|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷ | کد خبر : 66083
 • پرینت

  آذرقلم: بهترین شعار برای روز جمعه، (آذربایجان دیاریمیز، تیراختور افتخاریمیز، ادب شرف شوعاریمیز، تیراختور افتخاریمیز) است که این شعار خود جواب یاوه گویی برخی ها و همه کسانی است که در حمایت از این یاوه سرایی مصاحبه کرده اند .

  آذرقلم: راهب پیر هندی کنار رودخانه‌ای در سکوت نشسته بود و مانترای (ذکر) خود را تکرار می‌کرد. روی درختی در نزدیکی او، عقربی در حال حرکت بود که ناگهان از روی شاخه درخت به درون رودخانه افتاد. همین که راهب خم شد و عقرب را که در آب دست و پا می‌زد از رودخانه خارج کرد، جانور او را گزید. راهب اعتنایی نکرد و به تکرار مانترای خود پرداخت. کمی بعد، عقرب دوباره به آب افتاد و راهب مانند بار قبل او را از آب درآورد و روی شاخه‌ درخت گذاشت و باز نیش عقرب را چشید. این صحنه چندین بار تکرار شد و هر بار که راهب، عقرب را نجات می‌داد نیش آن را بر دست خود حس می‌کرد. در همان حال یک روستایی بی‌خبر از اندیشه‌ها و نحوه‌ زندگی مردان مقدس ، که برای بردن آب به لب رودخانه آمده بود ، با دیدن ماجرا، کنترل خود را از دست داد و با اندکی عصبانیت گفت: «سوامی جی(استاد هندی) من دیدم که تو چندین بار آن عقرب را از آب نجات دادی ، ولی هر دفعه تو را گزید . چرا رهایش نمی‌کنی جانور را؟»

  راهب پاسخ داد: «برادر، این حیوان که دست خودش نیست، گزیدن طبیعت اوست.» روستایی گفت: «درست است، ولی تو که این را می‌دانی چرا طرفش می‌روی؟»

  راهب پاسخ داد : «ای برادر، من هم دست خودم نیست. من انسان هستم. رهانیدن هم طبیعت من است.

  ***

  همه ما بارها این مطلب و مطالب مشابه آن را در ادبیات ملی و یا فولکور آذربایجان با شکلهای متفاوت آن شنیده ایم.

  این حکایت، به شکل دقیق آن مصداق هواداران فوتبال در تبریز و تهران است. ببینید طبیعت برخی از هواداران فوتبال در تهران است که به جز نوک بینی خودشان، هیچ کس دیگری را نمی بینند. این جماعت همان هایی هستند که بلایی مشابه را سر استاد شهریار آوردند. پس از اعتراض استاد شهریار با آن شعر معروف: الا تهرانیا انصاف می کن ….! بر شدت اعمالشان افزودند تا جایی که استاد عطای تهران را به لقایش بخشید و به تبریز بازگشت. تهرانین غئیرتی یوخ شهریاری ساخلاماغا!

  این جماعت هتاک انواع و اقسام فحش و توهین را به قول معروف دم دستشان نگه داشته اند و گاه و بی گاه از آن استفاده می کنند. این ها علاوه بر هتاکی نسبت به هموطنان، در فضای مجازی نیز از خجالت همه از جمله لیونل مسی و فرناندو لیما و… در می آیند. بیماری لاعلاجی است که گریبانگیر این جماعت شده است، و به این زودیها هم قصد تیمارش را ندارند.

  وندال هایی که استادیوم ها و صفحات مجازی را با الفاظ چندش آورشان پر کرده اند، لایق ترحم هستند و بایستی به این جماعت وندال به چشم یک بیمار اجتماعی نگاه کرد. بیماری که دولت بایستی به دنبال درمان آنها باشد. برای یک وندال مهم نیست پیرامونش چه اتفاقی می افتد، موفق یا شکست خورده، خوشحال یا غمگین، سرحال یا افسرده، تنها به تخریب می پردازند. نگاهی به استادیوم آزادی و مخصوصا هواداران پرسپولیس بیندازید، بازی را می برند توهین می کنند، می بازند توهین می کنند، پنالتی گیرشان می آید توهین، بازیکن توپ از دست می دهد، توهین و… یعنی به عبارتی دیگر، طبیعت این افراد از دیرباز تاکنون هتاکی به اقوام ایرانی و تخریب هر آنچه که در مقابل دیدگانشان باشد، است.

