|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳ | کد خبر : 65285
 • پرینت

  آذرقلم: امتیاز جذب سرباز بازیکن توسط تراکتور موضوعی است که در این چند سال اخیر مورد اعتراض مربیان و مدیران عامل باشگاه ها واقع شده است. سهمیه ای که به واسطه خرید سهام تراکتور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نصیب تراکتور شده است، به محلی برای تخریب و هوچی گری در این فوتبال بی در و پیکر تبدیل شده است.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: امتیاز جذب سرباز بازیکن توسط تراکتور موضوعی است که در این چند سال اخیر مورد اعتراض مربیان و مدیران عامل باشگاه ها واقع شده است. سهمیه ای که به واسطه خرید سهام تراکتور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نصیب تراکتور شده است، به محلی برای تخریب و هوچی گری در این فوتبال بی در و پیکر تبدیل شده است.
  در کنار اینها، برنامه ورزشی معروف نیز چندین بار در مصاحبه با مربیان داخلی و خارجی این امتیاز را بی منطقی خوانده است. در حالی که اگر منصفانه نگاه کنیم، و به قول معروف وجدان خود را قاضی کنیم، این امتیاز حق قانونی تراکتور بوده است و بی منطقی در این فوتبال را بایستی در تیم های دیگر و عزیز دردادنه های تهران و اصفهان جستجو کرد.
  هنگامی که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال، در ظلمی آشکار به تیم های شهرستانی متولی تیم تهرانی شده اند و سالانه ۳۰، ۴۰ میلیارد پول بی زبان بیت المال را در این تیم ها هزینه می کنند، و از طرفی این تیم ها به این بودجه قانع نبوده و ۱۰، ۲۰ میلیارد هم هر سال بدهی بالا می آورند و دوباره این دولت و وزارتش با پرداخت این بدهی ها مانع از محرومیت و حذف این تیم ها از لیگ قهرمانان آسیا می شود، این دستگاه منطق سنج برنامه نود کجاست تا ظلم مضاعف در حق تیم های شهرستانی را بسنجد؟ یا کجا هستند مدیران عامل و سرمربیانی که ادعا می کنند این امتیاز سربازی ظلمی در حق آنها است ؟
  سال گذشته بنا به گفته فتح الله زاده مدیرعامل سابق استقلال، که تیتر اصلی روزنامه استقلال جوان شده بود، در عرض یک سال و نیم ( ۷۵ میلیارد تومان ) بودجه به این تیم تزریق شده است که کوچکترین خروجی و دستاوردی نداشته است. حال سوالی که باید دوستان پاسخ دهند این است که آیا منطقی است که میلیاردها پول بی زبان بیت المال را بدون هیچ دستاوردی به این تیم های سوگلی تزریق کنیم در حالی که یک استان از کشورمان حتی یک سهیمه در لیگ های دسه یک و دو سه، نداشته باشد؟ آیا منطقی بود که از بیت المال زدیم تا این دو تیم حذف نشوند؟ عربستان و امارات باید هم یک پای فینال آسیا باشند، چون فوتبالی و حرفه ای عمل می کنند! اگر فوتبال مصلحتی ما را دنبال می کردند، الان جایی در آسیا نداشتند

  امروز سردمدار مخالفت با امتیاز بازیکن سرباز تراکتور، مدیریت و کادر فنی ذوب آهن شده اند. این مجموعه با همکاری رسانه های ورزشی مرکز چنان دور برداشته اند که گویی تراکتور قهرمان ایران و آسیا خواهد شد. تهمت ها و ادعاهایی را بیان کرده اند که جا دارد « کمیته اخلاق مدار اخلاق » در این زمینه ورود کند. یک میلیارد و دویست میلیون برای یک بازیکن نیمکت نشین که آن هم سرباز خواهد بود، از آن حرفهایی است که می گوید ( باند اصفهانی وجود ندارد ). با این پول می توان بهترین بازیکنان منطقه را به خدمت گرفت. مگر قرارداد این بازیکن با تیم شما چقدر است که تراکتور پیشنهاد میلیاردی داده است؟


