|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳ | کد خبر : 65285
 • پرینت

  آذرقلم: امتیاز جذب سرباز بازیکن توسط تراکتور موضوعی است که در این چند سال اخیر مورد اعتراض مربیان و مدیران عامل باشگاه ها واقع شده است. سهمیه ای که به واسطه خرید سهام تراکتور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نصیب تراکتور شده است، به محلی برای تخریب و هوچی گری در این فوتبال بی در و پیکر تبدیل شده است.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: امتیاز جذب سرباز بازیکن توسط تراکتور موضوعی است که در این چند سال اخیر مورد اعتراض مربیان و مدیران عامل باشگاه ها واقع شده است. سهمیه ای که به واسطه خرید سهام تراکتور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نصیب تراکتور شده است، به محلی برای تخریب و هوچی گری در این فوتبال بی در و پیکر تبدیل شده است.
  در کنار اینها، برنامه ورزشی معروف نیز چندین بار در مصاحبه با مربیان داخلی و خارجی این امتیاز را بی منطقی خوانده است. در حالی که اگر منصفانه نگاه کنیم، و به قول معروف وجدان خود را قاضی کنیم، این امتیاز حق قانونی تراکتور بوده است و بی منطقی در این فوتبال را بایستی در تیم های دیگر و عزیز دردادنه های تهران و اصفهان جستجو کرد.
  هنگامی که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال، در ظلمی آشکار به تیم های شهرستانی متولی تیم تهرانی شده اند و سالانه ۳۰، ۴۰ میلیارد پول بی زبان بیت المال را در این تیم ها هزینه می کنند، و از طرفی این تیم ها به این بودجه قانع نبوده و ۱۰، ۲۰ میلیارد هم هر سال بدهی بالا می آورند و دوباره این دولت و وزارتش با پرداخت این بدهی ها مانع از محرومیت و حذف این تیم ها از لیگ قهرمانان آسیا می شود، این دستگاه منطق سنج برنامه نود کجاست تا ظلم مضاعف در حق تیم های شهرستانی را بسنجد؟ یا کجا هستند مدیران عامل و سرمربیانی که ادعا می کنند این امتیاز سربازی ظلمی در حق آنها است ؟
  سال گذشته بنا به گفته فتح الله زاده مدیرعامل سابق استقلال، که تیتر اصلی روزنامه استقلال جوان شده بود، در عرض یک سال و نیم ( ۷۵ میلیارد تومان ) بودجه به این تیم تزریق شده است که کوچکترین خروجی و دستاوردی نداشته است. حال سوالی که باید دوستان پاسخ دهند این است که آیا منطقی است که میلیاردها پول بی زبان بیت المال را بدون هیچ دستاوردی به این تیم های سوگلی تزریق کنیم در حالی که یک استان از کشورمان حتی یک سهیمه در لیگ های دسه یک و دو سه، نداشته باشد؟ آیا منطقی بود که از بیت المال زدیم تا این دو تیم حذف نشوند؟ عربستان و امارات باید هم یک پای فینال آسیا باشند، چون فوتبالی و حرفه ای عمل می کنند! اگر فوتبال مصلحتی ما را دنبال می کردند، الان جایی در آسیا نداشتند

  امروز سردمدار مخالفت با امتیاز بازیکن سرباز تراکتور، مدیریت و کادر فنی ذوب آهن شده اند. این مجموعه با همکاری رسانه های ورزشی مرکز چنان دور برداشته اند که گویی تراکتور قهرمان ایران و آسیا خواهد شد. تهمت ها و ادعاهایی را بیان کرده اند که جا دارد « کمیته اخلاق مدار اخلاق » در این زمینه ورود کند. یک میلیارد و دویست میلیون برای یک بازیکن نیمکت نشین که آن هم سرباز خواهد بود، از آن حرفهایی است که می گوید ( باند اصفهانی وجود ندارد ). با این پول می توان بهترین بازیکنان منطقه را به خدمت گرفت. مگر قرارداد این بازیکن با تیم شما چقدر است که تراکتور پیشنهاد میلیاردی داده است؟