  در مقابل این افراد عجیب و غریب، استادیوم ها و هوادارانی نیز وجود دارند که در کمال فرهنگ و ادب تنها به  تشویق تیم و بازیکنانشان می پردازند.  نقش جهان اصفهان، یادگار امام تبریز، غدیر اهواز و… نمونه هایی بارز از مردمان با فرهنگ و ادب ایرانی هستند که مهمانانشان را نیز تشویق می کنند. سپاهان و تراکتور بارها توسط هواداران دو تیم تشویق شده اند.

  می خواهیم بگوییم که با وجود توهین و هتاکی چند ده هزار نفر و عذر بدتر از گناه مدیران مجموعه شان، بایستی نگاهمان به این افراد منطقی بوده و خدای ناکرده اجازه ندهیم که چنین رفتارهایی نیز در مهد تمدن و فرهنگ یعنی آذربایجان تکرار شود. شاید همان افرادی که با لباس تراکتور به فرودگاه رفته و آن سناریو را رقم زدند، برای استادیوم نیز برنامه دارند. اجازه ندهید این افراد در صفوف هواداری از تیم رخنه کرده و با شعارهای هنجارشکن، فرهنگ و ادب آذربایجان و تراکتوری ها را زیر سوال ببرند.

  روز جمعه در کمال آرامش رسم دیرینه دیار آذربایجان یعنی مهمان نوازی را به جای آورده و تنها به تشویق تراکتور و بازیکنانش خواهیم پرداخت. هدف موفقیت تراکتور است، و هیچ عاملی نمی تواند مانع این امر شود.

  بهترین شعار برای روز جمعه، (آذربایجان دیاریمیز، تیراختور افتخاریمیز، ادب شرف شوعاریمیز، تیراختور افتخاریمیز) است که این شعار خود جواب یاوه گویی برخی ها و همه کسانی است که در حمایت از این یاوه سرایی مصاحبه کرده اند .

  اجازه ندهید بی فرهنگی و وندالیسم استادیومی بر  یادگار امام تبریز حاکم شود. طبیعت آذربایجان و ترکها را که همانا فرهنگ و ادب والاست در معرض دید عموم قرار دهید. نبایستی گزکی دست حامیان این وندال ها، این تخریبگرها در فدراسیون و نهادهای تابعه اش بدهیم.

  یاشاسین تیراختور، یاشاسین آذربایجان

 • برچسب ها : , , , ,
 • نظرات کاربران در "حضور فهیمانه تراکتوری ها در یادگار امام تبریز/ شعار ما، ادب و شعور ماست"
  ۲۴ نظر برای “حضور فهیمانه تراکتوری ها در یادگار امام تبریز/ شعار ما، ادب و شعور ماست”
  1. رسانه زرد تسنیمسهم تماشاگران استقلال در بازی با تراکتورسازی؛ صفر, تمام ورزشگاه در اختیار میزبان گفت:

   پس افتخاری داشت کمبوز در میکرد یا کمپوت شلی باز میکرد

  2. king گفت:

   آذربایجان دیاریمیز، تیراختور افتخاریمیز، ادب شرف شوعاریمیز، تیراختور افتخاریمیز

  3. بیدار گفت:

   دیگر فهیم بودن مشکلی را حل نمی کند

  4. تراختور کبیر آذربایجان گفت:

   بی فرهنگ و بی ریشه بودن بد دردیه. وقتی خودت چیزی نداری شروع به هتاکی به دیگران میکنی برای رفع عقده ها وحقارتها…. مصداق همین تماشاگران تیم تهرانی هست

  5. بیدار گفت:

   آقای آذر قلم دیگر کری نخوانید کمیته بی انضباطی بارایش تمام راهارا مسدود کرد پیگیری باشگاه بدتر از آنان . هواداران دیگر ازخیر جریمه محرومیت و… گذشتند

   • احمدیان گفت:

    سلام . کری نمی خوانیم، ما به فکر تیراختور هستیم.
    راهی را پیش روی هواداران می گذاریم که ذینفعش تیراختور خواهد بود.