  تراکتور تعهدی نداده است که حتما تمامی بازیکنان لیگ برتر، در این تیم بازی کنند. این بازیکنانتان و هر بازیکن دیگری که مشمول شده است، می تواند در تیم های لیگ یکی و دسته دومی، و در چمن های خاکی دوران خدمتش را گذرانیده و همانجا هم با فوتبال خداحافظی کند.
  نکته مهم دیگری که در این بین مغفول مانده است، این است که تراکتورسازی بایستی از باشگاه هایی که بازیکن سرباز دارند، مبلغی را به عنوان ( حق سربازی ) دریافت کند. چرا که به یمن وجود تراکتور این بازیکنان روانه پادگانها و تیم های دسته اولی و دومی نمی شوند، و فوتبالشان را در همان لیگ برتر ادامه می دهند. اگر تراکتور نبود این بازیکنان خیلی وقت پیش فوتبالشان در اتوبوسها قدیمی بنز و چمن های خاکی این استان و آن استان تمام شده بود. باشگاه هایی که خود را مالک بازیکن می دانند، شاید هنوز به این باور نرسیده اند که دوران برده داری تمام شده است، اما در هر حال ضرورت دارد که برای حفظ این دارایی خود هزینه کنند. یا پادگان و چمن خاکی و به تبع آن از دست دادن این دارایی، یا هزینه کرد و حفظ این دارایی در باشگاه بزرگی به نام تراکتورسازی تبریز که الحق و الانصاف بدون هیچ چشم داشتی این دارایی ها را بهتر از قبل به باشگاه های سابق خود باز می گرداند.
  از سوی دیگر، شلغم تحویل می دهید و هلو تحویل می گیرید، باز هم یک قورت و نیم تان باقی است که این امتیاز سرباز بازیکن تراکتور، ظلم و بی منطقی است؟ بازیکنان از رده خارج و نیمکت نشین خود را مشمول می کنید که در تراکتورسازی به اوج برسند و درست همان زمانی که تراکتور به این بازیکنان نیاز دارد و به واسطه حضور آنها نمی تواند بازیکن مؤثری جذب کند، آنها را فرا می خوانید.

  در حالیکه باشگاه بزرگ تراکتور و مدیران مسئول آن سعه صدر نشان داده و به حرمت روح ورزش و هواداران تیم ها، جوابی برای زیاده خواهی هایتان نمی دهند، ژست طلبکاری نگیرید. این از بزرگی و متانت سردار آجورلو است که در برابر این تهمت ها و قلم فرسایی های رسانه های همراه شما، سکوت می کند تا جنجالی در این فوتبال به وجود نیاید. سوء استفاده از این حسن نیت مجموعه عوامل تراکتورسازی، علاوه بر اینکه می تواند در محاکم قضایی پیگیری شود، خیانت به اخلاق ورزشی و جوانمردی است.

  یک پیشنهاد برای فدراسیون و سازمان لیگ و همه کسانی که منتقد این امتیاز سرباز بازیکن تراکتور و تیم های نظامی هستند داریم و آن این است که شما دوستان تمامی امتیازات خود اعم از بودجه ۷۵ میلیاردی برای یک سال و نیم، پخش زنده شبکه سه، حمایتهای فدراسیون و ارکان آن و… به تراکتور و تیم های شهرستانی بدهید، در عوض تراکتور نیز از حق قانونی خود مبنی بر جذب سرباز بازیکن منصرف شود. این طوری به قول ما ترکها ( یئر به یئر ) می شویم. اگر به دنبال کار منطقی و قانونی هستیم، بایستی همه تیم ها از شرایط یکسانی بهره ببرند، اینطور نباشد که خود از عنایات ویژه وزارت و فدراسیون و صدا و سیما برخوردار باشیم و تنها برگ برنده دیگر تیم ها را زیر سوال ببریم. پیشنهاد قانونی و منطقی ما را با معیارهای قانونی و منطقی خودتان بسنجید، شاید سیه روی شود هر که در او غش باشد.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "سهمیه سربازی در برابر ۷۵ میلیارد/ تراکتور حق سربازی بگیرد"
  ۱۳ نظر برای “سهمیه سربازی در برابر ۷۵ میلیارد/ تراکتور حق سربازی بگیرد”
  1. Saeed گفت:

   سلام. ایرادی نداره به تراختور هم به همان اندازه که نه به تیم های پایتخت بلکه حتی به اندازه تیم های اصفهانی پول بدن از خیر سربازگیری میگذریم. یادمان نمیره که تراختور حتی با سربازگیری هم نزاشتن قهرمان بشع ولی همین تیم های کثیف و مافیایی تهران و اصفهان با ولخرجی از بیت المال و از طریق وعده و وعیدهایی میلیاردی بهترین بازیکنان سایر تیم ها را از راه بدر کرده و با تضعیف سایر تیم ها قهرمانی ها!! به دست آورده اند که اصلا پشیزی ارزش هم ندارد .

