|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴ | کد خبر : 64990
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  سایه سرد ضعف مدیریت بر سر ورزش آذربایجان

  آذرقلم: مجموعه این اقدامات خدای ناکرده نزد هواداران تراکتور این شائبه را به وجود خواهد آورد که از داخل استان، اراده ای برای عدم موفقیت تراکتور شکل گرفته است و روز به روز بر شدت آن افزوده می شود. از بحث بودجه و حمایتهای استانی و شهری که این فصل از تراکتور دریغ شده است تا زمین های چمنی که یکی پس ازدیگری از تراکتور گرفته می شود.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان
  آذرقلم: قصه استادیوم یادگار امام تبریز انگار تمامی ندارد و برای خودش هزار و یک شبی شده است. پس از آن همه کش و قوس چمن داخلی و خارجی، بهانه های بنی اسرائیلی چون آفت نباتات و اقتصاد مقاومتی و… دست آخر چمنی در حد پارک و بوستان تحویل فوتبال استان دادند که مورد انتقاد تمامی سرمربیان و بازیکنان تیم ها قرار گرفت. با این اوصاف باز هم تراکتور و هوادارانش راضی به حفظ همین وضعیت فعلی بودند و با همین اندک بضاعتی که چمن یادگار امام داشت، می سوختند و می ساختند. اما انگار قرار نیست که سایه شوم سوء مدیریت و بی تخصصی از فوتبال و ورزش تبریز رخت بربندد. بیراه نیست اگر اسم این استادیوم را به یادگار سوء مدیریت تغییر دهیم.
  مسئولین ورزشی استان و مدیر این مجموعه در کمال ناباوری این استادیوم را برای تمرین تیم ها و بازیهای لیگ یکی در اختیار تیم های لیگ یکی استان قرار می دهد، انگار نه انگار که این استادیوم تنها ورزشگاه آبرومند شمالغرب کشور بوده و قرار است تا چند ماه دیگر میزبان رقابتهای آسیایی تراکتورسازی باشد.

