|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹ | کد خبر : 65566
 • پرینت

  آذرقلم: نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه وضعیت دریاچه ارومیه بحرانی است، از کاهش ۲۲ سانتی‌متری ارتفاع آب این دریاچه نسبت به سال گذشته خبر داد.

  آذرقلم: نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه وضعیت دریاچه ارومیه بحرانی است، از کاهش ۲۲ سانتی‌متری ارتفاع آب این دریاچه نسبت به سال گذشته خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، نادر قاضی‌پور  از وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه انتقاد و اظهار داشت: متاسفانه ارتفاع آب دریاچه نسبت به سال گذشته ۲۲ سانتی متر کاهش یافته است.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه برای بررسی وضعیت دریاچه ارومیه دیروز نشستی با حضور دکتر لاریجانی، وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، معاون اول رییس جمهور، معاون پارلمانی رئیس جمهور، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مجری طرح احیای دریاچه ارومیه برگزار شد، افزود: در این نشست دکتر لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده از روان آب‌های زمستانه و رهاسازی و هدایت آنها به مخزن دریاچه تاکید کرد.

  وی افزود: بر ضرورت جلوگیری از برداشت و حقابه‌های غیرمجاز و  افزایش کشت در حوزه دریاچه تاکید شد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: تامین اعتبارات مورد نیاز دریاچه برای اجرای کامل مصوبات نیز در این نشست مورد تاکید قرار گرفت و به آبیاری نوین و صرفه جویی در منابع آب کشاورزی و هدایت آن به دریاچه اشاره شد.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از محل صندوق توسعه ملی بودجه کلانی برای ساماندهی رودخانه های مرزی در نظر گرفته شده است، گفت: از طرف وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست زیست و وزارت جهاد کشاورزی ردیف های بودجه ای برای احیای دریاچه ارومیه پیش بینی شده است از این رو انتظار می رود با اختصاص این منابع وضعیت دریاچه بهبود یابد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "آب دریاچه ارومیه باز هم آب رفت: کاهش ۲۲ سانتی متری نسبت به سال گذشته"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.