  تراکتور تعهدی نداده است که حتما تمامی بازیکنان لیگ برتر، در این تیم بازی کنند. این بازیکنانتان و هر بازیکن دیگری که مشمول شده است، می تواند در تیم های لیگ یکی و دسته دومی، و در چمن های خاکی دوران خدمتش را گذرانیده و همانجا هم با فوتبال خداحافظی کند.
  نکته مهم دیگری که در این بین مغفول مانده است، این است که تراکتورسازی بایستی از باشگاه هایی که بازیکن سرباز دارند، مبلغی را به عنوان ( حق سربازی ) دریافت کند. چرا که به یمن وجود تراکتور این بازیکنان روانه پادگانها و تیم های دسته اولی و دومی نمی شوند، و فوتبالشان را در همان لیگ برتر ادامه می دهند. اگر تراکتور نبود این بازیکنان خیلی وقت پیش فوتبالشان در اتوبوسها قدیمی بنز و چمن های خاکی این استان و آن استان تمام شده بود. باشگاه هایی که خود را مالک بازیکن می دانند، شاید هنوز به این باور نرسیده اند که دوران برده داری تمام شده است، اما در هر حال ضرورت دارد که برای حفظ این دارایی خود هزینه کنند. یا پادگان و چمن خاکی و به تبع آن از دست دادن این دارایی، یا هزینه کرد و حفظ این دارایی در باشگاه بزرگی به نام تراکتورسازی تبریز که الحق و الانصاف بدون هیچ چشم داشتی این دارایی ها را بهتر از قبل به باشگاه های سابق خود باز می گرداند.
  از سوی دیگر، شلغم تحویل می دهید و هلو تحویل می گیرید، باز هم یک قورت و نیم تان باقی است که این امتیاز سرباز بازیکن تراکتور، ظلم و بی منطقی است؟ بازیکنان از رده خارج و نیمکت نشین خود را مشمول می کنید که در تراکتورسازی به اوج برسند و درست همان زمانی که تراکتور به این بازیکنان نیاز دارد و به واسطه حضور آنها نمی تواند بازیکن مؤثری جذب کند، آنها را فرا می خوانید.

  در حالیکه باشگاه بزرگ تراکتور و مدیران مسئول آن سعه صدر نشان داده و به حرمت روح ورزش و هواداران تیم ها، جوابی برای زیاده خواهی هایتان نمی دهند، ژست طلبکاری نگیرید. این از بزرگی و متانت سردار آجورلو است که در برابر این تهمت ها و قلم فرسایی های رسانه های همراه شما، سکوت می کند تا جنجالی در این فوتبال به وجود نیاید. سوء استفاده از این حسن نیت مجموعه عوامل تراکتورسازی، علاوه بر اینکه می تواند در محاکم قضایی پیگیری شود، خیانت به اخلاق ورزشی و جوانمردی است.

  یک پیشنهاد برای فدراسیون و سازمان لیگ و همه کسانی که منتقد این امتیاز سرباز بازیکن تراکتور و تیم های نظامی هستند داریم و آن این است که شما دوستان تمامی امتیازات خود اعم از بودجه ۷۵ میلیاردی برای یک سال و نیم، پخش زنده شبکه سه، حمایتهای فدراسیون و ارکان آن و… به تراکتور و تیم های شهرستانی بدهید، در عوض تراکتور نیز از حق قانونی خود مبنی بر جذب سرباز بازیکن منصرف شود. این طوری به قول ما ترکها ( یئر به یئر ) می شویم. اگر به دنبال کار منطقی و قانونی هستیم، بایستی همه تیم ها از شرایط یکسانی بهره ببرند، اینطور نباشد که خود از عنایات ویژه وزارت و فدراسیون و صدا و سیما برخوردار باشیم و تنها برگ برنده دیگر تیم ها را زیر سوال ببریم. پیشنهاد قانونی و منطقی ما را با معیارهای قانونی و منطقی خودتان بسنجید، شاید سیه روی شود هر که در او غش باشد.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "سهمیه سربازی در برابر ۷۵ میلیارد/ تراکتور حق سربازی بگیرد"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.