  اخیرا کانال تلگرامی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، مصاحبه ای را با سردار نظمی، رئیس این اداره ترتیب داده و منتشر کرده است که حاوی نکات جالب توجهی است. اینکه خود اداره ورزش و مسئولین آن از یک سال پیش پیشقدم واگذاری استادیوم یادگار امام به باشگاه تراکتورسازی شده است، خبری است که هیچ رسانه ای آن را بازتاب نداده نبود.
  در دیگر سو، رئیس اداره ورزش و جوانان استان برخلاف مصاحبه های پیشین خود و مدیر مجموعه یادگار امام تبریز که وضعیت نامطلوب چمن استادیوم را بهانه تیم ها برای باختهایشان اعلام کرده بودند، در یک عقب نشینی آشکار، توپ را میدان شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی انداخته و این شرکت را مقصر اصلی وضعیت چمن دانستند. یعنی تا دیروز وضعیت نامطلوب چمن بهانه تیم ها برای باختشان بود و در صورت برد حرفی از چمن استادیوم نمی زدند و امروز این کوتاهی و قصور شرکت توسعه و تجهیز است که بنا بر ادعای ایشان، اهمیتی به پیگیری های اداره ورزش و جوانان نمی دهد.
  نکته دیگر در مصاحبه آقای رئیس، تیم های استانی میزبان در یادگار امام هستند. شهرداری و تراکتور سازی بازیهایشان را در این ورزشگاه انجام می دهند و ماشین سازی تا قبل از خصوصی شدن نیز در این ورزشگاه بازی می کرد و دو سه هفته ای است که میزبان تیم های لیگ یکی در بنیان دیزل شده است. ایشان در نظری کارشناسانه فرمودند که انجام چهار بازی در ماه آسیبی به چمن ورزشگاه وارد نمی کند و به جز یادگار امام و تختی و بنیان دیزل، ورزشگاهی که استاندارد لازم برای برگزاری بازیهای لیگ برتر و دسته یک را داشته باشد، نداریم. استادیوم تختی تبریز با مخالفت شورای تأمین و به دلیل ترافیک و ازدحام جمعیتی نمی تواند میزبان باشد و بنیان دیزل هم میزبان تیم های ماشین سازی و گسترش فولاد است.
  در جواب ایشان بایستی گفت که : هر بازی شامل دو جلسه تمرینی برای تیم ها و یک مسابقه است که سرجمع ۱۲ بار در طول یک ماه از زمین چمن استادیوم استفاده می شود. اگر هر بار استفاده از چمن را ۲ ساعت در نظر بگیریم، یعنی ۴۸ ساعت بایستی چمن نامطلوب یادگار امام زیر پاهای بازیکنان تیم ها لگدمال شود. آن هم چمنی که شاید در هر ماه ظرفیت تنها یکی دو بازی را داشته باشد. از سوی دیگر، مگر شهرداری تبریز چقدر هوادار دارد که می تواند عامل ترافیک مرکز شهر شود؟! نگاهی به بازیهای این تیم بیندازید ۱۰۰ نفر تماشاگر برای تماشای مسابقات این تیم نمی روند.
  نکته آخر در مصاحبه ایشان، ایراد بنی اسرائیلی به چمن مصنوعی استادیوم اختصاصی شهرداری تبریز بود که مجوز برگزاری بازی ندارد. در حالی که بسیاری از استادیوم های کشور که میزبان بازیهای لیگ برتر فوتبال کشور هستند، زمین چمن مصنوعی دارند و هیچ مشکلی برای برگزاری بازیها ندارند، معلوم نیست چه کسی در این فوتبال مجوز عدم برگزاری بازیهای لیگ یک را در چمن مصنوعی شهرداری تبریز صادر نکرده است. ورزشگاه امام رضا که تازه تأسیس هم هست، یا ورزشگاه شهید عضدی رشت از چمن مصنوعی بهره می برند و مجوز برگزاری بازی هم گرفته اند.
  شاید هم به تبریز که می رسد، آقایان احساس مسئولیت می کنند و حس وظیفه شان گل می کند. چمن رولی ترکیه ای به تبریز نیامد و چمن رولی هلندی به آزادی رسید. اقتصاد مقاومتی آنجا کارساز نبود و در تبریز مانعی برای توسعه و تجهیز یادگار امام شد. چمن هلندی آفت نباتی ندارد و چمن ترکیه ای آفت نباتی دارد. استادیوم هایی با چمن مصنوعی در دیگر شهرها می توانند میزبان رقابتهای سطح اول فوتبال کشور باشند، ولی مجوز برگزاری بازیهای لیگ یک را به علت چمن مصنوعی در تبریز نمی دهند.

  مجموعه این اقدامات خدای ناکرده نزد هواداران تراکتور این شائبه را به وجود خواهد آورد که از داخل استان، اراده ای برای عدم موفقیت تراکتور شکل گرفته است و روز به روز بر شدت آن افزوده می شود. از بحث بودجه و حمایتهای استانی و شهری که این فصل از تراکتور دریغ شده است تا زمین های چمنی که یکی پس ازدیگری از تراکتور گرفته می شود.
  تراکتور و هوادارانش سرمایه اجتماعی این استان هستند و بایستی مدیران استانی و ورزشی هر چه در توان دارند در خدمت این سرمایه اجتماعی قرار دهند تا نتیجه آن را که همانا ایجاد شور و نشاط اجتماعی و به تبع آن کاهش آسیبهای اجتماعی ویرانگر است، حاصل نمایند.
  وقتی مدیر عامل تراکتور از طریق وزارت و پایتخت پیگیر واگذاری این استادیوم به تراکتور می شود، بایستی عرق شرم بر پیشانی مدیران استانی بنشیند. گرهی را که با دست باز می شود، به دندان نگیرید. نه به خاطر مدیران تراکتور و نه به خاطر هواداران این تیم، بلکه تنها به خاطر وظیفه ای که به عنوان مدیر ورزشی استان و مجموعه های تحت امر آن دارید، استادیوم یادگار امام را در اختیار باشگاه تراکتور قرار دهید. حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که از حضور تیم های لیگ یکی در این ورزشگاه ممانعت به عمل آورید تا حداقل تراکتور و هوادارانش دغدغه استادیوم و زمین چمن نداشته باشد.
  الدن توتمورسیز، ایاقدان چکمه یین

