|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱ | کد خبر : 65511
 • پرینت

  مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی به مهر خبر داد:

  چتر آلودگی هوا بر سر هوا: وضعیت برای تمام گروه های سنی ناسالم است

  آذرقلم: کیفیت هوای تبریز برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم است‌.

  آذرقلم: مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی از تشدید آلودگی هوا در تبریز خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، حمید قاسمی با بیان اینکه کیفیت هوای تبریز برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم است‌ شاخص کیفی هوای امروز تبریز را  با عدد ۱۵۵ در شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی توصیف کرد.

  وی با بیان اینکه شاخص آلودگی هوا اگر زیر ۱۰۰ پی. اس. آی باشد سالم، بین ۱۰۰ و ۲۰۰ ناسالم، بین ۲۰۰ و ۳۰۰ وضعیت اضطرار و ۳۰۰ به بالا وضعیت بحرانی به شمار می رود، ادامه داد: مردم از ترددهای غیرضروری و فعالیت طولانی در فضای باز خودداری کنند.

  وی با اشاره به راهکارهایی برای کاهش آلودگی هوا، خاطرنشان کرد: مردم با حداقل رساندن تردد با خودروی شخصی، استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای مسافرت‌های درون شهری، نسوزاندن برگ و درختان در باغ‌های اطراف تبریز و شهرهای بزرگ، پرهیز از سوزاندن ضایعات مانند لاستیک، سیم، زباله و صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در راستای کاهش آلودگی هوا ایفای نقش کنند.

  قاسمی سپس ادامه داد: باید کودکان و بیماران قلبی و ریوی از حضور در مکان های باز خودداری کنند و مردم نیز ار خودروهای شخصی استفاده نکنند تا همچون چند روز گذشته وضعیت هوا به وضعیت سالم برسد.

  شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

   

   

   

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "چتر آلودگی هوا بر سر هوا: وضعیت برای تمام گروه های سنی ناسالم است"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.