|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴ | کد خبر : 64670
 • پرینت

  به گزارش آذرقلم، رسول موسائی، از ۲۰ پروژه در حال اجرای این منطقه اعم از پروژه های عمرانی، فرهنگی، ورزشی و احداث و توسعه فضای سبز شهری خبر داد.

  آذرقلم: شهردار منطقه دو تبریز از اجرای ۲۰ پروژه درسطح این منطقه خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، مهندس رسول موسائی که در برنامه زنده تلویزیونی سخن می گفت، از ۲۰ پروژه در حال اجرای این منطقه اعم از پروژه های عمرانی، فرهنگی، ورزشی و احداث و توسعه فضای سبز شهری خبر داد.

  مهندس رسول موسائی از آماده بهره برداری شدن ۳ پروژه این منطقه نیز خبر داد و اظهار داشت: مجموعه خانه فرهنگ نرجس خاتون (س) واقع در خیابان شهیدجدیری از اهم پروژه های فرهنگی این منطقه بشمار می آید که آماده افتتاح می باشد.

  وی همچنین ضمن اعلام به پایان رسیدن عملیات احداث پارک شهدای آتش نشان گفت: این بوستان در ۷ هکتار مساحت با انجام انبوه کاری در بلوار فتح به اتمام رسیده و ساختمان اداری فضای سبز این منطقه نیز آماده بهره برداری شده است.

  مهندس رسول موسائی در راستای توسعه فضاهای سبز شهری، از تبدیل باغ توت گلگشت به پارک محله ای نیز خبر داد و تصریح کرد: تملک باغ توت گلگشت که در مراحل پایانی قرار دارد، با حفظ وضعیت موجود به پارک محله ای تبدیل می شود.

  وی در ادامه سخنان خود در خصوص عملیات آسفالت ریزی سطح حوزه این شهرداری گفت: منطقه دو علاوه بر کسب رتبه اول آسفالت ریزی در بین مناطق ده گانه شهرداری ها طبق بررسی سازمان عمران؛ برای روان سازی عبور و مرور شهری و یکدست نمودن معابر و آماده سازی سطح حوزه برای تبریز ۲۰۱۸، از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه کرده است.

  شهردار منطقه دو با توجه به نزدیک شدن به فصل بارش های زمستانه برای نگهداری مناسب و جلوگیری از صرف هزینه دوباره برای بازسازی مسیرهای شهری، از شهروندان محترم خواست برای ممانعت از تخریب آسفالت، حفظ فضاهای سبز و جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی از انجام نمک پاشی به معابر و مسیرها جلوگیری نمایند.

  مهندس موسائی هدایت و جمع آوری آبهای سطحی منطقه را از اهم فعالیت های عمرانی این شهرداری دانسته و یاد آور شد: عملیات باکس گذاری و لایروبی مهرانه رود در حوزه منطقه چهار با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، احداث کانال ساری زمی با اجرای دیوار سنگی در امتداد این کانال تا اتوبان شهیدکسائی با ۳۰ درصد پیشرفت و عملیات باکس گذاری و احداث کانال در خیابان امام به منظور جلوگیری از سرریز آبهای سطحی به معابر از اهم پروژه های این شهرداری بشمار می آید.

  وی در توضیح فعالیت های انجام گرفته در خصوص تملک مسیرگشائی های شهرداری منطقه دو توضیح داد: عملیات تملک مسیر کانال سبلان با ۶۰ درصد پیشرفت، آزادسازی خیابان ابرار حدفاصل باغچه بان به فردوس و آماده سازی آن برای اوایل سال ۹۷، تعریض خیابان عطار نیشابوری و خیابان ملاصدرا که قسمتی از آن اجرا شده و قسمت اندکی از مسیر باقی مانده است از اهم پروژه های آزادسازی مسیر در سطح حوزه منطقه دو می باشد.

  موسائی در خصوص حمایت مالی این منطقه بعنوان معین سایر مناطق شهرداری، از کمک مالی به سازمان مترو برای احداث چندین ایستگاه، کمک مالی به شهرداری منطقه ۱۰ و آتش نشانی و حمایت مالی برای خرید اتوبوس های شهری نام برده و در خصوص آماده سازی و رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ گفت: سال ۲۰۱۸ نقطه آغاز و پایان بشمار نمی آید چرا که با میزبانی خوب از میهمانان و گردشگران کلانشهر تبریز می توان این رویداد بزرگ را برای سالهای بعدی تکرار کرد و برای تحقق این امر تنها تلاش شهرداری کافی نیست و بالطبع این امر مهم، همکاری شهروندان را می طلبد.

   

   

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "اجرای ۲۰ پروژه عمرانی در سطح شهرداری منطقه دو تبریز"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.