|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴ | کد خبر : 65254
 • پرینت

  آذرقلم: اخیرا رسانه های ورزشی نام هایی را به عنوان سرباز بازیکن برای حضور در تراکتور مطرح می کنند که قابل تأمل است. بازیکنانی که شاید در تیم های مطرح پایتخت و دیگر تیم ها عملکرد بهتری دارند، ولی دردی از تراکتورسازی را دوا نخواهند کرد و تنها، سهمیه جذب بازیکن تراکتورسازی را به هدر خواهند داد.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: تقریبا دو هفته تا شروع نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر فوتبال کشور فرصت باقی مانده است. تراکتور در حالی قدم در این بازار نقل و انتقال بازیکن خواهد گذاشت که دو پنجره زمستانی و تابستانی گذشته را به دلیل محرومیت ناشی از سوء مدیریت مدیران عامل سابق از دست داده بود.
  در این میان یحیی گل محمدی و باشگاه تراکتور طی نامه ای به سازمان لیگ خواستار افزایش سهمیه تراکتور در این پنجره به ۹ بازیکن بودند که با مخالفت تلویحی رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ مواجه شده است.
  امتیاز جذب سرباز بازیکن برای تراکتور، از سوی رقبای این تیم به عنوان یک پوئن مثبت محسوب می شود، در حالی که دیگر تیم های تحت الحمایه دولت و بیت المال خیلی بیشتر از این امتیاز از منابع دولتی بهره مند می شوند. از سوی دیگر هر بازیکن سربازی که به تراکتورسازی ملحق می شود، تقریبا یک سال را مصدوم خدادادی و یا محروم است و در بقیه بازیها نیز آنچنان که باید و شاید به چشم نمی آیند. شجاع خلیل زاده، سروش رفیعی، و خیلی های دیگر که به صورت دسته جمعی برای گذران خدمت سربازی به تراکتور سازی آمدند، با محرومیت سازمان نیروهای مسلح مواجه شده بودند و عملا نمی توانستند تیم را در آسیا و لیگ همراهی کنند.
  یا دیگر بازیکنان سرباز همچون شریفی، عارف آغاسی و… مدتها مصدوم بودند، یا بازیکنانی که تراکتور را فرصتی برای جراحی مصدومیت های کهنه یافته بودند، قادر به همراهی تیم نبودند. به جز یکی دو مورد خاص مثل احسان حاج صفی، هادی محمدی و… تراکتور بهره چندانی از این امتیاز سرباز بازیکن نبرده است. در کنار این برخی از هواداران تراکتور نیز عقیده دارند که این بازیکنان که با افت فوتبال خود در تیم هایشان، به تراکتورسازی ملحق می شوند، پس از اوج گیری و بدون توجه به زمینه ها و عوامل این اوج گیری فوتبالی، تراکتور را به مقصد تیم های سابق ترک می کنند. به عبارتی تراکتورسازی تبدیل به احیاگر بازیکنان افت کرده لیگ برتر شده است.
  اخیرا رسانه های ورزشی نام هایی را به عنوان سرباز بازیکن برای حضور در تراکتور مطرح می کنند که قابل تأمل است. بازیکنانی که شاید در تیم های مطرح پایتخت و دیگر تیم ها عملکرد بهتری دارند، ولی دردی از تراکتورسازی را دوا نخواهند کرد و تنها، سهمیه جذب بازیکن تراکتورسازی را به هدر خواهند داد.
  از این رو ضرورت دارد که کادر فنی تیم ابتدا به نیازسنجی خطوط مختلف تیم پرداخته و سپس اقدام به جذب بازیکنان سرباز نماید، بدیهی است اگر در پستی نیازی به بازیکن سرباز نداشته باشیم، نبایستی سهمیه جذب بازیکن در نیم فصل را از دست بدهیم. این بازیکنان می تواند در تیم های ملوان بندر انزلی، فجر شیراز و… بازی کنند.
  به عنوان مثال، تراکتور برای شروع نیم فصل دوم نیاز مبرم به یک دروازه بان مطمئن دارد. گروسیان، اگرچه دروازه بانی با خصوصیات فنی منحصر به فرد است، ولی دروازه بان مطمئنی نشان نداده است. اگر بیرانوند به عنوان سرباز راهی تیم شود، می تواند گزینه مناسبی برای دروازه بانی تیم باشد، و گرنه بایستی به دنبال جذب دروازه بان مطمئن بود. محمدرضا اخباری که اخیرا نیمکت نشین سایپا شده است، یا وحید شیخ ویسی می توانند دروازه تراکتور را بیمه کنند.
  در خط دفاعی پس از جدایی خالد شفیعی و پارگی رباط هادی محمدی، مدافع ششدانگی که بتواند قلب خط دفاعی تیم را پوشش بدهد، وجود ندارد و اکثر بازیکنانی که در این پست به کار گرفته شده اند، چون در پستی غیر تخصصی بازی کرده اند، کارائی چندانی نداشتند. البته نبایستی منکر زحمات این بازیکنان شد.