  2. ناشناس گفت:

   اگه ذوب اهن مخالفه باید به سازمان فوتبال لیگ برتر جواب بده بازیکن برزیلی بدون کارنامه رو چطوری وارد مملکت کرده مملکتی برای اوردن یه گوشی موبایل از بالا تا پایین وزارت مخابرات و کل جاهای حراستی روباید بگردی تا یه گوشی موبایل بتونی به مملکت بیاری به تیمی گیردادن که میخواد با صرفه جوی توبودجش بره اسیا نه بددون ریخت و پاش ایا این باشگاه که فقط صدا میکنه شهبازاده روهوایی نکرده از هفته دهم نهم گفتن شهبازاده میره به تیم قلعه نویی ذوب اهن تازه مهدی نظری هم باهوادارن درگیر شده اینم مسیرش فکر کنم ذوبه

  3. وحیدفروزان گفت:

   سلام
   سربازها پیشکش خودشان ،سالی اندازه بودجه سرخابی ها دولت به تراختور کبیر بده هیچی نمیخواییم سربازها رو بده به سوگلیاشون

  4. siamak sanoobari گفت:

   با سلام
   بنده هم با فرمایش دوست بزرگوار آقای سعید موافقم. فدراسیون اصفهانی و سازمان تهرانی تمامی تلاششان برای قهرمانی تیمهای تهرانی و اصفهانی را انجام میدهند. این تلاش فقط محدود به تقویت تیمهای دلخواهشان نشده بلکه تضعیف تیمهای رقیب نیز در دستور کارشان میباشد به همین دلیل تیمهای مانند تراکتور همیشه مورد حمله این روسای فدراسیونها و کارمندان مربوطه قرار دارند . یادمان باشد داوران نیز همکاران فدراسیون هستند و طرفداری واضح از تیمهای تهرانی و اصفهانی بعنوان همکاری برایشام به حساب می آید مانند بازی استقلال و تراکتور که آقای ترکی بعنوان بهترن خرید استقلال تمامی زحمات تراکتور را به باد دادند. همه این موارد صحیح ، اما ما نسل آذری هستیم بایستی با اقتدار در ماسبقات حاضر شویم به گونه ای که علیرغم تمامی حمایتهای بی قید و شرط از تیمهای اصفهانی و تهرانی ف باز هم قهرمان شویم و قهرمان بمانیم

  5. ساوالان گفت:

   جالب است که اینها ازتریبونهای دولتی نظیرصداوسیمابرعلیه ذات قوانین کشورصحبت میکنندوعلنا درقبال قانون قرارمیگیرند،کسی جلودارشان نیست!

   ایرادبرقانون ونقد آن بامقابل قانون ایستادن،خیلی تفاوت دارد!

   اینها بی مهابا برعلیه قانون مداری صحبت میکنندوکسی نیست که جلوی اینهارابگیرد،درمقابل تمامی قوانین آنهم ازنوع مشدد آن برعلیه تیم وهواداران تراختوروبعضا سایرتیمهای شهرستانی رااعمال میکنند.

  6. تراختور کبیر آذربایجان گفت:

   یاشاسین
   کاملا موافقم

  7. متین تی تی گفت:

   بازیکنان ناشناخته و درجه دو و سه این تیم های بیت المال خور و میان در تراختور کبیر مطرح و آماده میشوند یارو خودشو طلبکار هم نشون میده، ضرب المثل معروف دست پیش و میگیرن پس نیوفتند.

   به تراختور هم هر سال ۴۰میلیارد بودجه بدهند و بازیهاش از شبکه سه پخش بشه همه سربازها میتونند برن تیمهای بیت المال خور تهرانی و تیمهای مافیایی اصفهان

  8. ساوالان گفت:

   خداحافظی بامحرومیت!/نیم فصل بپایان میرسد،امادشمنیهانـــه!

   باآخرین مسابقه تراختورمظلوم،محرومیت این تیم هم به پایان میرسدواین تیم میتواند،چندبازیکن رابا بی پولی تمام بخدمت بگیرد.