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "سایه سرد ضعف مدیریت بر سر ورزش آذربایجان"
  ۱۸ نظر برای “سایه سرد ضعف مدیریت بر سر ورزش آذربایجان”
  1. سبحان گفت:

   از ماست که برماست. تبریز مدیرانی چون قاضی زاده وبیگی متعصب می خواهد چنان که می دانیم جمیع نمایندگان این دوره مجلس غیر از اندکی افرادی بی خاصیت برای مردم و پرخاصیت برای دولتی ها می باشند که فقط بلدند ناکارامدی وزرای دولت را ماله بکشند و تراکتور مظلوم هم در این گیرودار اسیر باند مافیایی فوتبال کثیف ایران شده است هوادار باید در انتخابات دقت کند

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    اگر فوتبال ما قانونمند اداره شود، نیازی به ورود نمایندگان مجلس نیست.
    حال بماند این دوستانی که نام بردید خودشان زمانی وکیل الدوله دولت های احمدی نژآد بودند.
    هوادار تراکتور نبایستی امیدی به نمایندگان مجلس داشته باشد. چون این نمایندگان بیشتر دنبال جنجال و تسویه حساب سیاسی هستند تا دلسوزی برای تیم!

    • حمید گفت:

     بیگی هم به طرز مزموزی اصلا معلوم نیست کجاست. مثل اینکه نمایندگان تا زمانی که خرشون از پل بگذره دنبال مردم و خواسته های مردم هستند. الان نمایندگان همگی رفتن قایم شدن. موقع انتخابات برسه همه میشدن مدافع آذربایجان و تراختور

  2. تراختور عاشقی گفت:

   از سوی دیگر، مگر شهرداری تبریز چقدر هوادار دارد که می تواند عامل ترافیک مرکز شهر شود؟! نگاهی به بازیهای این تیم بیندازید ۱۰۰ نفر تماشاگر برای تماشای مسابقات این تیم نمی روند.
   این درست
   ولی شهرداری خودش چند استادیوم اختصاصی هم داره! جالبه نظمی گفته چمن مصنوعی قابل تائید نیست خخخخ در صورتی که خیلی تیمها در لیگ یک از چمن مصنوعی استفاده میکنند حتی در لیگ برتر هم چمن مصنوعی هست سپید رود و…. این نشان میده ۹۵درصد حرفهای نظمی دروغ و فرافکنی هست

  3. یاشار گفت:

   نظمی بخاطر اینکه چند میلیون اجاره بگیره با این بهانه ها و حرفهای مفت درب استادیوم سهند و باز کرده به رو همه تیمها.
   چمن مصنوعی چه مشکلی داره؟ همه تیم ها استفاده میکنند سالهای قبل هم شهرداری تو استادیوم اختصاصی خودش بازی میکرد. مشکل چمن هم برمیگره به ناکارامدی مسئولین استانی از جمله نظمی با عدم برنامه ریزی درست و در نهایت خیانت چمن و به این شرایط دراوردند. الانم بجای درست کردن این چمن که گفته شده بود موقت هست سعی در توجیح و فرار از مسئولیت دارند

  4. ناشناس گفت:

   سایه چیه روحشون هم نیست یدونه محرومیت کیانی رو نتونستن برن رایو بشکنن خاک تو…… سایشون فدراسیون ….تحریم ها لغو بشه اب و برق وگاز کرمانشاه وصل بشه این محرومیت توسط فدراسیون لغو نمیشه خاک تو…….

  5. 12 گفت:

   نظمی چرا برکنار نمیشه؟ یا حتما مسئولینی باید سرکار باشند که کار نمکینند؟

  6. تراختور کبیر آذربایجان گفت:

   تراختور و تو مخمصه انداختن و هر روز هم یک تبعیض جدید.
   راه شکوفایی تراختور واگذاری هست تراختور گرفتار سو مدیریت مدیران فعلی و گذشته اش شده.