  بازیکن برزیلی سابق تراکتور، سیلیو فریرا دوسانتوس، می تواند به عنوان بازیکنی مطمئن و محبوب در تبریز، در قلب خط دفاعی به کار گرفته شود.
  نیاز مبرم تیم اما هافبک طراح و بازیساز است. بازیکنی که قابلیت تصاحب و حمل توپ را داشته باشد و مهاجمان تیم را تغذیه کند. بازیکنی در حد سروش رفیعی یا علی کریمی و… که موتور محرکه تیم باشد.
  پس از جدایی شریفی و افت محسوس محمدرضا آزادی، خط حمله تیم نیز با مشکل جدی مواجه خواهد شد. مهاجمی چارچوب شناس می تواند عصای دست یحیی و تیم باشد.

  بیرانوند از پرسپولیس، ترابی از سایپا، پهلوان از ذوب آهن، امید نورافکن و مجید حسینی از استقلال و … مطرح ترین نام هایی هستند که برای نیم فصل دوم قصد سربازی دارند. هر چند برخی از اینها به دلیل حساسیت زدایی منکر این انتقال هستند. در این بین تنها سه بازیکن از این جمع به درد تراکتور خواهد خورد، بقیه سیاه لشگری بیش نخواهند بود. بیرانوند به عنوان گلر و ترابی و پهلوان به عنوان وینگرهای چپ و راست، شاید در تاکتیک گل محمدی جایی بازکنند، امید نورافکن شاید بتواند نیمکت نشین و ذخیره مسلمی پور مدافع چپ پای جوان و بومی تیم باشد، اما مجید حسینی در پستی بازی می کند که ما دو بازیکن قهار در این پست داریم. کاپیتان کیانی و سینا عشوری، نام هایی نیستند که یحیی گل محمدی از آنها عبور کرده و به مجید حسینی میدان بدهد.
  در نهایت، تراکتورسازی مجبور نیست که سهمیه ای برای بازیکنان مشمول لیگ برتر باز کند و هیچ تعهدی هم در این باره نداده است که مقصد تمام بازیکنان مشمول این تیم باشد. هر کدام از این سربازها که به درد تیم بخورد بایستی جذب شوند، و بقیه هر چند بازیکن تیم های مطرح لیگ هستند، می توانند تا اعلام نیاز تراکتور برای فصل بعد صبر کنند و یا در دیگر تیم های نظامی بازی کنند.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "سربازانی که سربار تیم می شوند/ ضرورت نیازسنجی تراکتور برای نیم فصل"
  ۱۳ نظر برای “سربازانی که سربار تیم می شوند/ ضرورت نیازسنجی تراکتور برای نیم فصل”
  1. سینا محجل گفت:

   من با بازیکنان سربازی که عنوان شد کاملا مخالفم چون بازیکنان متوسط یا افت کرده هستند مهمتر از اون اینکه ما ۶ تا بازیکن میتونیم بگیریم که عالیشاه و یک گلر حتمیه میمونه ۴ بازیکن درحالی که تراکتور ۸ تا بازیکن تاپ دیگه لازم داره یعنی هر بازیکنی که میگیریم کیفیتش دو برابر یک بازیکن تاپ لیگ برتر باشه پس باید خیلی وسواسی و به ضرورت نقاط ضعفمون خرید کنیم ما دفاع چپ و دفاع وسط و هافبک بازیساز و مهاجم لازم داریم همین جوری الله بختکی و دیمی نباید بازیکن گرفت به صرف اینکه سرباز هستند به نظرم واسه این ۴ پست بازیکن خارجی باید بگیریم که پیشنهاد من بازیکنان زیر هستند
   دفاع چپ: ضرغام اسماعیل یا برایان اویدو(دفاع چپ تیم ملی کاستاریکا)
   دفاع وسط : سلیو دوسانتوس یا رافائل فورستر( دفاع وسط لودوگورتس بلغارستان)
   هافبک بازیساز: گابریل خاویر (لیگ ۲ ژاپن) یا سروش رفیعی
   اما مهاجم باید یک بازیکن تاپ گرفت یکی بهتر ازدوران اوج ادینهو و ابراهیم توره( ستاره سابق سپاهان)

  2. ناشناس گفت:

   تیم پول نداره اولا دوما چرا گفتن سهمیه ۹نفری چون میخوان بجای بازیکن خارجی که پول میخواد با ایرانی پرش کنن سوما گلر خارجی روهم فکر کنم روی یه بازیکن خارجی دارن میخرن بخدا اگه سری به لیگهای اطراف بزنن بازیکن خوب برزیلی با یک سوم پول بازیکنان ایرانی میتونن بخرن دوتا اسم بازیکن برزیلی میزارم اگه کسی میتونه بره برسونه گوش یحیی خان هم قیمتشون مفته هم بازیشون عالی جون هرکی دوست دارین فقط بازیهاشو ببینین یکیش تومقدونیه ترکونده Lucas Ferreira Cardoso دومیش هم CIcero José da Silva JUnior توبرزیله فقط بازیهاشو ببینه یحیی خان بازیکن ایرانی رو هم ول میکنه

   • احمدیان گفت:

    سلام .
    بازی لوکاس فریرا را دیدم. بازیکنی باهوش، تکنیکی و خونسرد ۲۳ ساله. اگر این آمادگی جسمانی را داشته باشد خوب است. مهاجمی چارچوب شناس است.
    ولی آن یکی، جونیو داسیلوا، پا به سن گذاشته است. ۳۵ سالشه، اگر قرار به حضور بازیکنی با این سن در تیم باشد، ادینهو ارجحیت دارد.