  6. حمید گفت:

   تورک دیلینده مدرسه اولمالیدی هر کسه
   دریاچه اورمیه
   شبکه تلویزیونی سراسری به زبان تورکی
   اقتصاد آذربایجان

   وقت نداریم صرف افرادی بی ارزش کنیم
   به قول معروف…….

  7. امید تی تی گفت:

   مشکل این تبعیض هاست وگرنه کسی اونارو اصلا به حساب نمیاره

   • احمدیان گفت:

    سلام. این تبعیض ها همیشه ایام بوده اند.
    ما شل گرفتیم.
    مطمئنا راه مقابله با آن هم تحت فشار قرار دادن آجورلو است. فقط از این طریق می توانیم نتیجه بگیریم

  8. وحید تراختورچی گفت:

   باید رهاشون کنیم به طبیعت خخخخ

  9. میانالی گفت:

   آذربایجان دیاریمیز تراختور افتخاریمیز- تورک دیلینده مدرسه اولمالیدی هر کسه

   باشگاه هم باید بخاطر توهین های نژادپرستانه اون حقیرها به فیفا شکایت کنه

  10. بهار از هلند گفت:

   سلام و عرض ادب .. نخیر به نظر من اصلان هم نباید سکوت و با ادب باشیم چون یک مثال هست که میگه خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند …….الان اگر هواداران ما کوتاه بیاییند با توجه به مدارا کردن دولت و فدراسیون و کمیته انضباطی ودیگر دستگاهای صاحب قدرت و قضاوت در مقابل این عمل زشت و غیر انسانی به نظر من هر کسی که ملت آذربایجان و ترک زبانها را دعوت به مدارا و آرامش کند ضد ترک و ضد آذربایجان و مخالف تراختور کبیر است

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    دوست گرامی، ما خودمان مثل ترکی بهتری داریم. این مثل شما در اینجا کاربرد ندارد.
    بحث کوتاه آمدن نیست، بحث رعایت ادب و در مهد فرهنگ و تمدن یعنی آذربایجان است.
    اصلا نبایستی کوتاه بیاییم، نه ما هواداران و نه تیم مدیریتی، منتها بایستی از مجاری قانونی آن اقدام کنیم. فدراسیون، وزارت، فیفا .
    با مقابله به مثل، استادیوم شهرمان را آلوده خواهیم کرد، هزاران کودک به شوق دیدن بازی راهی این استادیوم می شوند، نبایستی الفاظی بشنوند که در شأن تیراختور نیست!
    به قول ماندلا، نه می بخشیم، نه فراموش می کنیم.
    از طریق مجاری قانونی پیگیر خواهیم بود

  11. مسولین تراختورگدا بازی درنیارین بازیکن ازاد وخوب گفت:

   میگن فوروارد خوب وعالی ازاد در بازار نیست *Macauley Chrisantus*ادم رزومه این بازیکن میبنه منشاه کیه این پادشاه خودشم ازاده سردار یه مهاجم خارجی بیگر بیار از اسپانیا لاس پالماس بگیر تا ترکیه و هامبورگ بازی کرده تویونان هم بوده

   • احمدیان گفت:

    عقاب آفریقا
    بازیکن ۲۸ ساله نیجریه ای
    بازیکنی فرصت طلب، چارچوب شناس
    فقط هیچ ویدئویی درباره تکنیک فردی اش نتوانستم پیدا کنم. اکثرا گل هایش و به قول معروف ضربه آخرهایش را گذاشته بودند

    • ناشناس گفت:

     اقای احمدیان سلام تراختور تو زدن ضربه اخر یانهایی مشکل داره همه بازیکنان تراختور جلوی دروازه از ازادی بگیر تا حاتمی یا به تیر میزنن یا به بیرون شوت میکنن علت حذف تراختور توحذفی و لیگ چیه بجز بازی بالنگیها موقعیت سازی و استفاده نکردن از موقعیت

     • احمدیان گفت:

      سلام.
      حتما مثل ترکی : کسیلمه میش قارپیز کیمین دیر . را شنیده اید.
      این بازیکن خارجی هم مصداق همین مثل است. بایستی بیایند، تست بدهند و اگر توانایی برآورده کردن نیازهای ما را داشته باشند، جذب شوند.
      اگر در حد فلاویو لوپز و لوسیانو ادینهیو باشد، از سرمان هم زیاد است.
      و الا اگر مثل حمزه یونس با آن همه دب دبه و کب کبه که آقای گل فلان جاست و مهاجم اول تونس است و… سرمان بی کلاه می ماند