  7. فرزاد گفت:

   از نظمی ما هیچی نمیخواهیم فقط فازشو مشخص کنه! هر رو حرفهاش ۱۸۰درجه تغییر نکنه.
   گند زدی بگو گند زدم. همه هم اینو میدونند . دیگه چرا میخوای با هزار جور دروغ و مزخرفات میزتو بچسبی؟
   بابا یخورده شخصیت و یخورده مسئولیت پذیری هم خوب چیزیه

  8. تراختورچیلار گفت:

   کاش از خارج مدیر وارد کنیم!

  9. تراختورچیلار گفت:

   خیلی خوبه استادیوم به باشگاه تراختور واگذار بشه ولی باید بودجه تصویب کنند برای رفع نواقصات استادیوم و تجهیز استادیوم و بودجه ای برای نگهداری استادیوم. چمن استادیوم باید عوض بشه و صندلی های استادیوم قرمز بشه

  10. آیلار گفت:

   نظمی که یک سال پیش یادگار را براى بازسازى زمین چمن شخم زد و حالا بدترین و بى کیفیت ترین زمین را تحویل فوتبال آذربایجان داده است!
   نظمی که مهمترین ورزشگاه تبریز را براى تمرین و بازى هاى تیم هاى دسته اولى اماده مى کند اما با تراکتور سر ناسازگارى دارد!

  11. ناشناس گفت:

   کرم از خوده درخته
   آذربایجان هرصدمه ای میبینه از خائنینه

  12. احمد یکی از اصناف بازار گفت:

   نمی دانم چرامالیاتی که در تبریز گرفته می شود از همه جای ایران بیشتر است ؟چرامالیات ما خرج تیمهای تهرانی می شود؟ چرامسئولین استان ما این قدر خنثی وخائن تشریف دارند ؟ ششگلانی وقتی جام تراکتوررادزدیدند گناه را به گردن پسرتونی انداخت وعباسی مدیرعامل وقت تراکتور ماهها از انظار گم شد . دریاچه ارومیه را خشک کردند . مسئولین به عوض دفاع از حقوق مردم چماق برمردم شده اند . ازترس اقدامات اتاق اصناف جرات اعتراض بع عملکرد غلط اداره مالیاتی رانداریم چون آقایان روسای اتاق اصناف درقبال تبانی با دارائی وپرداخت نکردن مالیات چماق اداره دارائی برعلیه اصناف شده اند . نمایندگان اصلاح طلب باآخوندی تبانی کرده اند ودم برنمی آورند وخون مسافران قطاررا عاملی برای اخذ امتیاز کرده اند . بازار را به تعطیلی کشانده اند و…

  13. ناشناس گفت:

   زمان انتخابات نمایندگان ما ازبچگی شورت تراختور رو میپوشیدیم بعد انتخابات رفتن به تبریز به خاطرها میپونده

  14. علی گفت:

   دکتر مصدق درباره رابطه دستشویی فرنگی وایرانی و شباهت اینا با مدیرای ایرانی و خارجی سخن جالبی داشت
   اون میگفت اگه بخوای دستشویی فرنگی رو که خراب شده عوض کنی چهارتا فوقش پیچ باز میکنی به راحتی عوضش میکنی ولی حالا فکرش رو بکن دستشویی ایرانی رو عوضش کنی اول باید کاشیکاری اطرافش رو برداری بعدا سنگ توالت رو بشکنی بعدا سیمان زیر سنگرو بشکنی و در آخر هم باید بوی تعفن لجن رو تحمل کنی که در آخر بتونی یه سنگ توالت رو عوض کنی حال شما خودتون دیگه مقایسه کنید رابطه هارو
   مدیرانی همچون ن….. و ش….. مایه آبروریزی فرزندان خلفی چون باکریها و شفیع زاده ها هستن
   مبارک شون باشه تراکتور قعر جدولی به همچین افرادی

  15. م.ک.ج گفت:

   واقعا مایه تاسف و شرمساری است که تعدادی از خدا بی خبر با یک من….. در راس مدیریت ورزش این خطه و مردم شجاع آن تکیه زده اند و خزانه متعلق به مردم را با….. بازی به جیبهای خود و نزدیکانشان سرازیر می نمایند و تا وقتی کسانی مانند…… در راس ورزش آذربایجان و تبریز قرار دارند هیچ پیشرفتی مخصوصا در فوتبال نخواهیم داشت.


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.