    • این امار این جونینهو گفت:

     Cícero José da Silva Júnior
     Date of birth: Jun 21, 1986
     Place of birth: Belo Jardim Brazil
     Age: ۳۱
     Height: ۱,۷۳ mمن لیگ بریل حتی محلیشم دنبال میکنم اینقدر بازیکن باکیفیتی هست که دلالها نمیزارن خوبش به ایران برسه نمونش این بازیکن اینقدر ارزونه که یه هودار میتونه بیاردتش ایرانComplete name: Aldair da Silva
     Date of birth: Nov 7, 1991
     Place of birth: Campo Erê Brazil
     Age: ۲۶
     Height: ۱,۷۴ mفقط بازی و حرکتهای اینو کسی بینه قیمتش مفته ولی چون باشگاهای ایرانی با دلالها مخصوص و باشگاهای در برزیل کار میکنن بازیکن تاپ وکم سن به ایران پاش باز نمیشه امار بازیکن تو ۴تا ۵ سایت مشخصه معیار بازیکنه چندتا بازی کرده فیلمهاش که کامل کننده هستش

    • ناشناس گفت:

     Cicero José da Silva Junior
     Date of birth: Jun 21, 1986
     Place of birth: Belo Jardim Brazil
     Age: ۳۱من لیگ بریل حتی محلیشم دنبال میکنم اینقدر بازیکن باکیفیتی هست که دلالها نمیزارن خوبش به ایران برسه نمونش این بازیکن اینقدر ارزونه که یه هودار میتونه بیاردتش ایرانComplete name: Aldair da Silva
     Date of birth: Nov 7, 1991
     Place of birth: Campo Erê Brazil
     Age: ۲۶
     فقط بازی و حرکتهای اینو کسی بینه قیمتش مفته ولی چون باشگاهای ایرانی با دلالها مخصوص و باشگاهای در برزیل کار میکنن بازیکن تاپ وکم سن به ایران پاش باز نمیشه امار بازیکن تو ۴تا ۵ سایت مشخصه معیار بازیکنه چندتا بازی کرده فیلمهاش که کامل کننده هستش

  3. پویا مرادی گفت:

   گلر فقط حقیقی خارجی نمیخوایم خارجی ها رو تو پست های دیگه لازم داریم اگه بذارن ۹ تا بازیکن بگیریم خوب میشه وگرنه نمیشه سرباز گرفت نیم فصل بازیکن خوب تو ایران نیست

  4. عشقیم تراختور گفت:

   الانم مطرح شده سه بازیکن ذوب اهن میخواد بیاد تراختور.
   جای هر بازیکنی در تراختور نیست یحیی باید بدونه انتظارات هواداران نیم فصل دوم زیاد هست و انتخاب های درستی داشته باشه.
   ما از استقلال و پیروزی هیچ بازیکنی نمیخواهیم چون به درد تراختور نخواهند خورد.
   در بین این سه بازیکنی که از ذوب آهن نام میبرند فقط پهلوان به درد تراختور میخوره. اسماعیلی و مهدی پور کیه؟ برن ملوان و فجرسپاسی

  5. عشقیم تراختور گفت:

   دروازه بان ، دو مدافع وسط، پلی میکر، و مهاجم گل زن و سرعتی. در این پستها ضروری هست که بازیکن بگیریم

  6. احمد گفت:

   هر کی سرباز شد که نباید بیارن. بازیکنانی باید بیان که برای تیم مفید باشند

  7. متین تی تی گفت:

   موافقم.
   نورافکن دفاع چپ نیست هافبک دفاعی هست هر چی باشه ما دوست نداریم از اسدقلال و ساندویچپولیس بازیکنی در تیم تراختور کبیر باشه. بازیکنان دو تیم اسدقلال و ساندویچپولیس باید برن لیگ یک.
   اخباری خیلی افت کرده. دروازه بان یا شیخ ویسی یا دروازه بان خوب خارجی

  8. یاشا تراختور گفت:

   دروازه بان و دفاع وسط واجبه

  9. نیمار گفت:

   بیرانوند کیه. بیرانوند بدتر از گروسیان هست.
   از دو تیم منفور تهرانی هم ما دیگه نباید بازیکن بگیریم و اینجا احیا کنیم و تحویلشون بدیم


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.