  12. ناشناس گفت:

   یاشاسین

  13. ایدین از اردبیل گفت:

   این مزخرافت دیگه بس هست ما با فرهنگیم و فلان و ویسار همه اینها غلط مطلق هست . در مقابل کی با فرهنگ و با ادب باشیم در مقابل یک قوم…. . شعار روز جمعه باید در خور همین… باشد ……

   • احمدیان گفت:

    سلام. مزخرف نیست واقعیت است.
    در برابر خودمان، خانواده هایمان که پای گیرنده ها نشسته اند، کودکانی که در استادیوم هستند و میلیونها ترک آذربایجانی!
    دده بالا، آدامی ایت قاپسا، آدام دا ایتی دیشله مز !

  14. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   طرفداران پیروزی تهران همه میدونند قشر بیسواد جامعه هستند و برای عقده گشایی به استادیوم میان
   سطح فرهنگی بسیار پایینی دارن

  15. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   اینکه آذربایجان و کلا تورک ها هم مطالباتی دارن هم برای همه مشخصه از جمله تحصیل به زبان مادری تورکی و عدالت در سایر حوزها.
   بحث اصلی از این بحث بی عدالتی ها شروع میشه

  16. سلام بچهابنظره من نباید توهین کنیم باید با تیم استقلال محترمانه برخورد کنیم فراموش نکنید اون بازی با پرسپولیس بود که توهین شد نه استقلال این بازی فرق داره هیج ترکی حق توهین به استقلال و هوادارنش رو نداره خواهشن حتی استقلالم تشویق کنیم تا بفهمن اذربایجان ینی چی بیخود نیس بما میگن با غیرت بنظرم باید سال اینده این توهینهارو جبران کنیم نه برای بازی با استقلال ینی این کارو اگر کنیم نادانیه محض نباید تیم استقلال و هوادارنشو شخصیتشو بیاریم پایین جایی که توهین شده تیمی که طرفداراش توهین کرده باید توهین بشنوه نه تیمی که هیچ گناهی نداره همیشه طرفداران استقلال بهتر از این چرتپولیسا بودن من ندیدم والا اینه بما تو ازادی توهین کنن اونا به یک ملت ترک توهین کردن ایا انصاف هس الان سره تیم بیگناهی مثل استقلال خالی کنیم پس تا سال بد برای انتقا
   م صبور باشید هرچیزی هرسختی جایی مکانی داره فداتون ترک ملتی اذربایجان همیشه زنده اس زنده میمونه هیچ فارسیم نمیتونه بما توهین کنه ما بازی با استقلال هیچ کاری نمیکنیم ما با چرتپولیس مشکل داریم فدات بچاب واقعیت همینه مرسی

  17. ما فقط تراکتور رو تشویق میکنیم احترام میزاریم برای تیم استقلال احترام میزاریم هوادارم اگر بیاد از این تیم استقبال میکنیم ما مشکلی با استقلالو طرفداران عزیزشون نداریم نیاید کسی به استقلال توهینی کنه ما سال اینده جلوی چرتپولیس تلافیشو در میاریم نمیزاریم اینجوری در برن ملت اذربایجان رو چی فرض کردن لیدارش قشنگ داش توهین میکرد کاریم نداریم محروم میشن یا نمیشن اینارو محروم نمیکنن عوضشو در میاریم وقتی که باخودشون بازی داریم نه برای استقلال چرا باید تیم دیگه توهین کنه سره استقلال بیاریم مگر اینا توهین کردن من توهینی هیچوقت از استقلالیا نشنیدم باید این پرسپولیسو بدارین شکل ممکن ازشون پذیرایی کنیم ایشالله موند سال اینده برای استقلالو هوادارنش همیشه اززوی سلامتی داریم تبریز خواستن بیان قدمشون رو چشم اذربایجان ملت ترک زبانان مهمان نوازن شرافتشون تو غیرتشونه ما به این تیم احترام میزاریم شخصیت ما ترکا همینه اما برای بازی با پرسپولیس این توهینها جبران میشه چیزی که عوض داره گله نداره خواهن دید ترکا چین سال اینده میاد ایشالله میبینن جواب توهینها چی میشود بچاپ لطفافدات ادمین عزیز تشکروسپاس


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.