سلام. احیانا شما می دانید آمار یعنی چی؟!
    در این نوشته آماری داده نشده است!

   • مهدی تهرانان گفت:

    حرف حق تلخه. همه تیم ها بودجه یکسان داشته باشن تیمهای پایتخت دسته سه هم نمیتونن بازی کنن

   • عادل کینه شتری گفت:

    … بخاطر تراختور نفهمید نه تنها عشقمون به تراختور کم نشد بلکه برنامه…. و بد…. برای تراختوریها بیشتر نمایان شد شجاع رفت توسینه داور به نصرتی کله زد داور وخودش القا کردن که هیچ اتفاقی نیفتاده اما حاتمی رو بخاطر هیچ و پوچ یه جلسه محروم کردن ومحرومیت حذفی رو تولیگ اعمال کردن…… فدراسیون واین برنامه بیت المال خور که…

  2. kupal63 گفت:

   این نیمای تهرانی گداهای ….. هستن که فقط بلدن تظاهرکنندگان دروغ بگن تا از وزیران وملت گدایی کنن و دنبال حاشیه برای نیمای دیگه باشم تا بی آبرویی خودشونو پنهان کنن

  3. سهند ملکان گفت:

   با سلام. آقای احمدیان تبریک میگم بهتون قلم شیوایی دارید من تمام مقالاتتون را کامل میخونم و تحلیل های خوبی با قلم زیبا و رسا ارایه میدهید. اما کاش به یک چیز هم اشاره میکردید. در موفقیت هر تیمی ثبات و اصالت و تعصب نقش بالایی دارد . بطوری که نماد اصالت و هویت تیم بازیکنانی چون کیانی ایرانپوریان و ابراهیمی است که با جان و دل برا تیم زحمت میکشند اما بازیکنان گذری و سرباز یا تمام تلاش شان را برای موفقیت تیم ارایه نمیدهند و یا وقتی دارند با تیم هماهنگ بشوند خدمتشون تموم میشود و این روند از عوامل مهم عدم نتیجه گیری بهتر تراکتور سازی است. خلاصه کلام بازیکن سرباز باعث بی هویتی تیم میشه هویتی که معنیش تعصب و جانفشانی برای تیم است.

   • احمدیان گفت:

    سلام . ممنون نظر لطف شماست.
    درباره ثبات در تیم، اعم از ثبات مدیریتی، یا ثبات کادر فنی بارها نوشتیم. که اساس موفقیت تیم در ثبات عوامل اجرایی آن هستند. همین اول فصل هم نوشتیم که یحیی با قرارداد یک ساله به درد تیراختور نمی خورد. اگر قرار است سرمربی تیم شود، حداقل ۳ ساله ببندید.
    در مورد بازیکنان اما نظر متفاوتی دارم. بازیکنانی می توانند پای ثابت تیمی باشند که به درد تیم می خورند. گرهی از مشکلات تیم اعم از گلزنی، بازیسازی را باز می کنند.
    و الا ثبات بازیکنی که یک میلیارد پول می گیرد و یک تک به تک صد در صدی را نمی تواند گل بکند، دردی از تیم را دوا نخواهد کرد.

  4. علی گفت:

   کا ملا منطقی می فرمایید ای کاش یک نفر از مسئولان تراکتوربیان رسائیداشت واین فرمایشات شما را در برنامه نود میگفت تا عادل خان ودیگر دوستانش شاید متوجه میشدند واقعیتها انچیزهائی نیست که ایشان میخواهد به مردم القا نماید

  5. تراختور عاشقی گفت:

   سرباز به چه درد ما میخوره مثل همه تیم های به تراختور هم بودجه چند ده میلیاردی بدهند. سرباز یعنی بی ثباتی

  6. امید تی تی گفت:

   احسنت
   یاشاسین نویسنده

  7. تراختورچی گفت:

   همنطور که به تیمهای تهرانی و اصفهانی از جیب بیت المال بودجه های کلان داده میشه باید به تراختور کبیر مردمی هم بودجه داده بشه و سربازها هم هرجا صلاح هست برن خدمتشونو بگذرونند. ذوب اهن بی هوادار بیش از ۳۰ میایارد بودجه داشت باشه و اونوقت تراختور کبیر مردمی ترین تیم کشور بودجه مصوب نداشته باشه و…
   سرباز یعنی بی ثباتی در تراختور کبیر مردمی

  8. فرهاد مرندی گفت:

   همون که در تیتر عنوان کردید عالیه
   سربازها ارزانی خودتان، امداد وزارتی را تقسیم کنیم
   یاشاسین تراختور یاشاسین آذربایجان


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.