   هرچندکه دشمنان خودی ونخودی تیم اول آذربایجان انتظارداشتندکه این تیم هم مثل ماشین سال قبل ،سقوظش را به لیگ دسته یک ازهمین نیم فصل به اثبات برساند،اما مشیت الهی چنین نبوده ودعای پیران وکودکان آذربایجانی موردقبول بارگاه ربوبی واقع شده واین تیم باسپری کردن دوران بحران محرومیت،همچنان سرافرازوامیدواربه نیم فصل دوم است.

   جادارد ازهمه عزیزانی که برای حفظ این تیم مظلوم درلیگ برتروبازیهای آسیائی زحمت کشیدند،تشکرکنیم.بالاخص ازبازیکنانی که تابحال تنها ۲۰درصدازحقوق خودشان رادریافت کرده وباملاحظه وضعیت مالی تیم،دم برنیاورده اندودرعین حال باتمام توان برای تیم بازی کرده اند،ازبازیکن ۱۰سالی گرفته تاآن سربازشریف که تاآخرین لحظه خدمتش،درخدمت تراختوربود!

   ازهمه شان تشکرمیکنیم .

   درست است که شان وجایگاه تیم اول آذربایجان،آن نیست که درجدول میبینیم،اما جایگاه مطلوبی برای تیم مظلومی است که یاران دست یاری به سویش درازنکردندوبدخواهان ودشمنان خودی ونخودی تاتوانستندبرجاده اش سنگ وخرده شیشه انداختند!!

   تشکرمضاعف ودو قبضه داریم ازهواداران فهیم وصبور تیم اول آذربایجان که مغفول حرف دشمنان بالاخص خودی هانشدندونه تنهابه تیم خودامیدوارماندندبلکه درکوران محرومیتهاومصدومیتهای این تیم ودرزمان شکستهای پیاپی فریادبرآوردند:«تراختوری ائل ایستر…شرفلی ملت ایستر!!!

   درود برهمت وغیرت وتعصب این هوادار!
   .
   دست وپای آنان رامیبوسیم که درکوران برف وبوران درسهندحاضرشدندتاباتحمل سرماوبرف،یاریگرتیم محبوب میلیونهاهوادارباشند!
   دلشان قدرتمندوتنشان سالم باد!

   خوشا بحالشان که چون ما کم همت ویا مریض نبودندتادرخانه بنشینندوازتلویزیون سهند،به شنیدن دشمنیهای آشکار کارشناس باصطلاح فوتبال جناب حسین زاده بنشینند!

   باتبریک میلادخاتم النبیین رسول اکرم (ص)ازهواداران گرانقدرتراختورتمناداریم که درآخرین دیدارنیم فصل باحضورگسترده خوددرسهند،قدردان زحمتهای تمامی زحمتکشان ودلسوزان تراختورشوندودلگرمی باشندبرای مدیریت وکادرفنی واعضاء تیم تانیم فصل دوم راباقدرت بیشتروروحیه ای بانشاط تربه میدان بروند،انشاء الله !

   یاشاسین تراختور !
   یاشاسین آذربایجان !
   یاشاسین اسلام بایراقی!

  9. فرهاد مرندی گفت:

   تراختور بزرگترین خدمت و به فوتبال کشور میکنه. جلوگیری میکنه از نابودی فوتباله بازیکنان فوتبال.
   برخی چشم دیدن عظمت تراختور کبیر و ندارند به هر چیزی چنگ میزنند برای تخریب تراختور کبیر
   یاشاسین تراختور کبیر مردمی

  10. حمید گفت:

   پول بیت المال و پخش سراسری و حمایت دولت و فدراسیون و…. میخوان حواس هارو از رانتهای تیم های مفت خور تهرانی و اصفهانی پرت کنند

  11. سینا گفت:

   خسته نباشید آقای احمدیان …از نوشته های پر از تفکر و پر بار تان لذت می بریم .امیدوارم سالهای سال تندرست و سالم برای مردم و دل مردم بنویسین .الهی آمین

  12. تراختور عاشیقلری گفت:

   دو تیم تهرانی= پول بیت المال- پخش سراسری بازیها – تبلیغات صداو سیما- حمایت دولت و وزارت ورزش و فدراسیون و…
   تیمهای اصفهان= پول بیت المال- باند اصفهان-خرید داوران و…

   تراختور کبیر= تیمی مردمی با میلیونها عاشق

  13. تراختور عاشیقلری گفت:

   اون بودجه های چند ده میلیاردی که از بیت المال برای اون تیمها هزینه میشه به تراختور تعلق بگیره. بجاش بازیکنان سرباز برن اون تیمها


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.