|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶ | کد خبر : 64901
 • پرینت

  آذرقلم: حتما درباره باند اصفهانی های فدراسیون فوتبال شنیده اید. واقعیتی که دو سال پیش از طریق رئیس و نائب رئیس فدراسیون به شدت تکذیب شده و آن را توهمی بیش ندانستند. آن زمان رسانه ها از وجود باندی اصفهانی در فدراسیون فوتبال سخن می گفتند که درصدد قرق وزارت ورزش نیز بودند. باندی که گفته می شد حتی کرسی ایران در فیفا را نیز به یک اصفهانی داده اند.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: حتما درباره باند اصفهانی های فدراسیون فوتبال شنیده اید. واقعیتی که دو سال پیش از طریق رئیس و نائب رئیس فدراسیون به شدت تکذیب شده و آن را توهمی بیش ندانستند. آن زمان رسانه ها از وجود باندی اصفهانی در فدراسیون فوتبال سخن می گفتند که درصدد قرق وزارت ورزش نیز بودند. باندی که گفته می شد حتی کرسی ایران در فیفا را نیز به یک اصفهانی داده اند.

  به تازگی یکی دیگر از مدیران اصفهانی سازمان لیگ (بخوانید مدیران باند اصفهانی) طی اظهار نظری گاف عجیبی داده و (عامدانه) فرمودند کسب مجوز حرفه ای گری و به تبع آن  سهمیه آسیا توسط سرخابی ها و تراکتورسازی درایت اصفهانی ها بود. استفاده از این لفظ اصفهانی ها بار دیگر وجود باندی به نام اصفهانی ها را در فدراسیون قوت بخشید. باندی که تا به امروز تکذیب می شد، توسط مدیری از این باند، وجود آن بر همگان آشکار شده است. بگذارید نگاهی به اتفاقات فوتبالی بیندازیم.

  پس از حضور آقای آذری در هیئت رئیسه سازمان لیگ به‌عنوان یک مدیر اصفهانی، قانون نقل‌وانتقال بازیکنان به ‌یک‌باره عوض شد. تغییر قانون هم زمانی صورت گرفت که ذوب‌آهن نمی‌توانست از کی‌روش استنلی، بازیکن برزیلی خود استفاده کند و پس از تغییر قانون این بازیکن وارد ترکیب ذوب‌آهن شد. ( به نقل از سایت تسنیم)

  سال ۹۴ و آن جمعه سیاه را به خاطر بیاورید. تراکتور و سپاهان در کورس قهرمانی بودند که آن اتفاقات ( داوری فغانی، اخراج بی دلیل آندو، و…) دست در دست هم دادند که سپاهان قهرمان شود. البته سوای مسائل فنی، نقشی که داور در این قهرمانی داشت، بر هیچ کس پوشیده نیست. تنها استناد مدیر اصفهانی آن زمان به عدم حق کشی، وجود استند قهرمانی در تبریز بود.

  البته قبل از آن بازی و در طول فصل نیز موارد قابل تأملی چون : آبهای مشکوک اصفهان، بحث داوری “قهرمانی” در مقابل پرسپولیس، اشتباهات فاحش فغانی در بازی سپاهان، استقلال؛  وجود داشت که نمی توان براحتی از کنارشان گذشت.

  مطمئنا یادآوری این مسائل دردی از این فوتبال را دوا نخواهد نکرد و تنها نمکی بر زخم های کهنه خواهد بود.

  نکته مهم دیگر در رابطه با مصاحبه آقای آذری، صحبت ایشان درباره درایت اصفهانی ها بود. اینکه مسائل فوتبالی را به قومیت گره زده اند، شاید قابل طرح در کمیته اخلاق فدراسیون باشد ( البته اگر اصفهانی نباشند)، مهم درایتی است که ایشان از آن دم می زند. درایتی که وجود خارجی نداشته و با توسل به بیت المال آن را کسب کرده اند.

  اینکه سالیان سال است فوتبال باشگاهی ما نتوانسته جایگاهی در خور شأن ایران در آسیا دست و پا کند درایت اصفهانی هاست.

  اینکه با مسامحه و صدور مجوزهای بی محل مدیران عامل باشگاه ها را در راه سوء مدیریتشان همراهی کرده اند، آری درایت اصفهانی هاست.

  این درایت اصفهانی ها بود که باعث شد دو باشگاه بزرگ کشور با محرومیت از پنجره نقل و انتقالات مواجه شوند. آخر این درایت الکترونیکی نبوده و دستی انجام می شود و خطای انسانی در این درایت موجب محرومیت استقلال و تراکتور شد.

  این درایت اصفهانی ها بود که بلیط فروشی الکترونیکی را به مناقصه بگذارند و  به صورت خودجوش باند اصفهانی که شرکتی نیز تشکیل داده بودند، برنده این مناقصه شود و علی کفاشیان به عنوان مدیرعاملش به رئیس فدراسیون که باز هم خودش بود، نامه بنویسد که مطالبات دو میلیاردی ما را بدهید و رئیس فدراسیون هم موافقت کند. ( برنامه نود)

  این درایت اصفهانی ها بود که ۱۳۰ میلیون اجاره داربست بدهد، در حالیکه می توانست با یک چهارم آن مبلغ، آن داربست ها را بخرد. ( برنامه نود )

  این درایت مدیر اصفهانی بود که تیم «البدر» بندر گنگ را به لیگ پایین نفرستاد و با خنده های همیشگی فرمودند مصلحت چنین است. ( برنامه نود )

  و دست آخر، در حالیکه هزاران طرح اقتصادی و اجتماعی و درمانی به دلیل عدم وجود بودجه و اعتبار نیمه تمام هستند، آتش به خرمن بیت المال زدید و بدهی انباشته سرخابی ها را دادید. این هم درایت از نوع اصفهانی بود.

  نه برادر من، اینها تنها ماست مالی کارهای باند اصفهانی بود، نه درایتش. باندی که فوتبال ایران را به قهقرا برده است، درایتی ندارد. همان بهتر عین بزرگان فدراسیون یک بیانیه بدهید و وجود مدیران اصفهانی را تکذیب کنید. یا در صورت اصرار بر درایت اصفهانی و اقراری که به وجود چنین باندی کرده اید، یک شعار هم پیشنهاد می دهیم، حتما به کار ببرید :

  برود هر که دلش خواست شکایت بکند،  فوتبال باید به باند اصفهانی عادت بکند!!

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "رد پای اصفهانی ها در فوتبال ایران؛ درایت یا دخالت؟!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.